Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 07:48   #2581
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Povoljnije uvjete dobivaju samo vip klijenti, regular ne.
Ako misliš da ti je druga banka povoljnija, prebaci se, zašto ne.
Neću se prebaciti samo ja, najmanje šest tekućih računa, deviznih, koji žiro, dvije pbz stambene štednje, amex, standardne štednje.. kad pogledam plaćamo svašta nešto za bezveze.
Ne znam za što služi inovacija, neka naprave regular-vip klijenti.
Glavno je da svaki puta u banci na šalteru nude još kartica, osiguranja itd, čekam samo da mi kaže al to nije sve uz ovaj paket dobijete i set kuhinjskih noževa!

Zadnje uređivanje renez : 19.10.2017. at 08:04.
renez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:01   #2582
Quote:
renez kaže: Pogledaj post
Neću se prebaciti samo ja, najmanje šest tekućih računa, deviznih, koji žiro, dvije pbz stambene štednje, amex, standardne štednje.. kad pogledam plaćamo svašta nešto za bezveze.
Ne znam za što služi inovacija, neka naprave regular-vip klijenti.
I gdje će te se prebaciti?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:13   #2583
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
I gdje će te se prebaciti?
Zabu nisam nikad volio, no dali su korektnu ponudu i još nisam njihov klijent.
Bolje uvjete dobio sam i u jedinoj našoj banci. Vidjet ću, nije da mi gori, no žao mi je da nakon preko 15-ak godina poslovanja i relativno fer odnosa me natjeraju da povjerujem u priče koje su mi drugi znali govoriti.
renez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:43   #2584
Quote:
renez kaže: Pogledaj post
Zabu nisam nikad volio, no dali su korektnu ponudu i još nisam njihov klijent.
Bolje uvjete dobio sam i u jedinoj našoj banci. Vidjet ću, nije da mi gori, no žao mi je da nakon preko 15-ak godina poslovanja i relativno fer odnosa me natjeraju da povjerujem u priče koje su mi drugi znali govoriti.
Samo da se dugoročno ne razočarate i tamo. Ja bi za sada samo kredit uzeo gdje je povoljnije.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:06   #2585
Quote:
renez kaže: Pogledaj post
Zabu nisam nikad volio, no dali su korektnu ponudu i još nisam njihov klijent.
Bolje uvjete dobio sam i u jedinoj našoj banci. Vidjet ću, nije da mi gori, no žao mi je da nakon preko 15-ak godina poslovanja i relativno fer odnosa me natjeraju da povjerujem u priče koje su mi drugi znali govoriti.
Ako misliš da je hpb hr banka, nije, kineski je kapital.
A i ovo što neno kaže, jer postoji puno klijenata koji se razočaraju jer im kažu u drugim bankama da mogu dobiti sve ako se prebace, a na kraju ni dobar dio toga ne može. Isto se dogodilo mom bratu u rba
A ono što kažem klijentima uvijek da si pogledaju prihode te banke i vlasničku strukturu prije nego se prebace. Jer, np. erste kotira kao neka bolja banka a prihodi su joj samo par mil eura s tima da nije usko povezana sa sparkasse u austriji, jer je u hr za istočnu europu, i tako te stvari.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:31   #2586
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Ako misliš da je hpb hr banka, nije, kineski je kapital.
A i ovo što neno kaže, jer postoji puno klijenata koji se razočaraju jer im kažu u drugim bankama da mogu dobiti sve ako se prebace, a na kraju ni dobar dio toga ne može. Isto se dogodilo mom bratu u rba
A ono što kažem klijentima uvijek da si pogledaju prihode te banke i vlasničku strukturu prije nego se prebace. Jer, np. erste kotira kao neka bolja banka a prihodi su joj samo par mil eura s tima da nije usko povezana sa sparkasse u austriji, jer je u hr za istočnu europu, i tako te stvari.
Ne znam od kuda podatak za jedinu hrvatsku banku, no preko 70% je u vlasništvu države. Može se provjeriti na registru prvih 10.

Jasno mi je da banke kod nas rade razočarenje, no mjenja se i to polako. U drugim članicama EU vip klijent je svatko tko uredno posluje i donosti dobiti banci, kod nas koja je definicija?! I to će se promjeniti, prije dvije i pol godine puno stvari je bilo nezamislivo u bankarskom svijetu.

