Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2014., 10:04   #81
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Još čekamo porez na nekretnine, porez na štednju, porez na zrak... hm jel je bilo toga u Jugoslavniji, i u vrijeme Turskog carstva ?
Mislis, jel bilo onih koji ni obican novinski clanak nisu u stanju procitati do kraja?

Je, u Jugoslaviji ih je bilo, za Osmansko Carstvo morat ces pitati Gjuru ...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 16:23   #82
[QUOTE=Garofeeder;50008380

Je, u Jugoslaviji ih je bilo, za Osmansko Carstvo morat ces pitati Gjuru ...[/QUOTE]

Odgovor je ; Dragi Bože , mole Te Slavonski Hrvati , Hrvatsku si uzmi , a Turke nam vrati !

- Turski zemaljski gospodar za moje rodno selo na kraju Turskog Carstva , bio je Katalović Spahija , koji je stanovao u Brodu , kojemu nijesu podavali nikakvog prihoda osim godišnje desetine žitarica .
- Turskome caru godišnje pojedina kuća forinti 3 .
- treći je porez bio za vojničku kontribuciju , piše 185 forinti , ali ne piše da li za selo ?

I nakon poraza pod Bečom Turske vojske u čijim su se redovima borili Srbi , Hrvati katolici i Hrvati koji su prešli na islam , okuprani smo od Carske Austrije , ostali bez pola stanovništva Slavonije - računa se oko 250 000 , imali model kmetova i plemića , promašenu naredbu Marije Terezije 1756 da se kuće poredaju uz puteve i ceste .

- Od ove naredbe kmetovi su sagradili UŠORENA sela idealna za ugoj štakora !

- 2014 predlažemo da se u nizinskoj Slavoniji i Baranji dopusti na djelu državne zemlje izgradnja gospodarskih zgrada , a u drugoj fazi i kuća !

- Ne za 1 000 000 ljudi kako je napisao čuveni agronom 123 Marijan

- Ako će neki student napisati temu za diplomski rad ;

Strategija razvoja hrvatske poljoprivrede od Turskog Carstva , do Vlade Zorana Milanovića , Hrvatskog sabora - ima dio povjesnih činjenica !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 17:16   #83
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Odgovor je ; Dragi Bože , mole Te Slavonski Hrvati , Hrvatsku si uzmi , a Turke nam vrati !

- Turski zemaljski gospodar za moje rodno selo na kraju Turskog Carstva , bio je Katalović Spahija , koji je stanovao u Brodu , kojemu nijesu podavali nikakvog prihoda osim godišnje desetine žitarica .
- Turskome caru godišnje pojedina kuća forinti 3 .
- treći je porez bio za vojničku kontribuciju , piše 185 forinti , ali ne piše da li za selo ?

I nakon poraza pod Bečom Turske vojske u čijim su se redovima borili Srbi , Hrvati katolici i Hrvati koji su prešli na islam , okuprani smo od Carske Austrije , ostali bez pola stanovništva Slavonije - računa se oko 250 000 , imali model kmetova i plemića , promašenu naredbu Marije Terezije 1756 da se kuće poredaju uz puteve i ceste .

- Od ove naredbe kmetovi su sagradili UŠORENA sela idealna za ugoj štakora !

- 2014 predlažemo da se u nizinskoj Slavoniji i Baranji dopusti na djelu državne zemlje izgradnja gospodarskih zgrada , a u drugoj fazi i kuća !

- Ne za 1 000 000 ljudi kako je napisao čuveni agronom 123 Marijan

- Ako će neki student napisati temu za diplomski rad ;

Strategija razvoja hrvatske poljoprivrede od Turskog Carstva , do Vlade Zorana Milanovića , Hrvatskog sabora - ima dio povjesnih činjenica !
Jadna moja "Rvatska kad nam TT monteri povjest divane i Turke prizivaju.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 18:58   #84
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Đuro, badava ti tu pricas kada tu na forumu nevise politicari niti ih zanimaju promjene.
Moze pricat ko sta hoce no mi Hrvati kroz povijest smo uvijek bolje prolazili kada smo bili u sastavu drugih zemalja. A ne ovako samostani, mi tu ovako samostalni Hrvati neznamo i nemozemo voditi drzavu vec ju ocemo jos i unistiti pljackom i rasprodajom.

