Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2005., 19:37   #41
Quote:
Škorpion_07 kaže:
Meni je za nepovjerovat da bi itko sa IQ većim od sobne temperature mogao u takvo što povjerovati i onda to još proturati kao istinito. Poslije zločina koje su četničke horde počinile u Vukovaru i cijeloj Hrvatskoj da bi itko normalan mogao poželjeti ulazak "brđana" u Sarajevo......
za više o atmosferi u kojoj su živjeli Hrvati u Bosni pogledaj videozapis odreda El Mudjahidin
__________________
Nisam vratio oruzje u MUP, nisam vratio, nisam glup!
7138
Lord Frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 19:38   #42
A zar nisu ti Muslimani mogli da ubijaju ljude metkom, a ne da se izivljavaju nad njima, i vrse neko ritualno klanje?
Zlocininad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 19:48   #43
E sad ja vas dvojicu pitam jel ima razlike između "srpskog" noža i "muslimanskog" noža??????

Onaj video zapis se odnosi na Hrvate srednje Bosne i nevidim kakve bi veze imao sa stanjem duha Hrvata iz Sarajeva. U Sarajevu su Hrvati živjeli koliko toliko u zajednici sda muslimanima i situacija se promijela tek sredinom 93 kad smo mi odjednom za njih postali "ustaše". I opet nevidim razlog da bi ijedan Hrvat poželio ulazak "oslobodilaca sa brda" u Sarajevo......
__________________
"Whoever sheds the blood of man, by man shall his blood be shed."
Škorpion_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 19:49   #44
kada dođu voditi vjerski rat, valjda ne
__________________
Nisam vratio oruzje u MUP, nisam vratio, nisam glup!
7138
Lord Frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 19:54   #45
Quote:
Škorpion_07 kaže:
E sad ja vas dvojicu pitam jel ima razlike između "srpskog" noža i "muslimanskog" noža??????

Onaj video zapis se odnosi na Hrvate srednje Bosne i nevidim kakve bi veze imao sa stanjem duha Hrvata iz Sarajeva. U Sarajevu su Hrvati živjeli koliko toliko u zajednici sda muslimanima i situacija se promijela tek sredinom 93 kad smo mi odjednom za njih postali "ustaše". I opet nevidim razlog da bi ijedan Hrvat poželio ulazak "oslobodilaca sa brda" u Sarajevo......
naravno da nema, ali ima razlike u mentalitetu između islama i kršćansta, a bome i u informacijama koje dobivaš.. dotični je očito imao razloga da tako što ustvrdi...

vidim da ne poznaješ materiju.. osim površnih stereotipa.. ništa nije rečeno o srbima već o muslimanima kojih su se tada bojali više i više su osjećali pijetnju od njih.. pogotovo nakon što su izgubili određene teritorije od srba pa su krenuli na najmalobrojniju stranu u sukobu
__________________
Nisam vratio oruzje u MUP, nisam vratio, nisam glup!
7138
Lord Frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 20:06   #46
Quote:
Lord Frch kaže:
naravno da nema, ali ima razlike u mentalitetu između islama i kršćansta, a bome i u informacijama koje dobivaš.. dotični je očito imao razloga da tako što ustvrdi...
Vidjeli smo to krščanstvo na djelu u Hrvatskoj a bogme i u BiH....


Quote:
Lord Frch kaže:

vidim da ne poznaješ materiju.. osim površnih stereotipa.. ništa nije rečeno o srbima već o muslimanima kojih su se tada bojali više i više su osjećali pijetnju od njih.. pogotovo nakon što su izgubili određene teritorije od srba pa su krenuli na najmalobrojniju stranu u sukobu
A ti si kao autoritet na tu temu?? Nisi bio ni blizu Sarajeva nego prenosiš priče nekog imaginarnog prijatelja. Sve i da prihvatim je taj navodno Hrvat takvo što i rekao to ne znači da su svi sarajevski Hrvati tako mislili. Upitaj one koji su sa Zecom pobjegli preko Miljacke kod Bristola na Grabavicu kako su se lijepo proveli kako su dočekani od "krščana". Upitaj Hrvate sa Ilidže kako su se proveli od braće krščana kad su bili zatvoreni u šumarskoj školi i starom domu zdravlja. Raspitaj se prije nego počneš prosipati ovakve teze kako su Hrvati Sarajeva željeli da srbi uđu u Sarajevo........
__________________
"Whoever sheds the blood of man, by man shall his blood be shed."
Škorpion_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 20:10   #47
O.K
__________________
Nisam vratio oruzje u MUP, nisam vratio, nisam glup!
7138
Lord Frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 20:10   #48
Quote:
Škorpion_07 kaže:
E sad ja vas dvojicu pitam jel ima razlike između "srpskog" noža i "muslimanskog" noža??????

