Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2010., 19:14   #4261
Quote:
clara kaže: Pogledaj post
Cure nadam se da ne spavate sve iako je možda malo kasno nisam mogla izdržati do sutra, ZVALI su me jeeeeeeeee,ali nažalost ovaj sljedeći tjedan imam mengu pa neću moći ali je sestra Nada rekla da me bude zvala sljedeći tjedna za onaj iza 17.05. Uglavnom na redu sam cure!! Pošto sam ja iz Dalmacije neću imati nikog gore da me posjećuje bilo bi mi jako drago i puno bi mi značilo da neka od vas me dođe posjetiti,a posebno bih voljela da mi se javiš ti Jelag,pa ćemo se dogovoriti da se čujemo i privat! Eto toliko za sada, šaljem vam puno pusica !!!
Ja sam ti isto iz Dalmacije - Neretva...Javi mi se na privat
jelag is offline  
Old 07.05.2010., 19:17   #4262
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Cestitam Clara . Inace, mene danas nazvala Marija iz Poreca (ako se tko sjeca, imala sleev, sad ide na bypass) i nju su isto danas zvali. Kaze da joj s. Nada rekla da neke zene ne mogu doc jer imaju mengu, pa su nju zvali .

Clara sam se ti javi kad te pozovu, ima nas koji mozemo doc u posjet .

Raven, jesi zvala onda ti kasnije?
Sinoć je mene Marija iz Poreča zvala i ona je danas trebala biti u bolnici, točno netko je odustao i onda je nju sestra Nada zvala...Poslije ću je zvati i napisat ću što dalje se s njom dešava..Uglavnom tražila je moje slike novije pa sam joj poslala. Ona je mene upoznala kad sam ja već dolazila na kontrole a ona na dogovor za operaciju. Ona nije imala sleev kao ja, zato joj se sad to i dogodilo da nije smršavila skoro pa ništa i zato sad mora sve ponovo....
Malo se prepala pa je mene zvala...
jelag is offline  
Old 07.05.2010., 19:51   #4263
Quote:
majaMED kaže: Pogledaj post
Dobar dan drage moje supatnice i bivše supatnice kojima od srca čestitam na uspjehu. Evo odvela sam danas moju i Vašu prijateljicu Mariju u bolnicu i držim joj palčeve da joj operacija prođe što lakše.
Osobno isto imam problem sa kilama koji pokušavam riješiti već od 1998 godine kada sam krenula na psihoterapije zbog emocionalnog prejedanja. Kao medicinska sestra mislila sam da je to pravi put i vjerojatno bi i bio da mi nije nastupila velika egzistencijalna kriza koja mi je većinu napretka odnijela kao vjetar. Uspjela sam psihoterapijom i prehranom (cijele obitelji) temeljenom Montignackom zadržati stalnu težinu kroz 7 godina osim tijekom trudnoće koju sam započela sa 137 a u rađaonu sam ušla sa 130(izašla sa 126). Otada (2005) uglavnom sam bivstvovala 132-134 a prošlo ljeto sam na preporuku Dr. Bešlina pokušala skinuti 10 kilograma od čega sam uspjela "svega" 6. Kada sam zvala sr. Vesnu (u 9mj) rekla je da me nema potrebe niti naručivati jer da se nemoram javljati dok ne skinem svih 10.
I kako život piše romane tako muž ostao bez posla i živimo od pomoći u hrani od gradskog ureda za Branitelje. Nemoram naglašavati da je montignack u zapečku a moje kile ošle nebu pod oblake i čini mi se da sam se vratila na kile od prije trudnoće. Kada sam pokušala u Ožujku kontaktirati sa Dr Bešlinom i zamoliti da me operira bez skidanja kila (zadnjih 6 mjeseci imala dva predinfarktna stanja uslijed izuzetno stresnih situacija) na što je rekao da on ne liječi emocije i neka izliječim emocije i skinem kile a do tada mogu dalje umirati od gušenja u salu(tako mi je pokušao objasniti zašto predinfarktne atake)jer su za mene njegova vrata zatvorena.

Nisam od onih brzopoteznih u osudi pa ga ne osuđujem ali nadam se da me razumijete da sam ostala konsternirana beščutnošću čovjeka koji se specijalizirao baš za pacijente poput mene i sviju nas pretilih.

