Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2007., 13:00   #81
neko je pitao za linjanje, to nema veze s vremenom, huskyji se linjaju 2x godisnje, u proljece i pred zimu. tada se nemre nis drugo nego ih cetkati par puta dnevno,najbolje za vrijeme setnje, i redovno usisavati stan

tocno je da imaju sloj masti/loja uz kozu koji ih stiti od -40 do +40C, zato ih treba sto rjedje prati samponom da ga ne izgube, max. 1 put na godinu

zahtjevni su i prekrasni psi, stvarno s njima treba puno raditi, nametnut im se kao alpha, vodja copora.

to je pas s izrazenim predatorskim osobinama, i gotovo nemoguce je sprijeciti pokolj u kokosinjcu, sumi (fazani i sl). ako provodi neko vrijeme u dvoristu, ograda mora biti visoka oko 2m i dobro ukopana jer su nevjerojatni kopaci i skakaci
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 19:15   #82
ovo za predatorske osobine se jako slažem,zaista čerupaju kokoše,ali moj pasek je malo zbunjen
možda zato sto je pao na glavu dok je bio mali priej nego sam ga kupila ali jednostavno sam ga
morala imat tao da,moj nije naučen na uzicu i stvarno je mrzi tako d akad idemo u setnju 20 metara
ide na uzici a dalje ga nista nemoze zaustaviti pa ga pustim.
i da nemogu ga odvioknut kad se zaigra grize,ali samo kad se zaigra,ali mene vise ne grize ni tatu
samo na sve ostale skace i grize,i samo meni je miran dok ga cesljam
__________________
"I can teach you how to bottle fame, brew glory, even stopper death — if you aren't as big a bunch of dunderheads as I usually have to teach."
Hermiona G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 23:06   #83
ja imam aljaškog malamuta (točnije malamuticu), i krepava po vrućini, bude mi u dvorištu, tako da po danu spava a po noći se igra kao da je podne, što se tiče onog da se linjaju 2 puta godišnje, malo sutra, možda u sibiru i na aljaski, moja se linja cijelu zimu, doduše bila je topla zima, ali dlaka po dvorištu koliko te volja, a kad idemo u šetnju moram joj nositi vodu sa sobom, boca od 2 litre vode, iz frižidera, kad se umori dam joj vode i ko nova, a u dvorištu ima svoj bazenić pa se cijeli dan namače. vodim je u šetnju navečer oko 10 jer bi izdahnula od vrućine, a voli i kupanje u moru, mada kad se rashladi u moru trebaju je 3 čovjeka držati koliko vuče, bez obzira i ja mislim da je grijeh takve pasmine držati u toplim krajevima, ali šta kad su prekrasni.
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 23:10   #84
eh da, što se tiče kopanja, imam 101 rupetinu u dvorištu, mogla sam već sto puta nogu slomiti, luda sam od toga, iskopa rupu toliko veliku da možeš stati s obe noge do koljena u nju, ništa ne sluša, ustvari voli raditi ono što joj braniš, da pokaže ko je gazda.
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 22:29   #85
moram probat ovo sa venecijanskom davilicom mozda pomogne pri setnji ali ne vjerujem ovaj moj je svojeglav , nekako na gazdaricu
__________________
"I can teach you how to bottle fame, brew glory, even stopper death — if you aren't as big a bunch of dunderheads as I usually have to teach."
Hermiona G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 20:03   #86
svi vi koji imate haskie da li ste ga naucili godati bez lajne po ulici gradu ili je to s ovom pasminom nemoguce???
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 20:22   #87

Svog psa sam naučila hodati uz nogu sa venecijankom (venecijanskom davilicom). To je ogrlica koja radi na principu svake druge davilice, samo što je napravljena kao kraljevski vez. Dakle ne čupka dlaku.

Međutim kad mi je jedna osoba rekla, kako se pas osjeća kad mu se pravilno namjesti davilica, zamislila sam se i odbacila je kao dio odgoja.

Uglavnom davilica im se namjesti točno iznad grkljana tik ispod brade, s tim da ona rinka kroz koju prolazi drugi dio mra biti naslonjena na tijelo, a ona koja klizi, na tu je zakačena lajna i put gore je okrenuta...nadam se da shavćate, jer većina ljudi nosi naopako davilicu, iako su duboko uvjereni da je pravilno. samo probajte okrenuti obratno i vidjet ćete razliku u klizanju. Uglavnom, ako se tako pravilno namjesto, ona pri trzaju, cimanju, psa stegne, blokirajući put krvi i zraku koji ide u mozak, ovisno o jačini cimanja, psa toliko boli. jednom kad se pas navikne na davilicu, i lagano zvrckanje lanaca jedno o drugo, njemu stvara osjećaj laganog primicanja glave. Pas ima tikove. Ja se nadam da sam uspjela dovoljno sliovito to opisati. Ja kad sam to čula, iako uvjek sam znala princip rada, ali ovako nisam razmišljala. Više nikad mu je nisam stavila, i da zbilja sam primjetila kad ga čuje lupetanje na vodilici, jedne rinke u drugu, trza se.

