Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2015., 13:03   #5421
Možeš i magistru u apoteci pitati za savjet dok ne dođeš do svoje dr
Bebilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 18:23   #5422
Dakle, muz i ja smo se odlucili za dijete
E sad, da li epilepsija (odnosno ljekovi- Topamax i Rivotril) mogu utjecati na kvalitetu sperme i na samo zacece? Naime, muz ima blazi oblik epilepsije jos od puberteta, no godinama nema nikakve napadaje sve dok redovito pije tablete.
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 19:47   #5423
Quote:
Female Toxic kaže: Pogledaj post
Dakle, muz i ja smo se odlucili za dijete
E sad, da li epilepsija (odnosno ljekovi- Topamax i Rivotril) mogu utjecati na kvalitetu sperme i na samo zacece? Naime, muz ima blazi oblik epilepsije jos od puberteta, no godinama nema nikakve napadaje sve dok redovito pije tablete.
Mala je vjerojatnost za tako nešto

No, uvijek je dobro konzultirati nadležnog ordinarijusa koji vodi brigu o epilepsiji
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 10:01   #5424
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Mala je vjerojatnost za tako nešto

No, uvijek je dobro konzultirati nadležnog ordinarijusa koji vodi brigu o epilepsiji
Joj...i ja imam epi... pijem Depakine 500 i Tiramat od 50.
Srušila se prvi put 2009. god. Imala do sad samo 4 napadaja u životu.
Uskoro se udajem i isto imam strahove kako će to izgledati u trudnoći
Vodena Boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 12:42   #5425
Pije li netko od vas kombinaciju Depakine + Lamal? Kakva su vam iskustva s Lamalom (lamotrigine)?
vicious_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 13:37   #5426
Ja sam prije pio tu kombinaciju. Depakine mi je uzrokovao tremor ruku pa sam prešao na kombinaciju Kepra + Lamal. S Lamalom nisam primijetio nikakve negativne posljedice.
__________________
Omnia mutantia semper est!
Rodiak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 08:32   #5427
I moja kći pije Keppru s Arvindom (lamotrigine) i super joj je.
Dok je pila samo Arvind, nije bila dobro.
Vrtilo joj se jako i stalno je imala napade.
S uvođenjem Keppre je sve riješeno pa je sad u planu polagano ukidanje lamotrigina.
Bebilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 08:54   #5428
Quote:
Vodena Boja kaže: Pogledaj post
Joj...i ja imam epi... pijem Depakine 500 i Tiramat od 50.
Srušila se prvi put 2009. god. Imala do sad samo 4 napadaja u životu.
Uskoro se udajem i isto imam strahove kako će to izgledati u trudnoći
Obzirom na najnovije stavove medicinske zajednice o Depakinu i trudnoći, bilo bi uputno konzultirati u dogledno vrijeme nadležnog neurologa.
Nije hitno, ali to svakako treba odradit
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 17:00   #5429
Ja godinama pijem Depakine od 500, EPI imam od 12., sad mi je 25., dosad sam imala 4 grand mala, sve je bilo ok no imala sam napad nakon što sam bila bez napada par godina, nedostatak sna + menstruacija, uredno idem na kontrole, MR uredan, EEG uredan, osim što reagiram na hiperventilaciju (oduvijek). Nakon napada doktorica mi je uvela i Lamal, no koliko sam ju shvatila uvela ga je iz razloga da mi postupno smanjuje Depakine.
Ono što je meni čudno je to da ona nije rekla kad da dođem na kontrolu, kad da prekontroliram jetru, apsolutno ništa, a nekako mi se to čini neodgovorno od nje budući da mi je uvela novi lijek. Znam da mi je i ranije, još dok sam bila klinka, tadašnja doktorica mijenjala lijek i striktno naglasila za koliko da dođem na kontrolu sa svim pretragama obavljenim ranije. Ok, više nisam klinka pa valjda računa na to da ću sama osjetiti potrebu kad da dođem iako mi je to nekako čudno s obzirom da sam s jedne tablete prešla na tri.
Planiram tražiti mišljenje drugog liječnika, ali nisam ni sama sigurna dal pretjerujem ili ne
vicious_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 17:43   #5430
Koliko je prošlo od zadnjeg napadaja? Kontrole se održavaju 1,3,6,12 mjeseci nakon napadaja i nakon toga jednom godišnje. (Ovo vjerojatno znaš i sama) Prema tome možeš odrediti kad da dođeš na kontrolu.

