Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2012., 17:16   #121
Quote:
bride_to_be kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Meni jucer ginekolog primijetio manjak plodne vode-AFI 9,8, inace sam u 35+5 tt danas.
Narucio me ponovno na kontrolu za tjedan dana, kaze da za sada nije zabrinjavajuce, ali da se pripremim na mogucnost hospitalizacije i ranijeg poroda. Tezina bebe je procijenjena na 2860g.
Moze me neko sa slicnim iskustvom umiriti ili pruziti neku dodatnu informaciju? Inace su prije 3 tjedna sumnjali na povecan lijevi bubreg kod bebe, ali se ispostavilo da je to ipak ok! Sad me muci da je nedostatak plodne vode mozda ipak povezan s tim..
Do sad mi je trudnoca bila bez ikakvih poteskoca pa me ovo malo neugodno iznenadilo..
evo mene sa stupnjem zrelosti posteljice II/III i manjkom plodne vode tj.afi 10,ali je gin.reko da je to ok da je zabrinjavajuce sve ispod 5 tak da neznam i mi imamo mali zastoj u rastu.ugl.nije dizao nikakvu paniku.
__________________
moj album
leonardal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 17:41   #122
Quote:
bride_to_be kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Meni jucer ginekolog primijetio manjak plodne vode-AFI 9,8, inace sam u 35+5 tt danas.
Narucio me ponovno na kontrolu za tjedan dana, kaze da za sada nije zabrinjavajuce, ali da se pripremim na mogucnost hospitalizacije i ranijeg poroda. Tezina bebe je procijenjena na 2860g.
Moze me neko sa slicnim iskustvom umiriti ili pruziti neku dodatnu informaciju? Inace su prije 3 tjedna sumnjali na povecan lijevi bubreg kod bebe, ali se ispostavilo da je to ipak ok! Sad me muci da je nedostatak plodne vode mozda ipak povezan s tim..
Do sad mi je trudnoca bila bez ikakvih poteskoca pa me ovo malo neugodno iznenadilo..
ja sam takav nalaz imala u 28-om tjednu, nekako smo dogurali do 35+0 kad se vidio zastoj u rastu i završila sam na dogovorenom carskom. bebo je imao 2170g i sve je ok. dobri su ti tjedni, dobra je težina bebe, sada samo pojačan nadzor. bit će sve ok.

