Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2014., 10:32   #41
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Je li se ti šališ ili sam ja nešto krivo shvatio ovdje?
to je jedina stvar koja smo prihvatili od kapitalizma, poslodavac dogovori cijenu rada osim ako nije outsourcing.
čim prije obaviš posao njemu ide veća dobit.

mi smo to prihvatili u hrvatskoj, no mi smo bili još pametniji od zapada, ovdje se zaposli čim jeftinija radna snaga pa time još veća dobit.

a kvaliteta rada ne postoji. nitko ne uzima hrvatske firme radi kvalitete već radi cijene.

ne odlaze naši ljudi van samo radi plaće i mogučnosti već doslovno nemaju što raditi u HR.

imaš projekt, cijena 20000kn.
ono što je izazov na projektu klijentu kažeš nemoguče, a ono što bilo koji balavac napravi kažeš 15000kn.

zato mi nemamo "pošten" startup niti "poštenu" kompaniju u IT-u, niti "pošten" open source projekt kao narod.

za nas su moguče samo trivijalne stvari koje se fino naplaćuju, čim treba obaviti posao, nemoguče, pa kažem ti.

a jedna slovenija na vašim računala, a mi samo gledamo gdje je krava muzara.

Zadnje uređivanje validusername : 05.12.2014. at 10:37.
validusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 10:58   #42
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Da me se krivo ne shvati- ima i na vrlo prestižnim inozemnim fakultetima profesora koji su rigidni ljevičari, socijalisti i sl. -ali za razliku od njih- Kapovićev nivo shvaćanja, retorika i riječnik su zaista na razini par srednjoškolaca koji su taman u godinama da ih počinju zanimati neke društveno ekonomske pojave te ih žustro komentiraju za vrijeme velikog odmora...a takve srednjoškolce bi pohvalio za razliku od sveučilišnog profesora Kapovića...
presmiješno...
ne radi se o krivom shvaćanju već nametanju vlastitog shvaćanja.
shvatio sam da sa našim intelektulanom korom nešto nije u redu kad radio na bauštali i poslje posla u kombiju sluša se radio.

prvo hrvatski akademnik izrecitira svoje.
onda slovenski kaže nešto svoje.., totalno suprotno.
a novinar samo prokometira, hmmm, da.

znaći postoji hrvatska koja vidi, postoji hrvatska koja shvaća.
no bajke tipa 1% posto hrvatske je ipak dio bipolarnog sustava ravnoteže.

i svi smo se smijali kad Pukanić tvrdio da ga žele likvidirati.
danas se više ne smijemo, danas ozbiljno shvaćamo svaku misao koja dolazi od ljudi koji su spremni žrtvovati vlasiti život u ime istine a ne u ime vlastitog shvaćanja.

Zadnje uređivanje validusername : 05.12.2014. at 11:04.
validusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 11:20   #43
Prije svega (ako nisu) moraju se očitovati oko nacionalnog stava i države kao takve.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 11:29   #44
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
A Radnička fronta je žešča smijurija.

Ovaj Kapović je znao na Inedxu tu i tamo nešto pisati i svaki put su to bile tolike notorne gluposti da je upravo nevjerojatno da nekoga tog nivoa financiramo fakultetskom plaćom, a još žalosnije je da netko takav predaje na FF.

Da me se krivo ne shvati- ima i na vrlo prestižnim inozemnim fakultetima profesora koji su rigidni ljevičari, socijalisti i sl. -ali za razliku od njih- Kapovićev nivo shvaćanja, retorika i riječnik su zaista na razini par srednjoškolaca koji su taman u godinama da ih počinju zanimati neke društveno ekonomske pojave te ih žustro komentiraju za vrijeme velikog odmora...a takve srednjoškolce bi pohvalio za razliku od sveučilišnog profesora Kapovića...
presmiješno...
Tvoj pljuvanje i omalovažavanje dovoljno govori o tebi kao relevantnom sugovorniku. Ako nemaš što reći o temi, osim ad hominem intervjuirane trojke, odjebi sa teme.

Ponavljam, ovdje nije riječ o imenima, nego o inicijativi.
Postoje li realne šanse da se ta inicijativa prepozna i da ljudi reagiraju na nju? I na koji način?
Ima li ta inicijativa i problemi koji su spomenuti uporište u realnom vremenu ili će ostati samo pokušaj upiranja prstom u stvarnost koja je i tako očita, ali se ne reagira.
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 11:39   #45
Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
Tvoj pljuvanje i omalovažavanje dovoljno govori o tebi kao relevantnom sugovorniku. Ako nemaš što reći o temi, osim ad hominem intervjuirane trojke, odjebi sa teme.
Dečko ajde malo ohladi. Odjebi..ovo..ono -nije stvarno potrebno.

