Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2017., 15:08   #501
Evo jedan update nakon ljetne stanke... dakle početkom srpnja, nakon što je odbijena žalba ovršenika na županijskom sudu, općinski sud donosi rješenje o predaji nekretnine i navodi da dostavom rješenja ovršenici gube pravo posjeda nekretnine te su je dužni odmah predati kupcu.

Slijede dodatni pregovori, kontaktiram ovršenika ali me on otpili i uputi na svoju odvjetnicu... ona traži 5-znamenkastu cifru u eurima za otkup namještaja i mirno iseljenje, prijeti da će u suprotnom razvući 2-3 godine, spominje ustavnu tužbu koju su valjda već podnijeli, zatim nekakvu europsku povelju o pravu na dom a onda ja uzvratim sa europskom poveljom o pravu na vlasništvo... gleda me ko tele
Onda stiže mrkva u vidu ponude da će mi naći brzo kupca za taj stan za puno veće novce... velim ne, slijedi batina kroz prikrivenu prijetnju da će mi parkete počupat iz stana itd... udavi me žena
Na kraju ipak ponudim kao gestu dobre volje jednu puno manju cifru za dio namještaja i brzi izlazak iz stana, veli ona da će se konzultirati sa strankama ali da sumnja da će pristati jer im kaže treba lova... a kome ne treba.

Odgovora nema i početkom kolovoza moja odvjetnica podnosi zahtjev sudu da pristupi ovrsi radi ispražnjenja i predaje nekretnine u posjed kupcu... sud krajem kolovoza isto prihvaća i donosi novo rješenje o ispražnjenju i predaji a čemu se može pristupiti nakon 8 dana od dostave rješenja i prije pravomoćnosti jer žalba ne odgađa provedbu.

Prolazi i tih 8 dana, oni žalbu ne podnose a moja odvjetnica šalje novi zahtjev za zakazivanje ročišta na licu mjesta radi iseljenja.
Uglavnom... rješenje o rješenju za ročište na kojem se donese novo rješenje kojim se zakazuje novo ročište... ko je to smislio treba ga za jajca objesit
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 15:55   #502
Quote:
illyri kaže: Pogledaj post
Da rezimiram: skoro godinu dana nakon sto smo kupili nekretninu na drazbi, napokon smo se uselili u kucu.

Ovrsenik je na kraju osim namjestaja i osobnih stvari, iscupao i sve ostalo: sanitariju, svjetla, sjekao kablove struje i instalacije na razini zbuke i plocica, uzeo sva sobna vrata, vanjske grilje, polomio puno toga po kuci... ali napokon smo usli.

Moj savjet onima koji ce eventualno doci u situaciju da ovrsenik moze devastirati imovinu koju ste kupili na drazbi: definitivno pazljivo procitajte upute DSVBO, ali takodjer imajte na umu da se mozete pozvati na samopomoc (ali nemojte krsiti zakon), trazite osiguranje dokaza od suda ako vam ovrsenik cini stetu, insistirajte da sud zastiti vasu kupljenu imovinu i da tocno navede sto je njegovo a sto ste vi kupili na drazbi, pokusajte da saznate od susjeda sto se desava sa vasom kupljenom imovinom dok se ovrsenik iseljava (nas su susjedi spasili i na vrijeme nam javili da ovrsenik lupa, lomi, cupa i iznosi sve i svasta).

Porez na kupljenu nekretninu je tocno 4% od iznosa koji je postignut na javnoj drazbi.
Dugovanja rezija (struje, vode, itd) su presli na ovrsenika. Mi pocinjemo placati samo ono sto mi potrosimo a ovrsenika ceka nova drazba za ta dugovanja.

