Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2014., 14:53   #241
Quote:
Reoless kaže: Pogledaj post
kolega, imam identican problem vec dobrih 10-ak godina, naglo padanje tlaka kod ustajanja, problemi s zeljezom, preskakanje srca, ekg, ultrazvuk i holter odradeni... kad sam to radio rekla mi je doktorica da se vidi da je zalisak malo slabiji i da malo propusta krv van na tom dijelu, al da nije apsolutno nista ozbiljno, da se bavim sportom koliko ocu te da svakih par godina dodem na kontrolu... vidis kak je to cudno, ja nemam nikakve napadaje panike kod tog, samo preskoci i to je to, sljedecih par puta brze zakuca i sve se vrati u normalu, ni ne mislim o tom
da, samo meni je sve u redu sa srcem po nekoliko različitih doktora/ultrazvuka. nadam se samo da neću uskoro umrijeti od tih preskakanja. ona me koče u izlascima, sportu itd. koiko god doktori govorili da sam zdrav ja radije pazim i ostajem doma. to na psihu utječe.

samo se nadam da je sve u redu... iako sa 28 godina da mi često preskače srce nije baš ok.. ne znam što raditi fakat
vjekoslavmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 12:29   #242
ja imam problema sa tahikardijom vec duze.znaci prije par godina je poceli i nisam tome pridodavala vecu vaznost jer sma mislila da su obicni napadaji panike.znaci s vmene ana vrijeme osjecaj gusenja i lupanje srca i nakon sat vremena prestane i mir sljedecih mjesec dana.nekad duze nekad krace. prije 3 mjeseca saznala sam da sam trudna i onda su pocele hard core tahikardije,lupanja srca po cijeli dan i tlak preko 150 (inace sam oduvijek imala nizak tlak).nakon 3-4 odlaska u hitnu gdje su mi vadili krv i radili EKG zakljucili su da je sve to od psihe zbog trudnoce i bla bla i dobila sam normabel. u meduvremenu sam dobila spontani,se se rijesilo i tahikardije su prestali. no,prije par dana je opet opcelo (pocelo je za vrijeme PMS-a i nastavilo se kroz razdoblje mjesecnice). opet lupanje srce i pritisak u glavi,ali ovaj put nisam otisla kod doktora nego lokala Xanaxe koji mi nisu uopce pomogli osim sto bi me osamutli pa me bolio k sto mi lupa srce. sto da radim? da li da inzistiram na pretragama ili se pomirim s cinjenicom da sam psihicki hipersenzibina ili sta? imam 31 g. ne znam kako da natjeram doktore da mi naprave pretrage i iskljuce sve vezano uz hormone i slicno .
fakfakfak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 16:40   #243
da li je itko išao na pretragu kojom doktori stave neku cjevčicu (sondu) u nos pa kroz jednjak do srca, te izazivaju aritmiju da ustanove o kojoj se tahikardiji radi?
zbog problema s tahikardijom u trudnoći, tu pretragu su mi predložili. zanima me koliko je neugodna?
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2020., 13:47   #244
Majka godinama ima uzasna lupanja srca, kako ona to kaze. Nije samo blaga tahikardija, nego je puno gore od toga. Sve to skupa traje preko 15 godina, u valovima. Nekad je bilo cesce, pa dugo nista, sad opet u zadnje vrijeme je uzasno.

Ima to lupanje usred noci, probudi je oko 2, 3, 4 sata. Uzasna mucnica i slabost. Uopce ne moze funkcionirati kad joj se to dogodi. Vjerujem da joj je sad vec jako tesko ici uopce spavati.

Ne znam uopce kuda da je posaljem, kojem specijalistu. Kroz godine je isla na hitne i raznim lijecnicima, ali nisu uspjeli prepoznati sto joj je. Treba bas krenuti od nekog specijaliste i pretpostavljam eksperimentirati malo s terapijom.

Imate kakav savjet, od kuda da krene?
Bubbles. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2020., 14:59   #245
Šta su joj kardiolozi "dijagnosticirali" i koje trenutno lijekove pije?
Je li to lupanje nastaje samo usred noći tokom spavanja ili i u različitim trenucima tijekom dana?
__________________
Moj hobi - Zdrave Minute - https://www.youtube.com/channel/UCA5Vt7sUGTktpleA_rT-Zqw

Moj blog o preseljenju u Austriju: https://austria-life.blogspot.com/

Zadnje uređivanje ForumHacker : 11.09.2020. at 15:14. Reason: gramatika
ForumHacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2020., 15:47   #246
Quote:
ForumHacker kaže: Pogledaj post
Šta su joj kardiolozi "dijagnosticirali" i koje trenutno lijekove pije?
Je li to lupanje nastaje samo usred noći tokom spavanja ili i u različitim trenucima tijekom dana?
Nisu nista. Nema dijagnoze.

