Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2017., 18:52   #41


https://www.astro.com/astro-databank/Winehouse,_Amy

Poznata je njezina izjava kako joj je svakodnevica bez droge bila dosadna (saturn u sestoj seksitil
neptun/mjesec)...
Ovdje se svakako moramo pozabaviti njezinim vrlo ugrozenim mjesecom koji jeste izvor svih osobnih zadovoljenja i nezadovoljenja...ovako afiliciran (u izgonu ,dispozicijom ode u pad) te pod utjecajem psihe (u konj. sa neptunom) kod nje svakako jeste izvor neispunjenosti,osjecaja beznadja i apatije i besmisla svakodnevice (vladar mjeseca saturn u skorpiji u sestoj u konj sa plutonom) a zatim i osjecaja bezvrjednosti i samopocjenjivanja (ugrozen mjesec vladar druge kuce) čiji je spas i utjehu nalazila u psihoaktivnim supstncama drogi i alkoholu (mjesec konjukcija neptun trigon mars u cetvrtoj,mars vladar dvanaeste) ali i glazbenom stvaralastvu (sunce/merkur u petoj kvadrat neptun/mjesec u sedmoj,sunce dispozitor venere).Inace ugrozen mjesec je i vladar trece kuce...sto ukazuje na negativan utjecaj dusevnog stanja na njezine misli,razum...koji je pod takvim negativnim dusevnim stanjem i drogom znatno ometen u logicnom zakljucivanju i ponašanju...pa smo je mogli vidjeti u raznim "umno skrenutim " izdanjima...Inace ova kombinacija marsa kao vladara dvanaeste i venere u cetvrtoj u lavu..i sama ukazuje na sklonost poroku i losim navikama...Dakle kao djevica sa merkurom u sjedistu svjesna je suhoparnosti s kojom.identificira zivot i kreativnost(vladar pete merkur u konj sa suncem u djevici) i protiv nje(a samim tim i podsvjesno protiv sebe i svoje vitalnosti) se bori(kvadrat) muzičkim stvaralastvom i insipracijom u glazbi ali i bjegom od realnosti drogom i pićem itd
(mjesec/neptun u sedmoj prave trigon sa venerom u lavu)...

Citiram sa brainyqoutes: "Since I was 16, I've felt a black cloud hangs over me. Since then, I have taken pills for depression."

Ovo.je venerin period koji je za uz ostale akspete u karti djevice vrlo lako kritično doba a kod amy je
Venerin dispozitor doista u njezinom padu. Dakle njezino zivotno iskusenje vezano je doista kroz osu 6-12 dakle problema balansa,sklada (venera vladar,suvladar ovih kuca) psihofizičkog stanja.Veoma ugrozen mjesec(emocije,dusevno stanje) tesko podnosi period uskladjivanja i dovodjenja u red njezino psihofizičko stanje (mjesec u jarcu kvadrira sunce i merkur u djevici) te mjesec uvijek lakse pribjegava trigonu i konjukciji s neptunom jer ovaj aspekt te ova planeta ulijevaju utjehu i laksi nacin da mjesec izrazi svoju prirodu koja je svakako nedobrodsla u znaku u kom se nalazi (izgoni je)...unatoč svijesti i pokusajima rehabilitovanja ovih nepovoljnih mjesečevih načina da nahrani dušu (merkur/sunce u djevici aspektira mjesec) koja su svakako bila destruktivna po njezino zdravlje i psihy(mars/venera u cetvrtoj,mars vladar dvanaeste,venera vladar seste,mars aspektira mjesec)...
Inace Ju kao vladar neptuna i sedme kuce u tjesnoj konjukciji sa uranom ukazuje na ogroman muzicki potencijal (neptun u sedmoj aspektira sve osobne planete) koji je bio geniozan,veliki te vezan za karijeru(uran vladar desete). Umjetnicki potencijal za koji je amy bila predodredjena(vladar desete u konjukciji sa vladarem sedme) je naglo je prekinut (jupiter/uran ) i neiskorište (ova konjukcija JU/Ur ne gradi nikakve druge aspekte)...A opet ,razlog tog prekida muzickog stvaralastva je smrt usljed zdravstvenih komplikacija (pluton u konjukciji sa vladarem osme ,obadvojica na vrhu seste)...a opet ove zdrav. komplikacije su zapravo posljedica poroka u sluzbi autodestrukcije (mars je vladar seste i vladar dvanaeste (autodestrukcija,lose navike) a nalazi se u cetvrtoj kuci i aspektira sve emotivne planete :ugrozen mjesec te veneru i neptun)...Amy je autodestruktivnoscu hranila svoju dusevnu patnju do one faze u zivotu jednog ovisnika kada se mjesec potpuno poistovjecuje s neptunom nemajuci uvid u odvojenu egzistenciju (Mo 0 Ne)...naravno kako mjesec prirodno zahtjeva da se ugleda na saturn (mjera) kada ga neptun potpuno odvuče van realnog zadovoljenja potreba to u realnosti koja trazi mjeru i svrhu svakako stiže na naplatu koja je u njezinom slucaju neminovno surova (saturn vladar osme u sestoj u konj sa plutonom)...