Kako Mariju poznam davno prije priče o operacijama znam da niti za prvu operaciju a niti za ovu nije morala skidati kile, interesiraju me vaša iskustva ili iskustva nekih poznatih koji su operirani.

Naravno nisam odustala od operacije i borbe sa kilogramima !
Lijep pozdrav svima a posebno mojoj partnerici u plivanju prošle godine za koju znam da je tu ali sam zaboravila pod kojim je nickom (i naravno pusa njenom mužu ) !
Molim te Maja daj mi reci jer Bešlin svima bude tako grub što se tiče skidanja tih 10 kg ili to samo traži da vidi kolko je neko psihički jak . Ja osobno mogu skinuti 10 kg kolje sam btw več i skinula ali sad ako mi on veli još 10 kg nemam pojma kako ču to napraviti . PA KAJ DA PRESTANEM POTPUNO JESTI.
flower35 is offline  
Old 08.05.2010., 00:37   #4264
Quote:
majaMED kaže: Pogledaj post
Kako Mariju poznam davno prije priče o operacijama znam da niti za prvu operaciju a niti za ovu nije morala skidati kile, interesiraju me vaša iskustva ili iskustva nekih poznatih koji su operirani.
Mene je trazio da skinem 10 kila, no ja nisam. Kad sam dosla predat papire me s. Vesna uopce nije pitala da li sam skinula, a i ja sam normalno presutila da nisam. U bolnici me nisu vagali i tako je moje neskidanje kila proslo neprimjetno. Imala sam srece valjda. Ali znam da nikoga tko je vec dosao u bolnicu nije vratio kada se saznalo da se kile nisu skinule.
Doria is offline  
Old 08.05.2010., 01:09   #4265
Quote:
jelag kaže: Pogledaj post
točno netko je odustao i onda je nju sestra Nada zvala...
Da to oni nisu mene zapisali da sam odustala pošto se nisam javila na mob? Jel to rade? Znam da sam čitala ranije da su i više od par puta zvali nekog al mobitel nije primo pozive i ona je zvala i rekli su da bi ju još jednom nazvali i odustali :O
Sad me je strah
Koliko puta mogu odgodit operaciju prije nego me maknu sa popisa? 2 ili 3 puta?
Ajme znala sam da će se nešto zajebat nakraju neću ni doć do operacije
Grofica Raven is offline  
Old 08.05.2010., 08:35   #4266
Drage tete, žene...ma cure

Ovako...citala sam vas malo, ali nisam zbilja uspjela sve. Ne od dosade, nego ne stignem (na poslu sam) a hiiiitno vas nesto moram pitati.

Naime, htjela bih da mi objasnite ukoliko netko zna...moze li se premosnica odraditi ako se ima sarkoidoza i visoki tlak. Pitam za mamu, voljela bih zbog nje i njezina zdravlja da ode na operaciju. Naime, sada ima negdje oko 120 kg. razlozi debljanja su zbilja mnogi i veliki, od toga da se voli papati, od teskog hormonalnog poremecaja nakon poroda i komplikacija, od prevelikog stresa (obavlja jako zahtjevan, odgovoran i naporan psihički posao), trenutno je u jos vecoj "guzici" ajmo to tako rec sada. Na poslu je jos gore, a ona kad je pod stresom klopa, kao vecina nas zena. Nije karakter po pitanju mrsavljena, pocela je 100 puta smrsavi i onda ubrzo se vrati starim navikama...kako sam ja sportasica, bavim se aromaterapijom, alternativnom psihologijom nisam je nikako mogla okrenuti na pravi put...kako kazu "u postolara su najgore postole".

To sad vise nije pitanje izgleda...jer ona je i sa 120kg jako lijepa i šarmantna žena, njeguje se. Stvar je zaista njezina zdravlja. Ima 50 godina.

Bila bih vam zahvalna na svim savjetima vezanim kako da joj priblizim "premosnicu" i postoji li opasnost pri zahvatu zbog njezina visoka tlaka i sarkoidoze?

