Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2013., 10:46   #41
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Što je ovaj agrogel? Je li sigurno da nije toksičan?
Možda bih ga mogla ukopati oko voćaka prije ljeta.
Misliš hidrogel? Nije toksičan.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 23:51   #42
Quote:
BiLi22 kaže: Pogledaj post
Vjerovatno su mnogi već postavljali ovakva pitanja...(cito sam vec neke teme)
pa da krenem.... Iza kuće imam komad zemlje (jedno jutro mozda malo vise) koji stoji neobrađen???? Već neko vrijeme razmišljam da na njemu krenem u ajmo rec neku investiciju... neki preporucuju orah, neki lješnjak, jagode, kupine..................

Orah jako dugo treba da krene s plodovima
lješnjak ima ga prijatelj pa i nije bas nešto zadovoljan snjim
jagode neki kazu da su isplative neki da nisu vecina koji uzgajaju u mojoj okolicu sve je to jadno par redi kod kuce posadito tek toliko da imaju za neke osobne potrebe novac (cigare)
kupine nitko neuzgaja u okolici barem koliko ja znam

Najviše sam razmišljo da posadim neko voće (kruške, nektarine, breskve, šljive), pošto već imam u sklopu vikendice mali voćnjak (pola jutra stim da jedna trecina otpada na vikendicu, a dvije trecine na voćnjak u kojem je posadito šljive za rakiju, šljive plave za konzumiranje i pekmez..., nektarine, breskve, marelice, kruške, jabuke, trešnje, višnje)

voće mi se cini nekako lakše da bi išlo ako ga neprodas za konzumiranje svežeg možeš ga staviti pa kasnije rakiju ispeći....

zanima me kolika mora biti minimalna površina da krenem u sadnju nečega dali je dosta tih jedno jutro ili treba više???
Sad kad smo ušli u EU najbolje ti je na zemlji uzgajati struju (fotonaponski sustavi),ne treba ti nikakvo znanje niti iskustvo,mehanizacija,navodnjavanje,svake godine ti urod ovisi isključivo o sunčanim satima,nemaš problema i posla sa sadnjom,održavanjem usjeva,berbom,špricanjem,veterinarima,radnicima,pr odaja i naplata je sigurna,roba je itekako tražena...jedino ti treba hrpa novaca za početak i moraš plaćati državi porez...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 21:05   #43
Interesira me kako imaju neki iskustva u sijanju lavande,jer ja u tom ne uspijevam.="Arial Black"]pi[/FONT]
elgatozdz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 21:25   #44
Quote:
elgatozdz kaže: Pogledaj post
Interesira me kako imaju neki iskustva u sijanju lavande,jer ja u tom ne uspijevam.="Arial Black"]pi[/FONT]
otgrneš grančicu i pikneš u zemlju i to je sva pamet...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 18:00   #45
ne znam al ja probam sve tak posadit u teglice da imam bolju kontrolu nad tim pa kad naraste presadim u zemlju
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 15:30   #46
Dobiju li se kakvi poticaji?
Razmišljam što zasaditi, zna li netko da li se dobiju kakvi poticaji za recimo orahe i slično?
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 18:52   #47
Ima li netko da otkupljuje aroniju u Varaždinskoj ili Međimurskoj županiji?
Lijep pozdrav!
riri94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 15:21   #48
mislim da je prikladna tema da mi netko pomogne i zaljepi onu tablicu - šalabahter za sjetvu u ratarstvu. sa plodoredom, sjetvenom normom. šta je već sve pisalo unutra... na moru sam, a treba mi, primjerak mi ostao kod kuće. hvala!
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.