Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2007., 21:40   #21
Prije jedno 2, možda 3 mjeseca oko 7:30 ujutro prolazim Cvjetnim trgom i na stolicima, otprilike ispred onog VIP-ovog internet caffea sjedi baba i iz svega glasa pjeva neke ustaške pjesme. Sjećam se da sam poslije kontao kako je večer prije na TV-u bila Latinica ili tak neka emisija s temom ustaštva
Darmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 21:46   #22
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Izgleda.
Prije par godina jedna je totalno luda i agresivna, možda usput još i pijana baba od cca 40-45 godina upala u tramvaj, u kola u kojima sam bila...prvu žensku koja joj se našla na putu luđački je odgurnula zaletivši se u nju s obadvije ruke ispružene prema napred, tako da je ženska od prednjih vrata odletila do sredine tramvaja i skoro se razbila, a onda je za okovratnik zgrabila drugu žensku koja je sjedila i rekla joj "marš, kurvo, digni se" i doslovce je, držeći je za kragnu, iščupala sa sjedala. Obadvije ženske su bile u totalnom šoku, a ja sam upravo odlučila sići na idućoj stanici da se ne vozim s luđakinjom, kad joj je prišao tip od 30, 35 godina, dva put je ošamario, onda je još opalio šakom po glavi i rekao joj "kučko, 'oš sad bit na miru?...Sjedi tu i da nisi mrdnula jer ću te razbit"...Ženska je doslovce uvukla glavu među ramena, smrzla se, ne da se nije mrdala, nego više nije ni disala i nije se usudila više ni pogledat ni centimetar lijevo ili desno...a tip je stajao nad njom i cijelo je vrijeme prijeteći gledao...ja sam za koju minutu izašla i ne znam šta je dalje bilo.

E, umirala sam od smijeha od početka do kraja tvojeg posta, dragi me već počeo začuđujuće gledati koliko sam se kreveljila
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 15:53   #23
Ma zamisli kako duhovito...baba ko na pijaci vice dere se i pijani kolporter je isamara, izudara, kao vrecu buha. E sto bi dala da si na njenom mjestu
Ab_Origin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 16:06   #24
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post

E, umirala sam od smijeha od početka do kraja tvojeg posta, dragi me već počeo začuđujuće gledati koliko sam se kreveljila
Ajde, drago mi je da bar neke koristi od toga...da si se nasmijala na tragični ZET-ov igrokaz s elementima crne komedije...

Quote:
Ab_Origin kaže: Pogledaj post
Ma zamisli kako duhovito...baba ko na pijaci vice dere se i pijani kolporter je isamara, izudara, kao vrecu buha. E sto bi dala da si na njenom mjestu
Ma frajer nije bio kolporter... I djelovao je kao čovjek na svom mjestu, ne kao neka propalica...Ali, onako, recimo, malo žilaviji tip, koji je u stanju preuzeti stvar u svoje ruke dok je ostatak tramvaja uvukao vratove... Nije baš da sam za nasilje, ali da ju tip nije uzeo pod svoje i zapravo joj svojim tijelom zagradio mogućnost da se negdje dalje mrda, mislim da bi bilo još njene agresive, guranja i udaranja po tramvaju... Eh!
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 18:38   #25
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Danas sam se vozio tramvajem i upala je neka baba unutra oko Vjesnika i nije se prestala derat, prostačit i pričat sama sa sobom skoro skroz do Dupca. I sad, užasno mi je išla na penis, mislio sam čak zvat 92, al kaj bih im rekao? Ometanje javnog reda i mira? Na kraju niti ja niti bilo tko od putnika nije ništa napravio, iako se ona derala jebenih 45 minuta i onemogućavala bilo kakvu normalnu komunikaciju, psovala i općenito se ponašala kao netko tko je pobjegao iz mentalne ustanove.

Jesam li trebao pozvati policiju i, ako da, što sam im trebao reći?
ej mislim da sam i ja bila u tom tramvaju.. ona baka janjevka?

smijalo mi se, ali bilo me strah da jos se na mene ne obrusi, a onda neki covjek se poceo na glas smijati pa sam i ja potiho.. nisam mogla izdrzati

upamtila sam jedan dio:
"lele, za moga valtera gi oni pituju.. ko ce gi im lafi opce.. ma maniti, to je maniti čovek"

na nju misliš?
__________________
Dama je zena koja zna kad ne zna iako uvijek sve zna
ita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 20:10   #26
Quote:
ita kaže: Pogledaj post
ej mislim da sam i ja bila u tom tramvaju.. ona baka janjevka?

smijalo mi se, ali bilo me strah da jos se na mene ne obrusi, a onda neki covjek se poceo na glas smijati pa sam i ja potiho.. nisam mogla izdrzati

upamtila sam jedan dio:
"lele, za moga valtera gi oni pituju.. ko ce gi im lafi opce.. ma maniti, to je maniti čovek"

na nju misliš?
Iskreno, ne sjećam se.

