Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2014., 14:08   #301
Zna li možda netko što je lastar kod vinove loze?
mell9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 08:51   #302
dio loze koji je izrastao prošle godine
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 21:36   #303
mi može netko navesti bolje proizvođače plugova i ostalih poljo. strojeva? što više to bolje jel . tnx
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 22:20   #304
http://lemken.com/en/home/
http://www.poettinger.co.at/en_uk/
http://www.kuhn.co.uk
http://www.gregoire-besson.co.uk
http://www.rabe-gb.de
http://www.kongskilde.com
http://www.vogel-noot.info
http://ien.kvernelandgroup.com
itd.
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 20:33   #305
Pozdrav. Molio bi par savjeta. Naime, planiram zasaditi mali mješoviti voćnjak (limuni, naranče, mandarine, trešnja, kruška, šljiva, marelica...) u polju u Dalmaciji, voda dostupna. Koliko bi prostora trebao ostaviti između stabala? Ako uzmem da sadim u kutove kvadrata, kolike bi trebale biti dimenzije tog kvadrata? Hvala
nistaneznan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 10:47   #306
Quote:
nistaneznan kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Molio bi par savjeta. Naime, planiram zasaditi mali mješoviti voćnjak (limuni, naranče, mandarine, trešnja, kruška, šljiva, marelica...) u polju u Dalmaciji, voda dostupna. Koliko bi prostora trebao ostaviti između stabala? Ako uzmem da sadim u kutove kvadrata, kolike bi trebale biti dimenzije tog kvadrata? Hvala
5x5 samo šljiva ti baš i nije za dalmaciju
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 00:20   #307
pozdrav. možete li mi preporučiti neku knjigu tipa voćarstvo za neznalice? Znači, gdje se netko može upoznati s osnovama i pravilima svih faza uzgoja voćki. Hvala
nistaneznan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 19:31   #308
Karlo Brzica – Voćarstvo za svakoga, Ivo Krpina – Voćarstvo.

,... i za početak, mali tutorial za sadnju.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 00:22   #309
Quote:
nistaneznan kaže: Pogledaj post
pozdrav. možete li mi preporučiti neku knjigu tipa voćarstvo za neznalice? Znači, gdje se netko može upoznati s osnovama i pravilima svih faza uzgoja voćki. Hvala
Lokalna knjižnica i prošvrljaš malo. Godišnja članarina i knjiga kolko hoćeš ti puno manje dođe nego jedna kupljena knjiga.
Inače na netu imaš puno tog, npr. www.scribd.com
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 07:55   #310
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Karlo Brzica – Voćarstvo za svakoga, Ivo Krpina – Voćarstvo.

,... i za početak, mali tutorial za sadnju.
Jedna od ovih knjiga Ti je sasvim dovoljna za početak + emisija Vikend u voćnjaku dr Krpine na Radio Sljemenu (ako postoji uopće još ta emisija). Voćarstvo se uči u voćnjaku, nemoj se puno ukopavati na internet.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 22:39   #311
Pozdrav, odlučio sam iz hobija i male zarade pokušati zasaditi lavandu i kasnije od nje proizvoditi sapune i prodavati.da li mi možete pomoći oko toga šta mi treba za papire. mogu otvorit obrt pa preko njega radit to? da li zemlja treba biti na ime na cije je i obrt ili ne? sta trebam nekome prijavit ako imam određeni uzgoj lavande?
ando1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 23:48   #312
Quote:
ando1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, odlučio sam iz hobija i male zarade pokušati zasaditi lavandu i kasnije od nje proizvoditi sapune i prodavati.da li mi možete pomoći oko toga šta mi treba za papire. mogu otvorit obrt pa preko njega radit to? da li zemlja treba biti na ime na cije je i obrt ili ne? sta trebam nekome prijavit ako imam određeni uzgoj lavande?
OPG otvoriš...
I da trebaš zemlju u vlasništvu ili najmu...
Netrebaš nikom ništa prijavljivati...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 08:24   #313
dobila sam sadnice badema koje mi ne izgledaju dobro.

većina ima katastrofalno loše razvijen korijen.
par komada koji su imali kako-tako razvijen korijen sam posadila, što ću sa ostatkom ? u smislu mogu li sad nešto napraviti da ih ostavim kući i tetošim (kako?) , pa da do jeseni ili dogodine imam nešto kvalitetnije , ili da ih posadim pa što bude? ne da mi se ručno kopati (strojevi nedostupni) rupe za sadnice koje mi stvarno ne izgledaju perspektivno

hvala
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 09:13   #314
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
dobila sam sadnice badema koje mi ne izgledaju dobro.

većina ima katastrofalno loše razvijen korijen.
par komada koji su imali kako-tako razvijen korijen sam posadila, što ću sa ostatkom ? u smislu mogu li sad nešto napraviti da ih ostavim kući i tetošim (kako?) , pa da do jeseni ili dogodine imam nešto kvalitetnije , ili da ih posadim pa što bude? ne da mi se ručno kopati (strojevi nedostupni) rupe za sadnice koje mi stvarno ne izgledaju perspektivno

hvala
Što znači katastrofalno loš korijen ?