Progresivno mjesec (koji je svakako povezan sa njezinom smrti jer je u znaku koji upravlja osmom kucom) svoj povratak ostvaruje u 27 god...to jest godini njezine smrti...sto je slucaj sa mnostvom drugih umjetnika koji su iz nekog oblika dusevne nezadovoljenosti napustili ovaj svijet u ovoj godini svojeg zivota...

Zadnje uređivanje Snen : 02.10.2017. at 19:08.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 22:40   #42
...

Imam vrlo nezgodnu postavku kada su ovisnosti u pitanju...puno toga ovdje nabrojanog...
Samo nekakoislim da je bitan asc i valjda jacina podznaka, nas princip ako se mozemo odrzati i istrajati "protiv poroka"

Za sada sam izrazen hedonista i kulinar.nadam se na tome ce i ostati

Mo90Ne
Mo180Mars
Mo120Uran
Mars90Neptun....

Po ovome bih trebala biti i zavisnica i psihicki slucaj a ja sam sasvim stalozena osoba.
.nadam se da tako i ostane..
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 01:46   #43
Koji su aspekti zasluzni za odbojnost prema ovisnosti (svim vrstama) ?

Totalno sam neovisan i neovisnicki tip, nikad se nisam ni na sto navukla (ni na serije,knjige, osobe, itd.). Pusila sam cigarete nekoliko godina. Odbacila ih ko da nikad prije nisam zapalila.

I imam los stav prema ovisnicima, za mene su oni slabici.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 08:17   #44
Mala digresija, sigurno si ovisna o nečemu, svi smo ovisni o nečemu, samo možda su tvoje ovisnosti više "društveno prihvaćene".

Kava je ovisnost, radoholičarstvo, pretjerana urednost, opsesivno vježbanje, i sl, nešto imaš garant.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:38   #45
maddie, ribice, nisu svi ovisni o nečemu.

nekima je svaka ovisnost slabost koje se groze i ako je primijete, režu je milom ili silom, odnosno moraju dokazati sebi da nisu 'slabi'.

ja sam slična kao điđe, s tim da sam ja odoljela i cigaretama. điđe je djevica, moja šesta je u djevici, a vladar u konjukciji sa suncem.

jel' do toga, nemam pojma.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:58   #46
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Mala digresija, sigurno si ovisna o nečemu, svi smo ovisni o nečemu, samo možda su tvoje ovisnosti više "društveno prihvaćene".

Kava je ovisnost, radoholičarstvo, pretjerana urednost, opsesivno vježbanje, i sl, nešto imaš garant.
Ovo bih ja nazvala navikama. Ovisnici su posebna kategorija, a razlika između ovisnika i onoga koji to nije, je da ovisnik ne može prestati s tim štetnim ponašanjem bez tuđe pomoći.
Npr. nekad sam pila 4-5 kava dnevno a sad pijem jednu. To je moja odluka iz nekih razloga. Ovisniku odluka ništa ne znači, on samo gleda kako da dođe do sljedeće doze.

asc Djevica, Ve i Ma u Djevici. Valjda je to to.
A mislim da kod ovisnika s emocionalnim stanjem nešto nije u redu, tj. da Mjesec loše stoji.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:50   #47
mislim da odbojnost prema ovisnosti donosi Saturn.Barem je kod mene tako. Neptun i Pluton privlače ovisnosti.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 02:12   #48
Možda nisu svi ovisni o nečemu, ali velika većina je. Ovisnost nije domena samo Riba. Ja evo npr. ne drogiram se, ne pijem kavu, ne pušim, pijem svake prestupne, ubijem se od dva piva, ali ovisna sam o hrani i o internetu. U periodima kad sam mršava, ovisna sam o tjelovježbi i zdravoj prehrani.

