Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 11:33   #41
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Odjebala sam i ja svoje kompletno, no ono sto citam u postu od izi nije takva zelja. Jos su joj dragi, zeli neki odnos.
A svako dijete želi dobar odnos sa roditeljima, želi biti voljeno, ali ako roditelji prvenstveno vole sebe i svoj komfor, onda ne možeš niti očekivati poboljšanje odnosa.

Ne kažem da je kod Izi tako.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:38   #42
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
A svako dijete želi dobar odnos sa roditeljima, želi biti voljeno, ali ako roditelji prvenstveno vole sebe i svoj komfor, onda ne možeš niti očekivati poboljšanje odnosa.

Ne kažem da je kod Izi tako.
Ja samo ne bih to savjetovala dok jos ima zelje i energije za djelovanjem. To sto je meni to rjesenje, ne znaci da je za svakog i za svaki problem. Ono, je to opcija, al zadnja. Ona jos uvijek zvuci ko da ima volje, iako je frustrirana
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:41   #43
hm.
sterala sam i poklapala sam slušalice.
eto me nekoliko godina kasnije, otvaram teme na forumu.
više me ne zovu, pa nemam šta poklopiti
uživo to ne rade jer nemaju muda, znaju da ću ih verbalno zašamarati i okrenuti se. to je ono tipično kukavičko lajanje na daljinu.

ako pitaš 'zašto tebe to brine', dobiješ te silne floskule kako se samo brinu, samo mi žele najbolje, samo...ma ajde, vozi. vampiru.
to jednostavno ne jebe živu silu. imam primjer iz druge ruke, ali neću ga pisati jer mi je bezveze da ih tako trešam, recimo samo da je meni to rečeno, ne bi me čuli više nikad. naravno da trebaju o svemu odlučivati i imati mišljenje o svemu, nije to rezervirano samo za mene. samo su nekim spletom okolnosti najviše fokusirani na mene, jednim dijelom jer bih ja lijepo, pa ispadne da im to dopuštam.
izričito sam i zaprijetila da ćemo prekinuti odnose ako se ne saberu, kao što rekoh, to primirje je bilo kratkog vijeka.

mislim da me to trenutno živcira više nego inače jer znate onaj osjećaj kad imaš neki cilj, a zapinješ po putu, pa se nekad i sam zapitaš jesi glup ili samo tvrdoglav, posumnjaš u sebe, nekad se pitaš zašto baš meni, buhuhu.
kad eto ti odreda za demoraliziranje.

što više pišem, jasno je i meni da ne postoji fino, ljudski, komunikativno rješenje.
samo ignore.

*nisu mi to roditelji
(hvala kurcu.)

tim više bi mi trebalo biti lakše stisnuti jedan kolosalni odjeb.
inače, na neki način se divim svima vama koji to jeste napravili.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:50   #44
Ne prijeti ako to ne mislis napraviti, ni sa djecom ni sa starcima.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:54   #45
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post

*nisu mi to roditelji
(hvala kurcu.)

tim više bi mi trebalo biti lakše stisnuti jedan kolosalni odjeb.
inače, na neki način se divim svima vama koji to jeste napravili.
U svim odnosima je po meni najvaznije staviti sebe na prvo mjesto, sto je najteze s roditeljima jer su oni ipak posebni u nasem zivotu (zasluzeno ili nezasluzeno).

Dok sam bila mladja pokusavala sam ugoditi ali sam vrlo brzo skuzila da od toga nema nista. Ljudima nikad ne mozes ugoditi, i ako popustis samo ce povecavati apetite.

Od kad sam pocela taktikom "u glavu", nitko me ne dira.

Popljuvali su me kad sam izjavila na svekrvama da je vratila kuci s goblenom koji mi je izradila NAKON sto me pitala zelim li i ja odgovorila da ne zelim.
Mogla si ga objesiti kad dodje pa skidati, mogla si ovo pa ono, zena se potrudia a ko jebe sto sam ja rekla da ne zelim.. e pa jebiga, nisam mogla. Rekla sam direktno sto mislim i postedila se daljnih gluparija umjesto da smo obje igrale igrice sljedecih 100 godina.

Tesko je to pregristi, reci i ostati dosljedan. Ali jednom kad se istreniras da ti puppy eyes ne znace nista, da te zivo boli dupe za njihove emocionalne ucjene, prodises.

I odnosi postanu bolji, ili ne postanu. Ali ti se zivo jebe
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:55   #46
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Ne prijeti ako to ne mislis napraviti, ni sa djecom ni sa starcima.
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:59   #47
Quote:
Penika kaže: Pogledaj post
U svim odnosima je po meni najvaznije staviti sebe na prvo mjesto, sto je najteze s roditeljima jer su oni ipak posebni u nasem zivotu (zasluzeno ili nezasluzeno).

Dok sam bila mladja pokusavala sam ugoditi ali sam vrlo brzo skuzila da od toga nema nista. Ljudima nikad ne mozes ugoditi, i ako popustis samo ce povecavati apetite.

