Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 20:05   #81
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Naravno da ne
Jbg, bas mi je zao kaj si imala takva iskustva.
A jebiga.
Jos je nakon Lagerfelda bila jedna mlada zenska, psihologinja, koja mi je na sve rekla da je to uzasno i da bi ona poludila na mom mjestu. Ili tak nekaj, ne znam tocno koji izraz je upotrijebila.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:07   #82
Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Procedura je zapravo takva da ekipu koja je u početnim stadijima Alzheimera i sličnih poremećaja nakrcaju normabelima. Ti ljudi su onda toliko obamrli da nemaju snage ni iskašljavati. Uhvati ih upala pluća i, kako se radi o starijim osobama, redovno od nje i umiru.

To ti je ono kad u dva, tri mjeseca iz fizički sasvim normalne osobe (za njihovu dob) dobiješ leš.
e da, ali ne samo alzhajmeri. i atrofiraju im mišići, jer su katatonični, a onda s epolome lakše, i srce ode vrit, naravno, i ćao đaci
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:09   #83
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
A jebiga.
Jos je nakon Lagrfelda bila jedna mlada zenska, psihologinja, koja mi je na sve rekla da je to uzasno i da bi ona poludila na mom mjestu. Ili tak nekaj, ne znam tocno koji izraz je upotrijebila.
Zapravo je poprilicno common da se na terapiji koristi to nekakvo 'poravnanje' i suosjecanje s pacijentom.

Primjerice, frendica je prosla isto tako nekoliko terapeuta nakon kaj je dozijela veliku traumu, i najgore joj je bilo kod jedne koja joj je rekla pri prvom susretu nesto tipa: 'ma joj pa sta se nervirate, pa to sto se vama desilo se desilo vec hrpi ljudi, sta se nervirate', a ova u psihicki poluraspadnutom stanju, tri dana je jedva proslo od sranja. Naravno da nije nastavila ici vec se udomacila kod druge koja je dala adekvatan znacaj njezinoj boli.

Tako da je moguce da je ona htjela nesto sasvim drugo, ali je mlada i neiskusna pa se nespretno izrazila
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:15   #84
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Zapravo je poprilicno common da se na terapiji koristi to nekakvo 'poravnanje' i suosjecanje s pacijentom.

Primjerice, frendica je prosla isto tako nekoliko terapeuta nakon kaj je dozijela veliku traumu, i najgore joj je bilo kod jedne koja joj je rekla pri prvom susretu nesto tipa: 'ma joj pa sta se nervirate, pa to sto se vama desilo se desilo vec hrpi ljudi, sta se nervirate', a ova u psihicki poluraspadnutom stanju, tri dana je jedva proslo od sranja. Naravno da nije nastavila ici vec se udomacila kod druge koja je dala adekvatan znacaj njezinoj boli.

Tako da je moguce da je ona htjela nesto sasvim drugo, ali je mlada i neiskusna pa se nespretno izrazila
Da, bila je mlada jako i vjerojatno bas nije korisno reci pacijentu nesto tipa da bi ona na mom mjestu poludila, a nesto u tom stilu je rekla.
Mogla je isto tak bubnut da bi se upucala ili tak nekaj nekome tko bi ju i poslusao
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:20   #85
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Da, bila je mlada jako i vjerojatno bas nije korisno reci pacijentu nesto tipa da bi ona na mom mjestu poludila, a nesto u tom stilu je rekla.
Mogla je isto tak bubnut da bi se upucala ili tak nekaj nekome tko bi ju i poslusao
Da, dovoljno bi bilo reci nesto tipa: ' normalno da se osjecate lose, pa muz vam je bolestan, kako bi se trebali osjecati'? Ili slicno.

Al jbg i oni uce kroz greske, eh...
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:22   #86
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
e da, ali ne samo alzhajmeri. i atrofiraju im mišići, jer su katatonični, a onda s epolome lakše, i srce ode vrit, naravno, i ćao đaci
Da. Meni je fascinantno kako sve takve slučajeve uvijek povezuje jedna te ista reakcija ljudi koji su bliski tim starcima, a sve se svode na to kako su fizički aktivne i, manje-više, zdrave osobe u samo par mjeseci, ili čak tjedana, dovedene do neprepoznatiljvosti.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:37   #87
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post

Kasnije sam pukom srecom dosla do zene koja je psiholog psihoterapeut i u jednom periodu pred par godina cesto odlazila kod nje i to je vise bilo neko savjetovanje i pomaganje da se nekako nosim sa situacijama koje sam imala, a ne psihoterapija.

I danas odem k njoj kad osjetim da bi mi koristila njena strucna pomoc.