Nemojte mi molim vas prosipati mudrosti, ovisnosti su samo stvar Riba i sl, jer ja fakat vidim oko sebe puno, puno ovisnika. Ne znam osobu koja nije ovisna o nečemu.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:20   #49
brkanje pojma ovisnosti i navike je isto često.Tvoja "ovisnost" o internetu podrazumijeva toliko prekomjerno korištenje istog da ti predstavlja teškoće u svakodnevnici,te postaje važan čimbenik u tvom životu, njemu (internetu) podređuješ sve.
Teretana nije ovisnost nego navika, ponašanje koje prelazi u ritual.Tako da uopće ne mislim da si ti ovisnik.
A Neptun i Pluton privlače ovisnost, pa to znamo iz astroloških "udžbenika".
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:48   #50
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Totalno sam neovisan i neovisnicki tip, nikad se nisam ni na sto navukla (ni na serije,knjige, osobe, itd.). Pusila sam cigarete nekoliko godina. Odbacila ih ko da nikad prije nisam zapalila.

I imam los stav prema ovisnicima, za mene su oni slabici.
Ja sam se navukla na sve osim težih droga, mijenjam jednu ovisnost za drugom, ali uvijek je nešto prisutno za što se držim jer je lakše tako nego živjeti u realnosti, produktivno i normalno. Ovisnost služi za prolongiranje, odgađanje odgovornosti i normalnog življenja.

Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
brkanje pojma ovisnosti i navike je isto često.Tvoja "ovisnost" o internetu podrazumijeva toliko prekomjerno korištenje istog da ti predstavlja teškoće u svakodnevnici,te postaje važan čimbenik u tvom životu, njemu (internetu) podređuješ sve.
Teretana nije ovisnost nego navika, ponašanje koje prelazi u ritual.Tako da uopće ne mislim da si ti ovisnik.
A Neptun i Pluton privlače ovisnost, pa to znamo iz astroloških "udžbenika".
Dakle pušač koji puši preko 10,15 godina nije ovisnik jer pored toga može normalno obavljati svakodnevne zadatke. Teretana može postati ovisnost za one koji žele još i još mišića, koji sve podrede prehrani za rast mišića, koji su opsjednuti svojim tijelom, stalno se slikaju i vide u ogledalu radije svoj biceps nego partnericunpr. ili išta drugo.

Također ne prijavljujem se na forum jer mi nešto bitno treba, nego mi je prešlo u ocd, umjesto da napravim nešto konkretno, a ne prvo ću malo pročaćkati po netu, samo da podsvjesno odgodim bitno i tako se vrti u krug iz dana u dan, naravno da neće trajati dugo, već tražim drugu "hranu" a to je samo prividno odvikavanje.

i još nešto...kad se prođe gradom, bilo kojim, većina ljudi puši i pije po kafićima, samo su na forumu svi sveti i bezgriješni.

e da..taj čistunski asc djevica kod mene ne funkcionira.
__________________
The root of all evil will die if not watered