Opet moze pricat ko sta hoce, Tito je prostor bivse jugoslavije sve dignuo iz pepela zbog 2. svj. rata i stvorio ono sto samostalna Hrvatska nikad nece postici ni u narednih 100 godina !



Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
Po Ustavu zastupnici Hrvatskog sabora mogu raspisati referendum o prijedlozima zakona . Da bi 123 Marijan , Garofeeder , homosapiens , znali donijeti odluku i zaokružiti ;

Da li ste za Zakon o nasljeđivanju

Za PROTIV

-moraju birači biti informirani !

- Drug Tito sa partijom 1945 napravio je namjerno najveći promašaj u poljoprivredi ;
1. model kombinata po uzoru na Ruse ,
2. model seljačkih imanja do 10 ha sa nizom zakona koji su omogućili i površinsko smanjivanje mogućih 10 ha . Na ovaj način nisu se mogli razviti bogati seljaci kao klasni neprijatelji . Osim ovoga išao je i na otimanje zemlje , čiju su još masovniju pojavu spriječili Amerikanci !

Drug Tuđman u svojem konceptu 200 bogatih obitelji omogućio je i organizirao najveću pljačku Hrvata od stoljeća sedmog ! U poljoprivredi pod šifrom > privatizacija , sve je podređeno prvenstveno Todoriću kad je riječ o poljoprivrednim kombinatima i zakonu za državnu zemlju ! Omogućio je i povrat otete zemlje državljanima RH , ali je rok podnošenja zahtjeva bio 30 dana !

Račan je nastavio Tuđmanovim putem i sada Milanović sa Zakonom o poljoprivrednom zemljištu 2013 u kojoj država ima status feudalca , a seljak ako dobije zemlju u zakup na 50 g ima status kmeta !

2014 g. neki od Ustavnih predlagatelja zakona može uputiti predsjedniku Sabora , prijedloge zakona koje je inicirala udruga OPG !

Ako neće , nastavak propadanja hrvatske poljoprivrede biti će i dalje !

Sadašnja generacija studenata na Agronomskom fakultetu ima kronologiju razvoja hrvatske poljoprivrede od Turskog Carstva do Vlade Zorana Milanovića .

- mogu vidjeti i koncept prijedloga za budućnost i sudjelovati na realizaciji , jer staru gardu je vrijeme pregazilo kao i većinu hrvatske poljoprivrede !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 19:13   #85
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Po Ustavu zastupnici Hrvatskog sabora mogu raspisati referendum o prijedlozima zakona . Da bi 123 Marijan , Garofeeder , homosapiens , znali donijeti odluku i zaokružiti ;

Da li ste za Zakon o nasljeđivanju

Za PROTIV

-moraju birači biti informirani !

- Drug Tito sa partijom 1945 napravio je namjerno najveći promašaj u poljoprivredi ;
1. model kombinata po uzoru na Ruse ,
2. model seljačkih imanja do 10 ha sa nizom zakona koji su omogućili i površinsko smanjivanje mogućih 10 ha . Na ovaj način nisu se mogli razviti bogati seljaci kao klasni neprijatelji . Osim ovoga išao je i na otimanje zemlje , čiju su još masovniju pojavu spriječili Amerikanci !

Drug Tuđman u svojem konceptu 200 bogatih obitelji omogućio je i organizirao najveću pljačku Hrvata od stoljeća sedmog ! U poljoprivredi pod šifrom > privatizacija , sve je podređeno prvenstveno Todoriću kad je riječ o poljoprivrednim kombinatima i zakonu za državnu zemlju ! Omogućio je i povrat otete zemlje državljanima RH , ali je rok podnošenja zahtjeva bio 30 dana !

Račan je nastavio Tuđmanovim putem i sada Milanović sa Zakonom o poljoprivrednom zemljištu 2013 u kojoj država ima status feudalca , a seljak ako dobije zemlju u zakup na 50 g ima status kmeta !