AlfOmg is offline  
Old 08.05.2010., 08:38   #4267
majaMED, stvarno suosjećam s tobom i ne mogu si uopće zamisliti kako je biti u tvojim cipelama
nadam se da ćeš nekako pronaći izlaz iz te situacije...

što se tiče bešlina, ne mogu reći da podržavam njegov nastup, ali sigurna sam da on radi u najboljoj namjeri. on sada već ima prilično iskustvo i sigurno zna koji su najčešći razlozi neuspjeha. kada bi stvari funkcionirale onako kako bi trebale, operacija bi išla ruku pod ruku s psihoterapijom i svima bi nam bilo lakše. činjenica je da nas sve i nakon operacije čeka odricanje i samokontrola, birani način prehrane. zato mislim da on jednostavno takvim nastupom želi filtrirati one za koje može procijeniti da su dovoljno odlučni. a on će itekako pomoći svima koji mu pokažu da su i sami spremni uložiti svoj dio napora.
pokušaj ga razumjeti, rizik je velik - ne samo od komplikacija, kada liječnici često bivaju (opravdano ili ne) razapinjani po medijima, do foruma i ostalih naprednih načina komunikacije. i ovdje možeš jako dobro pročitati i pozitivne i negativne komentare, a često pacijenti za svoj neuspjeh krive najmanje sebe...

možeš li si ikako organizirati prehranu tako da se uspiješ držati nekog dijetnog režima? ima puno brzih dijeta (tzv. bolničke isl.) koje i nisu nužno zdrave, ali kod pretilosti vjerujem da je manje štetno brzo skinuti tih 10 kila, nego živjeti s njima.

sretno!
dumbo is offline  
Old 08.05.2010., 08:53   #4268
Quote:
AlfOmg kaže: Pogledaj post
Bila bih vam zahvalna na svim savjetima vezanim kako da joj priblizim "premosnicu" i postoji li opasnost pri zahvatu zbog njezina visoka tlaka i sarkoidoze?
Visoki tlak je naravno opasan za operaciju, bilo koju operaciju! Ali sto se tice barijatrijskih operacija, koliko god to grozno zvucalo, dobra je indikacija. Sve cure koje ovdje pisu, a imale su probleme s tlakom nakon operacije u roku od par mjeseci su ih prestale imat.
Za ovo drugo nazalost ne znam (morala sam ic googlat sto je).

Sretno mami u svakom slucaju, ima super kcer
Doria is offline  
Old 08.05.2010., 11:12   #4269
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Visoki tlak je naravno opasan za operaciju, bilo koju operaciju!
Uh, znam, i u neku ruku me strah, ako joj se nesto dogodi...a između ostalog ja joj to suflirala. mah, samo da prihvati i ode zbog zdravlja.

Hvala vam na pomoći
AlfOmg is offline  
Old 08.05.2010., 14:14   #4270
Quote:
AlfOmg kaže: Pogledaj post
Drage tete, žene...ma cure

Ovako...citala sam vas malo, ali nisam zbilja uspjela sve. Ne od dosade, nego ne stignem (na poslu sam) a hiiiitno vas nesto moram pitati.

Naime, htjela bih da mi objasnite ukoliko netko zna...moze li se premosnica odraditi ako se ima sarkoidoza i visoki tlak. Pitam za mamu, voljela bih zbog nje i njezina zdravlja da ode na operaciju. Naime, sada ima negdje oko 120 kg. razlozi debljanja su zbilja mnogi i veliki, od toga da se voli papati, od teskog hormonalnog poremecaja nakon poroda i komplikacija, od prevelikog stresa (obavlja jako zahtjevan, odgovoran i naporan psihički posao), trenutno je u jos vecoj "guzici" ajmo to tako rec sada. Na poslu je jos gore, a ona kad je pod stresom klopa, kao vecina nas zena. Nije karakter po pitanju mrsavljena, pocela je 100 puta smrsavi i onda ubrzo se vrati starim navikama...kako sam ja sportasica, bavim se aromaterapijom, alternativnom psihologijom nisam je nikako mogla okrenuti na pravi put...kako kazu "u postolara su najgore postole".

To sad vise nije pitanje izgleda...jer ona je i sa 120kg jako lijepa i šarmantna žena, njeguje se. Stvar je zaista njezina zdravlja. Ima 50 godina.