Zadnje uređivanje Ruby Soho : 06.10.2017. at 11:59.
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 13:30   #51
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Dakle pušač koji puši preko 10,15 godina nije ovisnik jer pored toga može normalno obavljati svakodnevne zadatke. Teretana može postati ovisnost za one koji žele još i još mišića, koji sve podrede prehrani za rast mišića, koji su opsjednuti svojim tijelom, stalno se slikaju i vide u ogledalu radije svoj biceps nego partnericunpr. ili išta drugo.
e da..taj čistunski asc djevica kod mene ne funkcionira.
moj post se odnosio na Maddie.
i štati to znači oko čistunskog Asc u Djevici?Moj Mjesec je u Djevici,vladar je Asc ,imam Mo0'Pl, taj Pluton je stalno gladan,po njemu bih jela dan i noć i trpala smeće u sebe.
.No, ja volim fino jesti, zahvaljujući naglašenom Jupiteru,ali se i kontroliram zahvaljujući i Saturnu.
Vježbam po 4,5 dana tjedno u teretani,jer tako održavam u kontroli potrebu za hranom.Mučim se, oblikujem usput i tijelo,čak i uživam u tome.i ne smatram to ovisnošću.
Imam i Sunce kvadrat Neptun,ali i Sunce kvadrat Saturn ,Saturn jači od Neptuna,pa zazirem od svih poroka.Nakupila sam čak kila mimo svoje volje zbog životnog stresa koji je kulminirao smrtnom bolešću,ali srećom kažu izvukla sam se,ali nije prvi put da se izvučem iz neke životne ugroženosti.Nakon 4 mjeseca od operacija otišla sam lagano vježbati.I kad sam počela, drugi su rekli da sam ovisna o teretani.A ja sam samo nastavila koristiti životnu energiju koju posjedujem.
Tako da treba zaviriti u natalnu kartu pa vidjeti je li se ima predispozicija za ovisnosti i što na kraju prevagne.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:40   #52
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
moj post se odnosio na Maddie.
pa u njemu si napisala da ne postoji ovisnost o internetu i teretani, ja kažem da po stoji, u komunu ne idu samo ovisnici o drogi, već i o hrani, interenetu, igricama itd.

Quote:
i štati to znači oko čistunskog Asc u Djevici?Moj Mjesec je u Djevici,vladar je Asc ,imam Mo0'Pl, taj Pluton je stalno gladan,po njemu bih jela dan i noć i trpala smeće u sebe.
Znači to da su neki navodili da im asc djevica pruža odbojnost prema ovisnicima i ovisnostima.

Quote:
.No, ja volim fino jesti, zahvaljujući naglašenom Jupiteru,ali se i kontroliram zahvaljujući i Saturnu.
Vježbam po 4,5 dana tjedno u teretani,jer tako održavam u kontroli potrebu za hranom.Mučim se, oblikujem usput i tijelo,čak i uživam u tome.i ne smatram to ovisnošću.
super, nitko ne tvrdi da su ovisni svi koji idu u teretanu, možda samo ekstremni slučajevi opsjednuti svojim tijelom i svakim mišićem u njemu.

Quote:
Imam i Sunce kvadrat Neptun,ali i Sunce kvadrat Saturn ,Saturn jači od Neptuna,pa zazirem od svih poroka.Nakupila sam čak kila mimo svoje volje zbog životnog stresa koji je kulminirao smrtnom bolešću,ali srećom kažu izvukla sam se,ali nije prvi put da se izvučem iz neke životne ugroženosti.Nakon 4 mjeseca od operacija otišla sam lagano vježbati.I kad sam počela, drugi su rekli da sam ovisna o teretani.A ja sam samo nastavila koristiti životnu energiju koju posjedujem.
Tako da treba zaviriti u natalnu kartu pa vidjeti je li se ima predispozicija za ovisnosti i što na kraju prevagne.
Dobro lijepo, pohvalno je što vodiš brigu o svom tijelu.
Pa ne trebam gledati u karti da mi kaže hoću li biti ovisna, može mi samo potvrditi.
evo npr. Neptun kvadrat mjesec, trigon venera, opozicija merkur, mars, sekstil pl,
Pluton trigon me i mars, op.ve, Mars 0me, kvadrat mjesec, tr.Pl, op.ne.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:57   #53
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
pa u njemu si napisala da ne postoji ovisnost o internetu i teretani, ja kažem da po stoji, u komunu ne idu samo ovisnici o drogi, već i o hrani, interenetu, igricama itd.
napisala sam Maddie da ona nema te ovisnosti.Još jednom,post se odnosi na Maddie.

"Znači to da su neki navodili da im asc djevica pruža odbojnost prema ovisnicima i ovisnostima."

ja kažem da treba dalje pogledati aspekte koji su potencijal za ovisnost.Sam tvoj Asc u Djevici ništa ne govori o ovisnosti.