Hvala DSVBO i ostalim forumasima na savjete i Sretno!
Čestitam na useljenju
Ovo i mene brine, da mi ne demoliraju stan... hoćeš li ga tužiti za to?
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 17:31   #503
Ono sto sto nacelno i svima svakako preporucujem:

1.) Zahtjev za povrat troskova ovrhe radi ispraznjenja: sve sto ste morali uciniti, troskove bravara, selidbe, i svega ostalog u vezi samog ispraznjenja etc,- to vam nitko nemoze osporiti i to je samo formalnost, nema ni teoretske sanse da vam sud to odbije. Sto je sasvim razumljivo jer ovrsenik je imao sansu da bez ijedne kune troska mirnim putem i na vrijeme napustiti nekretninu, a buduci da nije, troskove prisilnog ispraznjenja prouzrocio si je sam. To ce vas kostati samo jedan odvjeknikov dopis zu koji prilozite placene racune.
Nemojte se varati, mozda neki ovrsenik (recimo iz prijasnjih postova koji je kupio nekretninu za 350 tisuca franaka) nije u stanju placati ratu od 5-10 tisuca kuna, ali itekako moze podnijeti troskove prisilnog ispraznjenja.


2.) Tuzbu za naknadu stete za period od dana kada kada je ovrsenik zaprimio zakljucak o predaju nekretnine kupcu do dana (prisilnog) iseljenja. On dana primitka zakljucka o predaji nekretnine kupcu nemoze vise nitko, pa ni bivsi vlasnik (ovrsenik) u vasoj nekretnini stanovati besplatno. I to je jedan odvjetnikov dopis, a sto se iznosa tice, zna se koliko stoji prosjecaj najam stanova u zg, ri ili bilo gdje.


3.) Opetovano preporucujem da nikada, bas nikada ne kontaktirate ovrsenike, ne ulazite u diskusije, dogovore ili kombinacije s ovrsenicima, ne pristajete na ucjene, nekakve nebulozne "naknade" za brze (dobrovoljno) iseljenje.
Sve, bas sve, sudovi ce odraditi sami jer je sve (ukljucujuci i prisilno ispraznjenje) dio jednog ovrsnog predmeta koji je zapoceo (sto se vas tice) javnom drazbom, a zavrsio prdajom nekretnine vama u posjed. Sve su to zurni postupci koji se u teoriji, a definitivno i u praksi, vrlo brzo od strane sudova i odrade.
Ovdje posebice zelim naglasiti da ne pristanete slucajno na nekakav dogovor u smislu da ovseniku dozvolite da ostane u nekretnini "jos neko vrijeme" ili "samo par dana ili sl.", cak niti u naknadu ako vam nudi jer tada ste si sami stavili omcu oko vrata: U slucaju takvih dogovora sud se vise ne brine o iseljenju ovsenika vec vam preostaje gradjanska parnica kojaa zaista -za razliku od ovrsnog predmeta- zaista moze trajati godinama.

Ovrsni predmet vec kao takav zaista sudovi odradjuju i u praksi zaista zurno, a najkasnije kad rjesenje o dosudi nekretnine postane pravomocno vi ste vec na konju i u finishu, nemojte si nekakvim dogovorima uprskati sam kraj.

Zadnje uređivanje dsvbo : 16.09.2017. at 17:45.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 20:38   #504
Quote:
ahnu kaže: Pogledaj post
Možeš li objasniti tko je osoba upisana u registar obveznika PDV-a i u kojoj situaciji se ovo primjenjuje umjesto da pišeš ovako paušalno, nepotpuno i zbunjujuće?



"Prema tome, u slučaju kada je isporučitelj nekretnine osoba koja nije upisana u registar obveznika PDV-a, neovisno o vrsti nekretnine koja je u prometu, plaća se porez na promet nekretnina po stopi od 5%.



Nadalje, ukoliko je isporučitelj nekretnine osoba koja je upisana u registar obveznika PDV-a oporezivanje prometa nekretnine PDV-om ili porezom na promet nekretnina ovisi o vrsti nekretnine koja je u prometu.



Tako će u slučaju kada je isporučitelj upisan u registar obveznika PDV-a koji isporučuje građevinsko zemljište i/ili izgrađenu nekretninu koja nije korištena ili koja je korištena unutar dvije godine od prvog nastanjenja odnosno korištenja, na isporuku navedene nekretnine zaračunati PDV po stopi od 25%."


