Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2009., 19:36   #21
Quote:
Disperadun kaže: Pogledaj post
znaci prijava policiji nema nikakve koristi?
ima, takav pas mora biti nakon napada pod nadzorom veterinara te uredne papire o cijepivu i, po novom zakonu, ugrađen čip vlasnika - čak je i zakonom propisano koje su uvjeti vlasnika psa - npr. ograđen prostor, istaknuta pločica s natpisom "oštar pas i sl.", zvono (jer su bili česti napadi na poštara) itd...
ima sve u narodnim novinama - a za ozljede tužit privatnom tužbom
shadow5555 is offline  
Old 05.03.2009., 09:42   #22
"Iz prostora dvorišta i stana psi se mogu izvoditi samo na uzici koja odgovara veličini i snazi pasa i sa zaštitnom brnjicom." - to je samo dio zakona koji mozes naci na:
http://www1.zagreb.hr/slglasnik.nsf/...5?OpenDocument
LaraCroft007 is offline  
Old 05.03.2009., 15:49   #23
I jesil sta sredio?
bijesna glista is offline  
Old 05.03.2009., 16:29   #24
Quote:
LaraCroft007 kaže: Pogledaj post
"Iz prostora dvorišta i stana psi se mogu izvoditi samo na uzici koja odgovara veličini i snazi pasa i sa zaštitnom brnjicom." - to je samo dio zakona koji mozes naci na:
http://www1.zagreb.hr/slglasnik.nsf/...5?OpenDocument
Ne moraju svi psi imati brnjicu, vec samo tzv opasne pasmine. I od tog pravila, kao i od pravila sa uzicom, postoje iznimke. Postoji mnogo povrsina u gradu gdje psi smiju biti i nevezani i bez brnjice, treba samo poznavati prava.
F10EXX is offline  
Old 05.03.2009., 17:45   #25
na cesti svi psi moraju imati povodac a takve stvari se prijavljuju prvo policiji i onda u globalu se desi samo izviđaj.s potvrdom s murije o prijavi odeš komunalnom redarstvu i oni će sigurno reagirati
aammaatteerr is offline  
Old 06.03.2009., 09:17   #26
Ako si iz Zagreba onda imaš ovu


ODLUKU
o držanju životinja za društvo i životinja opasnih za život ljudi i postupanju s njima

Stavite link na tekst. Katrin

Zadnje uređivanje Katrin : 06.03.2009. at 10:21.
savjetnikzg is offline  
Old 07.03.2009., 15:50   #27
Quote:
bijesna glista kaže: Pogledaj post
I jesil sta sredio?
ne... odtad nije bilo novih situacija. sva sreca... al u opce ne sumnjam za ubuduce

u zadru mislim da uopce nema sinteraj. a cisto sumnjam da bi polcija dolazila zbog pustnog psa bez nadzora sto je tu svakodnevna pojava...

uglavnom odlucio sam za sad jos ignorirati
6isperadun is offline  
Old 09.03.2009., 00:24   #28
evo kao sto rekoh, cest slucaj kod nas...
takodjer moj kvart.
http://jutarnji.hr/crna_kronika/clan...3,8,,155076.jl
6isperadun is offline  
Old 09.03.2009., 00:53   #29
Ja imam psa, ali uvijek je na lajni i nosim vrećicu za govna sa sobom.
Osobno me uzrujalo kad sam pročitala prvi post jer sam promašila dio sa zatvorom i mafijašem

Mene također živciraju psi bez lajne i čak više nemam suosjećanja naspram jadnih životinjica kad se krenu zaletavat na mog malog, ali još više od toga
imam poriv učiniti nešto vlasnicima, tim više kad mi napuhano dođu mudrovat kako to da mi je pas na lajnii i kako je on svog od malena vodio bez, na što mu mudro sa nevjerojatnim samozadovoljnim osmjehom izrecitiram dio zakona koji se tiče nošenje brnjica i lajne.

Također, zanima me zašto više nema kao ranije inspekcije koja bi šetala ulicama i globila ekipu koja neadekvatno tretira svoje pse.
Recimo, u mom kvartu ima mnogo male dječice, a pasa bez lajni u izobilju.U nedostatku snage ekipa bez pasa počela je uokolo ostavljat otrov,a najgore od svega je to što najčešće stradaju nedužni psi, dok se ova gamad bez lajne najčešće izvuče. Kada bi se globili i masno naplaćivali psi bez lajne i brnjice, možda bi samozadovoljni vlasnici drugačije počeli tretirati svoje pse i sjetili se da žive u društvu prepunom različitih ljudi uključujući i one koji se boje životinja ili npr znaju da nikad sa 100% sigurnošću ne možeš znati što je u glavi tvoga i kada će kako reagirati

Jedini savjet koji mogu dati je policija koja bi dalje trebala obaviti ostatak posla uključujući i oduzeće psa, iako si na tankom ledu jer živiš u malom gradu, a i u policiji ima korumpiranih i mafijaša na tone
lollatutu is offline  
Old 09.03.2009., 01:15   #30
Da se to meni dogodi otišao bi kod toga mafijaša (koji je po meni glup, jer privlači pažnju na sebe) i normalno racionalno popričao.

U slučaju da pas i dalje sere (šeta šta kod) po mom dvorištu, šljusnuo bi ga par puta nogom i vjerujem da više nebi ulazio.

Ono ako nemožeš doprijeti do vlasnika, dogovori se sa psom malo nogom i to je to (ne odobravam nasilje prema životinjama ali očito ovo prelazi svaku mjeru)
Uglavnom dadneš mu do znanja da nije dobrodošao. (mislim na psa, ne za mafijaša )

Nije u redu oduzeti psu život, a ako bi kupio nekog jačeg psa mislim da bi ti susjed to shvatio kao izazov i vjerojatno bi se psi kad tad zakačili, onda bi on doveo novog i tako u nedogled, puno krvi i ostalih gluposti.
__________________
“For success, attitude is equally as important as ability.” - Harry F. Banks
Cisco12 is offline  
Old 09.03.2009., 02:00   #31
Ma djes kupovat veliku dzukelu, valja to hranit. Bolje onaj savjet zbog kojeg su mi uvalili pedalu na par dana
bijesna glista is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.