Bila bih vam zahvalna na svim savjetima vezanim kako da joj priblizim "premosnicu" i postoji li opasnost pri zahvatu zbog njezina visoka tlaka i sarkoidoze?

Sve ovo što pišeš za svoju mamu, ja sam to sve bila prolazila do prije operacije. Isto sam imala visoki tlak, ali uz pomoć dr. Bešlina, s kojim sam prije razgovarala i koji me je operirao sleew resekcija, ja sam sasvim druga osoba. Više nemam ni tlaka i sve probleme što sam prije imala, ostalo je iza mene...Lakša sam 61 kg i preporučujem ti da odeš s mamom na razgovor kod dr. Bešlina ili kojeg drugog za kojega se odlučite i on će najbolje reći što tvoja mama napravi....
U svakom slučaju, kako si napisala, ona neće smršaviti nikako drugačije, već uz pomoć operacije, što je bio slučaj sa mnom. Ja sam imala 134 kg, a sada imam 73....
Razgovaraj s mamom, sa doktorom Bešlinom, moja preporuka, i sretno i želim uspjeh tvojoj mami i tvom htijenju da pomogneš svojoj mami..
jelag is offline  
Old 08.05.2010., 14:21   #4271
Hvala Vam najljepša svima!!!! SAD imam jos vecu zelju da joj pomognem.
AlfOmg is offline  
Old 08.05.2010., 15:22   #4272
majaMED- Ja sam isto trebala skinuti nekih 10ak kila ali nisam,došla sam nakraju do sestre vesne sa JEDNOM kilom manje i oribala me i oprala,ali svejedno stavila na popis,tako da mislim da si pogriješila što si rekla da nisi skinula te kile.
Nemoj nikako odustati,neznam u kojoj si sad fazi,ali odi kod anasteziologa sa svim nalazima i onda bez naručivanja sestri vesni kucaj na vrata. Reci da si gotova i ne vjerujem da će te ić vagat jer nikog nije
Ja sam pogriješila što sam joj pokazala povijest bolesti pa je vidila da nisam ništa skinula (tj jesam ali sam se nazat udebljala)

AlfOmg- ovo je divno što radiš za mamu Nemoj da te bude strah,kao što je doria rekla večina problemaprestaje nakon što kile počnu opadat,a majka će ti imat puno oblji i kvalitetniji život