Ja bih vam preporučila da nešto drugo smislite.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 20:25   #88
siberian husky

Skupina:
V. FCI skupina - Psi tipa špic i psi primitivnog tipa (pratipa)



Zemlja porijekla:
Aljaska

Namjena:
Pas za vuču saonica

Veličina:
Visina mužjaka iznosi između 53 i 60 cm, visina ženke između 51 i 56 cm.

Dlaka:
Haski ima dvostruku dlaku, pokrivna dlaka je ravna, srednje duga i priljubljena, poddlaka je mekana.
Sve boje i kombinacije su dozvoljene. Najčešće su siva, crna, crvena i šarena. Dlaka je oko glave i na donjoj strani trbuha svjetlija. Kod ove pasmine su dozvoljene plave oči.


Njega:
Povremeno je potrebno iščetkavanje otpalih i odumrlih dlaka, pogotovo za vrijeme linjanja. Dlaka će ostati ljepša ako ga držite vani u psetarnici.

Narav:
Neovisan i tvrdoglav, inteligentan, pun energije veseo, voli lutati i veoma je orijentiran na čovjeka i privržen svojoj obitelji. Ljubazan je prema svima i zbog toga nije dobar pas čuvar.



Odgoj:
U principu ovim psima uopće ne pristaje uobičajena uloga obiteljskog psa, makar bi jedna sportski orijentirana obitelj bila još najprikladnija za njih. Haski je cijelom svojom dušom pas za vuču saonica.
Ako ga želite nešto naučiti, morate se energično i dosljedno primiti posla, povrh toga morate imati puno strpljenja i razumijevanja za narav jednog polarnog psa. Haski je poslušan samo onda ako uvidi smisao neke naredbe. U svakom slučaju bilo bi dobro, prije nego nabavite haskija, stupiti u vezu sa stručnjakom za polarne pse ili nekim udruženjem.

Socijalno ponašanje:
Sibirski psi se, kao životinje koje žive u čoporu, dobro slažu s drugim psima. Mačke i male kućne životinje nisu baš idealne za suživot s haskijem. S djecom se dobro slažu. Ne vole biti sami, savjetovali bismo vam da odmah nabavite više haskija.

Vježbanje:
Ovoj pasmini je potrebno puno kretanja i tu ne postoji mogućnost kompromisa, kao kod nekih drugih pasmina. Ako se želite baviti utrkama psećih zaprega, onda je haski najbolji izbor. Oni su poznati u
cijelom svijetu po svojoj brzini. Ako nemate vremena za taj hobi (nekoliko puta tjedno haški bi trebao vući saonice), bolje je da si izaberete drugog psa. Usamljeni haskiji, koji k tome nemaju dovoljno kretanja, reagiraju jakim zavijanjem. Premalo pažnje i brige će ih izazvati da reagiraju svojeglavo i tvrdoglavo. Na šetnju ga izvodite samo s uzicom jer nije sigurno da neće odlutati.


Napomena:
Sibirski haskiji mogu s jednim ili više drugih pasa izvrsno živjeti vani u psetarnici. Njihova dlaka ih štiti kod svakog vremena. Ljeti treba malo pripaziti da ne rade previše.

sa:http://www.vauvau.net/
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 20:27   #89
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
svi vi koji imate haskie da li ste ga naucili godati bez lajne po ulici gradu ili je to s ovom pasminom nemoguce???
netko tu na forumu koristi halti-holti(ne znam točno)i kažu da je super,a sad...
evo kak to izgleda
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 20:41   #90
Ja ne znam, ali dal se haltica isto steže oko njuške, kao i davilica oko vrata?
jer ako tako radi onda ona pritišće nos, i tako blokira disanje, a pas ne može ni njušku otvorit, jer se ona oko njuške stavlja.

Dakle pas sluša, jer ne može disati, a ne zato što želi poslušati.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 21:19   #91
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Ja ne znam, ali dal se haltica isto steže oko njuške, kao i davilica oko vrata?
jer ako tako radi onda ona pritišće nos, i tako blokira disanje, a pas ne može ni njušku otvorit, jer se ona oko njuške stavlja.

