Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2006., 09:39   #61
Quote:
dorlic kaže:
Ako trebate foto i video - preporučam - http://www.focusvideo.hr/
Vidio sam ga na djelu i sigurno vam neće biti žao.
Tip je fantastičan, nikak da prezalim kaj je bukiran na moj datum. A cijena mu je cca 8000,00 kn.
stela25 is offline  
Old 24.03.2006., 22:43   #62
Question fotograf i bend za moje vjenčanje

Pozdrav svima! Može li mi tko pomoći oko izbora fotografa i benda za moje vjenčanje? Udajem se u 11. mjesecu. Želim spontane, prirodne fotografije koje će pričati moju priču vjenčanja. Sve što sam do sada vidjela mi je 'umjetno'. Želim da mi fotografiju stvarno budu nešto posebno. Tražim i bend koji svira pretežno stranu muziku i ne svira narodnjake. Hvala na pomoći!
light blu is offline  
Old 26.03.2006., 01:26   #63
Wink vjenčanja

Quote:
misiz S kaže:
Da, evo na primjer to je detalj koji se meni ne svidja. Ali da je cijena OK, je.
Sto vise prijedloga to bolje.
UKUSI SU RAZLICITI!!!
Vidis, to se niti meni ne svidja! Ak ima previše photoshopa, znači da fotograf izvlači fotke. To mi je onda prezasićeno. Ja surfam po netu, još nisam našla fotografa koji bi mi se svidio.
light blu is offline  
Old 26.03.2006., 03:14   #64
Wink fotograf za vjenčanje

Quote:
light blu kaže:
Vidis, to se niti meni ne svidja! Ak ima previše photoshopa, znači da fotograf izvlači fotke. To mi je onda prezasićeno. Ja surfam po netu, još nisam našla fotografa koji bi mi se svidio.