Zašto misliš da bi trebala kontrolirati jetru? Da li je to doktorica spomenula? Meni nikad moja doktorica nije spominjala da bih trebao kontrolirati jetru ili bilo što vezano uz nju.
__________________
Omnia mutantia semper est!
Rodiak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 21:37   #5431
Quote:
Rodiak kaže: Pogledaj post
Koliko je prošlo od zadnjeg napadaja? Kontrole se održavaju 1,3,6,12 mjeseci nakon napadaja i nakon toga jednom godišnje. (Ovo vjerojatno znaš i sama) Prema tome možeš odrediti kad da dođeš na kontrolu.

Zašto misliš da bi trebala kontrolirati jetru? Da li je to doktorica spomenula? Meni nikad moja doktorica nije spominjala da bih trebao kontrolirati jetru ili bilo što vezano uz nju.
Inače sam na kontrole išla svakih 6mj, možda se jednom desilo da sam išla jednom godišnje, doktorica mi je redovito tražila jetrene probe, koncentraciju lijeka u krvi i naravno EEG. Zato mi je sada čudno što odjednom ništa ne treba a dobila sam novi lijek

Od zadnjeg napada je prošlo cca mjesec i pol
vicious_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 23:43   #5432
Quote:
vicious_ kaže: Pogledaj post
Inače sam na kontrole išla svakih 6mj, možda se jednom desilo da sam išla jednom godišnje, doktorica mi je redovito tražila jetrene probe, koncentraciju lijeka u krvi i naravno EEG. Zato mi je sada čudno što odjednom ništa ne treba a dobila sam novi lijek

Od zadnjeg napada je prošlo cca mjesec i pol
Vicious...procjenu traženja drugog mišljenja prepuštam tebi (ne znam gdje se kontroliraš), no ne može škoditi, ali uvijek kad su mi mijenjali dozu lijeka, a kamoli sam lijek morala sam nakon nekog kraćeg vremena raditi EMIT

Vodena Boja, kad sam planirala trudnoću konzultirala sam se s neurologom, po pitanju eventualne štetnosti za plod i koji je preporučio Folacin pri planiranju bebača i tijekom cijele trudnoće
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:55   #5433
Pozdrav svima,

trebala bih drugo mišljenje/promjenu neurologa, pa tražim preporuke, po mogućnosti u Vinogradskoj bolnici.
Bitno mi je da sluša što govorim, da je zainteresiran, stručan, da se ne osjećam kao broj.
Ako netko zna, bila bih Vam zahvalna.
Hermina- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 20:08   #5434
Hvala svima na sugestijama i savjetima
vicious_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 14:09   #5435
Pozdrav, evo da se i ja priključim ovoj temi :-/ Imam sina od 2 godine kojem je nedavno dijagnosticirana epilepsija. Sve je započelo prije nešto manje od godine dana kad mi se usred provokacije izgubio - gledao je u stranu, plačući, nesvjestan okoline. 15-tak minuta nam je trebalo da se smiri i da opet počne reagirati na nas. Takve epizode su se ponovile još 2-3 puta unutar par mjeseci. Sve to je okarakterizirano kao afektivna respiratorna kriza, jer je uvijek bilo povoda. Prvi pravi grand-mal napadaj je imao u 6.-om mjesecu prošle godine, isto isprovociran, zvali smo hitnu, al dok je hitna došla, je on već došao k sebi. Na svoju ruku smo napravili eeg par dana kasnije, koji je bio dobar i rečena nam je ista stvar - respiratorna afektivna kriza. Od tada do 2.-og mjeseca ništa, i onda sranje - dobio je crijevnu virozu, dva dana je povraćao i imao proljev i to ga je izmučilo. Treći dan ujutro je dobio prvi grand-mal, isprovociran, pa se nisam zabrinula, kad je imao dijagnozu, i rekli su nam da se ne zabrinjavamo sve dok je prisutna provokacija. Par sati poslije još jedan, opet uz provokaciju. Pošteno se naspavao, lijepo igrao, i onda je dobio jos jedan prilikom dojenja. Dok smo došli do bolnice još jedan, pa još dva pred njima u bolnici. (zadnja 4 napadaja su se zapravo spojila u 1, kako bi došao svijesti, tako bi počeo novi napadaj - grčenje 30tak sek i onda dugo spavanje). Prvi eeg mu je bio jako loš, pa su hitno radili MR, i s te strane je sve ok. Iduća 4 dana su mu radili eeg, i svaki je bio bolji od prethodnog, zadnji normalan. Dijagnoza epi status. Uvedena mu je terapija convulex, i tako počinje naša borba.
__________________
29.07.2010. Bibonja... 03.03.2013. stižu jos dva Bibonjčeka
mala-kate is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 14:50   #5436
Gdje su se ti napadaji u bolnici dogodili? Na hitnoj ili na odjelu? Da li je bio neurolog/neuropedijatar prisutan? Čudno mi je da je trebalo toliko dugo da dijagnosticiraju epilepsiju kad već od prvog napadaja podiže sumnju. Koliko dugo nakon prvog napadaja je prošlo do konzultacije s neurologom/neuropedijatrom?