Onaj video zapis se odnosi na Hrvate srednje Bosne i nevidim kakve bi veze imao sa stanjem duha Hrvata iz Sarajeva. U Sarajevu su Hrvati živjeli koliko toliko u zajednici sda muslimanima i situacija se promijela tek sredinom 93 kad smo mi odjednom za njih postali "ustaše". I opet nevidim razlog da bi ijedan Hrvat poželio ulazak "oslobodilaca sa brda" u Sarajevo......
Nema, kao sto nema razlike ni izmedju "hrvatskog" noza. U onim ratnim godinama nijednom nije bilo dobro biti blizu drugog naroda. Za tebe 'oslobodioci sa brda' nisu oslobodioci kao sto za mene ne bi bile hrvatske postrojbe. Stvar je u tome sto ja vjerujem u moguci buduci suzivot Srba i Hrvata daleko prije nego suzivot sa muslimanima. Ako nista zato sto ja ne smatram da je Vitez srpska zemlja, a svi oni smatraju i da su i Vitez i Banjaluka 'bosnjacko tlo'. A suzivot znaci, normalan zivot Srba u Hrvatskoj koje su Hrvati prihvatili kao svoje sugradjane, a Srbi su prihvatili Hrvatsku kao svoju drzavu. Prije 10 godina je to bilo nezamislivo, prije 5 godina je to bilo tesko zamislivo. I sada se desi nekakav eksces ali ako pogledamo objektivno, stvari zaista idu u pozitivnom smjeru na obe strane. A u Bosni to znaci trazenje zajednickih interesa, prije svega gospodarskih da svima bude bolje.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 20:13   #49
Quote:
Škorpion_07 kaže:
Caco je ubijen tek nakon što su on i njegovi ubili Hebibovog sina i ne zbog toga što je "narodu dozlogrdilo" nego zato što se oteo kontroli i počeo ubijati i muslimane.


Caco je ubio Hebibovog sina i jos par policajaca kada su ga ovi pokusali uhapsiti.
__________________
أني لو موين إوريت
banirani bebac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 20:17   #50
Quote:
Škorpion_07 kaže:
Ne, poanta je u tome da nikome nije smetalo dok je ubijao Hrvate i Srbe i da je zasmetalo tek onda kad su na red došli muslimani......

Koliko je Hrvata Caco ubio?

Ne branim ga, ali nije ni svaki Srbin koji bi bio odveden na kopanje rovova nestao, a kamoli Hrvat.

Umjesto price "ubijao je" dajte pribliznu brojku. 1? 10? 100? 1000?

I broj ubijenih u Kazanima se krece od nekoliko desetina cija su nam imena poznata do naucno-fantasticnih 2000 ubijenih Srba (to samo na Kazanima).

Sve dok se na taj nacin bude "baratalo" Cacom i zlocinima ABiH medju Srbima i Hrvatima ja prvi necu prihvatiti nista za sto ne dobijem ime i prezime.

Ako mi mozemo pretrazivati jednu po jednu masovnu grobnicu i sortirati kosti i provoditi DNA analize, mozete se i vi malo vise potruditi.
__________________
أني لو موين إوريت
banirani bebac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 20:48   #51
U SARAJEVU JE UBIJENO OKO DVIJE A MOZDA I TRI HILJADE SRBA

Priredili: Senad PECANIN i Vildana SELIMBEGOVIC


PRICA DRUGA




DANI: Da li znate koliko je tako stradalih?

PEJANOVIC: Postoje dvije procjene - jedna da je stradalo oko dvije hiljade,
a druga oko tri hiljade ljudi. Tesko je pouzdano reci da je jedna tacnija od
druge, ali negdje izmedju dvije ili tri hiljade ljudi po toj osnovi je ili
nestalo ili stradalo ili ubijeno u citavom tom periodu dok se nije izvrsila
potpuna konsolidacija i dok potpuno nije presjecena ta tortura nad civilima
i ubistva civila. Ubistva su bila i na ovaj nacin: odvedes nepripremljenog
civila na liniju i kazes - kopaj! Ostavis ga na brisanom prostoru i zapucas
u suprotnom pravcu, onaj uzvrati vatrom i ubije ti tog civila. Onda se to ne
podvodi kao ubistvo, kao zlocin, nego - "strad'o na liniji".
Zlocininad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 21:21   #52
Quote:
Škorpion_07 kaže:
E sad ja vas dvojicu pitam jel ima razlike između "srpskog" noža i "muslimanskog" noža??????

