Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2011., 00:27   #1
US Open 2011

US Open 2011

29.8. - 11.9.




Službene stranice

Muški turnir

ždrijeb

FAVORITI ZA NASLOV

Novak Đoković


Kad govorimo o favoritima za ovogodišnji naslov, prva opcija koja pada napamet je upravo nevjerojatni Srbin.
Iza Đokovića je sezona iz snova, dva GS naslova, dominacija nad glavnim konkurentima, hvatanje broja jedan po prvi put u karijeri. Biti će zanimljivo vidjeti kako će se Novak snaći u ulozi glavnog favorita, iza njega su odlični nastupi u Montrealu i finale Cincinnatia gdje je bio primoran predati zbog ozljede. Ozljeda je, kako navodi sam Đoković, uspješno sanirana i ne vidim tko ga do polufinala može zaustaviti. A od polufinala nadalje bi do izražaja trebala doći ta brzina više koju Nole posjeduje ove sezone.

Rafael Nadal


Branitelj naslova, vlasnik četiri velika, već sad jedan od najboljih ikad. Svi znamo kako je Rafa upravo najopasniji kad vreba iz prikrajka, kad nije u ulozi glavnog favorita, ove će godine oči teniske javnosti biti uperene prema Đokoviću što bi Nadal mogao iskoristiti.
Ipak, pitanje je koliko su tragova na njegovoj psihi ostavili porazi od Novaka Đokovića. Sudeći prema mastersima koji prethode USO-u, ostavili su itekakve ožiljke. Porazi od Dodiga i Fisha, sami po sebi nisu kraj svijeta, međutim, govor tijela, netipične neforsirane greške iz tih dvoboja govore same za sebe.
Povijest na uči da se pravi Rafa ukaže onda kad je to najpotrebnije, biti će izuzetno zanimljivo vidjeti kako će reagirati kad turnir i počne.

Roger Federer

Peterostruki pobjednik već dvije godine nije osjetio slast pobjede na turniru koje je u jednom razdoblje svoje karijere potpuno privatizirao. Neki će reći kako Rogerova igra na brzim podlogama više nije tako uvjerljiva zbog lošijeg kretanja, tajminga na lopticu, neki će reći kako je to sve plod slučajnosti. Bilo kako bilo, ako Federer pronađe formu iz Roland Garrosa, ako servis bude funkcionirao - može napraviti itekako velike stvari. U svakom slučaju, teniski fanovi se nadaju polufinalnom dvoboju s Novakom Đokovićem, čovjekom koji ga je lani ovdje pobijedio u polufinalu.

Andy Murray


Vječno drugi. Dobro, četvrti.
Momak koji u tri grand slam finala nije osjetio slast pobjede. Luzer ili pehist jer je u tim finalima igrao protiv Federera i Đokovića? Odgovor će nam sam Andy morati ponuditi. Više nije tako mlad, ima igru za najviše stvari, pa da vidimo za što je spreman. A definitivno je spreman za 14 dana vrhunskog tenisa za brzom betonu Flushing Meadowsa. AKo stvari kliknu na pravi način, Andyevi najljepši snovi bi se mogli ostvariti.

Ostali

U teniskoj eri gdje tenisače dijelimo na big 4 i ostale je teško nekoga izdvojiti kao favorita iz sjene.
Ipak, taj epitet bi trebao ponijeti Juan Martin Del Potro, bivši pobjednik US Opena. Pitanje je koliko je spreman za najveće stvari budući da se čini kako se još nije dovoljno oporavio od ozljede koju je zadobio još prošle godine. Sjevernoamerički mastersi su otkrili sve slabosti njegove trenutne igre i nedovoljno oporavljeni Del potro bi bio lagan plijen za veliku četvoricu, ako pronađe ritam, ako se dovoljno opusti mogao bi itekako nekome od favorita zagorčati život.
Kada govorim o favoritima iz sjene, moram spomenuti i najveću američku uzdanicu, Mardya Fisha. Samopuzdan je, igra odlično, servira moćno, jak je na mreži, čini se da ima sve potrebno. Međutim, težak ždrijeb mu ne ide u prilog, Tsonga pa Federer.
Trebalo bi još obratiti pažnju na gore spomenutog Francuza te omalenog Španjolca Ferrera koji je pokazao da zna igrati na američkom betonu.
Krug bi zatvorio s Berdychom, Soderlingom i Roddickom koji, iako van forme, na dobar dan svakoga mogu dobiti.

