Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2014., 10:44   #1
Gdje vratiti staklene boce koje idu na kauciju?

Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
E da, nervira me kod vracanja flasa da mi uvijek zvocaju za 2-3 staklenie od npr pive u odnosu na 30-40 plasticnih, da bi mi to trebale isplatit samo uz predocenje racuna da sam kupila kod njih, al evo da me ne vracaju i ne prekucavaju potvrde i blac truc isplatit ce mi sve ovaj put, i tako svaki put
A s obzirom da je moje vracanje flasa max dvaput godisnje, sigurno cu cuvat te racune
I zapravo mi nije jasno zasto uvijek izvode problem oko tih flasa, i gdje da ih vracam da ne zvocaju
Potaknuta postom s teme o Kauflandu (fala Cilla što si me sjetila tog gorućeg životnog problema ), otvaram ovdje i postavljam isto pitanje:


Gdje se u Zagrebu (a i Hrvatskoj, naravno) riješiti pivskih flaša, koje su nekad davno kupljene na kauciju, za koje (naravno) nemamo račune a glupo nam je baciti u smeće, nego bismo škrto htjeli svoju kunudvajspetlipa natrag?

Konzum ih neće, Lidl ih najčešće neće, postoji li neko mjesto gdje mogu doći sa svojih 10 pivskih boca i dobit 12,5 kn koje ću onda potrošit na sladoled?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 10:52   #2
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Potaknuta postom s teme o Kauflandu (fala Cilla što si me sjetila tog gorućeg životnog problema ), otvaram ovdje i postavljam isto pitanje:


Gdje se u Zagrebu (a i Hrvatskoj, naravno) riješiti pivskih flaša, koje su nekad davno kupljene na kauciju, za koje (naravno) nemamo račune a glupo nam je baciti u smeće, nego bismo škrto htjeli svoju kunudvajspetlipa natrag?

Konzum ih neće, Lidl ih najčešće neće, postoji li neko mjesto gdje mogu doći sa svojih 10 pivskih boca i dobit 12,5 kn koje ću onda potrošit na sladoled?
ja sam baš nedavno vratila nekih 30tak pivskih flaša koje su čubile na balkonu 2 godine u ... kaufland baš sam mislila sinoć to illi napisati
i nitko me niš nije pital na kasi, i inače me tam niš ne pitaju za flaše a uvijek kupujem bocu po bocu pa kad se skupi onda vratim
rekao mi dečec kaj dežura pri aparatu za flaše da se jedino te kaucijske moraju posebno umetnut tak da za njih imaš posebnu cedulju
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 11:37   #3
U Kauflandu u Zaprešiću vraćam sve boce bez problema. Niko niš ne pita, ne prigovara da ih treba razdvajati i slično.
U Samoboru je sve suprotno. Ako vraćam boce traže račun da su kupljene kod njih.
__________________
"Hirscher kada nije među prvom trojicom nije ni na postolju" Bruno Kovačević
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 12:01   #4
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Gdje se u Zagrebu (a i Hrvatskoj, naravno) riješiti pivskih flaša, koje su nekad davno kupljene na kauciju, za koje (naravno) nemamo račune a glupo nam je baciti u smeće, nego bismo škrto htjeli svoju kunudvajspetlipa natrag?
Ako nemaš račun i kauciju, onda možeš dobiti 50 lipa po flaši kao i za svu ostalu ambalažu
i to bilogdje.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 08:20   #5
ja sam malo zbunjena. ne kuzim o cemu pricate
naime, sve povratne boce ikad (plasticne, staklene od vina, pivske,...) vracam jendom u n mjeseci u sparu. sve ih zbuksam u onaj njihov aparat (on ocita koja je ambalaza u pitnaju i doda 50 lipa ili 1,25 ili koliko je vec pivska) i to je to. na blagajni mi to odbiju od racuna.
kaj to ne sljaka svuda tako?
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 08:59   #6
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Potaknuta postom s teme o Kauflandu (fala Cilla što si me sjetila tog gorućeg životnog problema ), otvaram ovdje i postavljam isto pitanje:


Gdje se u Zagrebu (a i Hrvatskoj, naravno) riješiti pivskih flaša, koje su nekad davno kupljene na kauciju, za koje (naravno) nemamo račune a glupo nam je baciti u smeće, nego bismo škrto htjeli svoju kunudvajspetlipa natrag?