I par zena koje poznam isto su ili isle ili povremeno odu.
ja bi broj od ove žene u inbox, ako se okuražim jednom otići na šačicu razgovora.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:40   #88
Znam za slučaj gdje je žena nakon što je pretučena i silovana od vlastitog supruga nakon kirurgije završila upravo na psihijatriji. Nakon takve traume, ona je strpana u sobu s ljudima koji su i sami trebali pomoć, a ona, umjesto da se osjećala sigurno, nauživala se dodatnog straha. Psihijatar je bio daleko od onoga što bi čovjek očekivao u toj situaciji ( ovo je samo dio traume, da ne pričam kaj je proživljavala s CZSS obzirom da ima djecu koju nije mogla viđati bez njihovog nadzora ).

Ne volim generalizirati i sigurna sam da ima krasnih psihijatara, ali kad pročitam ovakva iskustva ( posebno Hannina ) baš budem ljuta na nas kao društvo generalno. Jer naravno, lakše je okrenuti glavu i pokušati zaboraviti ili se pretvarati da to ne postoji, nego boriti se s vjetrenjačama ( kako najčešće i izgleda borba s našim institucijama ).
Batiste is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:41   #89
Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Procedura je zapravo takva da ekipu koja je u početnim stadijima Alzheimera i sličnih poremećaja nakrcaju normabelima. Ti ljudi su onda toliko obamrli da nemaju snage ni iskašljavati. Uhvati ih upala pluća i, kako se radi o starijim osobama, redovno od nje i umiru.

To ti je ono kad u dva, tri mjeseca iz fizički sasvim normalne osobe (za njihovu dob) dobiješ leš.
a šta radi obitelj tih pacijenata? pa nema šanse da ne primijete takvu razliku i ne poduzmu nešto.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:53   #90
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
a šta radi obitelj tih pacijenata? pa nema šanse da ne primijete takvu razliku i ne poduzmu nešto.
Vrlo malo ljudi u tim situacijama ima energije, znanja i mogućnosti boriti se protiv sustava. Nerijetko i bude prekasno kad se shvati koliko su stvari daleko otišle.

Ti starci su ljudi kojima je svakako potrebna stručna pomoć, no nitko iz njihove obitelji im je ne može pružiti. Tako da se vjeruje liječnicima, bolnicama, sustavu.

Stvar je u tome da tim starcima treba stručna pomoć u vidu onog sela u Nizozemskoj koje je izgrađeno baš i striktno za dementne ljude koji tamo dostojanstveno žive uz svu pomoć koju im društvo može pružiti.

Mislim da nije potrebno napominjati koliko smo svjetlosnih godina daleko od toga.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 21:00   #91
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
ja bi broj od ove žene u inbox, ako se okuražim jednom otići na šačicu razgovora.
Posaljem na privat, slucajno sam ti poslala kao odgovor ovdje pa pobrisala, pa molim da se ne quota ako je netko vidio post.
Tnx

Zadnje uređivanje Hannah 3 : 13.09.2017. at 21:18.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 21:52   #92
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Antipsihotik se da kako bi AD bezbolnije uhvatio
Kako misliš uhvatio?

Hvala, već godinama mislim da joj je tip onako usput dijagnosticirao psihozu. (Naravno, nije mu palo na pamet objasniti joj što joj prepisuje ni zašto.)
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 21:55   #93
Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Dovoljno ozbiljno?
Kao prvo, ne samo da nije dovoljno ozbiljno, nego si se zbrukao do ibera.
Kao drugo, ja nisam otvorila temu, provjeri činjenice, umjesto da se sramotiš.
Kao treće, to što si na moju opasku da se glupavo sprdaš troluckanjem reagirao razdražljivim i odurnim ad hominem elaboratom, govori daleko više o tvom kratkom fitilju koji je ekplodirao u deluzivnim pretpostavkama o osobi o kojoj ne znaš ništa, navodeći nebulozne i iskrivljene podatke nečeg što niti sam rekla, niti napravila. Toliku logoreju nesuvislih projekcija trigeranih okrhnutim egom ne mogu shvatiti ni ozbiljno, a ponajmanje osobno.

Nadalje, ti ne znaš što sam ja studirala, niti u kojem polju sam se dodatno obrazovala. Istaknula sam višekratno da imam poveć broj bliskih ljudi (a i pokojeg bivšeg suradnika) koji su liječnici, a neki od njih i psihijatri i to jako dobri (jedna od najboljih mi frendica je psihoterapeut i doktor znanosti). Mnogo sam naučila od njih, mnogo toga i ništa što sam napisala nije vlastita umotvorina već ono što sam više puta čula od priznatih stručnjaka.