Ženski turnir

ždrijeb

FAVORITKINJE ZA NASLOV

Braniteljice naslova, Kim Clijsters nema zbog ozljede što bi drugima trebao prokrčiti put do uspjeha upravo zato jer je Aussie Kim USO osvojila dva puta zaredom.
Trenutna situacija u ženskom tenisu nudi uistinu širok dijapazon potencijalnih pobjednica.
Krenuo bih s Caroline Wozniacki. Sve je više oponenata njezine igre, koja joj, osim što je dosadna oku, ne nudi previše razloga za veselje na slamu. Osim igre, ljude iritira činjenica da Caroline, bez GS naslova, ima 3000 bodova prednosti na WTA ljestvici, što zapravo više govori o konstantnosti kolegica nego o samoj Wozniacki.
Brzi beton bi joj trebao odgovarati, pokazala je dobru formu na Mickey Mouse turniru i nema razloga da ne ponudi svoj najbolji tenis. Hoće li biti dovoljno? Ponajprije će ovisiti o Sereni Williams koja je, svaka čast ostalima, prvi favorit za titulu. Formu je pokazala u Torontu, odmorna je i željna dokazivanja, prošlih godina je uvijek nešto nedostajalo na njenom domaćem slamu (što bi trebalo uzeti uvjetno jer obitelj Williams nije u najboljim odnosima s njujorškom publikom), ove godine bi trebala biti prvi favorit ako ponudi svoju najbolju igru.
Tu je i bivša pobjednica, Maria Sharapova, koja je nakon povratka od ozljede u uskom krugu favoritkinja za gotovo svaki slam, vidjeti ćemo može li ovo biti taj.
Pozornost bi trebalo obratiti i na Li Na , finalisticu Australian Opena i pobjednicu RG-a, malo se koja tenisačica može mjeriti s njenim preciznim udarcima i traženju kuteva u igri.
Od ostalh valja izdvojiti Victoriu Azarenku, wimbledonsku pobjednicu Petru Kvitovu te Jelenu Janković i Anu Ivanović koje na svoj dan mogu svakoga pobijediti.

NAGRADNI FOND


Nagradni fond iznosi blizu 24 milijuna dolara od čega će pobjednici pojedinačnog natjecanja inkasirati, 1.8 milijuna dolara.



Na kraju svega, treba reći da je datum odigravanja turnira pod znakom pitanja zbog uragana Irena, koji je već počeo pustošiti istočnu obalu Sjedinjenih Država. Kid's Day je otkazan, pola New Yorka je evakuirano, međutim organizatori se nadaju da bi turnir trebao početi najkasnije u utorak. Nama preostaje čekati i uživati u dobrom tenisu kad igre napokon počnu.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 00:38   #2
Gradonačelnik New Yorka poručuje: Ostajanje je glupo i opasno, ovo nije šala!

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...nije-sala.html

Uragan bi trebao udariti New York za oko pet sati, a live stream oluje možemo pratiti ovdje:

http://newyork.timeout.com/things-to...he-tony-office
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 00:50   #3
neloše otvaranje


jest da si malo zajebo sa ovim fedovim kretanjem i tajmingom, al ajde. i dobro znamo da njegova neosvajanja nisu plod slučajnosti.
Allen-Iverson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 01:07   #4
jako fino otvaranje, pohvale

Quote:
Allen-Iverson kaže: Pogledaj post
neloše otvaranje


jest da si malo zajebo sa ovim fedovim kretanjem i tajmingom, al ajde. i dobro znamo da njegova neosvajanja nisu plod slučajnosti.
tebi treba apemant da ti pojasni neke stvari

u zadnje vrijeme samo trolam, ali za vrijeme USO-a bih mogao nabaciti i nekoliko konstruktivnih postova jedva čekam prve mečeve, ne sjećam se kad sam se zadnji put tako radovao nekom GS-u.
stevo 61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 01:22   #5
Quote:
stevo 61 kaže: Pogledaj post
jedva čekam prve mečeve, ne sjećam se kad sam se zadnji put tako radovao nekom GS-u.
normalno, kad je nadal u kurcu
Allen-Iverson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 02:11   #6
Quote:
Allen-Iverson kaže: Pogledaj post
normalno, kad je nadal u kurcu


Quote:
stevo 61 kaže: Pogledaj post
jako fino otvaranje, pohvale
Quote:
Allen-Iverson kaže: Pogledaj post
neloše otvaranje


Imao sam u glavi i spremno poglavlje o našima na USO, ali sam potpuno zaboravio na to. Sad krenuo editirati, ali ne da.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 02:34   #7
mah, ako je to sve bilo smišljeno unaprijed onda idu 2 ocjene niže. ja sam mislio da si to u leru odradio.
Allen-Iverson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 02:53   #8
Što si ti večeras raspoložen, pođi gledaj Patriotse i Lionse, da vidiš kako taj sport zna biti zanimljiv.