Obveznik pdv je pravna ili fizička osoba koja ostvari vise od 230 000 kn prometa u jednoj godini.
U kontekstu ovrha čest primjer bi mogao biti: građevinska firma gradi stanove, zapadne u dugove, imovina firme (stanovi, grad. zemljište) se prodaje u ovršnom postupku. Kupac kupi stan (novogradnju, koji nije bio useljen ili se koristio manje od 2 godine npr. kao ured firme) te osim postignute cijene mora platiti jos pdv (25 %) poreznoj upravi.

Paušalno je govoriti da se uvijek plaća 4 % kad ima situacija gdje treba platiti 25 % . Razlika od 21 % nije mala i ukoliko to treba platiti ono sto se čini kao povoljna prilika vise to nije.

Ove promjene vrijede od promjene zakona iz 2015. godine i ako je netko prije toga kupio nekretninu na dražbi normalno da je platio samo porez na promet nekretninama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
kovinsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 09:05   #505
Molim pomoć.

Ako se kupuje nekretnina u stečaju od pravne osobe koja je u sustavu PDV-a, plaća se porez od 25 % ukoliko nekretnina nije korištena ili koja je korištena unutar dvije godine od prvog nastanjenja odnosno korištenja, tj. plaća se PDV na novu nekretninu. Moje je pitanje, da li ima neki vremenski rok do kad se nekretnina smatra novom (primjer, što ako je sagrađena 2010-da se ona još uvijek smatra novom nekretninom).

Drugo pitanje, da li se pravno gledano može organizirati osiguranje dokaza u nekretnini koju kupujem u stečajnom postupku, a nakon pravomoćnog rješenja o dosudi. Znači, nakon dosude nekretnina je moje vlasništvo, a u vremenu od dosude do stupanja u posjed raniji vlasnik može devastirati nekretninu, pa bih ako se može proveo osiguranje dokaza, da ga kasnije eventualno mogu tužiti i zahtijevati naknadu u slučaju devastacije.
darjan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:42   #506
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Ono sto sto nacelno i svima svakako preporucujem:

1.) Zahtjev za povrat troskova ovrhe radi ispraznjenja: sve sto ste morali uciniti, troskove bravara, selidbe, i svega ostalog u vezi samog ispraznjenja etc,- to vam nitko nemoze osporiti i to je samo formalnost, nema ni teoretske sanse da vam sud to odbije. Sto je sasvim razumljivo jer ovrsenik je imao sansu da bez ijedne kune troska mirnim putem i na vrijeme napustiti nekretninu, a buduci da nije, troskove prisilnog ispraznjenja prouzrocio si je sam. To ce vas kostati samo jedan odvjeknikov dopis zu koji prilozite placene racune.
Nemojte se varati, mozda neki ovrsenik (recimo iz prijasnjih postova koji je kupio nekretninu za 350 tisuca franaka) nije u stanju placati ratu od 5-10 tisuca kuna, ali itekako moze podnijeti troskove prisilnog ispraznjenja.


2.) Tuzbu za naknadu stete za period od dana kada kada je ovrsenik zaprimio zakljucak o predaju nekretnine kupcu do dana (prisilnog) iseljenja. On dana primitka zakljucka o predaji nekretnine kupcu nemoze vise nitko, pa ni bivsi vlasnik (ovrsenik) u vasoj nekretnini stanovati besplatno. I to je jedan odvjetnikov dopis, a sto se iznosa tice, zna se koliko stoji prosjecaj najam stanova u zg, ri ili bilo gdje.