Onaj video zapis se odnosi na Hrvate srednje Bosne i nevidim kakve bi veze imao sa stanjem duha Hrvata iz Sarajeva. U Sarajevu su Hrvati živjeli koliko toliko u zajednici sda muslimanima i situacija se promijela tek sredinom 93 kad smo mi odjednom za njih postali "ustaše". I opet nevidim razlog da bi ijedan Hrvat poželio ulazak "oslobodilaca sa brda" u Sarajevo......
To tvoje "odjednom" da ti razjasnim...posto mi se cini da ne znas zasto ti nisu vjerovali "odjednom" sredinom 93'.
Poceli su PUSTATI logorase iz Hercegovine sredinom 93'. Pa vjerovatno su culi sta im se desavalo u Dretelju, Heliodromu, Gabeli...pa su se vjerovatno ti tvoji muslimani pitali dali i ti imas isti plan zabijanja noza u ledja ili nemas. Vjerujem da onaj koji je ostao u Sarajevu i dokazao da nema tog plana, nije imao problema.
A oni koji su imali...su sad u Ljubuskom...zar ne?
A gdje si ono ti sad?
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 21:24   #53
Quote:
nordea kaže:
To tvoje "odjednom" da ti razjasnim...posto mi se cini da ne znas zasto ti nisu vjerovali "odjednom" sredinom 93'.
Poceli su PUSTATI logorase iz Hercegovine sredinom 93'. Pa vjerovatno su culi sta im se desavalo u Dretelju, Heliodromu, Gabeli...pa su se vjerovatno ti tvoji muslimani pitali dali i ti imas isti plan zabijanja noza u ledja ili nemas. Vjerujem da onaj koji je ostao u Sarajevu i dokazao da nema tog plana, nije imao problema.
A oni koji su imali...su sad u Ljubuskom...zar ne?
A gdje si ono ti sad?
koliko je ljudi ubijeno u Dretelju i Gabeli i Heliodromu? ko fol logorima?
__________________
Nisam vratio oruzje u MUP, nisam vratio, nisam glup!
7138
Lord Frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 21:27   #54
Quote:
nordea kaže:
To tvoje "odjednom" da ti razjasnim...posto mi se cini da ne znas zasto ti nisu vjerovali "odjednom" sredinom 93'.
Poceli su PUSTATI logorase iz Hercegovine sredinom 93'. Pa vjerovatno su culi sta im se desavalo u Dretelju, Heliodromu, Gabeli...pa su se vjerovatno ti tvoji muslimani pitali dali i ti imas isti plan zabijanja noza u ledja ili nemas. Vjerujem da onaj koji je ostao u Sarajevu i dokazao da nema tog plana, nije imao problema.
A oni koji su imali...su sad u Ljubuskom...zar ne?
A gdje si ono ti sad?
Ma daj ne seri, prekini da seres ko foka.
Crni Bombarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 21:31   #55
što je uopće HVO trebao napraviti sa ratnim zarobljenicima?
__________________
Nisam vratio oruzje u MUP, nisam vratio, nisam glup!
7138
Lord Frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 21:34   #56
Quote:
Lord Frch kaže:
koliko je ljudi ubijeno u Dretelju i Gabeli i Heliodromu? ko fol logorima?
Ne zna se jos...nazalost niko jos nije odgovarao za zlocine u Hercegovini.
Sto je malo cudno u odnosu na naziv ovog topica...zar ne?
Vise je odgovaralo Bosnjaka za zlocine u srednjoj Bosni nego Hrvata za zlocine u Hercegovini.

Crni...Odakle ti znas koliko foka kaki?
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 21:36   #57
Quote:
nordea kaže:
Ne zna se jos...nazalost niko jos nije odgovarao za zlocine u Hercegovini.
Sto je malo cudno u odnosu na naziv ovog topica...zar ne?
Vise je odgovaralo Bosnjaka za zlocine u srednjoj Bosni nego Hrvata za zlocine u Hercegovini.

Crni...Odakle ti znas koliko foka kaki?
bilo je u Latinici: NIJEDAN
__________________
Nisam vratio oruzje u MUP, nisam vratio, nisam glup!
7138
Lord Frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 21:37   #58
Quote:
Lord Frch kaže:
što je uopće HVO trebao napraviti sa ratnim zarobljenicima?
Ratnim zarobljenicima
moja frizerka je bila u logoru, ako ti je to ratni zarobljenik onda si ti meni super!
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 21:40   #59
šta žene ne mogu biti u vojnim postrojbama?
__________________
Nisam vratio oruzje u MUP, nisam vratio, nisam glup!
7138
Lord Frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 21:45   #60
Quote:
Lord Frch kaže:
koliko je ljudi ubijeno u Dretelju i Gabeli i Heliodromu? ko fol logorima?

trojica...više ljudi pogine kad dvije zagorske obitelji dijele grunt.
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.