Od kad sam pocela taktikom "u glavu", nitko me ne dira.

Popljuvali su me kad sam izjavila na svekrvama da je vratila kuci s goblenom koji mi je izradila NAKON sto me pitala zelim li i ja odgovorila da ne zelim.
Mogla si ga objesiti kad dodje pa skidati, mogla si ovo pa ono, zena se potrudia a ko jebe sto sam ja rekla da ne zelim.. e pa jebiga, nisam mogla. Rekla sam direktno sto mislim i postedila se daljnih gluparija umjesto da smo obje igrale igrice sljedecih 100 godina.

Tesko je to pregristi, reci i ostati dosljedan. Ali jednom kad se istreniras da ti puppy eyes ne znace nista, da te zivo boli dupe za njihove emocionalne ucjene, prodises.

I odnosi postanu bolji, ili ne postanu. Ali ti se zivo jebe
Svak vremenom razvije neku taktiku. Ja već toliko ne volim sukobe i u osnovi nisam taj tip koji može odjebati i poslije biti mirna sa sobom, da sam razvila sve tehnike prepoznavanja potencijalnog sukoba i izbjegavam ga na sve načine. Ne komuniciranje je samo jedan od načina.

Znam da i to nije dobro, ali faze vlastitog napredovanja i discipliniranja idu u valovima i prema mogućnostima.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:03   #48
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post



Zar nijedna od vas ne sluša roditelje?
C-c-c-c-c!
Sad iz ovih cipela mislim da bi bilo dobro da sam koji put i poslušala. Ali nisu baš nešto pretjerano navaljivali. Ok, sve je dobro ispalo ali malo se naježim kad to isto vidim kod svoje djece. No ostalo mi to "ne petljaj se previše" koje su mi roditelji iskustveno prenijeli (a i ostatak familije je pristojan) pa se dogodilo da me dijete u vrlo nježnim ranim godinama doslovno na koljenima molilo da odlučim umjesto nje nisam htjela.
Ok to malo scary zvuči ali odlučila je dobro
Imam jedno koje i nije baš odlučilo dobro.
A kaj sad...ne traje život 5 minuta. Sve se da ispravit.


Izi nemam pojma kaj bi ti savjetovala jer nemam iksustva s petljanjem prevelikim.
Ono što imam uglavnom rješavamo brzo, sad i odmah pa makar se i posvađali na pasja kola. Oni do kojih mi je stalo kuže taj princip, oni koji ne, a kaj ću im ja. Nema slike ni tona ni podataka oko kojih se mogu petljati.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:11   #49
Quote:
Penika kaže: Pogledaj post
Popljuvali su me kad sam izjavila na svekrvama da je vratila kuci s goblenom koji mi je izradila NAKON sto me pitala zelim li i ja odgovorila da ne zelim.
Mogla si ga objesiti kad dodje pa skidati, mogla si ovo pa ono, zena se potrudia a ko jebe sto sam ja rekla da ne zelim.. e pa jebiga, nisam mogla. Rekla sam direktno sto mislim i postedila se daljnih gluparija umjesto da smo obje igrale igrice sljedecih 100 godina.
mislim da je to jedan od onih naoko banalnih primjera koji ljudi koji tu mentalnu dijareju nisu prošli- ne kuže.
koliko sam uspjela shvatiti iz tuđih primjera, nakon godina i godina tog nasilnog uplitanja, na kraju uglavnom i pukne i raskrsti se na nečem banalnom.

kad sam bila mlađa, nije ni meni baš bilo jasno zašto neki ljudi reže na svoje roditelje zbog banalnih pitanja. ali što sam više ulazila u njihovu obiteljsku problematiku, postalo mi je jasno.
zato danas ne bih baš donosila olake zaključke o tuđim odnosima.

da, nisam se trebala priprijetiti bez stvarne želje. valjda više nisam znala što bih, pa reko' da i to probam, ionako je cijeli taj odnos kao neki bizarni eksperiment.
djeci to nikad ne bih radila.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:21   #50
Joj, izi, baš mi je žao.
Ti si pametna curka, I znam da znaš da nije bitno što tamo neki dijasporaški rođaci misle, al svejedno zadržavaš kontakt.
Moja šira familija je njegovala toksične i manipulativne obrasce, da sam za bolje saznala tek kad sam vidjela kako funkcioniraju obitelji mojih prijatelja.
Razgovor o smislu takvih toksičnih verbalnih silovanja ima smisla kad druga strana kuži.
Nažalost, najčešće ne kuži.

Ja sam se preporodila kad sam shvatila da ne moram sudjelovati u tome. Razgovor u mom slučaju nije pomogao.
Prekinula sam odnose s većinom. Osjećaj je kao da napokon možeš do kraja udahnuti, protegnuti se i otići dalje živit, bez utega. Ne fale mi, povremeno nam se životi isprepletu i vidim da su ostali isti.

Ovi s kojima sam ostala dobra, doziram informacije.
Nažalost, u mom slučaju drugačije ne ide.