3.) Opetovano preporucujem da nikada, bas nikada ne kontaktirate ovrsenike, ne ulazite u diskusije, dogovore ili kombinacije s ovrsenicima, ne pristajete na ucjene, nekakve nebulozne "naknade" za brze (dobrovoljno) iseljenje.
Sve, bas sve, sudovi ce odraditi sami jer je sve (ukljucujuci i prisilno ispraznjenje) dio jednog ovrsnog predmeta koji je zapoceo (sto se vas tice) javnom drazbom, a zavrsio prdajom nekretnine vama u posjed. Sve su to zurni postupci koji se u teoriji, a definitivno i u praksi, vrlo brzo od strane sudova i odrade.
Ovdje posebice zelim naglasiti da ne pristanete slucajno na nekakav dogovor u smislu da ovseniku dozvolite da ostane u nekretnini "jos neko vrijeme" ili "samo par dana ili sl.", cak niti u naknadu ako vam nudi jer tada ste si sami stavili omcu oko vrata: U slucaju takvih dogovora sud se vise ne brine o iseljenju ovsenika vec vam preostaje gradjanska parnica kojaa zaista -za razliku od ovrsnog predmeta- zaista moze trajati godinama.

Ovrsni predmet vec kao takav zaista sudovi odradjuju i u praksi zaista zurno, a najkasnije kad rjesenje o dosudi nekretnine postane pravomocno vi ste vec na konju i u finishu, nemojte si nekakvim dogovorima uprskati sam kraj.
Ja sam uvijek za dogovor ako su sa druge strane razumni ljudi naravno, ono što ja želim izbjeći je devastacija nekretnine i stres kod prisilne deložacije i ovršenicima a bome i nama. Evo moja žena već govori isto kao neki ovdje, iako ne prati forum, da neće zbog loše karme ući u taj stan ako ih policija izbaci van...

Ne pada mi na pamet dogovor o bilo čemu ili potpisivanje nečega što ne bi uključivalo istovremenu primopredaju... dakle ako oni pristanu na mirno iseljenje uz neku 'stimulaciju' od par tisuća eura to bi išlo na licu mjesta sa primopredajom stana i uz prisustvo odvjetnika, nikako drukčije.
Možda ni to nije baš najpametnije ali vidi što se dogodilo illyri, 80k kuna štete i to jer su ga susjedi zvali, moglo je biti i gore.
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:51   #507
Još samo da dodam da od tog dogovora najvjerojatnije ništa, nažalost, jer druga strana inzistira na nerealnim zahtjevima, drugim riječima kupuju vrijeme.
A vremena za dogovor je sve manje jer uskoro slijedi zakazivanje prisilnog iseljenja.
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 17:50   #508
Pozdrav,

Imam pitanje vezano uz kupovinu nekretnina na dražbama. Je li moguće kupiti takvu nekretninu uz posredstvo banke, odnosno stambenog kredita? Kako bi mogao to isposlovati tako da sam siguran da će banka odobriti kredit za takvu nekretninu u slučaju da ponudim najviše? Brine me ukoliko naiđem na nekretninu koja je relativno ok i s ok cijenom te da recimo ponudim najvišu cijenu, a banka mi nakon toga odbije kredit što bi onda mogao učiniti? Ispričavam se ako je pitanje malo bedasto i zahvaljujem unaprijed na odgovoru. Vidio sam par postova na stranici 16 i 17, ali nisu bile od neke pomoci osim sto se navelo da je rok za placanje 60 dana.

Bi li mozda direktan kontakt sa bankom koja je ovrhovoditelj bio pametniji potez u ovakvom slučaju?
Mackomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 00:31   #509
Quote:
kovinsin kaže: Pogledaj post
Obveznik pdv je pravna ili fizička osoba koja ostvari vise od 230 000 kn prometa u jednoj godini.
U kontekstu ovrha čest primjer bi mogao biti: građevinska firma gradi stanove, zapadne u dugove, imovina firme (stanovi, grad. zemljište) se prodaje u ovršnom postupku. Kupac kupi stan (novogradnju, koji nije bio useljen ili se koristio manje od 2 godine npr. kao ured firme) te osim postignute cijene mora platiti jos pdv (25 %) poreznoj upravi.

Paušalno je govoriti da se uvijek plaća 4 % kad ima situacija gdje treba platiti 25 % . Razlika od 21 % nije mala i ukoliko to treba platiti ono sto se čini kao povoljna prilika vise to nije.

