Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2007., 21:30   #21
nije da pametujem ali nekim ljudima bi stvarno trebalo pod hitno oduzeti internet zbog.........


google u sake i upisi samoborcek i procitaj opce uvjete putovanja. kraj nagadjanja.
hiro111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:31   #22
Quote:
hiro111 kaže: Pogledaj post
nije da pametujem ali nekim ljudima bi stvarno trebalo pod hitno oduzeti internet zbog.........


google u sake i upisi samoborcek i procitaj opce uvjete putovanja. kraj nagadjanja.
ti to možda na mene misliš???
Babydoll84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 11:20   #23
Quote:
Marin17 kaže: Pogledaj post
Ovako jučer oko 22 05 sam putovao iz zadra za zagreb u autobusu samoborčeka, i u jednom trenutku je nešto explodiralo u motoru i autobus je počeo gorit,ljudi su počeli paničarit ubrzo se kabina napunila dimom i putnici su počeli bejžat van, i ja sam bio jedan od njih.Uspjeli smo izbječ smrt za dlaku i izač iz busa neozljeđeni. Vozači su pokušavali ugasit požar ali bezuspješno jer je vatra došla do rezervara koji je bio pun goriva i autobus je jednostavno explodirao zajedno sa našom prtljagom u bunkerima. Večina putnika bila su studenti i večini je to bila sva roba u prtljažniku.
Ja sam osobno imao stvari u vrijednosti od 15 000 kuna , e sad mene zanima kako da meni oni to plate pošto sam ja platio njima kartu za to moram bar bit djelomično osiguran kad se neš tak dogodi? Zvao sam samoborček i oni mi kažu kao nazovite za 3 dana, mislim katastrofa a ko gleda to da ja neman čarape druge za obuč, da neman x za hranit se i to, sve je izgorilo?
Dakle moje pitanje je kako da sad ja izvučem od njih odstetu, dal da ih gonim sa odvjetnikom ili ce bit nagodba po vama, jer mislim ja sigurno necu pristat na neki minimalac
15000 kuna dole u prtljazi.........CCC, kako smo lakomi pa bi htjeli preko noći uzeti......
Pa dobro, šta si to nosio u prtljazi za 15000 kuna?
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 11:29   #24
Quote:
I.G. kaže: Pogledaj post
15000 kuna dole u prtljazi.........CCC, kako smo lakomi pa bi htjeli preko noći uzeti......
Pa dobro, šta si to nosio u prtljazi za 15000 kuna?

Nek je imao laptop i evo ti.
A što ste toliko bijesni na čovjeka koji traži svoje?
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 11:30   #25
Quote:
hiro111 kaže: Pogledaj post
google u sake i upisi samoborcek i procitaj opce uvjete putovanja. kraj nagadjanja.
Nema toga na Samoborčekovim stranicama. Ako već to tvrdiš, daj link pa onda budemo bili na kraju nagađanja.
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 15:19   #26
Quote:
Babydoll84 kaže: Pogledaj post
bez odvjetnika sumnjam da ćeš nešto moći (osim ak sam znaš napisat tužbu...),
Uopće ne treba odvjetnika, ako neće tužiti.

Najprije u Samoborčeku traži podatak gdje je autobus osiguran, onda u to osiguravajuće društvo, napiše odštetni zahtjev i to ide u proceduru.
U odštetnom zahtjevu specificiraš sve što je bilo u prtljagi i onda to ide u proceduru.
ivana33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 15:24   #27
Quote:
ivana33 kaže: Pogledaj post
Uopće ne treba odvjetnika, ako neće tužiti.

Najprije u Samoborčeku traži podatak gdje je autobus osiguran, onda u to osiguravajuće društvo, napiše odštetni zahtjev i to ide u proceduru.
U odštetnom zahtjevu specificiraš sve što je bilo u prtljagi i onda to ide u proceduru.
napokon jedan pametan odgovor...
što se tiče osiguravatelja, mislim da se radi o euroherc osiguranju. no, danas bogu hvala imamo internet pa mozes jednostavno poslati mail i jednima i drugima i to provjeriti a da se i ne ustanes iz fotelje...
__________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...
farki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 23:32   #28
Quote:
center_godess kaže: Pogledaj post
Nema toga na Samoborčekovim stranicama. Ako već to tvrdiš, daj link pa onda budemo bili na kraju nagađanja.
Ima, ima, samo treba malo bolje pogledati...