Od kada je iznošenje notorne činjenice omalovažavanje? Kapović veze s vezom nema s realnim vremenom i prostorom. Ideje koje zastupa su pokopane više puta kroz povijest i sa sobom su pokopale (nažalost) i podosta ljudi.

Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
Ponavljam, ovdje nije riječ o imenima, nego o inicijativi.
Postoje li realne šanse da se ta inicijativa prepozna i da ljudi reagiraju na nju? I na koji način?
Ima li ta inicijativa i problemi koji su spomenuti uporište u realnom vremenu ili će ostati samo pokušaj upiranja prstom u stvarnost koja je i tako očita, ali se ne reagira.
Inicijativa nema nikakvog uporišta u realnosti niti je imalo logična i pametna. Svi problemi kojih se donekle dotiče ova inicijativa (iako je sve skupa obični ideološki pamflet više sličan nečem u 1975, a ne 2015.) imaju svoj korijen upravo u likovima poput Kapovića i suludom načini razmišljanja. Samo budala može za RH reći da spada u liberalno kapitalističke zemlje. RH je duboko birokrartski i administrativno ogrezla država sa ogromnim uplitanjem države i birokratskog aparata u ekomoniju. Svi problemi koje donekle spominje ova inicijativa nemamju ishodište u nekom kapitalizmu, već upravo suprotno -u neodstatku toga.
Jel ti to dovoljno konkretno?

Čovjek u biti priča (i to se stalno spominje u njegovim tekstovima) o nekakvom revidiranom Jugo sistemu i usput iznosi podatke koji su totalno pogrešni.
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 12:04   #46
Quote:
BUFFET kaže: Pogledaj post
Ne vidim razlog zašto se tvornice nebi dale radnicima.
Nek si uzmu neku tvornicu i nek njime upravljaju, ali isto tako neka budu spremni i materijalno odgovarati za loše upravljanje.
Tranzicija RH u kapitalizam je bila suprotno od toga zamišljena: da se tvornice privatiziraju. Malo tko je mislio na model radničkog dioničarstva. Franjo Tuđman je mislio na 200 vodećih obitelji koji će biti ti vlasnici !!???

A dogodilo nam se suprotno. One firme gdje je došao formalno jedan ili pak grupa vlasnika je uglavnom iste upropastila.

Dakle , neke firme opstale po suprotnom modelu Franje Tuđmana.
Evo , jedna nasuprotna riječkom Torpedu:
http://www.24sata.hr/biznis/radnici-...-tvrtku-353842

A evo i jedna nasuprotne propale Jugolinije:
https://bib.irb.hr/prikazi-rad?&rad=505341
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 12:12   #47
Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...ju/787489.aspx

Kako se navodi u intervjuu, postoje li naznake da bi ova inicijativa mogla uspjeti?
Ja osobno im dajem podršku, ne samo deklarativno.

evo jednog citata iz članka koji mi se čini znakovit: " Kad se govori o radničkim pravima, radnički pokret se danas uvijek nalazi u defenzivi. Govori se da moramo više raditi za manje parâ, da moramo postati konkurentniji. Cijelo vrijeme se govori o ukidanju radničkih prava. Mi to želimo povući u drugom smjeru i tražiti više radničkih prava i veća radnička prava. Treba prijeći iz obrane u napad, ne zadovoljavati se više time da nam govore da smo lijeni, glupi i neproduktivni. Zašto bi mi to trpjeli? Tajkuni se čitavo vrijeme žale da nemaju dovoljno profita. A mi postavljamo pitanje –zašto bi radnici ispaštali zbog toga što kapitalizam u Hrvatskoj nije profitabilan? Ako sistem ne valja, 'ajmo ga promijeniti. Zašto bi mi trebali postati Bangladeš, raditi bez ikakvih prava, da bi više zaradio netko tko je imovinu dobio u privatizaciji devedesetih? A znamo na koji se način imovina tada dobivala. Propagiraju se "konkurentnost" i "bolja poduzetnička klima", što znači samo kresanje radničkih prava, ekoloških regulacija i sl..."
baš mi protagonisiti i neizgledaju kao radnici