Quote:
Da to oni nisu mene zapisali da sam odustala pošto se nisam javila na mob? Jel to rade? Znam da sam čitala ranije da su i više od par puta zvali nekog al mobitel nije primo pozive i ona je zvala i rekli su da bi ju još jednom nazvali i odustali :O
Sad me je strah
Koliko puta mogu odgodit operaciju prije nego me maknu sa popisa? 2 ili 3 puta?
Ajme znala sam da će se nešto zajebat nakraju neću ni doć do operacije
Neko? Molim vas? Umirem od brige!
Grofica Raven is offline  
Old 08.05.2010., 16:53   #4273
Rekla sam joj...malo se uplašila, boji se operacije i pomisli da ce joj se nesto ugrađivat, petljat po trbuhu...ali znam da cu je uspijet s vremenom nagovoriti.
AlfOmg is offline  
Old 08.05.2010., 19:20   #4274
Quote:
AlfOmg kaže: Pogledaj post
Rekla sam joj...malo se uplašila, boji se operacije i pomisli da ce joj se nesto ugrađivat, petljat po trbuhu...ali znam da cu je uspijet s vremenom nagovoriti.
Znas niko od nas se nije operisao tek tako...Obicno kada cujes da ce ti seci jedan tako bitan organ bogme nije svejedno!JA licno a verujem i druge osobe ovde su se prvo debelo raspitale sta i kako to izgleda koliko boli kakve su posledice..JA sam cak (neznam za druge ali verujem da jesu) gledala na you tube tu operaciju ..i kada sam procitala da se radi laparaskopski i da nema ni kapi krvi jer se radi nekom najnovijom tehnoloigijom nekim radio talasnim nozevima (a to je bez krvi)..itd..pa sam zvala Jelu g. pa mi je ona rekla kako je ona prosla i umirila me sto se bolova tice jer zaista ne boli prvih 5 dana uz inekcije protiv bolova ne osetis skoro nista a kada izadjes iz bolnice uopste ne boli jedino sto je meni licno bilo neprijatno lezanje na ledjima non stop mesec dana ..jer bilo mi je neugodno zbog rana sa strana ili na stomak da se okrenem..
Ono sto se ovde zanemaruje je psiholoski deo ovog procesa mi koji smo zderali pre operacije treba da se i posle operacije uz velike napore i odricanje nateramo zdravo jesti..Prva tri meseca posle operacije mrsavis malo jedes nemas apetita i zasita je lako .. ali apetiti se posle vraca oko 5-6 meseca i stara lose navike mogu da prorade...
A to moze da ne valja..i ponekad nije lako..pricam iz licnog iskustva..Trudim se da zbrajam kalorije i da jedem sve niskokaloricno sto mogu pronaci..ali imam zelju da jedem i ono sto sam nekada obozavala ...I sto jedu ljudi oko mene..I ok pojedem i to ponekad ..Ali ako bih tako nastavila moje mrsavljenje bi bilo sigurno zaustavljeno..
Znaci velicina novog zeluca pomaze jako mnogo oko velicine obroka i zaista samo retko ko moze ga ponovo rasiriti ako ne pazi..
Ali sve je na nama samima psiholoski a psihoterapije organizovane nema(mozda ove kod mene i ima) ali nisam nasla vremena za to..
Znaci ova operacija je nesto kompleksno i velika je pomoc za dalje ali i svacija samostalna odgovornost da se bude karakter i nastavi dalje do kraja mrsavljenja..Zivotne navike moraju da se menjaju i da ostanu u nasim zivotima dok zivimo..
Cisto da se zna i taj deo!
Grofice mila moja ja bih na tvom mestu pozvala telefonom i pitala zasto su te zvali.. POD HITNO OKRENI BROJ I VIDI ZASTO SU TE ZVALI::POLUDECES OD STRESA!!
madonna_bella is offline  
Old 08.05.2010., 19:28   #4275
Quote:
majaMED kaže: Pogledaj post
Dobar dan drage moje supatnice i bivše supatnice kojima od srca čestitam na uspjehu. Evo odvela sam danas moju i Vašu prijateljicu Mariju u bolnicu i držim joj palčeve da joj operacija prođe što lakše.
Osobno isto imam problem sa kilama koji pokušavam riješiti već od 1998 godine kada sam krenula na psihoterapije zbog emocionalnog prejedanja. Kao medicinska sestra mislila sam da je to pravi put i vjerojatno bi i bio da mi nije nastupila velika egzistencijalna kriza koja mi je većinu napretka odnijela kao vjetar. Uspjela sam psihoterapijom i prehranom (cijele obitelji) temeljenom Montignackom zadržati stalnu težinu kroz 7 godina osim tijekom trudnoće koju sam započela sa 137 a u rađaonu sam ušla sa 130(izašla sa 126). Otada (2005) uglavnom sam bivstvovala 132-134 a prošlo ljeto sam na preporuku Dr. Bešlina pokušala skinuti 10 kilograma od čega sam uspjela "svega" 6. Kada sam zvala sr. Vesnu (u 9mj) rekla je da me nema potrebe niti naručivati jer da se nemoram javljati dok ne skinem svih 10.
I kako život piše romane tako muž ostao bez posla i živimo od pomoći u hrani od gradskog ureda za Branitelje. Nemoram naglašavati da je montignack u zapečku a moje kile ošle nebu pod oblake i čini mi se da sam se vratila na kile od prije trudnoće. Kada sam pokušala u Ožujku kontaktirati sa Dr Bešlinom i zamoliti da me operira bez skidanja kila (zadnjih 6 mjeseci imala dva predinfarktna stanja uslijed izuzetno stresnih situacija) na što je rekao da on ne liječi emocije i neka izliječim emocije i skinem kile a do tada mogu dalje umirati od gušenja u salu(tako mi je pokušao objasniti zašto predinfarktne atake)jer su za mene njegova vrata zatvorena.