Ja sam se udala prosle godine. Uzeli smo po preporuci Foto Stefano. Slikao nas je talijan i mislim da nitko nema lijepe fotke kao ja!!! Tip je okolo skakao, tražio kadrove, lovio spontane slike, a tek kako nam je složio album!? Vidi se po stilu i profesionalnosti da je došao iz Italije. Pogledaj si www.stefano.com.hr i vidjet ćeš o čemu pričam. Ja ga svima preporučam jer sam stvarno prezadovoljna.
točkica is offline  
Old 27.03.2006., 08:27   #65
Točkica, koliko je ispalo fotografija i koliko ti je zaracunao?
puma7 is offline  
Old 27.03.2006., 08:57   #66
Quote:
točkica kaže:
Ja sam se udala prosle godine. Uzeli smo po preporuci Foto Stefano. Slikao nas je talijan i mislim da nitko nema lijepe fotke kao ja!!! Tip je okolo skakao, tražio kadrove, lovio spontane slike, a tek kako nam je složio album!? Vidi se po stilu i profesionalnosti da je došao iz Italije. Pogledaj si www.stefano.com.hr i vidjet ćeš o čemu pričam. Ja ga svima preporučam jer sam stvarno prezadovoljna.
No offence, ali tip je preskup. Mislim 5500-6500 dati samo za fotke - dobis oko 250 fotki malog formata i 50 komada velicine A4 i A5 - a cijena ovisi o albumu u koji ce ti staviti velike fotke.
Mislim radi on prekrasne fotke, ali je preskup, e da i fotke ti da na CD-u ali u smanjenoj rezoluciji. Hm...
Onda blica na misi - sto se meni nikako ne svidja...
Sorry, ali...
Znam ja taj talijanski nacin snimanja i sve je to prekrasno, pa ne bi isla kod njih da mi se ne svidja - ali za 6500 mogu naci fotografiranje i snimanje (nije da cu snimati, ali).
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Old 30.03.2006., 16:14   #67
Quote:
puma7 kaže:
Točkica, koliko je ispalo fotografija i koliko ti je zaracunao?
Platili smo oko 6000 kuna. Znam da je sve bilo korektno jer kolko smo dogovorili, tolko je koštalo. Ne žalim ni jedne jedine kune, jer slike kakve smo dobili vrijede mnogo više, čega sam postala svjesna tek nakon, jer mi je u pripremama vjenčanja sve zvučalo jako skupo.(Pretpostavljam da znaš i sama na o čemu pričam!)
Moja kuma, koja nije uzela foto Stefano jako je požalila jer je platila koju tisućicu manje da jeftinije prođe. Njene slike nisu loše, al' sad joj je zao, jer moje slike vrijede mnogo mnogo više - imaju jak umjetnički štih i da netko tako radi u Hrvatskoj stvarno još nisam vidjela.
Nazovi u studio i vidi sama!
točkica is offline  
Old 31.03.2006., 07:45   #68
Bila sam ja tamo, i sve je to krasno, ali po meni, a nisam totalni tutlek za fotografiju, naprotiv, V&S rade jednako dobre fotke samo sto ne baziraju cijenu na obliku, boji i materijalu albuma u kojima dobijes fotke nego na razlicitom broju fotki razlicitog formata. Dakle po meni kvaliteta fotki je jednaka samo je razlika u pakiranju - i rezoluciji tvojih fotki na CD-u koji dobijes. Mislim, sto ako meni nakon svega dodje moja baka koja kaze da bi ona htjela istu takvu fotku kakvu smo si mi uokvirili za na zid u istom formatu. Sto da joj kazem, cuj baka, ne moze. O tome pricam...
Kvalitetu Stefana ne dovodim u sumnju, pa da nisu dobri ne bih ja tamo ni isla. Ali eto, ovi su mi vec isprobani i bili su odlicni, a i cijena im je niza. Meni album ne treba, berm ne onakav, budem si ja sama slozila album
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Old 31.03.2006., 10:43   #69
Quote:
točkica kaže:
Ja sam se udala prosle godine. Uzeli smo po preporuci Foto Stefano. Slikao nas je talijan i mislim da nitko nema lijepe fotke kao ja!!! Tip je okolo skakao, tražio kadrove, lovio spontane slike, a tek kako nam je složio album!? Vidi se po stilu i profesionalnosti da je došao iz Italije. Pogledaj si www.stefano.com.hr i vidjet ćeš o čemu pričam. Ja ga svima preporučam jer sam stvarno prezadovoljna.
Stefano odlicno radi fotografiranje vjencanja, radio sam s njim u par navrata i osobno se uvjerio. posjeduje vrhunsku opremu i vecinom radi s jos jednom osobom koja razmjesta po potrebi pozadinske bliceve. povecanja izradjuje u italiji na posebnom papiru. u cijenu je uracunat i skuplji album, logicno je da takav arazman vise i kosta.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Old 31.03.2006., 10:55   #70
Quote:
light blu kaže:
Pozdrav svima! Može li mi tko pomoći oko izbora fotografa i benda za moje vjenčanje? Udajem se u 11. mjesecu. Želim spontane, prirodne fotografije koje će pričati moju priču vjenčanja. Sve što sam do sada vidjela mi je 'umjetno'. Želim da mi fotografiju stvarno budu nešto posebno. Tražim i bend koji svira pretežno stranu muziku i ne svira narodnjake. Hvala na pomoći!
Spontane i prirodne fotografije zahtjevaju iskusnog fotografa, mladence spremne na suradnju i dovoljno vremena da se fotografira bez pretjerane zurbe (joj pozurite, pa cekaju nas gosti u restoranu) i dobro prirodno okruzenje (parkovi ,zelenilo i slicno). idealno je da fotografiranje obavite dan prije vjencanja sto bi znacilo 2 - 3 sata opustenog fotografiranja.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Old 31.03.2006., 11:09   #71
Quote:
light blu kaže:
Pozdrav svima! Može li mi tko pomoći oko izbora fotografa i benda za moje vjenčanje? Udajem se u 11. mjesecu. Želim spontane, prirodne fotografije koje će pričati moju priču vjenčanja.!
11 mjesec nije bas idealan za fotografiranje, losi svijetlosni uvijeti i hladnoca koja nije bas opustajuca mogu lose utjecati na kvalitetu fotografija. posto su dani u tom razdoblju kraci, organizirajte fotografiranje ranije, obavezno prije sumraka.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Old 31.03.2006., 11:31   #72
Quote:
misiz S kaže:
Bila sam ja tamo, i sve je to krasno, ali po meni, a nisam totalni tutlek za fotografiju, naprotiv, V&S rade jednako dobre fotke samo sto ne baziraju cijenu na obliku, boji i materijalu albuma u kojima dobijes fotke nego na razlicitom broju fotki razlicitog formata. Dakle po meni kvaliteta fotki je jednaka samo je razlika u pakiranju - i rezoluciji tvojih fotki na CD-u koji dobijes. Mislim, sto ako meni nakon svega dodje moja baka koja kaze da bi ona htjela istu takvu fotku kakvu smo si mi uokvirili za na zid u istom formatu. Sto da joj kazem, cuj baka, ne moze. O tome pricam...
Kvalitetu Stefana ne dovodim u sumnju, pa da nisu dobri ne bih ja tamo ni isla. Ali eto, ovi su mi vec isprobani i bili su odlicni, a i cijena im je niza. Meni album ne treba, berm ne onakav, budem si ja sama slozila album