2014 g. neki od Ustavnih predlagatelja zakona može uputiti predsjedniku Sabora , prijedloge zakona koje je inicirala udruga OPG !

Ako neće , nastavak propadanja hrvatske poljoprivrede biti će i dalje !

Sadašnja generacija studenata na Agronomskom fakultetu ima kronologiju razvoja hrvatske poljoprivrede od Turskog Carstva do Vlade Zorana Milanovića .

- mogu vidjeti i koncept prijedloga za budućnost i sudjelovati na realizaciji , jer staru gardu je vrijeme pregazilo kao i većinu hrvatske poljoprivrede !
Koji je tebi kurac Đuro? Kaj lječiš svoje komplekse ovdje? Koga zanimaju Tvoji politički pamfleti? Pajdo, ponavljaš se!
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 21:53   #86
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
Koji je tebi kurac Đuro? Kaj lječiš svoje komplekse ovdje? Koga zanimaju Tvoji politički pamfleti? Pajdo, ponavljaš se!
Osobno nemam nikakav kompleks , nisu nikakvi politički pamfleti , samo sam SAS i zainteresiranim iznio informacije o doprinosu Broza i partije , o doprinosu Tuđmana i partije i zadnjeg šefa SDP + informaciju da o bitnim zakonima možemo odlučiti putem referenduma ;
1. odlukom zastupnika da sami raspišu referendum o prijedlozima zakona ,
2. sakupljanjem 10 % potpisa birača i to je udruga OPG stavila kao dio mogućih djelatnosti ; da sami ili u suradnji sa drugim udugama i sinikatima to radimo !

- na referendum mogu izaći ; 123 Marijan , Garofeeder i homosapiens

ako bi prva 2 zaokružili Za onda bi na temelju odluke 75 % birača zastupnici Hrvatskog sabora donijeli Zakon ( e ) ;

Tada u Saboru ne odlučuje većina koju ima Kukuriku koalicija , već zastupnici potvrđuju volju birača na referendumu .

Ovo znači i da opozicija sutra može uputiti prijedloge zakona , a ne zazivati prijevremene izbore , kao što to sada rade a ništa ne nude !

- Ovo sam iznio u sklopu obrazovanja i informiranja punoljtnih državljana RH , je sam između ostalog do sada kupio 2 Ustava !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 21:56   #87
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post

- Ovo sam iznio u sklopu obrazovanja i informiranja punoljtnih državljana RH , je sam između ostalog do sada kupio 2 Ustava !
Ne mogu vjerovat ....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 22:08   #88
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovat ....
Vjerojatno je prvi kupljeni Ustav izgubio, pa je kupio drugi, ili ........ ?
Kako to drugačije razumjeti ?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 22:24   #89
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovat ....
Pratim što režim u Zagrebu radi !

Morali su HDZ uz pomoć SDP mijenjati režimski Ustav da bi obvezujući referendum za ulazak Hrvatske u IV Reich - moderno EU , moga biti ustavno valjan u smislu izlaska i odlučivanja birača !

Tom izmjenom sada u Hrvatskoj možemo po prvi puta putem referenduma odlučiti i o bitnim zakonima !

Poljoprivredni zakoni bitni su za RH iz ; gospodarskih , demografskih , strateških , ekoloških i estetskih razloga !

I sada umjesto da se povede rasprava o nužnim zakonima , ti vrijeđaš , 123 Marijan , homosapiens .

Sa banderama ja nemam više veze i radim na složenijim poslovima u dijelu HEP + imam status OPG + status proizvođača božićnih drvaca .

Poznajem područje poljoprivrede , promašene odluke vlasti , promašene zakone i sa dijelom ljudi iz udruge OPG želim pomoći da dođe do promjena .

Zagreb 13. 2. 2013.

Poljoprivredna savjetodavna služba

Poštovani , Obavješćujemo Vas , da Poljoprivreddna savjetodavna služba nije uključena u postupak donošenja Zakona o poljoprivrednom zemljištu .
S poštovanjem
Ravnateljica ............

Da li su predstavnici Agronosmsko fakuteta sudjelovali u pisanju prijedloga Zakona ?

