Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2015., 07:45   #4321
Zbog ovih Vaših rasprava,netko se eto sjetio da kombinirani bojleri mogu raditi različitom snagom na grijanju i toploj vodi.Bosch tako primjerice ima kombi bojler 11 KW, kombi bojler,ne samo za grijanje.Naravno taj bojler kad se grije voda radi na 18 KW,dok je grijanje elektronski ograničeno na 11 KW.Ovaj sistem Vaillant primjenjuje (nisam baš fan Vaillanta pa ne znam točno),već 15 ak godina s klackalicom na plinskoj armaturi,a Junkers i 20 godina s ZWC aparatima koje je još Gorenje Tiki radilo.U svakom slućaju europa je u pravu kad kaže da je svejedno koja je snaga podešena,a sve zbog modulatora kojim je opremljena većina bojlera na tržištu.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 10:45   #4322
Kako vrijeme leti ove godine gore treba pojačati s još 10-tak plus.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 21:10   #4323
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
Totalno netočno.... Nepoznavanje rada plinskog fasadnog plinskog bojlera...

Pretpostavljam po p.poruci od Robija, da je rješio

Da, riješio sam problem po uputi boba4, još jednom tnx.:klap:
robiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 21:16   #4324
Znam da bi se možda trebao sjećati formule iz fizike srednje škole, ali prošle su godine od tada, kako izračunati ako nam je nepoznanica X snaga u kw bojlera, a poznata nam je potrošnja u sat vremena konstantnog rada m3 plina. Npr.u sat vremena neprekidna rada potrošim 3 m3 plina, kolika je snaga bojlera, tja.plamenika. ???
robiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 19:27   #4325
Quote:
robiii kaže: Pogledaj post
Znam da bi se možda trebao sjećati formule iz fizike srednje škole, ali prošle su godine od tada, kako izračunati ako nam je nepoznanica X snaga u kw bojlera, a poznata nam je potrošnja u sat vremena konstantnog rada m3 plina. Npr.u sat vremena neprekidna rada potrošim 3 m3 plina, kolika je snaga bojlera, tja.plamenika. ???
Fali ti jos jedna informacija - iskoristivost bojlera I energetska vrijednost plina.
Energetska vrijednost plina postoji u tablicama, no pitanje je da li je bas tvoj plin takav jer plinara nekada zeza sa mjesavinama. Isto I napisu na racunu svaki mjesec kao donju ogrjevnu vrijednost plina ali da li lazu ili ne - ne znam.

A za iskoristivost ti ulazi ovak:

Ako ti potrosis 10m3 plina a bojler ima iskoristvost od 80%, to znaci da je samo 8m3 bilo iskoristeno za grijanje vode a 2m3 je otislo u "vjetar".


No, 1m3 prirodnog plina daje cca 9.2kwh, pa ti je onda 3m3 = 27.6 kwh.

http://www.gpz-opskrba.hr/default.aspx?id=161

Vaillant atmosferski ima iskoristivost 94% pa ti je onda plamenik 25.9 kwh. (27.6 * 0.94). Realno to je onaj model 24kwh koji je I najcesci.

Posto kod tebe potrosi 3m3, onda ti je iskoristivost 89% (24/27.6). Znaci nije ganc novi iz tvornice koji trosi 2.9m3 za nazivnu snagu.

Ak imas kondenzacijski onda koristis gornju orgjevnu vrijednost plina.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:18   #4326
tnx na razumljivom odgovoru.
robiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 12:55   #4327
Bojler Vailant pokazuje pogresku F28 (s obzirom da je moguce da je u sustavu premalo vode to smo rijesili i problem nije rjesen)
Moze neka sugestija i ako tko zna okvirnu cijenu, nekoga za popravak?
Hvala
Josipal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 14:16   #4328
F28 je greška vezana uz plin; nema plina, zrak u plinu, smjesa, tlak....itd; zatim plinska armatura; zatim elektronika....itd
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 20:38   #4329
Quote:
Josipal kaže: Pogledaj post
Bojler Vailant pokazuje pogresku F28 (s obzirom da je moguce da je u sustavu premalo vode to smo rijesili i problem nije rjesen)
Moze neka sugestija i ako tko zna okvirnu cijenu, nekoga za popravak?
Hvala
F28 nema veze sa vodom - to je stvar održavanja - servisa bojlera u najviše slučajeva - može biti i kvar ali to je rijetko

Dobar servis 400,00 kuna i vjerojatno riješen problem
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 14:56   #4330
Danas mi je u stanu bio dimnjacar,provjeravaju ispravnost bojlera itd,nedavno smo tek cijela zgrada ugradivali nesto na cijev od bojlera neznam ni ja sta,i kaze dimnjacar da nije dobro jer je ocitao vecu vrijednost CO od dozvoljene,inace radi se o vaillant bojleru vuw turbo tec,e sad dolazi mi majstor sutra to pigledati,sta mogu ocekivati ,da li je to sigurno za koristiti ili najbolje iskljuciti ga do sutra??
__________________
###########??###########
roman28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 19:28   #4331
Siguran je za koriščenje - ako i je zapušen koji dan simo ili tamo, jedino tvoj majstor mora imati instrument za mjerenje sastava dimnih plinova - bez toga ništa