Logično je da svatko želi opravdati novce koje je potrošio (ja) ili namjerava potrošiti (ti). Meni je drago da se tebi sviđa kako radi studio koji si izabrala za svoje vjenčanje. To je tvoj ukus, ali se ne slažem sa tobom da ''.. je kvaliteta fotki jednaka, a razlika u pakiranju...''. Fotke NIMALO nisu slične. Pogledaj kakvo svjetlo radi Stefano, a tek kakve kadrove ima. Pa to je film! Zato ono što ja imam u svome albumu je prava fotografija!!! Za takve slike bi duplo platila! Pusti detalje -prezentacija, ovolko slika, ovakav album.. samo želim reći da moje slike kroz svu svoju prirodnost imaju ono nešto više, jednu atmosferu, touch, što ćeš ti misliti da imaš jer će biti zakamuflirane mnogobrojnim obradama, ali u suštini će biti jako sirove i nabrijane. Bitno da se tebi sviđaju, nisam mislila ništa loše. Što se albuma tiče - izabrala sam preslatki sa rižinim papirom i velikom plavom kutijom od pliša, jer mi je naravno uz kvalitetu fotografija jako važna i prezentacija (dok bi si ti..''sama složila album..''). Ja sam prepustila profesionalcu da ispriča našu priču vjenčanja, uz naravno sugestiju i sa naše strane.Što se ''naših baka tiče'', moja ima jako lijepe fotografije koje sam joj dala umnožiti, dok naši roditelji imaju po jedan slatki album s fotografijama koje smo ciljano za njih izabrali. Tako da ne razumijem što si ovdje htjela reći. Da ne duljim, STO LJUDI STO ĆUDI!
Nadam se da ćeš svojim odabirom i svojim vjenčanjem biti zadovoljna.
točkica is offline  
Old 31.03.2006., 13:34   #73
Quote:
vitaka kaže:
11 mjesec nije bas idealan za fotografiranje, losi svijetlosni uvijeti i hladnoca koja nije bas opustajuca mogu lose utjecati na kvalitetu fotografija. posto su dani u tom razdoblju kraci, organizirajte fotografiranje ranije, obavezno prije sumraka.
A kakvi su uvijeti s obzirom na svjetlo krajem svibnja (točnije 20.)? Vjenčanje je u 17.30 (do 18h),a ja bih rado da me moj dragi prvi put vidi u vjenčanici kad uđem u crkvu...
Paula K. is offline  
Old 31.03.2006., 13:50   #74
Quote:
točkica kaže:
je kvaliteta fotki jednaka, a razlika u pakiranju...''. Fotke NIMALO nisu slične. Pogledaj kakvo svjetlo radi Stefano, a tek kakve kadrove ima.
Zato ono što ja imam u svome albumu je prava fotografija!!! Za takve slike bi duplo platila!
moje slike kroz svu svoju prirodnost imaju ono nešto više, jednu atmosferu, touch, što ćeš ti misliti da imaš jer će biti zakamuflirane mnogobrojnim obradama, ali u suštini će biti jako sirove i nabrijane.
izabrala sam preslatki sa rižinim papirom i velikom plavom kutijom od pliša, jer mi je naravno uz kvalitetu fotografija jako važna i prezentacija (dok bi si ti..''sama složila album..'').
Što se ''naših baka tiče'', moja ima jako lijepe fotografije koje sam joj dala umnožiti, dok naši roditelji imaju po jedan slatki album s fotografijama koje smo ciljano za njih izabrali. Tako da ne razumijem što si ovdje htjela reći. Da ne duljim, STO LJUDI STO ĆUDI!

Nadam se da ćeš svojim odabirom i svojim vjenčanjem biti zadovoljna.
Dakle, kao prvo ja ne znam koliko se ti bavis fotografijom ili ne, ali kod mene ne prolazi samo talijansko ime. S talijanima sam se dosta druzila i znam kako rade - i to je taj stil. Kadrovi su dobri ali ne znaci da su najbolji u Hrvatskoj, i pogotovo ne da netko drugi to ne bi mogao napraviti.