talibanština

Zadnje uređivanje frch : 05.12.2014. at 12:26.
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 16:16   #48
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Njegove ideje je imao i studentski partijski sekretar Partije na riječkome Tehničkom fakultetu oko 1982- 1985.
Seminarske radove iz marksizma toga studentskog sekretara može slobodno uzeti Marko Kržan te ih ponovo objaviti kao model izlaska iz krize i ustroj novog pravednijeg društva.
Ali bih nadodao jednu malu praktičnu ideološku sitnicu. Taj isti student i partijski sekretar je inače sada ovaj drug:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/l...la/780417.aspx

A asistent koji nam je na Tehničkom fakultetu Rijeka tih godina držao predavanja o ekonomiji poduzeća je sada ovaj drugi drug:
http://www.vecernji.hr/hrvatska/rije...na-eura-235189
Netko je tada zastupao komunizam i kad se narod na izborima opredijelio za kapitalizam a ne za komunizam, taj je rekao: OK, ako želite kapitalizam, onda i ja imam pravo biti kapitalista. Netko drugi ostao je zastupnik komunizma. Stvar slobodnog izbora. Hoćemo li slobodno društvo ili nećemo?

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da je spas isključivo samo u proizvodnji materijalnih dobara.
U Zagrebu imaš tisuće praznih stanova, dakle dovoljno materijalnih dobara a ima i tisuće ljudi beskućnika ili jadnih stambenih prilika.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 18:09   #49
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Čovjek u biti priča (i to se stalno spominje u njegovim tekstovima) o nekakvom revidiranom Jugo sistemu i usput iznosi podatke koji su totalno pogrešni.
Ovdje u inicijativi iznešeni podaci imaju jako dobru podlogu za suštinsku i korjenitu promjenu cijelog političkog sustava i uređenja, po potrebi i revolucijom, što je povijest već potvrđivala. Utopija?
Vrijeme će pokazati.
A to vrijeme i nije tako daleko, čini se.
Imena ovdje nisu bitna, nego analiza stanja i poruka koja se iščitava iz te analize. A analiza ima sadržaj koji zahtijeva djelovanje.
Nemoguće je duže vrijeme zadržati ovaj sustav nakaradnih i poremećenih vrijednosti, to nam povijest govori.

U svakom slučaju, inicijativa je jedno od rješenja, a vrlo vjerojatno i jedino rješenje. Radikalno na radikalnu situaciju.
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 18:31   #50
Baš su gore spomenuta gospoda poznati kao radnici....
Salonski ljevičari koji vjerovatno nikada odjenuli "trliš". Ali dobro....

Ti tipovi pričaju o SYRIZI, kao njihovom uzoru, a ne znaju da je SYRIZA nastala kao skup ljevičarskih stranaka.

Treba sada, 12 mjeseci prije parlamentarnih izbora razgovarati sa malim strankama ljevice u cilj sklapanja široke ljevičarske koalicijske liste.

Zašto RF ne razgovara sa Laburistima oko ujedinjenja ljevice?
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 20:57   #51
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Treba sada, 12 mjeseci prije parlamentarnih izbora razgovarati sa malim strankama ljevice u cilj sklapanja široke ljevičarske koalicijske liste.
Zašto RF ne razgovara sa Laburistima oko ujedinjenja ljevice?
Sada treba stvarati mrežu organizacije po Hrvatskoj. Od stranaka ljevice u RH još su samo SRP pok.Stipe Šuvara, ORAH, ostali su demagozi ili liberali.
zasto-je-ljevicarskom-pozeru-blizi-piketty-nego-marx
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 23:40   #52
Quote:
BUFFET kaže: Pogledaj post
Ne vidim razlog zašto se tvornice nebi dale radnicima.
Nek si uzmu neku tvornicu i nek njime upravljaju, ali isto tako neka budu spremni i materijalno odgovarati za loše upravljanje.
Pa imas primjerr gospona Filipovica koji je postao ponos Hrvatske I svi ga hvalisali dok nisu saznali istinu.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 11:12   #53
koja nakupina beskorisnih idiota, žali bože. to sam sa našeg ffzg-a može ispasti
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 11:16   #54
Radi se o nakupini nekakvih iskompleksiranih uhljeba, mrzitelja slobode i ekonomskih analfabeta koji pod krinkom "borbe za radnike" žele nametnuti komunističku diktaturu u Hrvatskoj. Niti jedan pošten i moralan čovjek koji drži do sebe ne želi imati nikakvog posla s tom neradničkom bagrom.
John Galt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 11:18   #55
Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, inicijativa je jedno od rješenja, a vrlo vjerojatno i jedino rješenje. Radikalno na radikalnu situaciju.
Ova neradnička i komunistička inicijativa nije ama baš nikakvo rješenje, naprotiv, jedino što oni mogu "riješiti" jest unišititi ono što je od Hrvatske ostale i gurnuti zemlju u potpunu ekonomsku i demografsku propast.