Quote:
leonardal kaže: Pogledaj post
evo mene sa stupnjem zrelosti posteljice II/III i manjkom plodne vode tj.afi 10,ali je gin.reko da je to ok da je zabrinjavajuce sve ispod 5 tak da neznam i mi imamo mali zastoj u rastu.ugl.nije dizao nikakvu paniku.
u kojem si tjednu? koliko često imaš kontrole? u ovoj fazi o kojoj ti pišeš je važno da bude ultrazvuk barem jednom u 10 dana. ctg je isto važan, meni su ga na kraju radili 3 puta dnevno. kolika je procjena veličine bebe?
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 18:13   #123
Quote:
u kojem si tjednu? koliko često imaš kontrole? u ovoj fazi o kojoj ti pišeš je važno da bude ultrazvuk barem jednom u 10 dana. ctg je isto važan, meni su ga na kraju radili 3 puta dnevno. kolika je procjena veličine bebe?
sad sam 36+3
zadnja kontrola mi je bila sa 35+3
a na iducu idem kad budem 37+2 ali samo kontrolu ne na uzv.
zadnja procjena je bila sa 35 tt oko 2450 g
ugl.mjere trbuha su manje za kojih 1-2 tjedna od ostatka,a i ja sam prebolila vodene kozice sa velikim dozama herplexa od 32 tt tako da možda je i to utjecalo neznam.ugl.ako gin.ne panicari necu ni ja pa valjda zna šta radi a zadnji ctg mi je rađen sa 33 tt u bolnici.ja se nadam da ce sve bit ok.
__________________
moj album
leonardal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 20:54   #124
bride to be, evo malo umirenja. ja sam u prvoj trudnoći hospitalizirana s 36+5 zbog zastoja u razvoju, loših protoka i minimalne količine pl. vode (ne znam koji je točno AFI bio jer ne stoji na nalazu). Bebina težina tad je bila ptrocijenjena na 2150 g, ispod 5 centile. Dakle ako je tebi beba sad već procijenjena na 2800, to je fenomenalno. Ja sam ležala 10ak dana na patologiji, jedina stvarna terapija je bila ležanje na lijevom boku da se poboljšaju protoci. Svaki dan je bilo odvagivanje je li mu bolje unutra ili vani. Doktor koji me zaprimio u TA me za indukciju naručio s 38+0, to jutro ga procijenio na 2500, a rodio se sutra ujutro s 2800 i 48 cm, apgar 10/10. Zdrava beba sve u svemu, ali sitna. Imali smo dosta problema s dojenjem, malo je slabijeg imnuiteta, ali sve u svemu danas je to jedan predivan, pametan i relativno zdrav trogodišnjak. Kažem relativno zdrav samo jer je bronhitičar i na stalnoj terapiji, ali mnoge i terminske i dojene bebe imaju bronhitis. Ali ako je bronhitis najveće zlo od svega toga, ma neka.
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 00:08   #125
Joj, hvala vam puno! Odmah mi je lakše kad čujem da je kod vas sve ok prošlo!
Naručena sam na kontrolu u srijedu pa svakako javim kakva je situacija. Nadam se da ce biti sve ok
Do tad cu pokusat sto vise mirovat i lezati na lijevom boku, nema mi druge..
__________________
I carry your heart, I carry it in my heart <3
bride_to_be is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 07:07   #126
Quote:
bride_to_be kaže: Pogledaj post
Do tad cu pokusat sto vise mirovat i lezati na lijevom boku, nema mi druge..
Upravo tako I zalijevaj se tekućinom koliko god možeš, vodom, čajem... Bit će to sve dobro!
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 16:26   #127
Li LU
dugo nisam bila na forumu.
Kako ste ti i bebica? je li sve bilo ok na kraju?
obraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 13:26   #128
Imam jedno pitanje,mozda cu zvucati blesavo,ali ebga. Dakle,sad sam se kupala pod tusem,i u dva navrata,kroz nekih minutu,minutu i pol osjetila kako se niz mene slijevnila voda,dosta toplija od vode s kojom sam se kupala.upiskila se nisam. I sad me hvata paranoja,jel moze tako odjednom iscuriti cijeli vodenjak ili bi jos i poslije curilo da se eventualno puknuce dogodilo?
Cijela mi je trudnoca uzasno komplicirana i non stop me paranoje peru i sad sam van sebe
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 14:04   #129
Mislim da nije sve otišlo. Stavi uložak ako se brzo napuni prozirnom tekućinom - to je plodna voda.
Odi u bolnicu, nije strašno niti znači da će trudnoća završiti. Oni mogu to usporiti i produžiti ti trudnoću za bar još nekoliko tjedana.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 14:11   #130
Pa nema sad niceg,suho je koliko kontam.
sutra imam pregled u bolnici,ne znam da li da idem sad il ne.
Ko zavraga,i mala se primirila,a jutros je bas divljala
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 14:16   #131
Stigneš još otići - pripazi i na eventualnu krv ili krvavi iscjedak. Ako sve bude ok i neće ništa curit, odi sutra
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 15:27   #132
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje,mozda cu zvucati blesavo,ali ebga. Dakle,sad sam se kupala pod tusem,i u dva navrata,kroz nekih minutu,minutu i pol osjetila kako se niz mene slijevnila voda,dosta toplija od vode s kojom sam se kupala.upiskila se nisam. I sad me hvata paranoja,jel moze tako odjednom iscuriti cijeli vodenjak ili bi jos i poslije curilo da se eventualno puknuce dogodilo?
Cijela mi je trudnoca uzasno komplicirana i non stop me paranoje peru i sad sam van sebe
kad ti pukne vodenjak to stalno curi..i za cas su ti gace/ulozak mokri...
vjerojatno ti se ucinilo
BAJADERA2607 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 21:16   #133
Quote:
BAJADERA2607 kaže: Pogledaj post
kad ti pukne vodenjak to stalno curi..i za cas su ti gace/ulozak mokri...
vjerojatno ti se ucinilo
ni u ludilu ne zelim nikoga uznemiriti i sigurno je kod Aeon lazna uzbuna, ali u 2. trudnoci sam imala visoko puknuce vodenjaka i ja to definitivno nisam sa sigurnoscu mogla prepoznati.

