Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2005., 15:00   #41
Quote:
franka72 kaže:
mozda da pokusas pricati s malim (zanm da je mislis da je premalen da bi skuzio ali vjeruj mi bude....tipa objasniti mu tata mora raditi i kad se vrati s posla idemu u setnju ili gdje vec).

djeca žive u sadašnjem trenutku, a ne u budućnosti.
njemu u tom trenutku (sve i da razumije) ništa ne znaći to što ćemo mi doći po njega za osam sati i izvesti ga u šetnju, igrati se s njim itd, itd.
pojam vremena je malo drugačiji u njihovim glavicama
kada ga ostavljamo, odlazimo od njega...on to tako percipira
za pet minuta moj već s tetom vrišti od smijeha, no taj trenutak je ostao negdje zapisan, u njemu i u nama.
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 15:09   #42
Moram priznati da je i meni ideja da osam do deset sati sjedim u nekom uredu (a ponekad i besposleno) a da za to vrijeme moje dijete čuva netko drugi upravo zastrašujuća; no mi smo život za sada organizirali tako da vrijeme provodimo sa djetetom, jasno mi je da svatko nema takve mogućnosti, a mnogi bome imaju i drugačije prioritete.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 19:42   #43
ako ga zelis imati iz sebicnih razloga,onda ga nemas sta ni "stvarati"
ono pripada zivotu,ne tebi ili meni
__________________
aj ne smaraj
jubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 00:45   #44
Re: ZaŠto UopĆe Imati Dijete?

Quote:
StrangeDays kaže:
.......
Meni je tvoj post bacio led niz kraljeznicu: tocno sam u istom filmu sada.

Jasno, nije dijete moja igracka i nece ga ni zivot maziti i staklena zvona su losa i bla bla ....... ali halo! 14 mjeseci! 14! Tek se naucilo maziti, ne zna jos ni zlicu drzati kako treba, jedino na svijetu sto zeli i treba su mama i tata. Da sad moze birati (da ju netko pita) izmedju ukupnog asortimana toys'r'us/vozacke u 16-oj i pogleda u ledja svako jutro, sto bi odabrala? Eh.

Sigurno jednom dodje trenutak kad je jasno da djetetu treba vise socijalne interakcije od igre s mamom i ja zestoko zavidim sretnicima koji si mogu priustiti biti uz mrvicu do tada.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 03:03   #45
Mozda sam gruba, a mozda ovo zvuci kao klise, ali ti ne mozes dati svome djetetu ono cega nemas.

Kuzis ako sebe ne mozes napraviti sretnim, ako ne mozes biti zadovoljan svojim zivotom kako mislis "to sto nemas" dati svome klincu?

Tvoj malac nema nista od tvoje grize savjesti. Uradi najbolje s onim sto imas i sretno.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 10:41   #46
da djeca osjete kako se mi osjecamo!!

Ako si ti sam po sebi depresivac ( a znas se do sad) onda se ne cudi na kog ti je mali (sorry ako cu te eventualno uvrijediti).
zato u 17 kad zatvorim vrata svog ureda, ne postoji vise nista, nego samo moje dijete ( i muz .
franka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 15:28   #47
Nisam depresivac..
Nisam niti posesivka...
Nije mi niti neki loš dan...
Niti sam gruba, niti klinca držim pod staklenim zvonom, nit me se može veslti, ali nisam niti čisti racio..

Ali jako dobro razumijem što je čovjek pokušao reći...i žao mi je što se tako osjeća...
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 16:23   #48
Quote:
deatwin kaže:
Nisam depresivac..
Nisam niti posesivka...
Nije mi niti neki loš dan...
Niti sam gruba, niti klinca držim pod staklenim zvonom, nit me se može veslti, ali nisam niti čisti racio..

Ali jako dobro razumijem što je čovjek pokušao reći...i žao mi je što se tako osjeća...
hvala na razumijevanju...
__________________
dobar, čedan i bezazlen . . .
StrangeDays is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 16:33   #49
Quote:
deatwin kaže:
Nisam depresivac..
Nisam niti posesivka...
Nije mi niti neki loš dan...
Niti sam gruba, niti klinca držim pod staklenim zvonom, nit me se može veslti, ali nisam niti čisti racio..

Ali jako dobro razumijem što je čovjek pokušao reći...i žao mi je što se tako osjeća...
Sve je to stvar percepcije.
Mozda ti zaista ne mislis da si depresivka itd, ali mozda bi netko tko je objektivniji od tebe u tom slucaju trebao donijeti sud?