Sretno s borbom.
__________________
Omnia mutantia semper est!
Rodiak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 15:02   #5437
Quote:
Rodiak kaže: Pogledaj post
Gdje su se ti napadaji u bolnici dogodili? Na hitnoj ili na odjelu? Da li je bio neurolog/neuropedijatar prisutan? Čudno mi je da je trebalo toliko dugo da dijagnosticiraju epilepsiju kad već od prvog napadaja podiže sumnju. Koliko dugo nakon prvog napadaja je prošlo do konzultacije s neurologom/neuropedijatrom?

Sretno s borbom.
Prvi je bio na hitnoj, tada su mu dali klizmu, zadnji kojih pol sata kasnije na početku eeg-a - u tom trenutku je bio prisutan i neuropedijatar koji ga od tada vodi.
Da, trebalo se to uočiti puno ranije, jos prije pol godine, al onda su me doktori uvjeravali kako je to normalno. Sreća u nesreći je da mu je organizam bio izmučen virozom, i da je taj dan dobio toliko napadaja, koje su i doktori vidjeli. U suprotnom bi imao tu i tamo koji, mi bi mislili da je sve ok, i ko zna što bi bilo.
__________________
29.07.2010. Bibonja... 03.03.2013. stižu jos dva Bibonjčeka
mala-kate is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 15:02   #5438
Pozdrav svima.Napisati cu ovdje svoj problem i nadam se da ce te mi moci napisati nesto.Uglavnom radi se o tome da sam 2006 godine imao napadaj,koji se u biti vodio kao neke konvulzije!Uglavnom u mladosti sam ,a te 2006 sam bio jos relativno mlad,i u to vrijeme sam pio jako puno alkohola i cesto kao sto sam i neke druge stvari uz to konzumirao.Uglavnom,emotivno sam totalno nestabilan i jednostavno sam takav da kad menesto potrese onda to u meni izazove autodestrukcijso ponasanje .Npr.nesretna ljubav ,ja sam ju lijecio tako da sam godinu dana ,cak i vise pio ,bancio itd.da ne duzim.Od tad je proslo znaci 8 godina sve do prije 6-7 mjeseci kad sam nakon nocne smjene isao na drugi posao i gdje sam oko podne se urusio i po opisu mojih kolega ispada da sam imao gm napad.Vec jako dugo,godinama ne pijem uopce,jedino pusim i jedino sto u zadnjih god.dvije dosta koristim dormicum za spavanje(posto sa spavanjem imam problema od mladosti,strah od mraka itd.).
Nakon ovog "napada"prije 6 mjeseci neurolog mi je dao lamictal 50,0,100 ,eeg mi je bio uredan.
Moje pitanje se vise bazira na onome sta dalje!Malo je skakljivo posto sam zdr.radnik,radim u smjenama,po cjele dane i cijele noci.
Ne zelim ostati bez vozacke kao ni bez radnog mjesta.Sta da napravim,da li mi mozete preporuciti nekog neurologa koji bas zna sta radi i kojem zaista mogu reci sve,a da mi to stvarno nema nikakakav utjecaj na posao itd.
I ne razumijem,sto znaci biti izlijecen.Citao sam o vozackima,pa pise da ako nema napada 12 mjeseci ,vozacka se moze imati.Da li to znaci 12 mjeseci pod lijekovima ili 12 mjeseci bez ikakvih lijekova.Da napomenem da pri sad ovom zadnjem napadu sam bio pod nevjerojatnim stresom i pritiskom sto sa osobne strane zbog nekih privatnih problema,emotivnih,financ.itd.
Jos samo da kazem da stvarno spavam sto vise.Recimo dodjem iz nocne,zaspem i spavam do 5 popodne.Onda vec oko 11 ili 12 u noci zaspem uz tbl.za spavanje i spavam sto duze.Nekako mislim da na taj nacin nadomjestim unaprijed taj neki mir za mozak za sljedecu nocnu itd.
Evo ukratko sam napisao sta jesam,strah me je uzasno ,stalno me prati ta mogucnost neka i uzasno se osjecam u vezi toga,a s druge strane,nemam obitelj koja ima puno,nikad nije ni imala i ne bih htio da mi se zivot promijeni totalno al na gore jer postoji mogucnost i da ostanem bez vozacke i bez posla.
Male Mage is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 15:51   #5439
Quote:
Male Mage kaže: Pogledaj post
Citao sam o vozackima,pa pise da ako nema napada 12 mjeseci ,vozacka se moze imati.Da li to znaci 12 mjeseci pod lijekovima ili 12 mjeseci bez ikakvih lijekova.Da napomenem da pri sad ovom zadnjem napadu sam bio pod nevjerojatnim stresom i pritiskom sto sa osobne strane zbog nekih privatnih problema,emotivnih,financ.itd.
Jos samo da kazem da stvarno spavam sto vise.Recimo dodjem iz nocne,zaspem i spavam do 5 popodne.Onda vec oko 11 ili 12 u noci zaspem uz tbl.za spavanje i spavam sto duze.Nekako mislim da na taj nacin nadomjestim unaprijed taj neki mir za mozak za sljedecu nocnu itd.
Evo ukratko sam napisao sta jesam,strah me je uzasno ,stalno me prati ta mogucnost neka i uzasno se osjecam u vezi toga,a s druge strane,nemam obitelj koja ima puno,nikad nije ni imala i ne bih htio da mi se zivot promijeni totalno al na gore jer postoji mogucnost i da ostanem bez vozacke i bez posla.
u vezi vozačke, ja sam razumio da bez obzira da li konzumiramo i dalje medikamente Dozvoljeno nam je uzeti vozačku iako je već imaš od prije i uvijek i svakom se može i poslije deset god. dogoditi napad. Ako si prije 10 mjeseci imao zadnji napad ja ti ne bih dao vozilo u ruke jer s time ugrožavamo sigurnost u saobraćaju. http://epilepsija.aktiv-forum.com/f1...a-i-epilepsija u vezi koji doktor, sve ovo kopiraj i ponesi sa sobom kod neurologa i lijepo mu to izdiktiraj pa ako ni tu nema pomoći ili neslaganja onda ne znam, možda bježi iz tog grada i kod drugog doktora, a kod kojeg, opet ne znam. Samo u sebi reci: Ja sam sretan čovjek iako imam epilepsiju i nesanicu jer ima ljudi koji su rodjeni slijepi, bez ruke i sl. Sve najbolje
london-vienna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 17:17   #5440
Quote:
Male Mage kaže: Pogledaj post
Sta da napravim,da li mi mozete preporuciti nekog neurologa koji bas zna sta radi i kojem zaista mogu reci sve,a da mi to stvarno nema nikakakav utjecaj na posao itd.
Reci u kojem gradu živiš pa će ti netko preporučiti dobrog neurologa.