Bolje ne raditi ništa, nego činit još veće zlo.
John Galt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 19:25   #56
Quote:
John Galt kaže: Pogledaj post
Ova neradnička i komunistička inicijativa nije ama baš nikakvo rješenje, naprotiv, jedino što oni mogu "riješiti" jest unišititi ono što je od Hrvatske ostale i gurnuti zemlju u potpunu ekonomsku i demografsku propast.

Bolje ne raditi ništa, nego činit još veće zlo.
Galt, ne dijele svi tvoja anarhokapitalistička gledišta. Zemlja je već razorena i ekonomski i demografski, a ti se trendovi ubrzavaju otkako smo kapitalistička zemlja (nisam fan stare Juge).

Što se tiče Radničke fronte, pozdravljam inicijativu premda im zamjeram loš izbor imena. Naime, u Zagrebu već postoji organizacija vrlo sličnog imena (Radnička borba), pa bi to moglo izazivati zabunu.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 21:48   #57
Zašto se ova ekipa ne udruži s onima iz Živog zida? To bi im bio dobar potez.


Druga stvar koja odmah upada u oči je ime stranke. Kad su već htjeli biti hrvatski pandan SYRIZA-e, onda su trebali donijeti neko takvo novo i neutralno ime (ili akronim) koje ne nosi nikakve komunističke ili lijevo-desno konotacije.

Slično je i s pandanom u Španjolskoj. PODEMOS je ime prihvatljivo svima bez ikakvih negativnih političkih konotacija. Njihova ljubičasta boja također.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 23:47   #58
Tvornice radnicima!
Koje tvornice?


(Dva grafita iz Zagreba)
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 01:53   #59
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Ne treba se boriti niti se može boriti.
Spas je u obrazovanju, klasnoj borbi, proleterskom internacionalizmu i solidarnosti.
Spas je u smanjenju državne potrošnje, ukidanju fiktivnih zaposlenja, smanjenju izdataka za vjerske organizacije i udruge, liberalizacija ekonomije i ukidanju birokratske države.

Zapravo je spas u novom vrednovanju rada koji bi morao postati temeljna vrijednost u društvu. Naravno, ako se nešto zove "radnička fronta" i zastupa samo građane zaposlene u javnom sektoru, a ne radnike, onda se radi o novoj protototalitatrnoj kovanici one šuvarovske neugasle Hrvatske. Da se kojim slučajom protiv socijalizma borilo liberalizmom, a ne nacionalizmom, ova bi zemlja bila sto puta bolja, a šuvarovci bi izgubili bilo kakvu sljedbu.
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 13:15   #60
Quote:
John Galt kaže: Pogledaj post
Radi se o nakupini nekakvih iskompleksiranih uhljeba, mrzitelja slobode i ekonomskih analfabeta koji pod krinkom "borbe za radnike" žele nametnuti komunističku diktaturu u Hrvatskoj. Niti jedan pošten i moralan čovjek koji drži do sebe ne želi imati nikakvog posla s tom neradničkom bagrom.


Zbog ovakvih stvari dolazim na forum.hr - ogorčeni sitni buržuji se pjene oko socijaldemokratske inicijative.

Quote:
Ova neradnička i komunistička inicijativa nije ama baš nikakvo rješenje, naprotiv, jedino što oni mogu "riješiti" jest unišititi ono što je od Hrvatske ostale i gurnuti zemlju u potpunu ekonomsku i demografsku propast.
Nema potrebe. Kapitalizam to već dobro obavlja, a oni kao socijaldemokrati to neće spriječiti.

Inače mi je uvijek malo čudno to vikanje "neradnici! intelektualci!" na nove lijeve pokrete, kad dolazi od sitnih buržuja. Kao da su oni radnici. Ili Milanović, Sanader, Karamarko...
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.