Ne tvrdim da jesi ili nisi, samo razmisljam glasno.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 20:00   #50
Zašto imati dijete?

Hoce li netko reci zasto se odlucio imati dijete? Evo mojih razmisljanja o tome zasto to nema smisla:
- trudnoca je poput duge i lagane bolesti - debljanje, hormoni, mucnine
- porod je poput operacije - neugodan, bolan, ostavlja trajne posljedice i pocentijalno je opasan po zivot
- prodjes trudnocu i imas malu bebu koja place po noci, urlice, besvjesno bice sto samo jede, place i kenja - zbogom nocnom odmoru, dobro jutro zasrani pampers
- kad malo naraste dijete je mozda polusvijesno bice, sebicno i neposlusno, trci okolo, prlja, dira, ugrozava svoje zdravlje i zivcira te glupim ponasanjem, nema tu zanimljivih razgovora nego 1001 pitanje "zasto", puno puta ponovljeno, te razgovori na nivou debila "gu gu bu bu"
- kad naraste jos malo, krenut ce u skolu, stalo ti je do djeteta, no sad ide na ispiranje mozga od strane tamo nekih uciteljskih likova koji ce mu prodavati ideje mozda oprecne tvojima, dobro jutro brige da li ga druga djeca tuku ili je zavrsio pod kotacima tramvaja
- prodje gimnaziju, ide na faks, formira se kao licnost polako, ali dolazi klasicna teeny pobuna protiv roditeljskog svjetonazora
- zavrsi faks, odlazi ziviti svoj zivot, zeli privatnost

Dakle, najbolje godine zivota, neki middle age, kad imas energiju i novac, potrosis na podizanje ljudskog bica koje ce ti uzeti vrijeme, sredstva i ljubav, te ce te na kraju napustiti. Ako si nezadovoljan svijetom u kom zivis, zasto u njega donjeti jos jedan zivot? Nije li to namjerna okrutnost najgore vrste?
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 20:02   #51
ja se isto ne osjecam fizicki spremna za takvo traumaticno iskustvo.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 20:11   #52
Ja sam muskarac, pa mene direktno ne tangira fizicko iskustvo, no ne zelim da se moja draga pati, a niti ne razumijem zasto bi se htjeli uvaliti u nesto takvo. Mislim: ako slomis nogu, oporavit ces se, donekle, no to ne znaci da si zelis slomiti nogu.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 20:13   #53
zaista je steta sto su se tvoji roditelji odlucili na takvo traumaticno iskustvo, u pravu si
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 20:14   #54
ja volim djecu, i volim se baviti njima, i to mi ide, ali jednostavno nemam potrebu proci kroz trudnocu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 20:17   #55
Quote:
kemik kaže:
zaista je steta sto su se tvoji roditelji odlucili na takvo traumaticno iskustvo, u pravu si
to si meni napisala?
gle, nisam rekla da ne zelim imati dijete, napisala sam samo da ne znam kako bih ga rodila
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 20:17   #56
ni slucajno natch, znas da ja tebe volim

njemu.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 20:23   #57
Quote:
Arslan kaže:
Hoce li netko reci zasto se odlucio imati dijete? Evo mojih razmisljanja o tome zasto to nema smisla:
- trudnoca je poput duge i lagane bolesti - debljanje, hormoni, mucnine
- porod je poput operacije - neugodan, bolan, ostavlja trajne posljedice i pocentijalno je opasan po zivot
- prodjes trudnocu i imas malu bebu koja place po noci, urlice, besvjesno bice sto samo jede, place i kenja - zbogom nocnom odmoru, dobro jutro zasrani pampers
- kad malo naraste dijete je mozda polusvijesno bice, sebicno i neposlusno, trci okolo, prlja, dira, ugrozava svoje zdravlje i zivcira te glupim ponasanjem, nema tu zanimljivih razgovora nego 1001 pitanje "zasto", puno puta ponovljeno, te razgovori na nivou debila "gu gu bu bu"
- kad naraste jos malo, krenut ce u skolu, stalo ti je do djeteta, no sad ide na ispiranje mozga od strane tamo nekih uciteljskih likova koji ce mu prodavati ideje mozda oprecne tvojima, dobro jutro brige da li ga druga djeca tuku ili je zavrsio pod kotacima tramvaja
- prodje gimnaziju, ide na faks, formira se kao licnost polako, ali dolazi klasicna teeny pobuna protiv roditeljskog svjetonazora
- zavrsi faks, odlazi ziviti svoj zivot, zeli privatnost

