Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2006., 23:01   #41
Evo nešto ne previše pametno A da se možda nisi zaljubio????
confusion69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 16:41   #42
da, izgleda da je tanka razlika izmedju nepravilnog rada stitnjace i nekih drugih stresnih situacija.

meni se to isto nekad dogodi, traje sat, dva tri, cijeli dan ili dio dana i obicno u ljetnim i predljetnim mjesecima. doktor nije nist mislio o tome i sam je preso preko toga (stres).

mislim da je cesce za vrijeme PMSa sto bi se uklopilo u onu ideju o manju magnezija i cega vec ne. s druge strane, zna mi se dogoditi od cistog stresa, npr. kad imam ludilo, cak i kad splasne ludilo, tek onda me pukne, a mogla bih biti mirna.

par put je bilo do te mjere da nije bilo smjesno. npr. sve titra u ritmu srca, i vratne zile (vidim u spiglu), i u prsima, i u sakama nekad i u ocima.

problem je u tome kaj se to izgleda pojacava z godinama
doktor nije mislio da je to nekaj za zabrinut, a mene to zna tak pucat da je osjecaj da cu explodirat u prsima. onda mu to vise nisam spominjala.

ideje/savjeti?
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 11:58   #43
Brzi otkucaji srca

Nisam bio na nikakvim kontrolama i nemam neke probleme ali me brine sto meni otkucaji gotovo niti ne padaju ispod 80 u minuti cak i kada mirujem. I traje to vec bar godinu a vjerojatno i vise. Tlak mi je oko 140-90 ustvari malo manji u prosjeku.
Mozda ima veze sa disanjem, jer nesto teze disem ove godine na nos???? Ne znam ali mi se ne svidja.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 12:17   #44
..jel imas mozda problema sa viskom kilograma? ja sam imala isti problem i cim sam kile skinula,sve se unormalilo...naruci se kod doktora laganini da vidis u cem je problem jer to tak inace nebi trebalo biti
sanjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 12:29   #45
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Nisam bio na nikakvim kontrolama i nemam neke probleme ali me brine sto meni otkucaji gotovo niti ne padaju ispod 80 u minuti cak i kada mirujem. I traje to vec bar godinu a vjerojatno i vise. Tlak mi je oko 140-90 ustvari malo manji u prosjeku.
Mozda ima veze sa disanjem, jer nesto teze disem ove godine na nos???? Ne znam ali mi se ne svidja.
Jesi pregledao štitnjaču? Sve mi vuče na nju. Ispruži ruke ravno ispred sebe i pokušaj ih držati mirno. Ako ti se tresu, eto ti još jednog simptoma poremećenog rada štitnjače.
Reci mi jesi naglo smršavio ili se udebljao, osjećaš li da si nervozniji nego inače, teško spavaš i znojiš se, imaš li grčeve u nogama, brzo se zadišeš i guši te?

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 20.07.2007. at 13:26.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 12:51   #46
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Nisam bio na nikakvim kontrolama i nemam neke probleme ali me brine sto meni otkucaji gotovo niti ne padaju ispod 80 u minuti cak i kada mirujem. I traje to vec bar godinu a vjerojatno i vise. Tlak mi je oko 140-90 ustvari malo manji u prosjeku.
Mozda ima veze sa disanjem, jer nesto teze disem ove godine na nos???? Ne znam ali mi se ne svidja.

Višak kilograma,manjak kondicije?
Premalo kretanja?
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 22:45   #47
Mrsav sam 175 - 63.
Ove godine sam izgubio oko 5 kg (68 imao). A malo od zaljubljenosti a nesto i od toga sto pokusavam vikendom biti na vocu samo.
Kondicija mi je jako losa pa razumijem da imam preko 100 kada se krecem. Stres na zalost gotovo stalno.
Ruke su mi mirne.

Ne znam koliko je normalno u mirovanju?
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 11:41   #48
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Mrsav sam 175 - 63.
Ove godine sam izgubio oko 5 kg (68 imao). A malo od zaljubljenosti a nesto i od toga sto pokusavam vikendom biti na vocu samo.
Kondicija mi je jako losa pa razumijem da imam preko 100 kada se krecem. Stres na zalost gotovo stalno.
Ruke su mi mirne.

Ne znam koliko je normalno u mirovanju?
Ajde odi ti lijepo kod svog dr. opće prakse da ti malo pregleda krv i da uputnicu za pretrage hormona štitnjače. Ovaj tvoj fiksić "samo jedem voće vikendom" mi nije jasan. Malo preispitaj i svoje životne navike i koliko su općenito dobre za zdravlje, pa ti možda još nešto sine
Tlak i otkucaji su ti u banani s obzirom na godine, tak da i za to bi trebalo malo kod kardiologa.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 14:10   #49
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Mrsav sam 175 - 63.
Ove godine sam izgubio oko 5 kg (68 imao). A malo od zaljubljenosti a nesto i od toga sto pokusavam vikendom biti na vocu samo.
Kondicija mi je jako losa pa razumijem da imam preko 100 kada se krecem. Stres na zalost gotovo stalno.
Ruke su mi mirne.