Ako se odlučiš rezati, reži mirno i hladne glave. To nije svađa i možda s vremenom budete bolji.
Reži, da napokon možeš disati. Trošiš energiju na krive stvari, a sama kažeš da imaš planove i probleme po putu.
Rješavaj to. I sretno!
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:32   #51
Ti bi u principu neku strategiju koja bi od tvoje krelave rodbine koja nit te želi čuti, niti može čak i kad bi htjela, jer im mentalni sklop to ne omogućuje, napravila neke drugačije ljude.

To ti je kao da objašnjavaš slijepcu kako se ti osjećaš i koliko te boli i razočarana si i frustrirana što ne vidi tvoje prekrasne fotografije.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:42   #52
ne bih pravila druge ljude, samo bih da smanje doživljaj.
znam na isto mi dođe. i znam da je nemoguće. tj. mislim da je moguće da se potrude, ali su prenešto, pa je to iluzorno za očekivati.

ionako u zadnje vrijeme mislim da ćemo se razići sa kud koji, mili moji, čim nešto završim. jer beskonačno strpljenje nemam.

meni je to, jebiga, tužno.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:04   #53
Muči te to, jasno. Bilo bi čudno da te ne muči

Mislim da će biti lakše kad zasnuješ vlastitu obitelj. Dakle jedno od rješenja je... udaj se
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:15   #54
Pa prije svega, mislim da se malo previse druzis s rodbinom, za danasnje pojmove...
Ocito je to dosta cesto dok te toliko izbacije iz takta.

Reci im da ti se, ukoliko zele ocuvati vas dobar odnos, jednom zasvagda prestanu obracati sa moras i trebala bi...
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:53   #55
Da, previše si neki ljudi dopuštaju ali zapravo samo dok tebe to dira. Rapidno gube interes za tvojim promašenim životom kad shvate da se ti ne nerviraš. Jer im nije stalo do toga da tebi bude bolje nego da ti bude još gore. Onda oni imaju nekoga goreg od sebe. Razvij sebi jednu poštenu bolikurčinu ili ćeš uvijek bit jebena stranka.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:58   #56
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
bizaran je to mentalni sklop, teško ga je opisati, nema nekog smisla ni logike.
...

to + sva gomila patologije i toksičnosti.
ti ljudi jednostavno ne znaju razgovarati. i takvih je masa. to je jedna potpuno emotivno okrljaštena generacija.
ako nije pasivna agresija, sranje, pametovanje, emotivne ucjene...oni se načisto pogube.
balkanski malograđanski neurotičari.
Kuzim totalno jer su mi takvi poznati. Slazem se.
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
a po čemu si ti sebična? ako se dobro sjećam, nemaš muža, dijete ni kućnog ljubimca, a i da imaš i da kolektivno odlučite putovati po svijetu, po čemu je to sebično?
Jer svojim zivotnim odabirima nije potvrdila tudje (konkretno sestrine) odabire.

Ovo ide i van ljudi s kojima smo emocionalno ili krvno bliski, na ljude opcenito.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:01   #57
Super mi je dio kad familija planira da izi ide u njemačke čistačice
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:05   #58
I meni Sorry izi, ali

__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:07   #59
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ne bih pravila druge ljude, samo bih da smanje doživljaj.
znam na isto mi dođe. i znam da je nemoguće. tj. mislim da je moguće da se potrude, ali su prenešto, pa je to iluzorno za očekivati.

ionako u zadnje vrijeme mislim da ćemo se razići sa kud koji, mili moji, čim nešto završim. jer beskonačno strpljenje nemam.

meni je to, jebiga, tužno.
Je, tužno je i razumijem te i zapravo lajkam što si tip osobe koja prvo pokuša sa razumijevanjem i ne želi rušit mostove.

Ali razilaženje i srezavanje ne mora bit nužno negativan čin. Štoviše kada dopuštamo nekome da je asshole koji se petlja i smara (been there, done that, dopuštala i razumjela), toj osobi činimo medvjedju uslugu i hranimo joj tu užasnu karakternu crtu.

A kad ih srežeš i isključiš, barem dobiju prostor da možda uvide da su bili petljajući i kontrolirajući smorovi, pa ublaže retoriku. Ne odmah, naravno, već kad im počneš nedostajat. A ako im ne budeš nedostajala, onda im doista nije stalo do tebe. Je floskulasto, ali je fakt.

Noga u dupe je često korak naprijed.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:13   #60
Ovo sa čistačicama je odličan marker. Kuki ti je dobro rekla, izi, teško ćeš ljudima koji misle da trebaš pomoć, a rješenje koje oni znaju i nude je nkv profil posla, objasniti svoje viđenje svoje budućnosti.
Nemaju mogućnost razumijevanja.

Isto kao sto Xiang živi na rubu svojim životom izvan primarne obitelji i sve im je strašno i joj ajme.
I Dumber, koja se usudila otići daleko.

Ne možeš umjesto drugih sazrijevati. Možda shvate, kad se samoostvariš.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.