Ove promjene vrijede od promjene zakona iz 2015. godine i ako je netko prije toga kupio nekretninu na dražbi normalno da je platio samo porez na promet nekretninama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pozdrav

Zar tih 25% pdv ne placa prodavatelj odnosno u slucaju drazbe firma u stecaju? Ako kupujes od firme na trzistu onda ona placa tih 25%. a ne kupac.

Zadnje uređivanje bravaautomatik : 18.09.2017. at 01:07.
bravaautomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 02:06   #510
Quote:
bravaautomatik kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Zar tih 25% pdv ne placa prodavatelj odnosno u slucaju drazbe firma u stecaju? Ako kupujes od firme na trzistu onda ona placa tih 25%. a ne kupac.

Tih 25%pdv placa kupac samo ako je i sam kupac obveznik pdv. Fizicka osoba koja nije obveznik pdv placa 4% od postignute cijene na drazbi. Vidi clanak u nastvku.

https://lider.media/aktualno/tvrtke-...v-placa-kupac/
bravaautomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:48   #511
Quote:
MissDilemma kaže: Pogledaj post
Ako ti nije ugodna zasto zelis kupiti bas takav stan? Nema sanse da bih kupila stan ili kucu za kojom netko place i da ta negativna losa energija ostane u toj nekretnini u kojoj bih ja trebala zivjeti i biti sretna. Nema srece preko tudje nesrece
Ne mozes ni tako gledati na to, nisi ti kriv sto ta osoba nije placala kredit. Ako ti ne kupis taj stan od banke, kupit ce ga netko drugi. Ti samo sebi zelis omoguciti egzistenciju kupovinom stana po sto nizoj cijeni...
lientery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 08:45   #512
Quote:
bravaautomatik kaže: Pogledaj post
Tih 25%pdv placa kupac samo ako je i sam kupac obveznik pdv. Fizicka osoba koja nije obveznik pdv placa 4% od postignute cijene na drazbi. Vidi clanak u nastvku.



https://lider.media/aktualno/tvrtke-...v-placa-kupac/


Ne,
Naime ako je građevinska firma pri izgradnji koristila odbitak pdv-a na građevinske radove znaci on nije naplaćen pri samoj gradnji i prilikom prodaje ta obveza je prebačena na kupca na dražbi. Ako je kupac nekretnine pravna osoba ona će moći taj PDV knjižiti kao trošak poslovanja firme, dok fizička osoba kao kupac mora platiti taj PDV na cijenu postignutu na dražbi (opet ako nekretnina nije korištena vise od 2 godine).
Kome nije jasno nek piše poreznoj ili se raspita kod suda koje konkretne obaveze ima svaka nekretnina koja se prodaje na javnoj dražbi. Nije sve platim 4 % i gotovo nema vise plaćanja, već se negdje plaća PDV.
Opet promjene su na snazi od 2015. kad je napravljena porezna reforma i uvedene su novine u porezni zakon tako da se sad npr plaća pdv na građevinsko zemljište čega ranije nije bilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
kovinsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 00:16   #513
Poštovane kolege čitam već dosta postova o ovoj temi i zahvaljujem ljudima na savjetima i pomoći,ako možete pomoć ovako mene zanima jedan stan koji banka prodaje al samo 2/7 dijela stana po cijeni početnoj oko 150k kn i što je sad sa ostatkom od 5/7koji pripadaju drugom vlasniku? Ako bi uspio kupiti te 2/7 stana što bi morao napravit za dobit kompletan stan?
Unaprijed hvala!
dalmatinac2402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:57   #514
Quote:
dalmatinac2402 kaže: Pogledaj post
Poštovane kolege čitam već dosta postova o ovoj temi i zahvaljujem ljudima na savjetima i pomoći,ako možete pomoć ovako mene zanima jedan stan koji banka prodaje al samo 2/7 dijela stana po cijeni početnoj oko 150k kn i što je sad sa ostatkom od 5/7koji pripadaju drugom vlasniku? Ako bi uspio kupiti te 2/7 stana što bi morao napravit za dobit kompletan stan?
Unaprijed hvala!