Korijen će se popraviti ako se ispravno oreže i u iskopanoj rupi oko sadnica bude dovoljno humusa !

Zalijevajte u prvoj godini da se korijen maksimalno razvije izrastanjem ogranaka iz osnovnog korijena !

Ja sam u Slavoniji gdje ima poneki badem . Imam preko 10 vrsta voća i na temelju toga znam da voćke imaju različiti korijen .

Kod sađenja se ne koristi > ne da mi se ručno kopati > !
Računajte minimalno 70 x 70 cm dubina 50 cm , gornji sloj zemlje ide u doljnji dio rupe , a donji u gornji .
Inače sam ručno kopao 100 X 100 cm dubina 50- 60 cm !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 14:10   #315
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
OPG otvoriš...
I da trebaš zemlju u vlasništvu ili najmu...
Netrebaš nikom ništa prijavljivati...
Znači ne mogu nikako otvoriti neki obrt za proizvodnju sapuna ili slicno?
kako ide to s OPG-om?
je vise komplicirano od obrta ili?kakve su obveze vlasnika opg-a sto se tice poreza, prireza i takvih stvari?
pošto sam mislio i otvoriti trgovinu takvih proizvoda...
ando1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:08   #316
Quote:
ando1 kaže: Pogledaj post
Znači ne mogu nikako otvoriti neki obrt za proizvodnju sapuna ili slicno?
kako ide to s OPG-om?
je vise komplicirano od obrta ili?kakve su obveze vlasnika opg-a sto se tice poreza, prireza i takvih stvari?
pošto sam mislio i otvoriti trgovinu takvih proizvoda...
Pa prvo se dogovori sam sa sobom šta hočeš....
Ono vi bi nešto a nemate poima o bilo čemu nego čuli da se to tako može i ajmo...
Najednostavnije i najeftinije je OPG.
Obrt povlači masu davanja koje OPG nema...
Uzgajaš lavandu a sapune i kreme prodaješ ko dodatnu djelatnost..
Nemaš ni jedan grm lavande a več bi trgovinu otvarao...

Davanja na OPG su doprinosi za zdrastveno i mirovinsko. Nekih 800 kn mjesečno
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:01   #317
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pa prvo se dogovori sam sa sobom šta hočeš....
Ono vi bi nešto a nemate poima o bilo čemu nego čuli da se to tako može i ajmo...
Najednostavnije i najeftinije je OPG.
Obrt povlači masu davanja koje OPG nema...
Uzgajaš lavandu a sapune i kreme prodaješ ko dodatnu djelatnost..
Nemaš ni jedan grm lavande a več bi trgovinu otvarao...

Davanja na OPG su doprinosi za zdrastveno i mirovinsko. Nekih 800 kn mjesečno
Imam ja lavande i već sam radio sapune.samo moram rijesit stvari oko toga sta je bolje registrirat, opg ili obrt.
ando1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 19:08   #318
Ako se misliš razvijati obrt, a ako prodaješ male količine opg.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 07:56   #319
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Što znači katastrofalno loš korijen ?

Korijen će se popraviti ako se ispravno oreže i u iskopanoj rupi oko sadnica bude dovoljno humusa !

Zalijevajte u prvoj godini da se korijen maksimalno razvije izrastanjem ogranaka iz osnovnog korijena !

Ja sam u Slavoniji gdje ima poneki badem . Imam preko 10 vrsta voća i na temelju toga znam da voćke imaju različiti korijen .

Kod sađenja se ne koristi > ne da mi se ručno kopati > !
Računajte minimalno 70 x 70 cm dubina 50 cm , gornji sloj zemlje ide u doljnji dio rupe , a donji u gornji .
Inače sam ručno kopao 100 X 100 cm dubina 50- 60 cm !
katstrofalno razvijen korijen znači da ove sadnice imaju glavni korijen ( već orezan) i skoro pa ništa više . nema tankih korijenčića , čitava stvar izgleda naprosto kao šiba. da vrbu sadim ne bi se brinula, a za badem ipak mislim da je potrebno malo više korjenja.
smjestila sam ih jučer u visoke gredice, sad mi ostaje da se nadam da će prolistati
hvala
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 08:45   #320
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
katstrofalno razvijen korijen znači da ove sadnice imaju glavni korijen ( već orezan) i skoro pa ništa više . nema tankih korijenčića , čitava stvar izgleda naprosto kao šiba. da vrbu sadim ne bi se brinula, a za badem ipak mislim da je potrebno malo više korjenja.
smjestila sam ih jučer u visoke gredice, sad mi ostaje da se nadam da će prolistati
hvala
posadi pa ćeš vidjeti hoće li se primiti ili ne.
ubuduće kupovati sadnice.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.