Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2008., 15:14   #1
Eterična ulja

Obožavam jasmin i sve što u sebi sadrži jasmin - šampone, kupke, losione, maske za kosu i naročito parfeme! Budući u posljednje vrijeme nastojim postepeno izbaciti sintetičku kozmetiku iz svoje kupaonice i zamjenit je prirodnom, htjela bih naći neke nadomjeske, po mogućnosti da sadrže i ekstrakt jasmina (jednostavno obožavam taj miris! )! Međutim, et. ulje jasmina je prilično skupo (1ml - 126,50kn), što opet nije toliki problem, ali onda bi ga htjela pravilno koristiti, a ne razbacivat se njime radeći neki pripravke po vlastitom nahođenju. Zato, otvaram temu, svi koji imaju neki konstruktivan prijedlog kako smućkati vlastite preparate za njegu (a naročito parfem) koji sadrže jasmin, samo navalite, primam sve!
mermaids is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 18:44   #2
Quote:
mermaids kaže: Pogledaj post
Obožavam jasmin i sve što u sebi sadrži jasmin - .... samo navalite, primam sve!
i ja isto obožavam jasmin :imam ga u vrtu, kupila sam čaj, eterično ulje nakapavam u usisivač, eteričnu lampicu,stavim ga u vodu kad perem pod, a glede kozmetike, ne smatram se kompetentnom dati savjet jedino ti mogu reći što ja radim......u jojobino ulje nakapnem jasmin (i ostala ulja) za parfem...u avokadovo ga dodam za pojačani miris ulja za čišćenje ili njegu ali naravno da su umetnute već količine eteričnih ulja koja inače koristim za njegu(to po potrebi od osobe do osobe...)ja tako...ne znam za druge...
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 19:08   #3
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
i ja isto obožavam jasmin :imam ga u vrtu, kupila sam čaj, eterično ulje nakapavam u usisivač, eteričnu lampicu,stavim ga u vodu kad perem pod, a glede kozmetike, ne smatram se kompetentnom dati savjet jedino ti mogu reći što ja radim......u jojobino ulje nakapnem jasmin (i ostala ulja) za parfem...u avokadovo ga dodam za pojačani miris ulja za čišćenje ili njegu ali naravno da su umetnute već količine eteričnih ulja koja inače koristim za njegu(to po potrebi od osobe do osobe...)ja tako...ne znam za druge...
thanks nego, koje ulje koristiš? ono od primavere life je 125kn za 1ml, pa mi se to čini malo preskupo za stavljati u usisavač ili lampicu. mislim da bi za to bila ok i i neka manje kvalitetna ulja

kako radiš parfem? koji omjer ulja staviš? jel postoji neki period koje parfem mora odležati prije korištenja? čini mi se da mi je jedna prodavačica u aromatice davno objašnjavala da ulja treba nakapati u bazno ulje i onda ga držati na tamnom i hladnom mjestu i pritom ga svaki dan promućkati i tako 10-ak dana, prije nego ga počnem koristiti
mermaids is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 21:06   #4
...Za parfem na 10ml jojobinog ulja, nakapam po dvije do tri kapi raznih etričnih ulja,(ne više od najviše pet vrsta) a kojih ovisi samo o tvom ukusu...neki vole miješati sve tri note raznih ulja, a ja ne znam je li to nužno ili nije...Mislim da tu ne postoji pravilo ako se tebi nešto baš sviđa, pa tako možeš stavljat samo jasmin, a onda ti je dovoljno ukapati nekoliko kapi u jojobu....eksperimentiraj, najbolje ćeš znati kad se navikneš....a prodavačica ti je dobro savjetovala glede miješanja i čekanja desetak dana, mada ako nemaš strpljenja, nećeš pogriješiti ako se namirišeš kad hoćeš...bar ja mislim , nadam se da me neće špotat phito ili patientia....ako ti se cijena čini prevelika, probaj s alteinim uljem, isto ima intenzivan miris a nije skuplji od 20tak kn....ne znam što bi rekla, nisam stručnjak , ali ja tako....
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 10:09   #5
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
i ja isto obožavam jasmin :imam ga u vrtu, kupila sam čaj, eterično ulje nakapavam u usisivač, eteričnu lampicu,stavim ga u vodu kad perem pod, a glede kozmetike, ne smatram se kompetentnom dati savjet jedino ti mogu reći što ja radim......u jojobino ulje nakapnem jasmin (i ostala ulja) za parfem...u avokadovo ga dodam za pojačani miris ulja za čišćenje ili njegu ali naravno da su umetnute već količine eteričnih ulja koja inače koristim za njegu(to po potrebi od osobe do osobe...)ja tako...ne znam za druge...

