Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2012., 22:52   #4221
@Mesar
Kako si zadovoljan? Daj opiši.
papagioro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 23:44   #4222
Quote:
papagioro kaže: Pogledaj post
@Mesar
Kako si zadovoljan? Daj opiši.
Ajoj, nisu to moje slike, možda sutra malo iz sprdancije flasham ovu pre-alphu. Pratim par developera koji pokušavaju prilagoditi Galaxy Nexus-ov Jelly Bean Rom. Zasad kažu da je super brz i fluidan.

Trenutno se može upalit, radi touchscreen i evo sad su kameru uspjeli srediti.

Ne radi RIL (pozivi, sms), wifi i ostalo.

Inače teško je za očekivati pristojan Jelly Bean za naš SGS sve dok Google ne pusti update za Nexus S i pusti source code. Tek tad show počinje i vjerojatno ćemo u vrlo kratkom vremenu dobiti funkcionalan rom.


Pošto sam na tapatalku sutra ću vam staviti linkove s xda foruma, twitter profile developera i sl. pa pratite malo daljnji razvoj.


Edit:
Evo vid kako ovo instalirati i kako izgleda sam jelly bean na SGS-u:
http://www.youtube.com/watch?v=zLUpK7GGLa4&feature=youtube_gdata_player

Zadnje uređivanje Bobo Mesar : 02.07.2012. at 23:59.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 13:21   #4223
Quote:
cole22 kaže: Pogledaj post
Pozzz updateova sam telefon tj drug mi flashao na ICS i sve mi super radi bez problema telefon je prebrz samo mi baterija se brzo prazni to je nenormalno recimo kad mi je ugasen display i stavim mob u dzep za pola sata ode gotovo 10% baterija a da ne spominjem kada ga malo koristim kako se brzo prazni sta da radim proslu verziju sto sam imao 2.3.6 drzala je bateriju i po 2 dana ali mi je telefon ledio i stopao i moram sam uradit update ovaj ics je odlican samo neznam sta da radim sto ovako brzo prazni bateriju ....

Inace evo podataka o telefonu ...

4.0.4
I9000XXJVT

verzija jezgre : 3.0.8 - g8787785inky-ghost@cyanogenmod #1 Wed jun 27 23:56:26 PDT 2012

CPU : ARMv7 Processor rev 2 (v7l)

Memory 370 MB

CyanogenMod version : 9-20120628-NIGHTLY-galaxysmtd

Build date : Wed Jun 27 23:52:48 PDT 2012

Broj Međuverzija : cm_galaxysmtd-userdbug 4.0.4 IMM76L eng.jenkins.20120627.235231 test-keys



eto to je sve .... baterija se prazni nenormalno zaslon 71% sve ostalo ispod 6-7 % sve ostalo mi je ok brz telefon ne steka ni malo ni nista .....
Evo probaj ovaj meni je OK
http://www.darkyrom.com/index.php?th...-0-4-ics.7941/
TomiCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 08:00   #4224
Koliko traje garancija na ovaj mobitel, godinu dana ili dvije? (nisam trenutačno u mogućnosti doći do original kutije)
Hvala unaprijed
__________________
top liste svih vrsta
kung-fuhrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 08:16   #4225
Dvije godine.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 08:21   #4226
^
Puno hvala
Kako u servisu gledaju na rootane mobitele?
__________________
top liste svih vrsta
kung-fuhrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 13:41   #4227
Tehnički garancija ne vrijedi (prčako si po softwareu), ali- koliko čitam- uglavnom ne gledaju je li rootan.
A i nije problem unrootati- pa si siguran.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 17:01   #4228
Android 4.0.4
I9000xxjvu
3.0.-semaphore_ics_1.2.2s
broj međuverzije IMM76LICS333-2.0.1
sve pet ali
NE RADI BLN
ima li netko kakav link?
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 18:12   #4229
Bok, ljudi - zanima me je li itko probao ovo

http://forum.xda-developers.com/arch...t-1027410.html

skidanje 'kroma' sa obruba ekrana - ekran mi je u savršenom stanju, ali mi se krom zgulio na par mjesta i sve u svemu ne izgleda lijepo kad pocne pucati -- pa bi ga probao skinuti u potpunosti -- gledao sam i da bi zamijenio taj dio, ali kad sam vidio što uključuje kod rastavljanja odustao sam...
latz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 22:30   #4230
Znao sam brusiti kućišta mobitela koji su bili oštećeni ili lakirani, pa im se skinuo lak. Rezultati su znali biti izvrsni ako je kućište bilo napravljeno od jednobojne plastike.
Ide vodobrusnim k´o od šale. Najprije uzmeš granulaciju 800 - 1000, da grubo skineš, a onda sa 2000 poravnaš ogrebotine. Nakon toga možeš ulaštiti mekom pamučnom krpom, a ako hoćeš sjaj možeš ispolirati sa bezbojnom polir pastom za autolak. (iako na pastama piše da se nesmije premazivati plastika - nemaš frke, samo malo paste na krpicu i deri.
Neznam da li će lako ići taj krom dolje (sudeći po slici sa xda - ide)

No, problem rastavljanja ti je opet ostao. Bezel u svakom slučaju moraš skinuti i odvojiti ekran i digitizer od njega da možeš napraviti posao kako valja i pobrusiti rub koji gotovo dotiče digitizer. Problem ti nastaje i u tome jer moraš koristiti vodu. Bez vode se brusni papir odmah ispuni i više nemožeš brusiti pa ćeš ga trebati puno.