"Pa ne trebam gledati u karti da mi kaže hoću li biti ovisna, može mi samo potvrditi. "


tko će ti potvrditi


"..evo npr. Neptun kvadrat mjesec, trigon venera, opozicija merkur, mars, sekstil pl,
Pluton trigon me i mars, op.ve, Mars 0me, kvadrat mjesec, tr.Pl, op.ne."


bolje se educiraj koji točno aspekti pokazuju ovisnost, nabrojala si sve i svašta.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:09   #54
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Znači to da su neki navodili da im asc djevica pruža odbojnost prema ovisnicima i ovisnostima.
Ja? Pa mislim da je ta naglašena djevica sigurno zaslužna za to što sam zgrožena nad fizičkim uništavanjem i uništavanjem zdravlja kroz npr. cigare, alkohol, droge. To što su ljudi ovisni o internetu, nad tim se ne zgražam.

A imam i Sunce u 1. kući, pa je to opet usmjereno na fizičko, meni su nejasni svi oblici takvog uništavanja, od banalnih poput griženja noktiju pa nadalje.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:22   #55
a joj, svašta nešto pišete. ovisnost o hrani. dobro da nije rečeno o vodi.

ruby-soho, djevičanski asc će teško 'funkcionirati' ako imaš ma90mo, mo90ne. budi sretna da nisi otišla u ekstreme po tom pitanju.




ovo da se malo prejedaš, onda malo zdravo jedeš i ideš u teretanu, pa opet jedeš....nema veze s ovisnošću.
upravo suprotno, nisi ustrajan u niti jednom 'ekstremu' ergo, slabost.


danas smo svi više manje ovisni o netu, ali ja sam testirala i tu 'ovisnost'. prije koju godinu, kad se ukazala prilika, bila sam mjesec dana bez moba, neta. nije bilo lako, ali uspjela sam.

najteže testiranje bi mi bilo odricanje od slatkog. probala sam i to, i nije dobro završilo. šećer je moje pogonsko gorivo i bez njega je tijelo otkazalo poslušnost. doslovno. rušenje.

ali i nemam potrebe za tim ekstremom, život bez slatkog

težina je postojana kao frizura s trovremenskim taftom, svi zdravstveni parametri klapaju kao švicarska urica.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:26   #56
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
napisala sam Maddie da ona nema te ovisnosti.Još jednom,post se odnosi na Maddie.
Kako ti znaš tko ima tko nema koje ovisnosti osim ako si s tom osobom 24h.
Quote:

ja kažem da treba dalje pogledati aspekte koji su potencijal za ovisnost.Sam tvoj Asc u Djevici ništa ne govori o ovisnosti.
Pa to i kažem, čitaj s razumijevanjem. Sam asc ne smatram toliko jakim.

Quote:
tko će ti potvrditi
Pa aspekti, đizus. .

Quote:
bolje se educiraj koji točno aspekti pokazuju ovisnost, nabrojala si sve i svašta.
S prve str,
Neptun kvadrat/opozicija Merkur
Neptun konjunkcija/kvadrat/opozicija Mjesec (ovo posebice...puno primjera su su ,nažalost, moji prijatelji i poznanici)
Neptun kvadrat/opozicija Sunce
Neptun kvadrat/opozicija Mars (pogotovo ako je Asc. ili Mjesec u Ribama .. ili Ovnu)
Neptun-Venera (ovo je više opijanje zbog nesretne ljubavi,... čim nema ljubavi, tu je čašica


ako ti ne vidiš da planete koji su okidači za ovisnost i poroke mi sve udaraju na osobne planete onda ti nisi educirana.

Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ja? Pa mislim da je ta naglašena djevica sigurno zaslužna za to što sam zgrožena nad fizičkim uništavanjem i uništavanjem zdravlja kroz npr. cigare, alkohol, droge. To što su ljudi ovisni o internetu, nad tim se ne zgražam.
Ti i još neki , morat ću opet pročitati temu. Ja sam ovisna o cigaretama, kavi, nekad davno o šećeru i možda prije i alkoholu.