Quote:
Male Mage kaže: Pogledaj post
Citao sam o vozackima,pa pise da ako nema napada 12 mjeseci ,vozacka se moze imati.Da li to znaci 12 mjeseci pod lijekovima ili 12 mjeseci bez ikakvih lijekova.
12 mjeseci nakon napada ne smiješ voziti. Nakon tog roka možeš voziti bez obzira da li uzimaš ili ne uzimaš terapiju.


Quote:
Male Mage kaže: Pogledaj post
Nakon ovog "napada"prije 6 mjeseci neurolog mi je dao lamictal 50,0,100 ,eeg mi je bio uredan.
Tako mala doza lijeka i činjenica da si imao samo jedan gm napad me navodi na mišljenje da ti neurolog neće dijagnosticirati epilepsiju. Ima dosta slučajeva kad osoba doživi napadaj a da nema epilepsiju.

Quote:
Male Mage kaže: Pogledaj post
...ne bih htio da mi se zivot promijeni totalno al na gore jer postoji mogucnost i da ostanem bez vozacke i bez posla.
Ako ti posao ne ovisi o vozačkoj, tj. ako nisi šofer, ne vidim razlog zašto ne bi ostao na tom radnom mjestu. Pretpostavljam da do posla možeš doći javnim prijevozom ili se dogovoriti s nekim kolegom pa da skupa idete.


Preporuka za kraj: sve savjete sa interneta uzimaj sa rezervom, pa tako i ove moje. Neurolog zna puno bolje od bilo koga od nas.
__________________
Omnia mutantia semper est!
Rodiak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.