Promašeni Zakon pisan je pod vodstvom agronoma Tihomira Jakovine - ministra i njegove pomoćnice Vesne - agronomke !

Sa moje strane iznesene su činjenice i istina !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 22:40   #90
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Pratim što režim u Zagrebu radi !

Morali su HDZ uz pomoć SDP mijenjati režimski Ustav da bi obvezujući referendum za ulazak Hrvatske u IV Reich - moderno EU , moga biti ustavno valjan u smislu izlaska i odlučivanja birača !

Tom izmjenom sada u Hrvatskoj možemo po prvi puta putem referenduma odlučiti i o bitnim zakonima !

Poljoprivredni zakoni bitni su za RH iz ; gospodarskih , demografskih , strateških , ekoloških i estetskih razloga !

I sada umjesto da se povede rasprava o nužnim zakonima , ti vrijeđaš , 123 Marijan , homosapiens .

Sa banderama ja nemam više veze i radim na složenijim poslovima u dijelu HEP + imam status OPG + status proizvođača božićnih drvaca .

Poznajem područje poljoprivrede , promašene odluke vlasti , promašene zakone i sa dijelom ljudi iz udruge OPG želim pomoći da dođe do promjena .

Zagreb 13. 2. 2013.

Poljoprivredna savjetodavna služba

Poštovani , Obavješćujemo Vas , da Poljoprivreddna savjetodavna služba nije uključena u postupak donošenja Zakona o poljoprivrednom zemljištu .
S poštovanjem
Ravnateljica ............

Da li su predstavnici Agronosmsko fakuteta sudjelovali u pisanju prijedloga Zakona ?

Promašeni Zakon pisan je pod vodstvom agronoma Tihomira Jakovine - ministra i njegove pomoćnice Vesne - agronomke !

Sa moje strane iznesene su činjenice i istina !
Da li su predstavnici Agronomije sudjelovali u pisanju zakona, pitaj prof. Romića. ili tko je već dekan.
Da su poljopr. zakoni važni iz setetskih razloga ? To mi nije jasno, molim pojašnjenje.
Kaj ja vrijeđam drug monter ak velim da ovdje nije mjesto za Tvoje pamflete? Morate osnovati stranku, jer su ovo politički ciljevi, zar ne?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 23:39   #91
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
Da li su predstavnici Agronomije sudjelovali u pisanju zakona, pitaj prof. Romića. ili tko je već dekan.
Da su poljopr. zakoni važni iz setetskih razloga ? To mi nije jasno, molim pojašnjenje.
Kaj ja vrijeđam drug monter ak velim da ovdje nije mjesto za Tvoje pamflete? Morate osnovati stranku, jer su ovo politički ciljevi, zar ne?
Strateški razlozi ?

Mi već sada počevši od Slavonije imamo 119 izumrlih sela , sela bez djece , kao narod nismo sposobni proizvesti hranu sa ovakvim zakonodavstvom i odnosom prema poljoprivredi , ni za prehranu vlastitog stanovništva !

Nasuprot ovog na bazi poljoprivrednog zemljišta i vode u prazne dijelove možemo vratiti ljude u cilju proizvodnje hrane , uzgoj divljači u ograđenom prostoru , uzgoj ribe gdje ima vode , pčelarstvo , dopunski prihod od turizma !

Civilni sektor ne mora osnovati stranku ! Udruge , Hrvatska poljoprivredna komora , Hrvatska agronomska komora - ako u Statutu to predvidite , možemo temeljem Ustava , članak 46 biti inicijatori za promjene ; Svatko ima pravo slati predstavke i pritužbe , davati prijedloge državnim i drugim javnim tijelima i dobiti na njih odgovor .

Slijedom ove mogućnosti udruga OPG Hrvatske poslala je ustavnim predlagateljima zakona i nekim iz civilnog sektora prijedlog da se do 1. 6. 14. imenuje Povjerenstvo od strane ustavnih predlagatelja zakona i civilnog sektora sa ciljem da se napišu prijedlozi 5 Zakona koji bi bili temelj za Strategiju razvoja poljoprivrede RH .