http://www.samoborcek.hr/opciuvjeti.html
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 18:48   #29
Ozlijeđen u automobilskoj nesreći - naknada

ovako... bio sam teško ozlijeđen u automobilskoj nesreći kao suvozač na stražnjem sjedalu auta.... imao sam potres mozga, kontuziju oba plućna krila, slomljen nos, slomljenu čeonu kost, šivan na više mjesta, vrat.... i imam posljedicu koja još traje, paralizu centra za ravnotežu... nisam tužio vozača privatno, nego bi tužio osiguranje automobila... bio sam u alkoholiziranom stanju, kao i svi u autu... dal netko zna kako ide isplata u vezi toga ?? dal alkoholiziranost umanjuje novčanu naknadu ?? koliko se otprilike dobije novaca ??
BaTiCh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 03:12   #30
Obrati se odštetnim zahtjevom osiguravajućoj kući kod koje je bilo osigurano vozilo, te uz zahtjev priloži presliku med. dokumentacije. Šteta će ti biti umanjena za tvoj doprinos nastanku iste i to zbog pristanka na vožnju sa pijanim vozačem, te vjerojatno i zbog ne vezivanja sigurnosnim pojasom - ukupno cca 30%. Prema navedenim ozljedama naknada umanjena za doprinos mogla bi se kretati oko 20.000,00 kn (uz ev. laki stupanj naruženosti zbog šivanja do 25.000,00 kn).
arto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:02   #31
znači koliko se otprilike dobije za te ozljede?? ima kakav link ??
BaTiCh is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 11:36   #32
Quote:
BaTiCh kaže: Pogledaj post
znači koliko se otprilike dobije za te ozljede?? ima kakav link ??
Više nego što će ti ponuditi osiguratelj. Dakle, angažiraj odvjetnika koji će podnijeti odštetni zahtjev osiguratelju, ako ne budete zadovoljni tužiti ćeš ih i u parnici će se provesti medicinsko vještačenje na okolnost tvojih ozljeda. Tek tada, kada vještak utvrdi koje si vidove štete trpjeo i koji je njihov opseg, moći će se okvirno govoriti o naknadi, koja će biti umanjena za tvoj doprinos opsegu štetnih posljedica.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 12:29   #33
Quote:
BaTiCh kaže: Pogledaj post
ovako... bio sam teško ozlijeđen u automobilskoj nesreći kao suvozač na stražnjem sjedalu auta.... imao sam potres mozga, kontuziju oba plućna krila, slomljen nos, slomljenu čeonu kost, šivan na više mjesta, vrat.... i imam posljedicu koja još traje, paralizu centra za ravnotežu... nisam tužio vozača privatno, nego bi tužio osiguranje automobila... bio sam u alkoholiziranom stanju, kao i svi u autu... dal netko zna kako ide isplata u vezi toga ?? dal alkoholiziranost umanjuje novčanu naknadu ?? koliko se otprilike dobije novaca ??
Zbog ovog boldanog, preporučio bih ti nagodbu sa osiguranjem. Sudski proces bi mogao završiti i nepovoljno po tebe.
Uzmi u obzir i činjenicu da će alkoholizirani vozač morati vratiti novce koje ti dobiješ.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 17:29   #34
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Uzmi u obzir i činjenicu da će alkoholizirani vozač morati vratiti novce koje ti dobiješ.
Samo ukoliko osiguratelj dokaže kauzalni neksus alkoholiziranost-štetni događaj. Osim toga, osiguratelj će se probati regresirati od vozača i ako naknadu isplati vansudski
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 18:57   #35
ako je vozac bio pod utjecajem alkohola ide regres svakako.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 20:12   #36
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
Samo ukoliko osiguratelj dokaže kauzalni neksus alkoholiziranost-štetni događaj. Osim toga, osiguratelj će se probati regresirati od vozača i ako naknadu isplati vansudski
Uzmi u obzir činjenjicu da je svjesno sjeo u automobil sa alkoholiziranim vozačem. Dobar odvjetnik mu može srušiti tužbu, pa će još i platiti troškove.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 20:13   #37
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
ako je vozac bio pod utjecajem alkohola ide regres svakako.
Da.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 20:30   #38
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Da.
volim ove sazete komentare
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 00:55   #39
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
volim ove sazete komentare
Aj, jebsetamo.
Pokušavam bit ozbiljan.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 08:43   #40
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
ako je vozac bio pod utjecajem alkohola ide regres svakako.
Da, ali je na štetniku mogućnost dokazivanja nepostojanja uzročno-posljedične veze, osiguratelji gube mnoge takve parnice
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ

Zadnje uređivanje baobab : 04.12.2007. at 09:53.
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.