Iskljucivo po noci budenje, jako rijetko po danu, obicno ako je neki uzasno stresni dogadaj.

Ne pije lijekove.
Bubbles. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2020., 18:28   #247
Quote:
Bubbles. kaže: Pogledaj post
Majka godinama ima uzasna lupanja srca, kako ona to kaze. Nije samo blaga tahikardija, nego je puno gore od toga. Sve to skupa traje preko 15 godina, u valovima. Nekad je bilo cesce, pa dugo nista, sad opet u zadnje vrijeme je uzasno.

Ima to lupanje usred noci, probudi je oko 2, 3, 4 sata. Uzasna mucnica i slabost. Uopce ne moze funkcionirati kad joj se to dogodi. Vjerujem da joj je sad vec jako tesko ici uopce spavati.

Ne znam uopce kuda da je posaljem, kojem specijalistu. Kroz godine je isla na hitne i raznim lijecnicima, ali nisu uspjeli prepoznati sto joj je. Treba bas krenuti od nekog specijaliste i pretpostavljam eksperimentirati malo s terapijom.
Imate kakav savjet, od kuda da krene?
Pozdrav,evo možda ti moje iskustvo bude od pomoći.Početkom ljeta su mi se počele događati potpuno iste stvari kao što ti opisuješ(buđenje noću uz visoke otkucaje-mučnine slabost,bol oko srca,nesanice)nakon 5 hitnih i stalnog vračanja kući kao nije ništa,otišla sam privatno gastroenterologu i pronašli su mi hijatus herniju-kilu na želucu.Naime ona izlazi kroz dijafragmu i vrši pritisak na srčanu arteriju i izaziva vrlo visoke otkucaje.Ja sam ovo ljeto proživjela pakao i sve mi več lagano udarilo na psihu.Sad sam naterapiji za želudac nekoliko tjedana i preporodila sam se.
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 22:16   #248
Quote:
mirjana7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,evo možda ti moje iskustvo bude od pomoći.Početkom ljeta su mi se počele događati potpuno iste stvari kao što ti opisuješ(buđenje noću uz visoke otkucaje-mučnine slabost,bol oko srca,nesanice)nakon 5 hitnih i stalnog vračanja kući kao nije ništa,otišla sam privatno gastroenterologu i pronašli su mi hijatus herniju-kilu na želucu.Naime ona izlazi kroz dijafragmu i vrši pritisak na srčanu arteriju i izaziva vrlo visoke otkucaje.Ja sam ovo ljeto proživjela pakao i sve mi več lagano udarilo na psihu.Sad sam naterapiji za želudac nekoliko tjedana i preporodila sam se.
To je i meni palo na pamet.
No ne mora biti nužno hernija, vidio sam da nekolicini ljudi se to događa i s GERD-om.
__________________
Moj hobi - Zdrave Minute - https://www.youtube.com/channel/UCA5Vt7sUGTktpleA_rT-Zqw

Moj blog o preseljenju u Austriju: https://austria-life.blogspot.com/
ForumHacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 22:20   #249
Quote:
Bubbles. kaže: Pogledaj post
Majka godinama ima uzasna lupanja srca, kako ona to kaze. Nije samo blaga tahikardija, nego je puno gore od toga. Sve to skupa traje preko 15 godina, u valovima. Nekad je bilo cesce, pa dugo nista, sad opet u zadnje vrijeme je uzasno.

Ima to lupanje usred noci, probudi je oko 2, 3, 4 sata. Uzasna mucnica i slabost. Uopce ne moze funkcionirati kad joj se to dogodi. Vjerujem da joj je sad vec jako tesko ici uopce spavati.

Ne znam uopce kuda da je posaljem, kojem specijalistu. Kroz godine je isla na hitne i raznim lijecnicima, ali nisu uspjeli prepoznati sto joj je. Treba bas krenuti od nekog specijaliste i pretpostavljam eksperimentirati malo s terapijom.

Imate kakav savjet, od kuda da krene?
Od kardiologa i običnog 24-satnog holtera EKG-a.