Ovo sa usisivacem i mene fascinira, ako se zna da je 1 ml jasmina (znaci 20-25 kapi) od 100 kn nadalje
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 11:56   #6
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
...ako ti se cijena čini prevelika, probaj s alteinim uljem, isto ima intenzivan miris a nije skuplji od 20tak kn....ne znam što bi rekla, nisam stručnjak , ali ja tako....

chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 11:56   #7
ok, ok, sve je to krasno i zahvaljujem na podijeljenim iskustvima, ali ja sam više mislila na neke recepture kako se ulje jasmina koristi u kozmetici, ne toliko u preparatima za čišćenje kuće recimo, ako netko ima recept za pakung za kosu koji sadrži jasmin ili neku mješavinu ulja s kojom bi se mogla mazati nakon tuširanja, a koja miriše na jasmin?
mermaids is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 12:04   #8
Quote:
mermaids kaže: Pogledaj post
ok, ok, sve je to krasno i zahvaljujem na podijeljenim iskustvima, ali ja sam više mislila na neke recepture kako se ulje jasmina koristi u kozmetici, ne toliko u preparatima za čišćenje kuće recimo, ako netko ima recept za pakung za kosu koji sadrži jasmin ili neku mješavinu ulja s kojom bi se mogla mazati nakon tuširanja, a koja miriše na jasmin?

pa jednako kao i ostala ulja...u avokadovo ulje ili mješavinu bademovog i avokadovog nakapaš kapi jasmina i mažeš se nakon tuširanja na još mokroj koži , ako želiš dodaš još neka za njegu...sve je stvar tvojih potreba i naravno ukusa...dopušteno ti je sve...malo popuglaj pa ćeš i sma doći na ideju što i kako...utipkaj primavera, ili etrično ulje jasmina i svašta ti otvori, pa znaš i sama što ti ja govorim...a za kosu ne znam, ali mislim da ga možeš nakapati u čičkovo ulje ili ako ti je baš suha koža stavi maslinovo...ja ga koristim kad se farbam, mada mi je žao staviti jasmin u pakung kad ga svejedno operem...jedino da ga staviš na vrhove kose kad se osuši ...ma što god hoćeš....najbolje ćeš znati kad sama probaš....
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 12:16   #9
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post