Nisam od onih brzopoteznih u osudi pa ga ne osuđujem ali nadam se da me razumijete da sam ostala konsternirana beščutnošću čovjeka koji se specijalizirao baš za pacijente poput mene i sviju nas pretilih.

Kako Mariju poznam davno prije priče o operacijama znam da niti za prvu operaciju a niti za ovu nije morala skidati kile, interesiraju me vaša iskustva ili iskustva nekih poznatih koji su operirani.

Naravno nisam odustala od operacije i borbe sa kilogramima !
Lijep pozdrav svima a posebno mojoj partnerici u plivanju prošle godine za koju znam da je tu ali sam zaboravila pod kojim je nickom (i naravno pusa njenom mužu ) !
Bas tuzne prica!!Zao mi je sto si tako prosla..znas ko sto sam napisala u postu iznad posle operacije je potreban poseban nacin ishrane i veliki licni trud te mozda on ima pravo jer ako tako emotivno jedes mozda se on boji da ces kasnije i sa by passom posle nekog mrsavljenja poceti emotivno jesti,...
Veruj mi ja jedem kada sam nervozna i evo priznajem da mi se desilo par puta do sada da sam jela cesce i vise nego sam planirala..i to je jace od mene..i debelo se borim protiv toga..
Mozda nisi trebala uopste da mu pricas o tome..I da ne spominjes da nisi smrsala..Probaj jos jednom da se prijavis za operaciju..Ako ti prave problem kazi da evo u Austriji ne traze da skidamo kile mada napominju da bi bilo dobro..
NAdji neku laganu dijetu ,,izbaci sve kaloricno iz vidokruga ..zamoli obitelj na razumevanje u tom periodu!
I povecaj fizicko kretanje i aktivnosti!
I zelim ti uspeh!
NEmoj da se predajes!!!
madonna_bella is offline  
Old 08.05.2010., 19:30   #4276
Ruzy
Kako si danas? koliko si smrsala odkako si operisana?
Pozdravljam te punoo!
madonna_bella is offline  
Old 08.05.2010., 21:19   #4277
Quote:
madonna_bella kaže: Pogledaj post
Bas tuzne prica!!Zao mi je sto si tako prosla..znas ko sto sam napisala u postu iznad posle operacije je potreban poseban nacin ishrane i veliki licni trud te mozda on ima pravo jer ako tako emotivno jedes mozda se on boji da ces kasnije i sa by passom posle nekog mrsavljenja poceti emotivno jesti,...
Veruj mi ja jedem kada sam nervozna i evo priznajem da mi se desilo par puta do sada da sam jela cesce i vise nego sam planirala..i to je jace od mene..i debelo se borim protiv toga..
Mozda nisi trebala uopste da mu pricas o tome..I da ne spominjes da nisi smrsala..Probaj jos jednom da se prijavis za operaciju..Ako ti prave problem kazi da evo u Austriji ne traze da skidamo kile mada napominju da bi bilo dobro..
NAdji neku laganu dijetu ,,izbaci sve kaloricno iz vidokruga ..zamoli obitelj na razumevanje u tom periodu!
I povecaj fizicko kretanje i aktivnosti!
I zelim ti uspeh!
NEmoj da se predajes!!!

Kao prvo hvala svima na podršci i informacijama koje će sigurno biti od koristi.

Što se tiče moje priče teško je u jednom postu navesti sve parametre koji utiču na tijek priče pa tako i činjenica da momentalno moja obitelj(4) živi od 2200 kn od kojih još 400 ide na otplate sitnih kredita. Teško je u takvoj situaciji otimati od dječjih usta da bi sebi priuštila dijetu.

Što se tiče mojeg liječenja od depresije i to da sam svjesna da nisam trebala govoriti, smatram da nebi smjelo biti tako. Kao prvo doživljavanje mene kao "slabe" zbog toga je predrasuda koju prvi ne bi trebali imati liječnici i zdravstveni djelatnici, a mislim da je itekako važna činjenica u anamnezi.
Na psihotestiranju kod profesora sam dobila zeleno svjetlo za operaciju jer kaže da bi u mojoj životnoj situaciji i najjači pali u depresiju tako da teorija o trijaži baš i ne drži vodu jer ja sam svoje kile uspjela dovesti toliko u kontrolu da sedam godina nisam dobivala na kilaži već dapače i u trudnoći skinula.