Koncept je napisan na 8 stranica + 2 stranice ; PREGLED STANJA I STRATEGIJA RAZVOJA POLJOPRIVREDE RH , pisan od strane domaćih i inozemnih autora 1994 uz pomoć FAO - organizacija za hranu pri UN ,a pod vodstvom ministra poljoprivrede Ivana Tarnaja , sa kojim je nedavno razgovarao g. Laslo !

Tarnajevi < autori > obradili su temu na preko 80 stranica , sa opisom stanja , ali bez konkretnih prijedloga . O tome su vodili raspravu zastupnici i to smo putem tv mogli gledati .

2014 g. R Hrvatska nema Strategiju razvoja poljoprivrede ! Imamo promašeni zakon za državnu zemlju iz 2013 , promašene zakone za privatnu zemlju iz Beograda , sa par izmjenjenih članaka u RH , promašeni zakon o evidenciji iz Beča - gruntovnice i katastar .

Ako su državljani RH i hrvatski političari da ovako ostane , neka tako bude !

Neće HPK biti inicijator promjena jer sjedište imaju u Ministarstvu poljoprivrede , dobivaju dotacije iz proračuna RH i imaju nekoliko zaposlenih !

Odgovorio sam Vam da udruga OPG nije tražila od Vlade nikakav novac za rad udruge !
Na kraju ne ljutim se na vas i i spuštanje ! Sudjelovao sam u aktivnostima udruga dok sam radio u SRNJ , radim kao volonter od 1986 na više projekata koji su realizirani , a od 2009 da se ukopa voda , plin i kanalizacija u ulici gdje živim - ulica - zemljište je privatno vlasništvo i ne možete shvatiti koliko cirkusa ima - vlasnik je umro tko će potpisati ugovore o služnosti zemlje sa HEP itd ? Morate moliti nasljednika da pokrene ostavinski postupak !
- ovo iznosim kao problem i kod izgradnje sustava za navodnjavanje .

Ako je vlasni živ a neće potpisati ugovre , morate to tražiti putem suda i sada ih imamo u ulici 6 nedovršenih ?

Trebam li vam još objašnjavati o cirkusu od zakona ?

Neću više pisati na ovoj temi , oduzima mi to vremena , iznio sam dobronamjerno puno informacija , koje mogu pomoći sadašnjim studentima na Agronomskom fakultetu , onim koji se žele upisati !

Realnost je 10 - 15 godina imovinskog rješavanja i uspostave opg , izgradnja sustava za navodnjavanje i drugih poslova u poljoprivredi !
Treba znanja , novaca i odluka !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 14:02   #92
Nekad je matematika i kemija (anorganska, organska i biokemija) bila glavni razlog za napuštanje studija. Da li je još uvijek tako ?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 15:10   #93
moja zena nije diplomirala nista pa uzgaja cvijece i salatu.
snajka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 16:27   #94
Quote:
snajka55 kaže: Pogledaj post
moja zena nije diplomirala nista pa uzgaja cvijece i salatu.
Tvoja žena ima dobrog muža i obitelj i opet dobro. Svatko je tražio svoj put u životu.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 18:23   #95
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
Nekad je matematika i kemija (anorganska, organska i biokemija) bila glavni razlog za napuštanje studija. Da li je još uvijek tako ?
Ne.
Svedeni su na razinu dodatne nastave u osnovnoj školi.
Sad je nekima i to previše, toliko o kriterijima.
Livadna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 18:56   #96
Quote:
Livadna kaže: Pogledaj post
Ne.
Svedeni su na razinu dodatne nastave u osnovnoj školi.
Sad je nekima i to previše, toliko o kriterijima.
Razočarali ste 123 Marijana sa ovim odgovorom !

Što sada studenti uče o tehnologiji u poljoprivredi ?

Danas sam bio sa jednom agronomkom koja dopunski radi u poljoprivrednoj trgovini , vezano za zaštitu lista i ploda na trešnji !