da bi "dobio" kompletan stan morao bi od tog vlasnika 5/7 jednostavno kupiti tih 5/7

ako si zaista zapeo za tu stancugu u kojoj 2/7 stoje, kako pises, 150 k kuna kupi najprije 5/7, a tek onda 2/7 (pod uvjetom da su i dalje za prodaju)

nikoga se po zakonu nemoze natjerati da proda svoj dio nekretnine ako je udio veci od 1/10 ( osim u iznimnim slucajevima) te si u princimu osudjen na dozivotno suvlasnistvo ( izuzev ako ste slozni u prodaji)
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 13:39   #515
Što točno znači razlučno pravo za nekretnine koje se kupuju u ovršnom postupku.
darjan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:58   #516
Quote:
darjan14 kaže: Pogledaj post
Što točno znači razlučno pravo za nekretnine koje se kupuju u ovršnom postupku.
znači da ako firma ode u stečaj, vjerovnik koji ima razlučno pravo ne mora se napklaćivati iz stečajne mase zajedno sa ostalim vjerovnicima, već proda nekretninu (putem suda, naravno) i naplati se iz toga


to ujedno znači i da nekretnine i pokretnine na kojima postoje razlučno pravo nisu dio stečajne mase (osim ako vjerovnik odustane od odvojenog namirenja).
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 12:29   #517
Jamčevina na drugo ime

Dobar dan! Ako moj suprug uplati jamčevinu na svoje ime ali zbog poslovnog putovanja ne može sudjelovati u dražbi mogu li ja?
Hvala!
Roxolana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 14:52   #518
Quote:
kovinsin kaže: Pogledaj post
Naime ako je građevinska firma pri izgradnji koristila odbitak pdv-a na građevinske radove znaci on nije naplaćen pri samoj gradnji i prilikom prodaje ta obveza je prebačena na kupca na dražbi. Ako je kupac nekretnine pravna osoba ona će moći taj PDV knjižiti kao trošak poslovanja firme, dok fizička osoba kao kupac mora platiti taj PDV na cijenu postignutu na dražbi (opet ako nekretnina nije korištena vise od 2 godine).
Ovo nikako nije točna informacija!

Ukoliko je kupac fizička osoba koja nije u sustavu PDV-a i na dražbi kupi nekretninu za koju se treba platiti PDV, obveznik plaćanja tog PDV-a je naravno isporučitelj nekretnine odnosno u ovom slučaju ovršenik, te je taj PDV već sadržan u cijeni koja je postignuta na dražbi, a u tom slučaju kupac čak ne plaća niti porez na promet nekretnina.

O tome da je PDV već sadržan u cijeni nekretnine koja je kupljena na javnoj držabi, postoji čak i mišljenje porezne uprave!

Quote:
Roxolana kaže: Pogledaj post
Dobar dan! Ako moj suprug uplati jamčevinu na svoje ime ali zbog poslovnog putovanja ne može sudjelovati u dražbi mogu li ja?
Hvala!
Kao supruga možete sudjelovati na dražbi umjesto vašeg muža, ali morate imati punomoć i dokaz da ste vjenčani!

Zadnje uređivanje goliath : 27.10.2017. at 15:02.
goliath is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 14:57   #519
Quote:
Roxolana kaže: Pogledaj post
Dobar dan! Ako moj suprug uplati jamčevinu na svoje ime ali zbog poslovnog putovanja ne može sudjelovati u dražbi mogu li ja?
Hvala!
Možeš ali moraš imati punomoć.


Sad vidim da ti je goliath već odgovorio, znači treba i vjenčani list.
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 17:36   #520
Hvala svima na odgvoru! Kao druga varianta: može li suprug (Ivan Horvat) platiti jamčevinu sa svog računa ali navesti da to je jamčevina za Lidiju Horvat? Ili ipak bolje da on stavi novac na moj račun onda ja plačam?
Roxolana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.