Dakle, najbolje godine zivota, neki middle age, kad imas energiju i novac, potrosis na podizanje ljudskog bica koje ce ti uzeti vrijeme, sredstva i ljubav, te ce te na kraju napustiti. Ako si nezadovoljan svijetom u kom zivis, zasto u njega donjeti jos jedan zivot? Nije li to namjerna okrutnost najgore vrste?




pitaj to svoju mamu tupane jedan!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 07:22   #58
Quote:
Arslan kaže:
Hoce li netko reci zasto se odlucio imati dijete? Evo mojih razmisljanja o tome zasto to nema smisla:
- trudnoca je poput duge i lagane bolesti - debljanje, hormoni, mucnine
- porod je poput operacije - neugodan, bolan, ostavlja trajne posljedice i pocentijalno je opasan po zivot
- prodjes trudnocu i imas malu bebu koja place po noci, urlice, besvjesno bice sto samo jede, place i kenja - zbogom nocnom odmoru, dobro jutro zasrani pampers
- kad malo naraste dijete je mozda polusvijesno bice, sebicno i neposlusno, trci okolo, prlja, dira, ugrozava svoje zdravlje i zivcira te glupim ponasanjem, nema tu zanimljivih razgovora nego 1001 pitanje "zasto", puno puta ponovljeno, te razgovori na nivou debila "gu gu bu bu"
- kad naraste jos malo, krenut ce u skolu, stalo ti je do djeteta, no sad ide na ispiranje mozga od strane tamo nekih uciteljskih likova koji ce mu prodavati ideje mozda oprecne tvojima, dobro jutro brige da li ga druga djeca tuku ili je zavrsio pod kotacima tramvaja
- prodje gimnaziju, ide na faks, formira se kao licnost polako, ali dolazi klasicna teeny pobuna protiv roditeljskog svjetonazora
- zavrsi faks, odlazi ziviti svoj zivot, zeli privatnost

Dakle, najbolje godine zivota, neki middle age, kad imas energiju i novac, potrosis na podizanje ljudskog bica koje ce ti uzeti vrijeme, sredstva i ljubav, te ce te na kraju napustiti. Ako si nezadovoljan svijetom u kom zivis, zasto u njega donjeti jos jedan zivot? Nije li to namjerna okrutnost najgore vrste?

Iznad svega znaju biti strashni pain in the ass...
A ipak..tebe je neko rodio..
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 07:25   #59
Quote:
Natch kaže:
to si meni napisala?
gle, nisam rekla da ne zelim imati dijete, napisala sam samo da ne znam kako bih ga rodila