Čudi me da nije snimala 24h EKG.
Meni su tako potvrdili tahikardiju, i napokon sam dobila lijek ( propranolol ).
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2020., 18:47   #250
Quote:
ForumHacker kaže: Pogledaj post
To je i meni palo na pamet.
No ne mora biti nužno hernija, vidio sam da nekolicini ljudi se to događa i s GERD-om.
Da vrlo je specifično a vrlo malo doktora to povezuje.Ja sam se cijelo ljeto napatila a dr.to uopče nisu prepoznali,dok nisam sam otišla kod gastroenteorologa koji mi je to dijagnosticirao i razjasnio.
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2020., 12:33   #251
Bok svima, imam problem sa otkucajima, nisam siguran da li je zbog psihe ili nečeg ozbiljnijeg.. Prolazim trenutno kroz jako stresno razdoblje, a i osoba sam koju svašta lako pogodi i brzo mi se uzlupa srce.. Naime završio sam na hitnoj jer mi je bilo loše tlak je bio 160 100 i 140 otkucaja, ekg uredan, dobio sam normabel i smirio sam se, 2 tjedna poslje opet loše, ponovno visok tlak prvo 160 100 onda 180 100 i 150 otkucaja ponovno normabel i opet nakon određenog vremena sve oke, ne znam jesu li to panični napadaji. Od tad stalno provjeravam preko sata otkucaje, kad ležim otkucaji budu od 60 do 80 ovisi.. Ali čim ustanem i krenem nešto lagano raditi otkucaji znaju narast na 130 ne znam jel to zbog panike, stalno to provjeravam i opterećujem se dodatno s tim. Prehlađen sam malo i jedna nosnica mi slabije radi, možda je i to razlog zbog povišenih otkucaja..
__________________
snitches get stitches..
Toma11sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2020., 01:44   #252
Quote:
Toma11sk kaže: Pogledaj post
Bok svima, imam problem sa otkucajima, nisam siguran da li je zbog psihe ili nečeg ozbiljnijeg.. Prolazim trenutno kroz jako stresno razdoblje, a i osoba sam koju svašta lako pogodi i brzo mi se uzlupa srce.. Naime završio sam na hitnoj jer mi je bilo loše tlak je bio 160 100 i 140 otkucaja, ekg uredan, dobio sam normabel i smirio sam se, 2 tjedna poslje opet loše, ponovno visok tlak prvo 160 100 onda 180 100 i 150 otkucaja ponovno normabel i opet nakon određenog vremena sve oke, ne znam jesu li to panični napadaji.
Ako je diazepam usporio otkucaje srca, jesu, tim više što je 140-150 otkucaja u minuti za normalnu sinusnu tahikardiju još uvijek - normalno.


Quote:
Toma11sk kaže: Pogledaj post
Od tad stalno provjeravam preko sata otkucaje,
Nemoj to raditi, izludit ćeš se bez razloga.


Quote:
Toma11sk kaže: Pogledaj post
kad ležim otkucaji budu od 60 do 80 ovisi..Ali čim ustanem i krenem nešto lagano raditi otkucaji znaju narast na 130 ne znam jel to zbog panike, stalno to provjeravam i opterećujem se dodatno s tim.
Kao što ti se i dogodilo.


Quote:
Toma11sk kaže: Pogledaj post
Prehlađen sam malo i jedna nosnica mi slabije radi, možda je i to razlog zbog povišenih otkucaja..
Jako malo vjerojtano, nedovoljno jaka upala za tako ubrzan puls.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2020., 16:21   #253
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Ako je diazepam usporio otkucaje srca, jesu, tim više što je 140-150 otkucaja u minuti za normalnu sinusnu tahikardiju još uvijek - normalno.

mislim da mi je dao normabel od 0,5mg jer pitao me što su mi dali na hitnoj prvi puta..
__________________
snitches get stitches..

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 10.10.2020. at 17:23. Reason: Q
Toma11sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2021., 11:01   #254
Molim savjet;

Muškarac 42 godine, nekih 15-ak kg viška, pušač, radi naporan posao, puno obveza...Ja bi rekla dosta neuredan način života ima.
Prije tjedan dan je dobio tahikardiju, smirilo se nakon helexa.

Međutim, idući dan je napravio pretrage,laboratorij - nešto malo uvećan crp i sedimentacija, ekg uredan , i blago povišena temperatura ( ispod 38°). Međutim, problem je stalni umor, stalno mu se spava, nikako doć na sebe. Sad bi išao privatno napraviti sve pretrage; odakle krenuti, što bi sve trebalo provjeriti? Da li je tko imao ovakvo stanje?
__________________
Neprijatelj nikada ne spava… prepoznat češ ga po podočnjacima.
Sandra80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2021., 18:00   #255
Sandra80
Evo sto sam ja odradila (meni je pocelo prije cca mj i pol dana)
Pretrage:
Stitnjaca
Ekg
24h Holter ekg-a
24h Holter tlaka
Ergometrija
Spirometrija
24h urin (cekam nalaze)
Psiholog (znog ev. anksioznosti)

Ja sam dobila beta blokatore, prosla sve pretrage i nije mi bolje. Svi nalazi su uredni za sad.
Sljedece na popisu je nesto kad idu s nekom "sondom" u srce...

