Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2007., 21:15   #1
Ovisnosti

zanima me kako je moguće iz natalne karte izčitati dali je netko sklon ovisnostima.
tu mislim na sve vrste ovisnosti-o opijatima, ljudima, hrani ...

neka se malo prodiskutira o tome i navedu vlastita iskustva.ne mislim na vlastite ovisnosti..
__________________
"Bogatstvo je kao morska voda: što više piješ, sve si žedniji."
Schopenhauer
white_yellow_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 23:45   #2
Pretjerivanje u jelu i piću - Jupiter tj. puno Jupitera.
Pretjerivanje u opijatima - nekakav loš aspekt Jupitera i Neptuna. Ili tek puuuno Neptuna kao takvog.
Ustvari, Jupiter pretjeruje. A Neptun je ovisan.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 00:43   #3
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ustvari, Jupiter pretjeruje. A Neptun je ovisan.
jupiter ovisan o sreci i obilju
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 01:00   #4
Na one ovisnosti kojima prethodi nekakav emocionalni shebitis (a čije je rješenje u potocima alkohola ), možda utječe loš aspekt Mjeseca i Neptuna.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 09:41   #5
na ovisnosti o tabletama,drogi,alkoholu,važno je da li postoji odnos sunca i neptuna (kvadrat je najgori, imaju ga Goran Bare, miss Praxiten,neki ljudi koje osobno znam...).

za ovo o debljanju, jupiter je najvažniji.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 13:47   #6
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
na ovisnosti o tabletama,drogi,alkoholu,važno je da li postoji odnos sunca i neptuna (kvadrat je najgori, imaju ga Goran Bare, miss Praxiten,neki ljudi koje osobno znam...).

za ovo o debljanju, jupiter je najvažniji.
Ups... Ja ga imam. Trigon. Nisam ovisna o nekoj od supstanci za koje postoje drustva za odvikavanje, ja sam drustveno prihvaceni ovisnik I to o cokoladi. Nije smijesno, mislim da to stvarno je ovisnost. Osjecam se lose kad je nema, i spremna sam pjesaciti kilometre po kisi da je se domognem. Ne mogu bez nje.

A sto se tice tableta, alkohola, droge... glavni razlog zbog kojeg nisam postala ovisna je taj sto mi je poslije uzasno slabo pa mi je efekt poslije zasjenio bilo kakvu blagodat polusvijesnosti.

p.s. tko je miss praxiten?..
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 14:33   #7
Thumbs down

osobna obzervacija...;


Neptun konjunkcija/kvadrat/opozicija/ Asc.
Neptun kvadrat/opozicija Merkur
Neptun konjunkcija/kvadrat/opozicija Mjesec (ovo posebice...puno primjera su su ,nažalost, moji prijatelji i poznanici)
Neptun kvadrat/opozicija Sunce
Neptun kvadrat/opozicija Mars (pogotovo ako je Asc. ili Mjesec u Ribama .. ili Ovnu)
Neptun-Venera (ovo je više opijanje zbog nesretne ljubavi,... čim nema ljubavi, tu je čašica )...

Možda čak i Neptun u 12. ili 1. (...)

općenito naglašen Neptun(negativno aspektiran), još ako je i Pluton jak (samodestrukcija)...


imam dosta od gore navedenih aspekata, (pa iako mi je i Merkur izražen) cigareta je moja boljka .


a Jupiter se slažem sa gore navedenim; on je ovisan o pretjerivanju ..
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 19:54   #8
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pretjerivanje u jelu i piću - Jupiter tj. puno Jupitera.
Pretjerivanje u opijatima - nekakav loš aspekt Jupitera i Neptuna. Ili tek puuuno Neptuna kao takvog.
Ustvari, Jupiter pretjeruje. A Neptun je ovisan.


imam 3 kvadrata Jupitera sa Suncem, Merkurom i Venerom
sto bi to bilo?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 21:47   #9
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post


imam 3 kvadrata Jupitera sa Suncem, Merkurom i Venerom
sto bi to bilo?
Pa nije pretjerivanje nužno loše
Osim toga, kvadrati i postoje da bi se nadvladali
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 01:24   #10
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
jupiter ovisan o sreci i obilju
Ma nije ovisan, već mu je sve super i sve dobro. Ne razmišlja previše što će bit sutra, bitno da je sad uživancija
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 12:10   #11
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa nije pretjerivanje nužno loše
Osim toga, kvadrati i postoje da bi se nadvladali
nis mi nije jasno
kakvo pretjerivanje? u cemu?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 13:25   #12
Pa u bilo čemu.
To mu je odlika - Saturn npr. ograničava, Jupiter se širi (pretjeruje), Mars djeluje, Merkur promišlja.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 14:01   #13
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ma nije ovisan, već mu je sve super i sve dobro. Ne razmišlja previše što će bit sutra, bitno da je sad uživancija
ovisan je. ne mora mu uvijek biti sve super i sve dobro, cak ni strijelcima. muce i njih katkad losa vremena. i tesko se nose s tim, malo su razmazeni teze je jupiteru kad mu ponestane srece nego saturnu, plutonu, neptunu.... oni su bar navikli da im sreca malo traje.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 19:42   #14
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post