iscurile su mi 2-3 kapi ujutro oko 10-11, bila sam sigurna da je iscjedak, na gacicama velicine 50 lipa.
nakon toga nista 3-4 sata (a bila sam u pokretu i nakasljavala sam se), onda jos kap-dvije. pocela sam malo pratiti i tek negdje oko 5 popodne mi je curnulo nekih 4-5 kapi.
ni tad nisam bila ziher jel to to, ali sam tek tad otisla na hitnu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:08   #134
Za visoko puknuce me pere paranoja skoro svaki drugi dan. Jer imam stalno vodenasti iscjedak i kad stavljam utrogestan,bas mi prst bude od prozirnog iscjetka koristim dnevne uloske,nikad nista nije preslo na gacice. Valjda bi bilo da curi.
A ovo je danas pod tusem bilo,poslije nista da bih se jace brinula. U svakom slucaju,sutra ujutro idem na ctg i uzv pa ce vidjeti i kolicinu plodne
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 08:25   #135
ja sam imala to prsnuće
nema šanse da to ne primijetiš
ja sam inače imala u trudnoći stalno neki iscjedak, stalno paranoja
ali ovo kad je krenulo sam skužila
ono, kako ti vele, uložak je pun u sekundi
to mi se desilo u 34. tjednu
i teklo nekih tjedan dana
u bolnici sam uspjela izdržati još tjedan dana, onda sam rodila
ne znam koliko možeš biti bez vode
ja sam imala trudove zato nisam mogla izdržati
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 08:28   #136
inače meni je jednom iscurilo toliko tog iscjetka da mi je promočilo uložak, gaćice i tajce, bila sam mokra do koljena
negdje u 17. tjednu
i mi na hitnu, i ništa, sve ok, plodne vode dovoljno
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:29   #137
Evo,obavila. Kaze uzv plodne vode dovoljno
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:47   #138
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
Evo,obavila. Kaze uzv plodne vode dovoljno
Odlicno!
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja sam imala to prsnuće
nema šanse da to ne primijetiš
ma nije svima isto.
nije isto jel ti pukne jako pa imas vecu rupu (da se tako izrazim) ili mini rupicu kroz koju curka vrlo malo vode i to ne stalno.

kazem ti da je meni izmedju curkanja proslo po 3-4 sata i bilo je jako oskudno, a namjerno sam krenula hodati, nakasljavati se i pitaj boga kaj sve ne.
cak mi je i iscjedak nekad znao biti obilniji od te kolicine pl. vode koja je curkala kad mi je puknuo vodenjak.

kad sam dosla na hitnu ni oni nisu bili ziher dok me nisu rascerecili na stolu i rekli da se nakasljavam najjace kaj mogu, dva doktora i sestra su proucavali i zakljucili da stvarno jako malo curi, ali da je to-to.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 13:00   #139
Evo i mog iskustva - možda nekome bude korisno.

U 30+1 tijekom noći sam ustala iz kreveta i krenula prema wc-u kako bih se pomokrila. Po putu sam osjetila kako mi je iz rodnice na gaćice nekontrolirano počela curiti tekućina koju nisam mogla zadržati. Jedva sam stigla sjesti na školjku i tada je iz mene iscurilo sigurno još bar pola dl tekućine. Tekućina na gaćicama je bila prozirna, bez mirisa - sigurna sam da nije bio urin jer sam baš osjetila da izlazi iz rodnice. Užasno sam se uplašila misleći da mi je prerano puknuo vodenjak (već sam ranije čula priče o visokom prsnuću i laganom curkanju koje traje i po nekoliko dana). Malo sam prošetala po stanu, nakašljavala se i napinjala da vidim hoće li još nešto izaći na čiste gaćice, no nije - to me umirilo - pomislila sam da je riječ o nekom obilnom vodenom iscjetku za kojeg sam čula da se zna pojaviti u zadnjem tromjesečju. Tijekom dana (bila je nedjelja) nisam imala nikakav posebni iscjedak, pa nisam išla na hitnu. Iduću noć sam opet primijetila samo mokre gaćice, kao da je iscurilo 5-6 kapi. Nisam se htjela zezati - naručila sam se hitno na pregled odmah ujutro (ponedjeljak).

Ginekologica me pregledala abdominalnim uzv i zaključila da je beba dobro i da ima dovoljno plodne vode. Zatim me pregledala i uz pomoć spekuluma virkala unutra, te me zamolila da se nakašljem najjače što mogu - nije nigdje uočila da nešto curka. Također je komentirala da ukoliko do sutra ne dobijem temperaturu onda zasigurno nije riječ o istjecanju plodne vode. Budući sam zbog infekcije ureaplasmom taman tad bila na terapiji vaginaletama macmiror rekla mi je da prestanem s terapijom i promatram da li će se tekući iscjedak ponovno pojaviti, budući se vrlo vjerojatno pojavio kao reakcija na vaginalete, te ukoliko se ponovno pojavi, uočim krvavu sluz, počnu kontrakcije, menstrualni bolovi ili bol u zdjelici da joj se hitno javim. Srećom, nakon izbacivanja vaginaleta iz terapije više nije bilo ni curkanja...

Dakle, curkanje se može pojaviti i kao reakcija na vaginalete i nema veze s plodnom vodom...ali nemojte se zezati i same si postavljati dg. - naručite se bez odgađanja na pregled.
Brontola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.