Konzum ih neće, Lidl ih najčešće neće, postoji li neko mjesto gdje mogu doći sa svojih 10 pivskih boca i dobit 12,5 kn koje ću onda potrošit na sladoled?

Zamjeni za novu pivu, čuvaj račun pa onda vratit te boce. Dobiješ i pivce i novce.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 12:16   #7
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
kaj to ne sljaka svuda tako?
Ne. U Konzumu (i Lidlu, ono jednom što sam probala) moraš pokazati račun da si te boce kupio baš kod njih da bi ti dali fukken kauciju

Quote:
German kaže: Pogledaj post
Zamjeni za novu pivu, čuvaj račun pa onda vratit te boce. Dobiješ i pivce i novce.
NeČu novu pivu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 17:23   #8
Moja tema
Koja i nije moja tema


U kauflandu isto aparat otkuca 1,25 kn za pivsku flasu, i onda teta na blagajni zvoca da bih trebala imat racun da mi to isplati
Al mi ipak isplati uvijek jer se obicno radi o 1-2 pivske flase na brdo plasticnih jer rijetko vracam boce
Ja bih onda radij da mi odmah kucaju tih 50 lipa po flasi nego da mi zvoca na blagajni
Racune za pokoju pivsku flasu sigurno nemam namjeru cuvat mjesecima

A volim ici vracat u kaufland jer oni imaju aparat pa mi je to najprakticnije
Mercator ima striceka koji ne radi uvijek, a moja inspiracija za vracat flase koje se skupljaju mjesecima na balkonu je vrlo nefleksibilna kad se pojavi tak da to mora biti taj tren inace ode

Lidl nemam pojma kak funkcionira, al vidim i tamo da im kucica nije uvijek otovrena pa vjerujem

Imam jos billu i plodine u blizini, pa ako tko ima pohvale za njihov sistem otkupa boca neka javi
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:33   #9
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ne. U Konzumu (i Lidlu, ono jednom što sam probala) moraš pokazati račun da si te boce kupio baš kod njih da bi ti dali fukken kauciju
dobro da, ja ne kupujem u konzumu osim ako mi zivot ovisi o tome
sjecam se da mi je jendom nesto srala zena da moram njima vratiti flase, ali sam ja elegantno otisla u spar i tmoa vratila i to je to.

dakle, odjebite konzum i odite u spar
nikad mi nitko nije nis prigovarao na blagajni a fakat vracamo puno boca jer ih uvijek skupljamo mjesecima :lijena:
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:46   #10
U Billi isto ima aparat, samo turnem unutra od piva, od mineralne (s gajbom) i plastične. Nitko mi nikada nije rekao da moram pokazati račun, da sam tamo kupio te boce koje prodajem
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 13:06   #11
imam doma 2 gajbe jamnice i gajbu pive... i fakat bih se tog htio rješiti, a pretp da bi kaucija zbog gajbi bila oko 150kn
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 16:06   #12
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
A volim ici vracat u kaufland jer oni imaju aparat pa mi je to najprakticnije
Dakle, bili smo u Kauflandu. Vjerojatno posljednji put

Imali smo oko 50 boca, što onih od 1,25 na kauciju, što ovih od 50 lipa. Aparat mi je vratio (nije htio uzeti) jedno 20 boca. Neke od njih imale su podrapanu etiketu, a neke od njih naprosto nije želio uzeti Recimo, boca od Jamnice - uzeo je desetak, 2 s potpuno čitavom etiketom i čitljivim bar-kodom jednostavno nije htio uzeti Isto tako i par boca od sokova.

OK, riješila sam se ovih boca s kaucijom, s kojima zbilja nisam znala što bih, ali da ću ponovo ići u Kaufland po ovome poslu - neću. Jebeš ti to kad nakon Kauflanda moram ići negdje drugdje, gdje postoji čovjek, da bih se riješila svih boca
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 00:49   #13
Meni nije jasna uopće ta priča oko povratnih naknada, otkupa i ostalog. Recimo neki dan samo bio u Kauflandu - imao sam više staklenih boca (jer čistio sam podrum pa rekao da iskoristim). Odem do aparata pa zatim do infopulta razmijeniti prvu turu i da pitam usput ako ima netko na ambalaži jer mi neke boce nije htjelo uzeti i da bude brže jer imam još u autu. Uglavnom nema ljudi imaju posla, ali novce mi teta uredno iskeširala.