Quote:
A imam i Sunce u 1. kući, pa je to opet usmjereno na fizičko, meni su nejasni svi oblici takvog uništavanja, od banalnih poput griženja noktiju pa nadalje.
Ne grizem nokte.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:10   #57
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post

ruby-soho, djevičanski asc će teško 'funkcionirati' ako imaš ma90mo, mo90ne. budi sretna da nisi otišla u ekstreme po tom pitanju.
Srećom uvijek me bilo strah speeda, kokaina i heroina pa nisam to probala i da razvuku ispred mene crte, ja bi rekla ne hvala, i bez beda bi mogla sjediti i gledati ih, ne bi me privlačilo da probam.

s druge strane uvijek sam privlačila ovisnike i oni mene, svi partneri su nešto konzumirali za neke nisam ni znala, skrivali su u početku (sedma u ribama). Također i bez beda pričam s klošarskim poznanicima, utješim ih, posudim, dam 5,6 k da skupe za đoju, bus do doma kako kad.


Quote:
danas smo svi više manje ovisni o netu, ali ja sam testirala i tu 'ovisnost'. prije koju godinu, kad se ukazala prilika, bila sam mjesec dana bez moba, neta. nije bilo lako, ali uspjela sam.
i ja bi otprašila npr. u Afriku ili odselila u divljinu bez neta.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:19   #58
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
a joj, svašta nešto pišete. ovisnost o hrani. dobro da nije rečeno o vodi.
ovo da se malo prejedaš, onda malo zdravo jedeš i ideš u teretanu, pa opet jedeš....nema veze s ovisnošću.
upravo suprotno, nisi ustrajan u niti jednom 'ekstremu' ergo, slabost.
nitko nije spomenuo ovisnost o hrani,ni prejedanje.Dala sam primjer kako aspekt Pl na vladara Asc funkcionira, te kako Saturn, obzirom da je to "mjera" sve fino kontrolira vježbanjem i sprečava ekstreme.

I nije potrebno da držis stangu Rubi Soho.

Od moje namjere da argumentima i svojim primjerom nesto objasnim, dobila sam prepucavanje koje nema veze s astrologijom.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:59   #59
Hmmm ne znam ima li smisla komentirati raspravu koja vise nema veze s astrologijom, al odgovorit cu na nesto.

Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Mala digresija, sigurno si ovisna o nečemu, svi smo ovisni o nečemu, samo možda su tvoje ovisnosti više "društveno prihvaćene".

Kava je ovisnost, radoholičarstvo, pretjerana urednost, opsesivno vježbanje, i sl, nešto imaš garant.
Ajmo reci da imam kavu.
Ali meni je ona u vecini slucajeva dorucak
Ostalo nista.


Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
i još nešto...kad se prođe gradom, bilo kojim, većina ljudi puši i pije po kafićima, samo su na forumu svi sveti i bezgriješni
Ne znam sta bi ovo trebalo znaciti?


Ovisnost je sve ono sto remeti svakodnevno normalno funkcioniranje/zdravlje.

Ja sam odjavila fejs jer sam gubila puno vrimena na njemu, samo sam skrolala bezveze.


Vjezbanje nikako ne spada u ovisnosti zato jer donosi korist za zdravlje.
Ali ako provodis u teretani pola dana i zapostavis sve ostalo, onda da, trebas malo ohanit.
Zdrava prehrana nije ovisnost, ali ako ti se citav svijet vrti oko toga i anksiozan si ako ne pojedes nesto zdravo, onda da, ovisan si i imas ortoreksiju.
Itd.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:59   #60
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
nitko nije spomenuo ovisnost o hrani,ni prejedanje.Dala sam primjer kako aspekt Pl na vladara Asc funkcionira, te kako Saturn, obzirom da je to "mjera" sve fino kontrolira vježbanjem i sprečava ekstreme.

I nije potrebno da držis stangu Rubi Soho.

Od moje namjere da argumentima i svojim primjerom nesto objasnim, dobila sam prepucavanje koje nema veze s astrologijom.
iskreno, nisam čitala šta si ti pisala, a komentirala sam ovaj post,

Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Ja evo npr. ne drogiram se, ne pijem kavu, ne pušim, pijem svake prestupne, ubijem se od dva piva, ali ovisna sam o hrani i o internetu. U periodima kad sam mršava, ovisna sam o tjelovježbi i zdravoj prehrani.
i aspekte ruby-soho.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.