No čekam sada da Mariju operiraju pa da mogu ponovo se naručiti na razgovor kod doktora, mada me sad već pomalo hvata strah kako se dati pod nož nekome s kime si protiv svoje volje završio na nož.

I još jednom ponavljam da ne osuđujem Bešlina kao liječnika jer znam da se trudi i da je svašta proživio, samo ne mogu odobriti da bilo što iz njega izvuče takav neprofesionalni odnos kao prema meni tada, makoliko ja pritom bila možda osjetljivija nego netko "jači".
majaMED is offline  
Old 08.05.2010., 22:45   #4278
[QUOTE=majaMED;26551905]Kao prvo hvala svima na podršci i informacijama koje će sigurno biti od koristi.

Što se tiče moje priče teško je u jednom postu navesti sve parametre koji utiču na tijek priče pa tako i činjenica da momentalno moja obitelj(4) živi od 2200 kn od kojih još 400 ide na otplate sitnih kredita. Teško je u takvoj situaciji otimati od dječjih usta da bi sebi priuštila dijetu.

Draga nemoraš iči k Bešlinu ja sam op na svetom duhu PRIMARIJUS VELNIĆ kod njega se neskidaju kg prije op divan lječnik i divan čovjek mu se zauvijek .I kad nije u bolnici nazove da pita kako mu je pacijent samo riječi hvale i Abdominalna kirurgija Sveti Duh nema naručivanja radi srijedom i Sretno nečeš požaliti .Pusa
DO-MO is offline  
Old 09.05.2010., 00:43   #4279
Quote:
majaMED kaže: Pogledaj post
...mada me sad već pomalo hvata strah kako se dati pod nož nekome s kime si protiv svoje volje završio na nož.
Iako vjerujem da je prof. Bešlin vrhunski stručnjak barijatrijske kirurgije mislim da nema opravdanja za takav grub i neprimjeren postupak. I uistinu je teško izgraditi povjerenje u takvoj situaciji.
Ja osobno nisam sklona davati preporuke ili nagovarati na ovo ili ono, ali mislim da bih na tvome mjestu ipak razmislila o drugom liječniku, naravno ako si spremna na operaciju otvorenim postupkom. Ja sam isto operirana na Sv. Duhu kao i Domo, doduše operiro me prof. Košuta koji je, nažalost, otišao u mirovinu, no otiđi na konzultacije dr. Velniću, čisto informativno, pa možeš onda donijeti racionalnu odluku nakon što čuješ i drugo mišljenje.
Sretno ti bilo u mršavljenju i u životnoj borbi - ne zaboravi - uvijek nakon kiše dolazi sunce. A ima i ona druga: noga u guzicu - korak naprijed!
MayaMia is offline  
Old 09.05.2010., 14:22   #4280
Quote:
jelag kaže: Pogledaj post
Sve ovo što pišeš za svoju mamu, ja sam to sve bila prolazila do prije operacije. Isto sam imala visoki tlak, ali uz pomoć dr. Bešlina, s kojim sam prije razgovarala i koji me je operirao sleew resekcija, ja sam sasvim druga osoba. Više nemam ni tlaka i sve probleme što sam prije imala, ostalo je iza mene...Lakša sam 61 kg i preporučujem ti da odeš s mamom na razgovor kod dr. Bešlina ili kojeg drugog za kojega se odlučite i on će najbolje reći što tvoja mama napravi....
U svakom slučaju, kako si napisala, ona neće smršaviti nikako drugačije, već uz pomoć operacije, što je bio slučaj sa mnom. Ja sam imala 134 kg, a sada imam 73....
Razgovaraj s mamom, sa doktorom Bešlinom, moja preporuka, i sretno i želim uspjeh tvojoj mami i tvom htijenju da pomogneš svojoj mami..
imaš negdje prije moje fotografije - prije operacije i poslije, a evo pogledaj i najnovije...

http://yfrog.com/110000909583l0v9srk8j

http://yfrog.com/edsamobitela1021j
jelag is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.