Stvar je u tome da ti bojler ima loše sagorjevanje pa puno troši plina - ako je zapušen iskoristivost mu drastično opada

Zadnje uređivanje Majstor : 07.04.2015. at 19:40. Reason: Skraćivanje quotanja
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:19   #4332
Sutra mi dolazi majstor pogledati,dimnjacar je.rekao da ga nazovem kad bude gotovo da provjeri stanje,prosle godine je mjenjan neki plinski ventil koji regurila paljenje plamenika i tad je majstor reko da je.bojler ok sto se tice kamenca da nema.potrebe za kemijskim ciscenjem,tako da se nadam samo da nije neki veci trosak u pitanju
__________________
###########??###########
roman28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 10:14   #4333
Poštovanje,
Imam problem sa Vailant bojlerom modela vgv 240 sa kontrolnom pločom koja je prikazana na stranici 201, post #4010 pod linkom http://i.imgur.com/Nu5D1c0.jpg. Četvrta lampica odozgo, pored koje je ikonica kuće sa strelicom i oznake koja sliči na rog, žmiga (trepće) u intervalima od oko 1,5 sekundi. Bojler se aktivira samo radi grijanja, rjeđe nego uobičajeno, ali ne i kada pokušam pustiti toplu vodu, i gasi žižak (prestaje trošiti plin) nakon samo 20 sekundi. Nakon toga je samo priustan zvuk, tj. uobičajeni šum koji postoji nakon ciklusa zagrijavanja (pumpa? pretpostavljam) koji NE prestaje, kao što je to inače slučaj kada se bojler sasvim deaktivira, ali grijanja nema. Bojler za sada aktiviram ručnim paljenjem žižka.

Ne znam u čemu je problem. Sumnjam na problem sa dimnjakom, no ne želim zvati dimnjačara dok prvo ne dobijem povratnu informaciju od stručne osobe, a niti servisera ako je samo potrebno očistiti dimnjak. Molim za pomoć. Hvala
Vailant33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 22:15   #4334
Prije svega provjeriti dali dimnjak vuče - ako je dimnjak u redu onda su ti izgorjeli dimni senzori

Ja mislim da ti je potrebno prvo zvati servisera jer ti dimni senzori često znaju izgoriti

Zadnje uređivanje Majstor : 08.04.2015. at 22:17. Reason: Skraćivanje quotanja
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 09:09   #4335
Imam geyser mag soe 19/2 i bojler jednostavno prejako grije vodu. Pogoditi na pipi da onako smanji plamen je gotovo nemoguće, pa sam mislio ako se može smanjiti snaga. Da i na maximumu plamen bude manji.
Na onaj kotačić za regulaciju temperature ne primjećujem da reagira. Ima li pomoći?
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 12:52   #4336
Da ti nije zacepljen? Ako je pun kamenca, onda je manji protok, pa voda bude vruca.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 20:58   #4337
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Daj ne kompliciraj...
Zasto sam to "pitala"? (btw, nisam pitala, da jesam stavila bih upitnik)
Pa zato jer si napisao:

Sorry, ali to nije tocno ...jer ima smisla i to ovlasteni serviseri rade i predlazu po potrebi, nema smisla da bojler radi na jacoj snazi ako ne treba.
Da nema smisla bio bi dovoljan jedan jedan, ful jak. Pa neka je za svakog ...za svaki prostor, nebitno koliko ima kvadrata/ljudi i izljevnih mjesta.
Podrzavam misljenje da se tim smanjivanjem dotoka plina nista ne postize, samo ogranicava maksimalna snaga.
To ti je kao da vise ne zelis da ti auto ide 200 jer tada puno trosi, ogranice ti ga na 100 kmh. Sta dobijes? Istu potrosnju pri stotki prije i sad, samo sad vise nemres brze od sto vozit...
__________________
Vodite ljubav a ne rat !!!
zok-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 10:21   #4338
Vaillant turbotec plus vuw soe

Pozdrav svima,

Dešava mi se kada pustim toplu vodu npr. u kupaonici (kada, umivonik) da mi se zagriju radijatori u stanu, odnosno topla voda krene u sustav grijanja iako je grijanje na termostatu isključeno. Tople vode ima. Radi se o Vaillant turbotec plus vuw soe 202/3-5.

Je li ovo normalno ponašanje? Napominjem kako se ovo ne događa baš svaki puta kada puštam toplu vodu.

Hvala!
laki47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 12:02   #4339
Quote:
laki47 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Dešava mi se ......... da mi se zagriju radijatori u stanu, odnosno topla voda krene u sustav grijanja iako je grijanje na termostatu isključeno. Tople vode ima. Radi se o Vaillant turbotec plus vuw soe 202/3-5.
Sobni termostat isključen ili je grijanje isključeno na potenciometru , na samom bojleru?
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 12:49   #4340
Quote:
laki47 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Dešava mi se kada pustim toplu vodu npr. u kupaonici (kada, umivonik) da mi se zagriju radijatori u stanu, odnosno topla voda krene u sustav grijanja iako je grijanje na termostatu isključeno. Tople vode ima. Radi se o Vaillant turbotec plus vuw soe 202/3-5.

Je li ovo normalno ponašanje? Napominjem kako se ovo ne događa baš svaki puta kada puštam toplu vodu.

Hvala!
Nije normalno.
Moguc problem s troputnim ventilom.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.