Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2009., 16:41   #21
Kad već svi tak lijepo čistite s tim octom onda navedite neke omjere da se i mi druge ekološki osvijestimo.

Ja trenutno imam frosch za stakla jer mala packa po ogledalima, onda s par kapi octa u vodi obrišem podove (ne znam koliko smijem zbog laminata) jer mucek šeta po svuda, a mala za njim. Voljela bih znati te omjere jer bih eti čistilici smutila boce, ona toliko kemikalija troši da ih ja ne mogu nakupovati.
 
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:49   #22
Ja ne koristim tako često ocat, koristim ga za skidanje kamenca na sudoperu i u kupaoni, ali za podove i to ne, a za stakla malo rakije u vodu (brže ishlapi i ne smrdi,a stakla sjaje ali ne čistiti po suncu ipak...omamljuje....
Uglavnom ja ocat stavim u praznu bocu sa špricom od sredstva za pranje stakala i pošpricam površinu i tako ostavim da djeluje recimo na kadi, pločicama unutar tuš kabine, po kabini ili sudoperu i poslije samo isperem i posušim, ja ne dodajem nikad ocat u vodu.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:56   #23
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Ja recimo napravim otopinu vode, sode bikarbone i limunske kiseline i ona onako dok se pjeni meni skida sve. J
ma ja sam grozna grozna grozna domaćica, nekidan sam kolegicu s posla pitala gdje se kupuje soda bikarbona
a gdje se kupuje limunska kiselina? ?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 17:36   #24
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
aha, misliš kupila si frosh u boci sa štrcaljkom?
al gdje ima praznih plastilčnih boca sa štrcaljkom?

i jel se treba ribat jako?
u dućanima s frizerskim priborom. ja kupila 2,jedna je nekih 20kn
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 20:05   #25
ko je spomenuo neko sredstvo za čišćenje sa octom.. da ga ubijem

natjerala Zagora da ode po to, maloprije stala prati WC i skoro se izrigala

pa cijeli stan smrdi po octu

e sad pitanje... kako ocat otjerati ???
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 20:59   #26
Ja isto koristim alkoholni ocat i ulijem malo vode u njega,jer i ovako nagriza za oči,a kamoli bez vode,ali da očisti ,očisti vrhunski .
Iako je problem u smradu,ali ja sam kupila one maske i stavim to na usta,jer me totalno guši.
sodu bikarbonu koristim za čišćenje mikrovalne i u nju obavezno limun stavim,a za školjku domestos mi je zakon (jedina mana mu je ubitačan smrad i ostavljanje fleka po odjeći,sa njim sam pola robe uništila,tako da sada uzmem tu flekanu kada čistim školjku ili pak kupim domestos maramice, pa samo prebrišem)
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 22:28   #27
Meni Frosch za sanitarije ostavlja bijele fleke Na primjer, po dasci od wc - sve mi bude ružno, flekavo, moram poslije ponovo prati.

Ja volim miris domestosa i to onog vulgaris, najsličinijeg varekini - podsjeća me na bazen i odlaske na isti dok smo klinci bili

Soda bikarbona - s tim smo tepih čistili - nije sve izvuklo, ali dio je. Samo se pospe, pusti pola ure (ili tako nekako) i onda se usisa.

Octom sam čistila kamenac na tuš kabini, ali nisam baš zadovoljna bila. No, uspjehom u tom pothvatu nisam nikad zadovoljna
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 22:49   #28
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Meni Frosch za sanitarije ostavlja bijele fleke Na primjer, po dasci od wc - sve mi bude ružno, flekavo, moram poslije ponovo prati.

Ja volim miris domestosa i to onog vulgaris, najsličinijeg varekini - podsjeća me na bazen i odlaske na isti dok smo klinci bili

Soda bikarbona - s tim smo tepih čistili - nije sve izvuklo, ali dio je. Samo se pospe, pusti pola ure (ili tako nekako) i onda se usisa.

Octom sam čistila kamenac na tuš kabini, ali nisam baš zadovoljna bila. No, uspjehom u tom pothvatu nisam nikad zadovoljna
šta misliš,ili jesi probala,jel bi se to dalo s madracem napraviti? ja nikako da nađem tu pjenu za madrac koja se usisa,možda bi ovo šljakalo..
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 23:47   #29
Molim omjere za te octove, sode bikarbone, limunske kiseline i što za što koristiti.
Hvala
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 23:55   #30
primjer za ocat-pola litre alkoholnog octa i isto toliko vode(možeš koristit za čišćenje kupatila)
soda bikarbona i limun-staviš malo vode,oko pola litre u plastičnu posudu,uspeš jednu malu kesicu sode u nju,najsečeš limu na pola i tu drugu polovicu iscjediš u tu vodu,stavš u mikrovalnu na 5 minuta i super ti skine masnoću i više nema mirisa u njoj.
također sodu bikarbonu možeš koristit ako ti se u frižideru pojave neugodni mirisi,malo pospeš i mirisi nestaju.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 15:36   #31
Jel netko zna kako očistit bijele fuge na kuhinjskim pločicama ( sad su sive )
-probala sam domestosom, nije baš nešto. jel postoji nešto efikasnije?
luce27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 15:40   #32
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
šta misliš,ili jesi probala,jel bi se to dalo s madracem napraviti? ja nikako da nađem tu pjenu za madrac koja se usisa,možda bi ovo šljakalo..
Nemam pojma, nisam probala. Javi ako probaš
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 15:46   #33
Quote:
luce27 kaže: Pogledaj post
Jel netko zna kako očistit bijele fuge na kuhinjskim pločicama ( sad su sive )
-probala sam domestosom, nije baš nešto. jel postoji nešto efikasnije?
Postoji...farbanje!
Imaš neko sredstvo tj to je u biti farba tj sredstvo za popravljenje fuga.Zove se Rayen, dobije se bočica i još jedna prazna sa aplikatorom na vrhu. Uglavnom nasloniš na fugu, povučeš i fuge ko nove, blistave i bjele.
Ja sam se spasila kad sam to otkrila, ubila sam se čisteći ih u kupatilu, na podu isto bile sive.
Uglavnom to se kupuje u trgovini sa sanitarnom opremom.