Sjećam se da se derala na nekog (nikog?) da je bezobrazan, da je ona prema njemu djevica marija. I da neki svećenici govore da se "seksaju" .

Sjedila je odmah do srednjih vrata.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 21:12   #27
kakve ovo ima veze sa pravom?

nek neko postavi temu da je vidio nekoga kako prelazi preko ceste preko crvenog.
I šta je mogao/trebao napravit.
Svašta!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 22:20   #28
Ima veze jer me zanima što sam mogao napraviti iz pravnog aspekta, tj. je li to što je baba radila u tramvaju - prekršaj.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 22:53   #29
i da je, nasa policija i pravosuđe ne mrdaju malim prstom, pogotovo za ometanje javnog reda i mira. bas se policajcima da letit na takve pozive, uopce ne trzaju, onda bi stalno nekud isli. pricao mi je jedan sociolog da je jednu zenu maltretirao muz, istukao ju je do krvi, ona je zvala policiju vise puta i nikom nis. drugi dan se udostojao jedan policajac doci i otisao je s muzem od te zene na kavu, glupo zvuci ali je nazalost istinito
argh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 23:35   #30
Quote:
Whatever kaže: Pogledaj post
šakomicin to rješava prile
Dobro ti kaže čoek.
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 23:51   #31
Otprilike na svakoj trećoj voznoj liniji javnog prijevoza svako toliko se pojavi neka takova glasna i nadasve nametljiva persona. Ova koju sam imala prilike doživiti redovito je, ako ne pijana, ono bar pripita, vrlo glasna, zove ljude "dušo" i unosi im se u lice aromatičnim isparavanjima travarice ili kuhanog vina, koje, btw, u boršama prenosi u omašnim količinama. Dok se školarci iz pozadine busa drzovito smijulje i komentiraju, ozbiljniji putnici sprijeda obično nađu vrlo zanimljive prizore izvan busa te se u iste smrtnom ozbiljnošću zapilje. Bitno je izbjegavati očni kontakt, u protivnom, zna se, sudbina ti je zapečaćena... dušo.
Al nam nikad nikom nije palo na pamet da baba radi prekršaj.
Vasilisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:16   #32
Quote:
Vasilisa kaže: Pogledaj post
Otprilike na svakoj trećoj voznoj liniji javnog prijevoza svako toliko se pojavi neka takova glasna i nadasve nametljiva persona. Ova koju sam imala prilike doživiti redovito je, ako ne pijana, ono bar pripita, vrlo glasna, zove ljude "dušo" i unosi im se u lice aromatičnim isparavanjima travarice ili kuhanog vina, koje, btw, u boršama prenosi u omašnim količinama. Dok se školarci iz pozadine busa drzovito smijulje i komentiraju, ozbiljniji putnici sprijeda obično nađu vrlo zanimljive prizore izvan busa te se u iste smrtnom ozbiljnošću zapilje. Bitno je izbjegavati očni kontakt, u protivnom, zna se, sudbina ti je zapečaćena... dušo.
Al nam nikad nikom nije palo na pamet da baba radi prekršaj.
A remećenje javnog reda i mira.
I plus toga vjerojatno postoji neki 'kućni' red u vozilima javnog prometa.

A oni 'stričeki' što koriste gužvu pa se znaju naslonit na kakvu gospođu ili gospođicu i 'meškoljit' se, a ona nemre niš jer je gužva, pa se ne može pomaknut.


Hvala ti Bože što se više ne koristim tim sredstvima
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:29   #33
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
A remećenje javnog reda i mira.
I plus toga vjerojatno postoji neki 'kućni' red u vozilima javnog prometa.
Mi smo u tom busu svi ionako manje-više domaći, idemo za isti kvart, jel, pa se i baba dobro uklapa u scenarij. Što bi i bilo da je netko prijavi, bi li policija presrela bus, specijalci uletili unutra, cuffali babu i pročitali joj prava? Daj biži.
Koga brige ako i remeti mir, to se lipo istrpi i posli se ne cendra. To je stvar... (malo)građanske kulture.

Quote:
A oni 'stričeki' što koriste gužvu pa se znaju naslonit na kakvu gospođu ili gospođicu i 'meškoljit' se, a ona nemre niš jer je gužva, pa se ne može pomaknut.


Hvala ti Bože što se više ne koristim tim sredstvima
Za takve stvari ovdi nisam čula, a pročulo bi se sigurno.
Vasilisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 04:37   #34
koji je vama?

vi ste za policijsku državU?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 16:57   #35
Ah pa to je baka Janjevka, 100% čim spominje tog nekog Valtera Neki dan se žena vozila sa mnom skroz dvojkom sa Črnomerca pa do Branimirove i još dalje, ja tamo izašao. I pjeva žena, psuje, diže noge u zrak i boli ju kuki, ona po svom
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.