Ahahahaa .....draga uzmi ogledalo i pogledaj do.....ma ..nishta nishta....
ti fino usvoji kad ti se bude dalo imat dite..
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 09:33   #60
Quote:
Arslan kaže:
- trudnoca je poput duge i lagane bolesti - debljanje, hormoni, mucnine
- porod je poput operacije - neugodan, bolan, ostavlja trajne posljedice i pocentijalno je opasan po zivot
- prodjes trudnocu i imas malu bebu koja place po noci, urlice, besvjesno bice sto samo jede, place i kenja - zbogom nocnom odmoru, dobro jutro zasrani pampers
- kad malo naraste dijete je mozda polusvijesno bice, sebicno i neposlusno, trci okolo, prlja, dira, ugrozava svoje zdravlje i zivcira te glupim ponasanjem, nema tu zanimljivih razgovora nego 1001 pitanje "zasto", puno puta ponovljeno, te razgovori na nivou debila "gu gu bu bu"
- kad naraste jos malo, krenut ce u skolu, stalo ti je do djeteta, no sad ide na ispiranje mozga od strane tamo nekih uciteljskih likova koji ce mu prodavati ideje mozda oprecne tvojima, dobro jutro brige da li ga druga djeca tuku ili je zavrsio pod kotacima tramvaja
- prodje gimnaziju, ide na faks, formira se kao licnost polako, ali dolazi klasicna teeny pobuna protiv roditeljskog svjetonazora
- zavrsi faks, odlazi ziviti svoj zivot, zeli privatnost
Pa krenimo redom:
- mucnina i spoznaja da u tebi raste zivo bice je puuuuuno podnosljivija od mucnine nakon alkoholnog lumpanja, cijela trudnoca je bas cool i posebno stanje, moja zena se htjela sevit za dorucak, rucak, veceru i jos izmedju, bila si je jako seksi i izazovna, nosila je trbuh sa ponosom, tamo gdi si ti cekao ona je odmah dosla na red, svi su se prema njoj odnosili s postovanjem a tebe vjerojatno nitko ni ne primjecuje.
- zena mi je rodila bez problema, a potencijalno opasno je ici i po nogostupu. nadam se da se sjecas djece poginule u makarskoj. Bol se zaboravlja kad cujes bebin plac. Ako ti je to neshvatljivo ocito se tebi tvoji bas i nisu veselili. Da nisi mozda nusprodukt puknutog kodnoma?
- mene vise veseli cistiti govna svojim andjelima nego gledati televiziju. a kaj se tice besvjesnih bica ti to mozda jesi cak i sada, ali moji bebaci to sigurno nisu. nema ljepseg kad ti za laku noc beba zaspi u narucju a za dobro jutro te doceka zarazan osmjeh od uha do uha.
-za trcanje okolo, prljanje, diranje itd. su normalne razvojne faze svakog djeteta i one su zdrave da se dijete razvije u normalnu ličnost. To kaj su se na tebe derali ako si stao u lokvu i želio pošljapati se danas jako lijepo odražava na tebi. Mene osobno jako veseli kada vidim da moji klinci istražuju svijet oko sebe. A kaj se tiče neposlušnosti za to služi odgoj. Bez batina. I ide nam jaaaako dobro. Da su barem postojale takve knjige dok si ti bio mali.
- moje dijete ce biti individua za sebe i nece me ni malo dirati ako ga neko uci stavovima oprecnim od mojih (mada mi je ta tvoja recenica skroz konfuzna). Vazno mi je jedino da usvoje univerzalne ljudske vrijednosti, a svoj stav neka dalje formiraju kako zele. A kad bi se brinuo svaki puta kad izadju jel ce pod tramvaj ili pod auto ili ce se posrati im ptica sa pticjom gripom, onda bi bio zreo za ludnicu. To nema veze s roditeljstvom vec sa psihickim poremecajem.
- klasicna pobuna kad krene pubertet nastane onda kada roditelji ne zele shvatiti da im dijete postaje osoba i dalje ga tretiraju kao malo poslusno djetesce. Vidis moj je odgoj bio jako razlicit od tvog i nisam imao nikakvih konflikata sa starcima jer smo do puberteta imali odnos dijete - roditelj, a tokom njega i nakon partnerski.
- pa fala Bogu da ode zivit svoj zivot, to znaci da sam dobro odradio svoj roditeljski posao. Osjecao bi se da sam pogrijesio u odgoju kad bi moje dijete s 32 godine jos studiralo i zivjelo kod nas. A privatnost ne znaci gubitak ljubavi. Ja znam da iako ne zivim sa svojima vec 4 godine imam osobe koje me bezuvjetno vole i kad god imam problem znam kome se mogu obratiti znajuci da me nece iznevjeriti. Isto tako cu biti ja prema svojim klincima. Nema tog prijatelja, bracnog druga i slicno cija se ljubav, povjerenje i sve ostalo moze mjeriti sa odnosom roditelj - dijete. A kad cemo zena i ja ostariti, imat cemo isto tako djecu koja ce se brinut o nama, odvest nas kod doktora, skuhat rucak i slicno. Stvar uzajamne ljubavi, primanje i davanje! Kužiš? Mislim da bas i ne, ali se nadam da ceš bar pokusat shvatiti.

Evo kao što vidiš, odgovorio sam ti na sve tvoje konstatacije sa kontra strane. Dakle sve stvari i pojave možeš gledati pozitivno ili negativno. Stvar je osobe i njenog karaktera kako će određenu stvar doživiti i koja ce strana imati vise argumenata. Ja recimo djecu doživljavam ovako kako sam ti napisao. Tebe ne osuđujem zbog tvog stava, dapače poštujem ga ali se ne slažem s njim. Dapače mislim da je on posljedica lošeg odnosa tvojih roditelja prema tebi. Jer da si imao odgoj i roditelje poput mojih, ne bi na roditeljstvo gledao ovako pesimistično.
goxic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.