pa jednako kao i ostala ulja...u avokadovo ulje ili mješavinu bademovog i avokadovog nakapaš kapi jasmina i mažeš se nakon tuširanja na još mokroj koži , ako želiš dodaš još neka za njegu...sve je stvar tvojih potreba i naravno ukusa...dopušteno ti je sve...malo popuglaj pa ćeš i sma doći na ideju što i kako...utipkaj primavera, ili etrično ulje jasmina i svašta ti otvori, pa znaš i sama što ti ja govorim...a za kosu ne znam, ali mislim da ga možeš nakapati u čičkovo ulje ili ako ti je baš suha koža stavi maslinovo...ja ga koristim kad se farbam, mada mi je žao staviti jasmin u pakung kad ga svejedno operem...jedino da ga staviš na vrhove kose kad se osuši ...ma što god hoćeš....najbolje ćeš znati kad sama probaš....
upravo zato sam i otvorila ovaj topic, jer ne volim sama eksperimentirati s et. uljima. s obzirom da nemam mjeru u tim stvarima (kod mene je filozofija "više je bolje", a ne "manje je više"), voljela bih da mi netko da konkretne recepte, nešto provjereno, točne doze i tako to. al, hvala na trudu i dobroj namjeri
mermaids is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 19:00   #10
Quote:
mermaids kaže: Pogledaj post
upravo zato sam i otvorila ovaj topic, jer ne volim sama eksperimentirati s et. uljima. s obzirom da nemam mjeru u tim stvarima (kod mene je filozofija "više je bolje", a ne "manje je više"), voljela bih da mi netko da konkretne recepte, nešto provjereno, točne doze i tako to. al, hvala na trudu i dobroj namjeri
Odgovorit ću ti samo zato jer ti niti jedan znalac nije dao odgovor, a ne bih htjela da si napraviš sranje. Dakle, recepturu za njegu kože sa eteričnim uljem jasmina ti vjerojatno nitko nije napisao iz jednostavnog razloga: jasmin se koristi prvenstveno kao parfemsko ulje, a ne nalazi svoju primjenu u njezi kože, dapače u višim koncentracijama može iritirati. Dakle, u 10 ml baznog ulja jojobe stavi nekoliko kapi jasmina i to bi bilo to.
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 19:12   #11
Manje od nekoliko kapi , ide se do konc 0,5%, znaci okvirno 1 kap na 10 ml.
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 19:47   #12
moram priznati da i ja nisam baš nailazila na recepte koji sadrže ulje jasmina (osim u parfemima), ali na stranici biovege sam pod opisom ulja jasmina pročitala : "JASMIN, Jasminum Sambac, Jasminum grandiflorum, senzualno ulje, opojnog mirisa, "podgrijava" emocije; afrodizijak. Opušta, smiruje i podiže samopouzdanje; antidepresivno ulje. Koristi se za njegu osjetljive, suhe, masne i iritirane kože; tonik za mokraćni sustav; za reguliranje ciklusa (neredovite menstruacije). Odličan je parfem." pa sam pomislila se možda može koristiti i u preparativnoj kozmetici
mermaids is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 11:22   #13
kvaliteta ulja

recimo altea , Biofarm , aromara , razzmattazz kako znati koje je dobro a koje nije i kako nekoje može bit rok trajanja neogranićen a na nekom npr. piše 18 mjeseci kakva Vi kupujete najčešče dali su ona na Webshopu (realis dobra) sve me to sad zbunilo
__________________
"srećo moja dal češ ikad doći,uzalud te čekam svaki dan ?"
Voogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 12:00   #14
Phyto, daj stickaj neki proglas koja etericna ulja su dobra


Dakle, tri marke: primavera life, pranarom i oshadhi su kvalitetna ulja (primavera life uglavnom nisu kemotipizirana), sto se tice prisutnih na nasem trzistu.

Rok trajanja je za neka ulja veci za neka manji, a navodi se jer se mora navesti, vecina ulja su upotrebljiva i godinama ako su propisno cuvana (tamne bocice, zasticeno od svjetlosti i topline). Neka druga lako oksidiraju, kao npr bor.
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 19:47   #15
Lavandino ulje

Kupila ga na moru i sad razmišljam... što s njim? Neki koristan recept? Tnx
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 19:50   #16
Eterično ulje ili je već s nečim razrijeđeno za uporabu?
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 12:01   #17
Ja lavandu koristim za sve moguće.
Stavljam u deziće, kreme, gelove za tuširanje, šampone, sredstva za čišćenje, u aroma lampice, bacim malo po ručnicima da mirišu...

Pitanje je i o kojoj je lavandi riječ. Na moru ima svakakvih lavanda, od odlične kvalitete (našla sam predivnu budrovku u Puli neki dan) do čudne sintetike.
Ako nisi poznavatelj tu kupljenu na placu rađe ne koristi za tijelo.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 14:08   #18
Tnx
Da, kupljena je na placu, uz onu mirišljavu vrećicu, kao suvenir... koristit ću je ipak samo kao miris...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 14:20   #19
dakle najbolje što u zagrebu mogu naći je ta primavera? a to se kupuje (naravno) u bioibio?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 14:26   #20
ne, to uopće nije najbolje...
najbolje je oshadhi i pranarom.
oshadhi možeš kupiti u bioterri(vlaška)i nekim ljekarnama, a pranarom u kemigu(bauerova).

primavera ulja nisu kemotipizirana pa uih radije nemoj uzima
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.