Što se tiće vlasničke strukture i prihoda drugih banaka sve posluju prema zakonima i osigurana svota je u svima ista. Mene kao klijenta to ne zanima zanima me fer odnos i obostrano poštivanje. Ili sam u krivu?! Kad bankama ne ide onda se ide po modelu Otp/Splitska-banka, a biti će toga još.
renez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:12   #2587
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Hipotekarni gotovinski, originalni iznos 32980 eur.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
oko 500 kn je bilježnik.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:02   #2588
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Digli su transakcije i počeli naplaćivati i neke interna plaćanja - ie uplatu na Amex

O kamatama na štednju je sve već kazano, a imam zamjerku i na devizni tečaj.

Kako na kraju svi žanju kako su sijali; tako će i oni; zasad sam još njihov klijent ali koliko dugo?
mene još jedino kod njih drži AMEX- pošto su oni izdavatelji imam trajni nalog da se amex naplati sa mog računa u PBZu...
ako bi iste opcije imala i iz drugih banaka bez provizije. vjerujem da bi prešao.
__________________
--ja vas vidim, uvijek--
anđeo čuvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:31   #2589
Digli mi "Prijenos na račune u drugim bankama u RH" na 2,25 kn po transakciji. Jel moguće da su tako skupi? Zaba npr 2 kn, ostali između 1 i 2 kn.
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:32   #2590
Quote:
renez kaže: Pogledaj post
U drugim članicama EU vip klijent je svatko tko uredno posluje i donosti dobiti banci, kod nas koja je definicija?! I to će se promjeniti, prije dvije i pol godine puno stvari je bilo nezamislivo u bankarskom svijetu.
Ja sam klijent i u drugoj članici EU pa ne vidim neku razliku
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:41   #2591
Quote:
renez kaže: Pogledaj post
Ne znam od kuda podatak za jedinu hrvatsku banku, no preko 70% je u vlasništvu države. Može se provjeriti na registru prvih 10.

Jasno mi je da banke kod nas rade razočarenje, no mjenja se i to polako. U drugim članicama EU vip klijent je svatko tko uredno posluje i donosti dobiti banci, kod nas koja je definicija?! I to će se promjeniti, prije dvije i pol godine puno stvari je bilo nezamislivo u bankarskom svijetu.

Što se tiće vlasničke strukture i prihoda drugih banaka sve posluju prema zakonima i osigurana svota je u svima ista. Mene kao klijenta to ne zanima zanima me fer odnos i obostrano poštivanje. Ili sam u krivu?! Kad bankama ne ide onda se ide po modelu Otp/Splitska-banka, a biti će toga još.
Prouči malo otkud im zadnji novac od dokapitalizacije (u što ulazi i veliki dio kineskog kapitala, a i agrokor je kupio dionice, a gle ih sad), jer bi gotovo propali da nije bilo dokapitalizacije. A samim time što hr država ima veći udjel u toj banci, jasno ti je kako stvari funkcioniraju kod njih te kako se dolazi do posla u toj banci, a samim time da, uzevši u obzir te faktore, lako je za vidjeti da "viši" nivo kod njih ne funkcionira jer na visokim pozicijama rade ljudi koji nisu kvalificirani za obavljanje takvog posla, no sve ćeš primjetiti kroz poslovanje s njima.

Ne. Vip klijent, pogotovo u drugim državama je osoba koja ima visoka mjesečna primanja ili znatnu imovinu (pod time se misli na milijunske iznose u banci).
A da bi ostvarila pravo na taj status, a konkretno, u pbz ti to ide automatski, ako zadovoljavaš bilo koji od tih uvjeta, sustav te uključi u tu bazu klijenata.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 16:21   #2592
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Povoljnije uvjete dobivaju samo vip klijenti, regular ne.
Što je definicija VIP klijenta, po vama & PBZ-u?

Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Ako misliš da ti je druga banka povoljnija, prebaci se, zašto ne.
Jesam, silom prilika se to desilo prije zatvaranja kredita. Sad ne žele uopće razgovarati o ikakvoj radnji glede kreditnog mede osim potpune ranije otplate i još su tako ljubezni & obazrivi & poslovni da mi to nisu mogli reći mailom ili telefonom nego su inzistirali na eye-to-eye kontaktu sa vrlo ljubaznom te unezvjernom ličnom bankarkom.

Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
A ono što kažem klijentima uvijek da si pogledaju prihode te banke i vlasničku strukturu prije nego se prebace.
Kako stoje YapıKredi i HSBC?
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:00   #2593
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Što je definicija VIP klijenta, po vama & PBZ-u?

Jesam, silom prilika se to desilo prije zatvaranja kredita. Sad ne žele uopće razgovarati o ikakvoj radnji glede kreditnog mede osim potpune ranije otplate i još su tako ljubezni & obazrivi & poslovni da mi to nisu mogli reći mailom ili telefonom nego su inzistirali na eye-to-eye kontaktu sa vrlo ljubaznom te unezvjernom ličnom bankarkom.

Kako stoje YapıKredi i HSBC?
Plaća preko 15k.
Jer nemaju istu platežnu moć te ne zahtijevaju, odnosno ne udovoljavaju istim uvjetima klijenti ispod prosjeka hr plaće, sa prosjekom i oni iznad.
Svaka banka razlikuje mass low i mass high poslovni odnos.

Yapikredi je u joint venture-u sa unicreditom, što je high risk, ali isto tako high profitable poslovni odnos.

Više će razumjeti forumaši vss ekonomskog usmjerenja.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:57   #2594
Imam pitanje oko Visa debitne kartice tekućeg računa. Da li se sa njom može u inozemstvu kupovati na rate kao što se može u Hrvatskoj?
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:59   #2595
Ne jer za to prodajno mjesto mora imati pos od pbz - a

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 17:15   #2596
Da li ima tko problema s m-tokenom i m bankigom? Upisujem pravi pin, no izbacuje me krivu zastavu.
klavkalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 17:35   #2597
probaj promijeniti PIN u postavkama mtokena.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:26   #2598
Ne mogu promjeti kada mi izbacuje uvijek krivu asocijaciju.
klavkalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:06   #2599
Ja i muž smo se nakon 20 godina prebacili iz PBZa u Erste banku i - prezadovoljni smo. Čak smo dobili besplatno net i mobilno bankarstvo 1.5 godinu. U poslovnicama Erstea puno,puno manje gužve-što nam je bilo jako važno jer smo često tamo. Hrpu stvari se može obaviti preko maila ili njihovog chata koji radi i na petak i na svetak - puno su fleksibilniji od PBZa. Fora su im i beskontaktni bankomati i što se može dizati lova bez naknade u Austriji,Madžarskoj,BIH, Srbiji,Češkoj,Slovačkoj...Napominjem da nemamo nikakvih kredita pa sa te strane ne znam.

PBZ se pokvario, za sve su komplicirali, i non stop gužve u poslovnicama. Fali mi jedino VISA Inspire debitna kartica. U erste dobiješ Maestro debitnu, a Visa deviznu debitnu. Vidim da je PBZ digao cijene pojedinih naknada, Erste nije.

Inače, forumašica Voditeljica ili namjerno obmanjuje ili je totalna neznalica jer Erste banka samo u prvoj polovici 2017. ima dobit prije poreza oko 400 milijuna kuna. Ispred je samo PBZ sa dobiti od 600 milijuna. Jedna ZABA ima oko 270 milijuna. Tako da njezine informacije o "slaboj" HR Erste su pričice neinformiranih teta sa šaltera PBZa. A sigurna sam i da kao voditeljica zna razliku između prihoda i dobiti

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...to/991254.aspx

A 2016. HR Erste je imala dobit prije poreza oko 800 milijuna kuna...
http://www.poslovni.hr/trzista/dobit...di-kuna-321231

Zadnje uređivanje maya0101 : 22.10.2017. at 19:21.
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:46   #2600
Quote:
klavkalas kaže: Pogledaj post
Ne mogu promjeti kada mi izbacuje uvijek krivu asocijaciju.
potvrdi da je to ispravna asocijacija, s glavnog izbornika uđi u treći podizbornik odozdola. probaj promijeniti pin.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.