Odem ja do auta po drugu turu i tako tovarim opet u aparat, uzmem cedulju i odemo ovaj put na blagajnu jer sam trebao nešto uzet pa si mislim budem doplatil razliku. Međutim na blagajni mi ova kaže ne može to su kaucirane boce, oni to ne otkupljuju, može samo boca za bocu (tj. ako kupim novo) ili ako imam račun da sam kupio kod njih bla, bla. Nije mi jasno čemu, kaj ne dobivaju oni neki jarac za te boce koje vrate odnosno šalju na reciklažu? Kakve ima veze gdje je kupljena? Ja velim, jel mogu na infopultu onda... ova nekaj zmrmlja veli kao da mogu dobiti natrag boce ili u roku mjesec dana iskoristiti za kupovinu punih boca. Ja velim sve ok, a na izlazu odem do ove na info pultu i pitam jel mogu kod nje zamjeniti cedulju za novce. Ova veli može, odskenira ih, iskešira mi i izvolte svi sretni. Sad nije mi jasno tko je tu lud, a tko zbunjen? Mislim prije nikad nisam imao problema s bocama u Kauflandu (iako inače većinom imam pet ambalažu uz pokoju staklenu bocu, a ovaj put su bile sve staklene). Jel postoje neka pravila glede ovog ili svatko radi kak mu paše pa se lovi u mutnom?
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2021., 10:47   #14
Dali se što promijenilo?
Imam 2 gajbe od piva pune boca od gradnje kuće i naravno izgubio račun od kaucije i što sada s njima?

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
zlatkecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2021., 14:34   #15
nista, imas gajbe i flase za drugi put
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2021., 14:54   #16
Mi u Interspar vraćamo gajbe i boce (mineralna i pivo) kroz aparat i onda onu potvrdu damo na blagajni da umanje račun. Nikad nas nisu tražili račun da smo kupili kod njih. Ne znam ovisi li to o dućanu, blagajnici, iznosu računa...

A prolazi li da se vrati gajba s bocama, kupi nova gajba, sačuva račun i onda s tim računom kasnije vrati gajba s bocama i uzme novac?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2021., 15:20   #17
Ti radiš zamjenu praznu gajbu za punu gajbu, praznu bocu za punu bocu i to prolazi svuda bez računa.
Ali da ćeš izvuć novce za boce koje ti ne trebaju, bez računa ili s računom bez kaucije, nema šanse.

Ja sam se jednom pravio grbav tipa vratio 13 povratnih boca piva, hrpu onih limenki i plastičnih po 50lp. I kupio lijepo 12 piva, nije prošlo . Nisam dobio 1,25kn nego sam morao po još jednu pivu.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2021., 17:57   #18
Dobro ti kaze, jedino Interspar to radi, doneses gajbu i za kauciju kupis mlijeko i kruh. A zasto su oni drugaciji od drugih, ne znam.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2021., 19:16   #19
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Ti radiš zamjenu praznu gajbu za punu gajbu, praznu bocu za punu bocu i to prolazi svuda bez računa.
Ali da ćeš izvuć novce za boce koje ti ne trebaju, bez računa ili s računom bez kaucije, nema šanse.

Ja sam se jednom pravio grbav tipa vratio 13 povratnih boca piva, hrpu onih limenki i plastičnih po 50lp. I kupio lijepo 12 piva, nije prošlo . Nisam dobio 1,25kn nego sam morao po još jednu pivu.

Da još jednom pažljivo pričitaš što sam napisao?

Bez računa smo nekoliko puta vratili prazne gajbe i boce. Nismo dobili nazad novac, nismo ga ni tražili, ali smo na blagajni dali potvrdu i za toliko smo manje platili kupljene stvari.

Ovo sa zamjenom je bilo pitanje. Može li se tako.

Čak mislim da i u Intersparu piše da se kaucijske boce i gajbe mogu vratiti samo uz račun. Nisam siguran.


Sent from my iPad using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2021., 22:34   #20
Malo mi je to glupo da ih nemožeš nigdje vratiti i unovčiti iznos kaucije...

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
zlatkecc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.