Uostalom, sve napisano je zgugljivo na vrlo jednostavan način i to na ozbiljnim sajtovima.

I da se osvrnem na odurne objede u kojima tvrdiš da svojim postovima mogu uništit nečiji život. Nigdje nisam umanjivala korištenje lijekova, niti znanost za koju sam istakla da je štujem (dodat ću: kao religiju), niti davala ljudima sugestije da se ne liječe, upravo SUPROTNO. Pričali smo SVI (a ti si se uhvatio mene jer mi nisi bio smiješan), o stručnim i vrlo nestručnim liječnicima i iskustvima sa njima, o prebrzom propisivanju ozbiljnih lijekova (odi malo na pdf Psihologija i vidi koliko more ljudi sa anks-depr muče najgore more i nuspojave zbog krivih lijekova a i one koji pričaju svoje puteve od pakla do dobrih stručnjaka i uspjeha) i nitko tu nije negirao znanost niti sugerirao ikom na topiku nešto opasno.

Otvorili smo dijalog o bitnom problemu u društvu. U ovoj i prošloj godini ubilo se 7 ljudi koje više ili manje poznajem. SEDAM. Ljudi pucaju pod stresom, sve je više paničnih napada, anksioznosti, depresije. I ljudi o tome šute, jer u našem balkanoidnom društvu gdje se mnogi ljudi ili sprdaju time (wink fuckin wink) ili su strahovito predrasudni o tome pa će marginalizirat i osudjivat od straha i neznanja i vlastite bližnje, a kamoli daljnje. I zato je ok imat dijalog. I ovdje sam samo diskutant medju ljudima (od kojih je dobar broj inteligentan) od kojih svi možemo nešto i naučit i rado ću s njima razmijenit iskustva.

Kojoj raspravi se možeš u bilo kojem trenu priključit normalno ili ne, a ne popizdjet i pokušat me zgazit i izdemonizirat jer sam rekla da ti je fora glupa. I je, glupa je.

P.S. Malo pročitaj o tematici prije nego kreneš u brukanje
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:02   #94
Ova tema je nastala iz druge, pa nije baš da je otvorena s nekim ciljem, tako da mi je sad poteško usmjeriti je negdje.
Hoćete li da je tema generalno o psihičkom zdravlju, a da za neke specifičnije stvari, kao - koje lijekove uzimate, u kojim dozama i to - ipak pređete na specijaliziraniji podforum?
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:06   #95
Dobra ideja. Samo da se specificira dokle ić.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:07   #96
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
(a ti si se uhvatio mene jer mi nisi bio smiješan)
A ne, milo, ne bu išlo. Ti si se uhvatila mene. Gle, tu:

Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
"Ćaknute kokoške - psihotema (kad kokoš laje, a ne grize)"

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
S obzirom na epidemiju suicida, možda da loš humor vratimo nazad u dupe?
I onda opet tu:

Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Epidemiju? Suicida?

Jel HZJZ zna za to?

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Odustani od pokušaja bivanja duhovitim. Nije smiješno.
I krenula s ad hominemom kojeg meni pripisuješ.

Okej?
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:11   #97
Mislim da je vrijeme da zguglaš "ad hominem".

Takodjer, dosta, ajmo, šetnjica. Popij čaj od valerijane.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:23   #98
Tu ćete vas dvoje stati.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:33   #99
Ako želite raspravljati o konkretnim lijekovima i dozama, pređite na Psihokauč.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 23:21   #100
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Zapravo, to je dost u skladu s ovim hrvatskim shvacanjem, o 'dijeljenju lijekova sakom i kapom' i zlim psihijatrima koji iz ljudi rade ludjake.

Ja sam 3.5 godine isla samo na terapiju i nisam dobila ni bombone, najmanje moguce doze lijeka pripisane su mi kad sam fakat bila jako lose. Doktorica je odlicna i vrlo oprezna s medikamentima.
nemoj se ljutiti, ali to je tvoje iskustvo i ne ide svaki negativan stav prema nečemu na pleća standardne hrvatske gluposti.
bio je davno jedan psihijatar objavljivao feljtone u jutarnjem o stanju psihijatrije u hrvatskoj i navukao si bijes kolega na vrat.
sama si napisala razliku čitavog spektra dijagnoza koje se različito tretiraju i da, jako često se teže pacijente nakljuka lijekovima i dođite nam za mjesec dana. a za mjesec dana, tko živ, tko mrtav. idu stvari na bolje, ali i dalje nema svugdje nekakve strukturirane terapije nego evo ti jedan recept, drugi recept, a ti se snađi, druže.

o ovom prepisivanju zolofta djeci bolje da ne počinjem jer je krivo na toliko razina.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.