Dakle pas sluša, jer ne može disati, a ne zato što želi poslušati.
hm...o tome nisam razmišljala...
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 10:40   #92
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
svi vi koji imate haskie da li ste ga naucili godati bez lajne po ulici gradu ili je to s ovom pasminom nemoguce???
teško ti je to, to su takvi lovci da kad vide da nešto bježi gotovo je nemoguće da ne počne trčat, ko muha bez glave, čisti instinkt...a da ne govorim o neutaživoj znatiželji, uffff...nepredvidivo stvorenje do krajnjih granica.

doduše, vidio sam jednog čovjeka koji je to uspio ruskim metodama...slomio je psu duh totalno tako da se ovaj vuče iza njega 5 metara, pognute glave i povijenog repa...ignoriranje svega oko sebe...

a ovako, iznimno puno rada, s klikerom se preporuča...tko uspije točno to o čem ti pričaš svaka mu čast...



konačno su vrućine popustile !

isto tako, malo sam se informirao pa da se nadovežem na prijašnji razgovor, izgleda da haskiji puno lakše podnose vrućine od malamuta...ne znam razlog ali ljudi koje sam ovako upoznao svi do reda tvrde isto, malamuti su koma a haskijima i nije bila baš neka tlaka ovih dana...
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 11:13   #93
Ja imam sibirsku damu staru 7mj.jos je nisam naucio hodati bez podvoca,samo mi je cilj nauciti je hodati uz nogu...
Slaven22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 11:30   #94
moj decko ima 8 mj i jedino ga mogu pustiti bez lajne navecr kada je vec toliko umoran da ni ne razmislja o trcanju i naravno frolic je tu ako odluci dat petama vjetra,,,,,
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 13:51   #95
Quote:
Žuribus Šumasti kaže: Pogledaj post

isto tako, malo sam se informirao pa da se nadovežem na prijašnji razgovor, izgleda da haskiji puno lakše podnose vrućine od malamuta...ne znam razlog ali ljudi koje sam ovako upoznao svi do reda tvrde isto, malamuti su koma a haskijima i nije bila baš neka tlaka ovih dana...
zato kaj haski ima sloj masnoće a malamut nema
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 00:02   #96
a ne znam, ima kao i malamut, ide od + 40 do minus 40, na kuji koja je okotila našu malu je bilo te masti stvarno puno, taman poslije zime onak, dok na našoj to uopće nisam primjetio.

pokušao sam naći nešto o razlikama u tim pasminama ali na niš pretjerano pametno nisam naišao, haskiji su nastali od malamuta, prvenstveno radi trčanja odnosno vuče saonica..malamuti su vukli zaprege jedan ili dva maximum, više za teret nego za čovjeka...mogu povuć nevjerovatno puno i navodno može potegnut dok ne padne mrtav kolko je blesav...i za lov, naravno.

a haskiji su puno brži i navodno nije toliko blesav da će trčat iznad svojih mogućnosti, nema toliko problema oko dominacije i nije privržen čoporu u takvim razmjerima kao što je slučaj kod malamuta.

ostalo su činjenice koje se spominju svugdje, visina i težina i naravno boja očiju, kod malamuta isključivo smeđe a haskiji navodno mogu imat svih boja.

tak da niš puno...ma mislim, to je sve rekla kazala, valjda ima istine i u tome...ako neko ima neki dobar link baš o tome bio bih stvarno zahvalan...što se iz osobnog iskustva tiče, meni se čini da nemaju apsolutno nikakvih razlika osim fizički očitih, svakog kojeg sam upoznao, bilo haski ili malamut su bili snažno fokusirani na lov...jednako tvrdoglavi, bahati, dominantni i naravno, jednako blesavi
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 12:12   #97
koliko su vasi muzjaci haskia veliki pise u papirima da su do 60 cm a moj vec sad ima toliko a ima 8mj
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 16:36   #98
Quote:
Žuribus Šumasti kaže: Pogledaj post

, haskiji su nastali od malamuta, prvenstveno radi trčanja odnosno vuče saonica..

haskiji nisu nastali od malamuta ,haskiji se nisu susretali s malamutima dok ih nisu doveli na aljasku da sudjeluju u utrkama
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 16:36   #99
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
koliko su vasi muzjaci haskia veliki pise u papirima da su do 60 cm a moj vec sad ima toliko a ima 8mj
58 cm
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 10:47   #100
Quote:
kukuriza kaže: Pogledaj post
haskiji nisu nastali od malamuta ,haskiji se nisu susretali s malamutima dok ih nisu doveli na aljasku da sudjeluju u utrkama
da da, dosli su na Aljasku tek 1900 i neke, pleme Chukhinešto iz Sibira, sve to stoji...nego, ja naišao na stranicu nekog genetičara koji je utvrdio da su geni malamuti ostali nepromjenjeni tisućama godina bla, jedina pasmina koja je ostala ista čitavo ovo vrijeme...i kad je išao uspoređivati sa haskijima, utvrdio je da vuku njihove gene...a i kad pogledas spitzeve kakvi su ispali sve, ove dvije pasmine su toliko slične da stvarno možda ima istine u tome...isto tako, zemlje porijekla su blizu skroz...ziher su prelazili Beringov prolaz i prije nego je to zabilježeno.

mislim, pogledaj gore copy/paste ovaj, piše ti zemlja porijekla Aljaska, a ja, isto kao i ti, pročitao na hrpu mjesta drugu informaciju...

toliko su slični da me stvarno zanima prava istina
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.