Leru? Nego šta! Međutim, kad sam počeo pisati o Đokoviću, Nadalu - palo mi napamet da napravim i poglavlje o našima. Međutim, ženski tenis me tako izmučio da sam zaboravio na sve.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 02:55   #9
Sramotno je da u uvodnom postu stoji prezime Roddick umjesto Karlović!





NAŠ JE CILJ US OPEN
IzrazitiManijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 08:43   #10
Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
Imao sam u glavi i spremno poglavlje o našima na USO, ali sam potpuno zaboravio na to. Sad krenuo editirati, ali ne da.
Mogu ti modovi to ubacit u prvi post valjda.
plonker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 11:46   #11
Quote:
Allen-Iverson kaže: Pogledaj post
normalno, kad je nadal u kurcu
ni prošle godine nije blistao u torontu i cinciju pa je ladno uzeo USO.

uz ovakaj ždrijeb ne vidim tko ga može zaustaviti prije polufinala. izbjegao je sve udarače koji mu mogu napraviti probleme tipa fish, berdych, soderling, tsonga, del potro (pod uvjetom da povrati formu iz 2009.)
stevo 61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 12:07   #12
Quote:
stevo 61 kaže: Pogledaj post
ni prošle godine nije blistao u torontu i cinciju pa je ladno uzeo USO.
jebiga, ai-ja moraš uvijek podsjećat, jebe ga zakon o očuvanju argumenata.




vamos dive, vamos rođo!!!

vamos svi kojima se ne diže na nadala i misle ga probat dobit!!!!!

__________________
X88
lezerni88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 13:11   #13
ivo karlovic:

"Gym at #usopen looks like refuge camp. I had to step over 4 Argentines, 3 Franchies and couple of unidentified players to get to dumbbells"

__________________
X88
lezerni88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 14:44   #14
Tko zna hoce li sutra poceti US open,kisa vec 2 dana pad a i Irena ce uskoro sletit na obronke New Yorka
jaky275 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 15:24   #15
Quote:
jaky275 kaže: Pogledaj post
Tko zna hoce li sutra poceti US open,kisa vec 2 dana pad a i Irena ce uskoro sletit na obronke New Yorka
Javi nam ako si u new yorku kako je stanje.
katana12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 16:26   #16
i fish se pridružio federeru u izrazima nezadovoljstva zbog nešto sporijih uvjeta ovogodišnjeg new yorka.

http://www.thesportreview.com/tsr/20...g-of-flushing/

al kao što i fish kaže trenutno su loptice sporije i zbog velike količine vlage u zraku pa možda poslije oluje pojavom suhog i vrućeg zraka i betona uvjeti budu nešto bolji za njegovu servis/volej igru, al sigurno ne onako brzi kao prošlih vikenda u cinncinatiju i montrealu.

br.1 i br.2 s druge strane sigurno nemaju ništa protiv da uvjeti ostanu sporiji do finala.

Zadnje uređivanje ursamajor : 28.08.2011. at 17:00.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 16:32   #17
Quote:
katana12 kaže: Pogledaj post
Javi nam ako si u new yorku kako je stanje.
U New Yorku sam samo putem live webcam,ali zaista je prognoza takva da je upitan pocetak turnira
jaky275 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 17:44   #18
sad bi se već trebalo znat dal se igra ili ne

ja sam siguran da će se igrat, mislim da ovi bezveze to preuveličavaju
Allen-Iverson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 18:05   #19
Čilić prvi meč na Louis Armstrongu.
Doktor drugi meč na šestici bez kamera Bitno je da će se prenositi mečevi Nishikori - Cippola, Yani, - Tomic, Sela - Bellucci, Haas - Dasnieres, Falla - Troicki, a neće Doktor i Gonzalez





NAŠ JE CILJ US OPEN
IzrazitiManijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 18:20   #20
Quote:
Allen-Iverson kaže: Pogledaj post
sad bi se već trebalo znat dal se igra ili ne

ja sam siguran da će se igrat, mislim da ovi bezveze to preuveličavaju
ne može se još sigurno znat jer iako je najgore prošlo moguće je još dosta kiše koja bi potopila podzemnu i neke prometnice ili onesposobila signalizaciju a tad bi organizatori vjerojatno odgodili prvi dan taman da su tereni potpuno spremni.

Zadnje uređivanje ursamajor : 28.08.2011. at 19:03.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.