Ne znam koliko je normalno u mirovanju?
Ha,normalno je oko 70.
Ja imam 40
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 16:10   #50
Quote:
Smotani kaže: Pogledaj post
Ha,normalno je oko 70.
Ja imam 40
Ti si ko moj dečko. To je sportsko srce, ukoliko se baviš aktivno nekim sportom. Inače ni to nije normalno. Mislim da je normalno negdje između 65 i 85.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 22:14   #51
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Jesi pregledao štitnjaču? Sve mi vuče na nju. Ispruži ruke ravno ispred sebe i pokušaj ih držati mirno. Ako ti se tresu, eto ti još jednog simptoma poremećenog rada štitnjače.
Reci mi jesi naglo smršavio ili se udebljao, osjećaš li da si nervozniji nego inače, teško spavaš i znojiš se, imaš li grčeve u nogama, brzo se zadišeš i guši te?
evo vidiš... ja već tri godine kontroliram hipertireozu...nit sam dobivala niti gubila na kilaži.
ruke mi se nisu tresle, niti sam imala probleme sa spavanjem ili sa stolicom (za koju me liječnici redovito pitaju na SVAKOJ kontroli).

jedino što je upućivalo je bio jako visok puls...80 i više u stanju mirovanja.

tako da, svakako bi bilo zgodno provjeriti hormone štitnjače, al ne treba se oslanjati na druge simptome ili isključiti štitnjaču ako navedenih simptoma nema.
jer ja takav slučaj bio i kod mene. nikakvi drugi simptomi osim visokog otkucaja srca...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 22:29   #52
meni su rekli da 8o nije jako visok puls. do 1oo je kao okej. i rekli su mi da mi je toliki jer mi je kondicija zakuratz tojest nemam je. umrla sam na onoj bicikleti na talasoterapiji. prekontrolirala hormone štitnjače, prošla kardiološku obradu.. dijagnoza je bila da nemam kondicije.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 09:34   #53
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
meni su rekli da 8o nije jako visok puls. do 1oo je kao okej. i rekli su mi da mi je toliki jer mi je kondicija zakuratz tojest nemam je. umrla sam na onoj bicikleti na talasoterapiji. prekontrolirala hormone štitnjače, prošla kardiološku obradu.. dijagnoza je bila da nemam kondicije.
sve ovisi o tome ima li drugih problema zapravo, neke osnovne granice postoje, ali postoje i ljudi koji su malo drugacije 'bazdareni'.

kad je moj stari prije 6-7 godina imao problema s tlakom kupili smo tlakomjer i onda sam prvi put skuzio da imam neobicno velik broj otkucaja srca. u pravilu mi srce kuca 97 puta u minuti kad sam miran - tlak mi je odlican.

ali nikada nisam imao nikakvih problema, niti kad se rekreiram, niti mi je srce preskakalo, lagano se umarao...bas nista. tad kad sam to otkrio sam bio na internistickom pregledu i doktor mi je rekao da to jest malo velik broj otkucaja ali ako nemam nikakvih problema da nema smisla nikakva terapija, nego bi mi bas ona mogla donijet probleme.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 14:08   #54
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ti si ko moj dečko. To je sportsko srce, ukoliko se baviš aktivno nekim sportom. Inače ni to nije normalno. Mislim da je normalno negdje između 65 i 85.

Bavim se,bavim...
I čini mi se da sam u solidnoj formi...

Inače,off topic,kažu da svako od nas na "raspolaganju" ima 2 milijarde otkucaja srca...I nakon toga se gasi...

Kažu mi da ću živjeti 500 godina...
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 03:09   #55
Quote:
Smotani kaže: Pogledaj post
Inače,off topic,kažu da svako od nas na "raspolaganju" ima 2 milijarde otkucaja srca...I nakon toga se gasi...

Kažu mi da ću živjeti 500 godina...
..tko to kaže?..ona koja ti čita iz dlana?
Ja sam onda službeno mrtva.

Inače,moj stari ima isto stalno ubrzani puls(ne pada ispod 80/min),a nikad nije imao problema sa zdravljem.Čak ni nema svog liječnika.
Eto,ja sam isto imala tako stalno ubrzani puls,al moj se polako popeo na 100,pa na 160 (govorimo o mirovanju)...itd...itd....
Ja sam uvjerena da se u većini slučajeva radi o,ajmo reći,malo emocionalno osjetljivijim ljudima,ali naravno da treba prvo obaviti neke pretrage da se isključe mogući fizički uzroci.
I tko ide od sutra svaki dan na trčanje? ....ja da!
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 04:38   #56
Quote:
Smotani kaže: Pogledaj post
Bavim se,bavim...
I čini mi se da sam u solidnoj formi...

Inače,off topic,kažu da svako od nas na "raspolaganju" ima 2 milijarde otkucaja srca...I nakon toga se gasi...
svasta.

tom "racunicom" bi osoba koja ima 70 otkucaja srca u minuti zivjela 54 godine.
zapravo i manje, uzevsi u obzir da novorodjencadi srce kuca znatno brze, pa tako u prvih nekoliko godina zivota.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 07:10   #57
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
svasta.

tom "racunicom" bi osoba koja ima 70 otkucaja srca u minuti zivjela 54 godine.
zapravo i manje, uzevsi u obzir da novorodjencadi srce kuca znatno brze, pa tako u prvih nekoliko godina zivota.

Ma,pusti,
bablje priče...
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 14:12   #58
ja imam puls redovno iznad 80.
a bio sam kod kardiologa i sve je okej...

a uzimam euthyrox 50 oko 6 mj...
i bavim se sportom inace...

i?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 15:18   #59
Super, mislio sam da je 60 normalno pa me to mucilo. Nadam se da je to samo losa kondicija ili stres. Ali ici cu na kontrolu krajem godine. Strah me bio i to sto imam srcene bolesnike u familiji, a i imam povremeno probleme sa disanjem sto isto moze biti od srca.
Najesen cu znati vise. Nadam se najboljem.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 16:28   #60
zasto cekati jesen? zasto ne odes odmah na pregled?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.