Vidim na ovoj slici da autor nije demontirao bezel već je brusio na mobitelu. (u gornjem desnom kutu mu je ostalo malo kroma)

Razmisli dobro prije nego ideš to raditi jer kad počneš "strugati" povratka nema, a ako si nepažljiv ili ti se omakne pa malo ošmirglaš digitizer bude ti ružnije nego sad.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 13:43   #4231
jel mi netko moze molm vas objasniti kako se mogu uklanjat ikone sa pozadine sa glavnog zaslona kako se mogu uređivati??? hvala!!!
Katarina5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 14:53   #4232
Zadržiš prst na njoj, pa kad se pojavi kanta za smeće (dolje ili gore na vrhu ekrana - ovisi koji launcher koristiš) odneseš istu u smeće, ili je premjestiš na drugu željenu kokaciju.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 15:43   #4233
Je li itko probao vodonepropusno kućište za telefon? Valja šta? Kakve dolje ispadnu?
Ne želim kupovati vodonepropusni fotoaparat zbog par slika u vodi pa sam naletio na ovu zaštitu za telefon.
http://www.ebay.com/itm/30M-underwat...-/261039159583

Send from my T10
valdi83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 18:47   #4234
može li mi tko reći kakav je to problem s memorijom za aplikacije na SlimICS-u na Samsung Galaxy S? Negdje sam pročitao da je raspoloživo malo memorije za aplikacije, a to je popriličan problem ako je istina. je li istina? Inače, gledam na youtubeu kako funkcionira ICS, impresioniran sam, isprva mi nije odgovarao jer sam mislio da se ne može mijenjati lcd density, ali ipak može, samo problem je ako je istina ovo s memorijom ? Hvala
havingot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 19:19   #4235
Mislim da je cijela interna memorija (koliko ostane nakon svega) za aplikacije...
Ja trenutno imam oko 2GB slobodno za aplikacije.
Tako da ja nisam imao problema s tim (sad sam na 4.0.1).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:19   #4236
Quote:
havingot kaže: Pogledaj post
može li mi tko reći kakav je to problem s memorijom za aplikacije na SlimICS-u na Samsung Galaxy S? Negdje sam pročitao da je raspoloživo malo memorije za aplikacije, a to je popriličan problem ako je istina. je li istina? Inače, gledam na youtubeu kako funkcionira ICS, impresioniran sam, isprva mi nije odgovarao jer sam mislio da se ne može mijenjati lcd density, ali ipak može, samo problem je ako je istina ovo s memorijom ? Hvala
To što si čitao je vezano uz cache folder datadata. Taj "problem" je više do do loše napisanih aplikacija nego do ICS-a. Razlog je što neke aplikacije (srećom nema ih puno pa se rijetko kome to desi osim ako trpa ogroman broj apliacija na mob.) utrpaju previše velikih datoteka u taj folder pa telefon javi da je memorija puna ali zapravo je to max kapacitet koji dodijeljen tom folderu. On je ko mala particija zapravo.

To se može riješiti i ima na netu kako. U biti se premjesti link sa tog foldera na neki drugi.

Razlog postojanja tog foldera je brži rad aplikacija koje ga koriste.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 13:38   #4237
Chome, nisam siguran misliš li na ovo, ali našao sam post koji mi je pobudio sumnju. U kasnijim postovima čovjek kaže da se problem javlja samo kod nekih, ne kod svih. A vidio sam da ima fix. Tako da... problem solved

Zadnje uređivanje havingot : 13.07.2012. at 14:17.
havingot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 16:22   #4238
Mislim na OVO.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 17:33   #4239
pa to i jest to, samo što je to za cyanogenmod, a pri dnu tog posta piše: "SlimICS users should follow this procedure". Dakle, i mislimo na isto
havingot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 23:09   #4240
Stavija SLIM, zadnju 4.2 verziju, revolucija jebate Al za neke detaljnije opservacije ću pričekat neko vrijeme, neozbiljno bi bilo da dajem neke analize nakon par sati korištenja...

Može samo 2 pitanja, pošto me vizualno ubijaju te dvije stvari, a opcija je toliko da nikako da nađem ono šta tražim;
1) Ima li opcija u ovom defaultnom Launcher da u dnu moba iman one standardne ikonice (app, pozivi, sms,...), kao šta je prikazano ovdje. Doduše on ih je natrpa 6,7, meni bi one osnovne bile sasvim dovoljne

2) Može li se kako defaultni prikaz ovog defaultnog Launcher koji ima jedan deskop koji se zumira i razvlači, zamjenit standardnim GB layoutom u kojem si imao do 7 deskopa koje si jednostavno prebacivao tapkanje lijevo-desno...
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.