O pravoj fotografiji bi se dalo razgovarati. Dakle, ja niti u jedno trenutku nisam rekla da Stefano ne slika dobro, ali jos jednom ponavljam nije apsolutni vladara fotgrafije. Ima jos dobrih fotografa, Stefano nije naj naj naj.

Drago mi je se tebi tvoje slike svidjaju. I nase ce biti krasne, i imat ce prirodnost, jer sam vidjela nase fotografe na djelu i produkt njihovog rada. A sto se digitalne obrade tice - kako ti znas da oni nisu tebi nesto obradjivali??? Prva stvar, druga stvar, tko kaze da moji ne znaju slikati ili jos gore da ce kamuflirati Photoshopom nedostatke. I kako mozes reci da ce nase fotke biti sirove i nabrijane. Mislim sorry, ali ne mozes!!!

Sto se albuma tice, ne treba mi rizin papir i ne patim na takve stvari, super ako se tebi svidio ali ja ne namjeravam dati 1000 kuna za album. Ne pada mi na pamet, isto kao sto necu trositi silne novce na cvijece i sama cu s kumom slagati aranzmane za crkvu.

A kad vec dajem sve te silne novce i tako dalje za te fotke e onda ima da mi ih daju u originalnoj rezoluciji da ako zelim ih sve razvijem na A4.

A sto se albuma za roditelje tice necu dati 500 kn za 50 fotki regularne velicine u albumu.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Old 31.03.2006., 14:15   #75
Quote:
Paula K. kaže:
A kakvi su uvijeti s obzirom na svjetlo krajem svibnja (točnije 20.)? Vjenčanje je u 17.30 (do 18h),a ja bih rado da me moj dragi prvi put vidi u vjenčanici kad uđem u crkvu...

Ista priča samo par dana kasnije (10.06.17:30h)
stela25 is offline  
Old 31.03.2006., 16:52   #76
Quote:
Paula K. kaže:
A kakvi su uvijeti s obzirom na svjetlo krajem svibnja (točnije 20.)? Vjenčanje je u 17.30 (do 18h),a ja bih rado da me moj dragi prvi put vidi u vjenčanici kad uđem u crkvu...
u svibnju su dani duzi i topliji tako da ne moras brinuti, ipak preporucio bi da fotografiranje barem onih glavnih fotografija (poze) samo vas dvoje, obitelj i kumovi obavite prije vjencanja u crkvi, ostatak mozete kasnije kod oltara i izvan crkve, sto bi zanacilo da pred crkvom budete barem pola sata prije.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Old 31.03.2006., 17:08   #77
Quote:
Paula K. kaže:
A kakvi su uvijeti s obzirom na svjetlo krajem svibnja (točnije 20.)? Vjenčanje je u 17.30 (do 18h),a ja bih rado da me moj dragi prvi put vidi u vjenčanici kad uđem u crkvu...
znam da je taj trenutak prvog pojavljivanja pred buducim i pred uzvanicima poseban, no dobre fotografija ovise o uvjetima i vremenu kojeg ce te odvojiti u tu svrhu.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Old 02.04.2006., 19:15   #78
Quote:
stela25 kaže:
Ista priča samo par dana kasnije (10.06.17:30h)
Hey,Stela! Baš mi je drago da su nam datumi blizu da te priupitam u kojoj ste vi sad fazi. Mi sutra počinjemo dijelit pozivnice
Paula K. is offline  
Old 03.04.2006., 08:06   #79
Quote:
Paula K. kaže:
Hey,Stela! Baš mi je drago da su nam datumi blizu da te priupitam u kojoj ste vi sad fazi. Mi sutra počinjemo dijelit pozivnice

Mi smo u fazi da cemo dobiti pozivnice u srijedu. Kak cete ih dijeliti?? Hocete ici do svakoga ili cete se naci s odredjenom ekipom pa podijeliti??? Doduse mi smo 24. 06. pa ima jos vremena, ali dok se mi uspijemo naci sa svima...
Nikad nije prerano :-) Uostalom jos s listom mladenaca, pa da das ljudima i vremena
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Old 03.04.2006., 08:51   #80
Quote:
Paula K. kaže:
Hey,Stela! Baš mi je drago da su nam datumi blizu da te priupitam u kojoj ste vi sad fazi. Mi sutra počinjemo dijelit pozivnice
Iduci tjedan pocet cemo ih dijeliti, a ovaj tjedan iz radim. Ak ih zavrsim do vikenda onda cemo neke vec ovaj tjedan podijeliti.

Fale mi jos kolaci, njegovo odjelo i vjencano prstenje.
stela25 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.