Iznijela je procjenu o kojoj se bolesti radi i preporuku za 2 sredstva za zaštitu lista i protiv insekata . Oprskao sam danas trešnju i grožđe , neki dan božićna drvca na temelju iskustva nas uzgajivača i procjene o trenutku prskanja inžinjera koji rade u rasadnicima Hrvatskih šuma !

- Trebaju nam stručnjaci !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 19:44   #97
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je prvi kupljeni Ustav izgubio, pa je kupio drugi, ili ........ ?
Mozda je narucio od nekoga da napravi verziju po njegovoj mjeri? Od Pokrovca?


http://cdn-static.rtl-hrvatska.hr/im...ow_bg.jpg?v=18

Genije je nedavno bio u poljoprivrednoj emisiji na radiju pa poceo s Turskim Carstvom i Beogradom... A jesu ga brzinski otpilili
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 20:27   #98
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Mozda je narucio od nekoga da napravi verziju po njegovoj mjeri? Od Pokrovca?


http://cdn-static.rtl-hrvatska.hr/im...ow_bg.jpg?v=18

Genije je nedavno bio u poljoprivrednoj emisiji na radiju pa poceo s Turskim Carstvom i Beogradom... A jesu ga brzinski otpilili
Daj objasni meni što si htio reći , a i studentima kao i profesorima na Agronomskom fakultetu ?

Pokrovac je bio organizator više prosvjeda poljoprivrednika , nastupa u medijima u ime poljoprivrednika pod imenom Hrvatski sindikati kao i Mato Mlinarić bivši savjetnik Predsjednika Ive Josipovića - od kojeg sam dobio odgovor sa njegovim potpisom , kao i odgovor predsjednika Sabora , biše ravnateljice Agencije za poljoprivredno zemljište - koja nije sudjelovala u pisanju prijedloga sadašnjeg Zakona o poljoprivrednom zemljištu !

- Hoćeš li odgovor sadašnje ravnateljice za poljoprivredno zemljište sa kojom sam nastupio u poljoprivrednoj emisiji Hrvatskog radija u ime udruge OPG ?

- Garofeeder kč 1 - RH kč 2 - Đuro kč 3

Ako je kč RH manja od 1 ha u kontinentalnom dijelu RH , ti ili ja možemo podnijeti zahtjev za kupnju Agenciji !
- Ako ti podneseš zahtjev za kupnju traže od tebe 3 dokumenta i 7 očitovanja za parcelu RH - preko - 20 tel . razgovora sam obavi pitajući za adrese !
- Ako ja ponudim 1 kn više ja kupujem RH 2 , a tebi Garofedeer RH neće otsvirati ni FALU za trošak i vrijeme !

- Gari ne piše o nečemu što nemaš pojma kako funkcionira u praksi , koje su posljedice i ne vrijeđaj ljude koji to znaju i iniciraju PROMJENE !!!!!!!!!!!!!
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 21:19   #99
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Razočarali ste 123 Marijana sa ovim odgovorom !

Što sada studenti uče o tehnologiji u poljoprivredi ?

Danas sam bio sa jednom agronomkom koja dopunski radi u poljoprivrednoj trgovini , vezano za zaštitu lista i ploda na trešnji !

Iznijela je procjenu o kojoj se bolesti radi i preporuku za 2 sredstva za zaštitu lista i protiv insekata . Oprskao sam danas trešnju i grožđe , neki dan božićna drvca na temelju iskustva nas uzgajivača i procjene o trenutku prskanja inžinjera koji rade u rasadnicima Hrvatskih šuma !

- Trebaju nam stručnjaci !
Đorđe, a da Ti ja budem savjetnik u poizvodnji? Poslije dosta godina u praksi znam dosta toga. Samo, ja Ti koštam.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 21:26   #100
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Mozda je narucio od nekoga da napravi verziju po njegovoj mjeri? Od Pokrovca?


http://cdn-static.rtl-hrvatska.hr/im...ow_bg.jpg?v=18

Genije je nedavno bio u poljoprivrednoj emisiji na radiju pa poceo s Turskim Carstvom i Beogradom... A jesu ga brzinski otpilili
Tko je taj lik, osim kaj je vođa jedne od x seljačkih udruga? Autolakirer?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.