imam 3 kvadrata Jupitera sa Suncem, Merkurom i Venerom
sto bi to bilo?
da si vjerojatno dobričina.
jupiter kvadarat merkur, pretjeruješ u optimističnom razmišljanju i kad nemaš stvarnih razloga za to
jupiter kvadrat venera, pretjeruješ u svojim simpatijama prema ... npr. čokoladi?
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 22:13   #15
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
da si vjerojatno dobričina.
jupiter kvadarat merkur, pretjeruješ u optimističnom razmišljanju i kad nemaš stvarnih razloga za to
jupiter kvadrat venera, pretjeruješ u svojim simpatijama prema ... npr. čokoladi?
pun pogodak
citala sam malo na netu o ta tri kvadrata i zapravo su vrlo slicni.... trazenje uzitka samo u trenutku, jako tesko planira i jos teze ostvaruje ono sto zeli, nista ne dovrsava i sl. totalna nediscipliniranost
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 22:28   #16
I Jupiter i Neptun mi imaju kvadrat sa Asc.

Jel' to išta loše?
Inače, nisam ovisna ni o čemu, bar što se poroka tiče.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 17:25   #17
malo je zaspala ova tema...evo ja u natalu imam istaknutu seriju 12. koja bi po simbolici bila vezana za ovisnosti.
Moja dugogodišnja ovisnost bile su cigarete, i sve je počelo kad je tranzitni Saturn zadnji put bio u Ribama i napravio opoziciju na moj natalni Saturn (čiji je inače dispozitor Merkur u Ribama). Tad sam počela pušiti, a ostavila sam se nedavno, upravo na saturnov ciklus, dakle tranzitni Saturn na natalnom Saturnu.
Ima li među vama pušača, pogledajete kad ste počeli, koji su vam bili tranziti.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 20:22   #18
Unhappy

Quote:
mrtva_pusa kaže: Pogledaj post
osobna obzervacija...;
Neptun konjunkcija/kvadrat/opozicija/ Asc.
Neptun konjunkcija/kvadrat/opozicija Mjesec (ovo posebice...puno primjera su su ,nažalost, moji prijatelji i poznanici)
Neptun-Venera (ovo je više opijanje zbog nesretne ljubavi,... čim nema ljubavi, tu je čašica )...
Možda čak i Neptun u 12. ili 1. (...)
općenito naglašen Neptun(negativno aspektiran), još ako je i Pluton jak (samodestrukcija)...
a Jupiter se slažem sa gore navedenim; on je ovisan o pretjerivanju.
Wiiii....bas si me usrecila... got it, got it, got it..
Nije kod mene toliko stvar u pretjerivanju, koliko su poroci raznovrsni... Diiivan mi je taj Neptun..da li je polukvadrat s Mjesecom jednako zeznut? I moze li se reci da je Pluton jak ako je u konjukciji sa Suncem u skorpionu (10.kuca)? I ako taj Pluton radi sekstil s Neptunom u 1. kuci da li ga onda on kao ublazava? tj ublazavaju li onda jedan drugog ili Pluton daje crtu nastupu (zbog prve kuce) i izgledu, time spustajuci Neptunovsku "leprsavost" i hodanje po oblacima? Ili to ovisi o znaku u kojem je sam Neptun? (otisla sam u drugu temu...al kao povezano je nekako i guess.)
flyhigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 23:52   #19
a šta bi bilo kad je Venera u opoziciji sa Jupiterom, Plutonom i Asc?

usput ja imam kvadrat Neptuna i Saturna, da li to daje neku ovisnost?
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 12:42   #20
Quote:
mrtva_pusa kaže: Pogledaj post
osobna obzervacija...;


Neptun konjunkcija/kvadrat/opozicija/ Asc.
Neptun kvadrat/opozicija Merkur
Neptun konjunkcija/kvadrat/opozicija Mjesec (ovo posebice...puno primjera su su ,nažalost, moji prijatelji i poznanici)
Neptun kvadrat/opozicija Sunce
Neptun kvadrat/opozicija Mars (pogotovo ako je Asc. ili Mjesec u Ribama .. ili Ovnu)
Neptun-Venera (ovo je više opijanje zbog nesretne ljubavi,... čim nema ljubavi, tu je čašica )...

Možda čak i Neptun u 12. ili 1. (...)

općenito naglašen Neptun(negativno aspektiran), još ako je i Pluton jak (samodestrukcija)...


..
imam neptuna ... :u kvadratu s asc.(djevica),
u sextilu s plutonom i z marsom,
skver neptun jupiter,
mjesec conj. neptun,
a sunce i mercur trine neptun.
osim tog neptun mi je retro, u strijelcu , end of 3 kuca.
kaj to puno neptuna?
mislim, ok, jesam ja onak..malo friki oko nekih stvarca , al za ozbac muku mucim jedino s adrenalinom... ...mozda bolje da si skicnem plutonceka
pascimotanasanji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.