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma ja sam grozna grozna grozna domaćica, nekidan sam kolegicu s posla pitala gdje se kupuje soda bikarbona
a gdje se kupuje limunska kiselina? ?
Ma nisan ni ja znala šta se sekiraš, naučit ćeš.
Najčešće ćeš ju naći na policama sa onim potrepštinama za kolače, najčešće je blizu mljevenih oraha, maka i toga i onih aroma za kolače.
A ima je i u Konzumu, u mome je kraj začina i juha u vrećicama.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 15:58   #34
sjetila sam se još, sad sam to pisala na tip&trick topiku
meni je magična krpa zakon! e, za to ne treba NIKAVO sredstvo, a sve je fino uglancano. ja ju koristim za prašinu, ogledala, nekad pređem i pločice s tim

druga stvar je spužva za mrlje - e, to je nešto strava! s tim čistim štednjak, pločice kad bude onih mrljica jer šprica sok de kuhalo ili miksalo...nema kemikalije, nema ribanja, sve ode u jednom potezu. ova slika koju sam stavila na linku je najpribližnije što sam nabrzinu mogla naći. ja imam neku od mr. muscola iz mullera, s tim rozim unutra.
ima i u dm-u takvih spužva, obilnih bijelih, ali nisu tak dobre.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 15:59   #35
soda bikarbona

Hoće li vam biti poznatije ak vam spomenem male prozirne, okrugle kutijice s plavim poklopcem? One koje ste mamama čupali iz ormara kad ste bili mali? E još su takve. I da, stoje kod tih pica boca za kolače i/ili kod začina. Ima ih i u vrećicama ko recimo prašak za pecivo.
 
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 16:57   #36
ja još uvijek koristim sredstva koja sam koristila i prije.

jedino pod perem s ovim sredstvom jer malac može nakon toga lizati pod bez problema

super stvar


s octom sam probala prije par godina i odustala zbog nepodnoščljivog smrada
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 19:07   #37
samo da vam otkrijem što me jako ugodno razveselilo i iznenadilo za čišćenje

klegica s posla mi rekla za kristalnu sodu(onako soda kao kristalni kamen,topiva u vodi) i donijela mi i kad sam s tim krenula prati oduševljena sam,ona mi je rekla da toga ima u pevecu i bauhausu i tako tim dućanima,ja još nisam otišla po to ali isporbano je

ta stvar odlično čisti,pod,poput parketa i laminata,ormare,drvene stolove,drvene elemente,lamperiju,drvena vrata,štokove

znači sve drveno očisti mrak,bez ribanja,samo obrisati i idi dole ii zato me oduševilo,jer bi prije uvijek ribala pa ispirala i nikad kraja,a ovime samo obrišem i ode dolje svo ono sivilo i smeđilo od plinskog grijanja,od pušenja,od masnih para od kuhanja,kako imam bijele ormare ovo mi je spas

na drugome nije isprobana
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 07:35   #38
Quote:
lehaha kaže: Pogledaj post
Hoće li vam biti poznatije ak vam spomenem male prozirne, okrugle kutijice s plavim poklopcem? One koje ste mamama čupali iz ormara kad ste bili mali? E još su takve. I da, stoje kod tih pica boca za kolače i/ili kod začina. Ima ih i u vrećicama ko recimo prašak za pecivo.
kaj nije bila bijela ta kutijica sa plavim poklopcem?
ili je bila prozirna al se sjećam bijela zbog bijelog praha unutra?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 09:50   #39
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
ja još uvijek koristim sredstva koja sam koristila i prije.

jedino pod perem s ovim sredstvom jer malac može nakon toga lizati pod bez problema

super stvar


s octom sam probala prije par godina i odustala zbog nepodnoščljivog smrada
a gdje kupuješ ovo za prati pod????


ja perem sve sanitarije u alkoholnom octu i to čistom i meni on uopće ne smrdi....dapače,paše mi taj miris
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 10:01   #40
U bio bio. Super cisti.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.