Meni je pocelo povremeno, sad je svaku vecer bar 2-3x Nekad do 150, nekad preko ....
Danijela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2021., 21:35   #256
početkom tjedna mi se je opet u noći pojavila aritmična tahikardija za koju sam mislio da je prošlost. prije 5 godina sam imao dosta uspješnu kryoablaciju, poslije sam imao smo tu i tamo napade na nekoliko dana.
ovaj put mi se je stanje polako pogoršavalo pa sam odlučio ići u bolnicu u kojoj su mi prije 18 mjeseci napravili kardioverziju (sa elektrošokom) i od onda nisam imao problema.
došao sam ujutro u ambulantu i rekao da je hitno i da bi htio da me što prije "šokiraju"
odmah su prije podne sve obavili (krvnu sliku, ekg, ultrazvuk i rendgen) i u 14h su me uspješno šokirali.
sada, doktor mi je preporučio da naprvim novu ablaciju ako se tahikardija bude ponavljala a to je koliko znam standard. problem je da je doktorica koja je obavila ablaciju još prije rekla da je to kod mene riskantno je moje su plućne vene nezgodno placirane.
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2021., 21:57   #257
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
...
sada, doktor mi je preporučio da naprvim novu ablaciju ako se tahikardija bude ponavljala a to je koliko znam standard. problem je da je doktorica koja je obavila ablaciju još prije rekla da je to kod mene riskantno je moje su plućne vene nezgodno placirane.
A kaj pak točno znači to "nezgodno placirane"? Nezgodno placirane za standardnu krioablaciju balonom? Postoji i radiofrekventna (koja je bolja), daj ju napraviti negdi drugo, negdje ju u Austriji sigurno rade.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2021., 19:53   #258
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
A kaj pak točno znači to "nezgodno placirane"? Nezgodno placirane za standardnu krioablaciju balonom? Postoji i radiofrekventna (koja je bolja), daj ju napraviti negdi drugo, negdje ju u Austriji sigurno rade.
moje pulmonalvene su preblizu jedna uz druge što je navodno problem.
toplu ablaciju radi i ova bolnica u kojoj sam bio kao i većina bolnica u austriji. hladna ablacija je novija i navadno je bolja jer pri zahavatu dokor ima veći manevarski prostor.
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2021., 22:00   #259
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
moje pulmonalvene su preblizu jedna uz druge što je navodno problem.
Za ablaciju kriobalonom može biti jer em čitav balon mora stati u svaku plućnu venu zasebno, em je možda moguća ozljeda istostrane vene - iako mi se to ne čini baš mogućim mom skromnom iskustvu sa krioablacijom. Za RF takvo što nikako ne može biti problem.


Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
toplu ablaciju radi i ova bolnica u kojoj sam bio kao i većina bolnica u austriji.
Onda lijepo toplo. Hoće li biti LPLS (low-power, low duration 25-30 W 25-30 s) ili HPSD (high-power, short duration, 50-90 W 2-9 s), to prepuštam svojim kolegama.


Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
hladna ablacija je novija i navadno je bolja jer pri zahavatu dokor ima veći manevarski prostor.
Ne, niti jedno, niti drugo. Odnosno, niti je novija, niti je bolja. Prednost je ta što jedan kateter ima na sebi i laso, i (hladni) balon, što ju čini jednostavnijom, ali s dotičnom je nemoguće napraviti isto što i sa RF.

Osim naravno ako pod "hladna" ne misliš na hlađenu RF, odnosno, RF ablaciju sa kateterom koji se može hladiti na svom vršku, što je za PVI standard. Barem u Njemačkoj, a vjerojatno i u Austriji. Takav kateter jest bolji od "nehlađenoga", ali oboje je RF, nije krioablacija.

Ono što jest novo je elektroporacija ili pulse field ablation, no ispitivanja učinkovitosti iste još traju.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2021., 16:00   #260
Postovanje,jel normalno da u razdoblju od 24 sata otkucaji konstantno variraju od 95/ 110. Znaci bez ikakvog napora,odjednom se povecali i sad nemogu da se spuste? Popio sam lexilium,i opet isto. Isto tako mala nelagoda u prsima,al nikakva bol.
malke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.