Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2008., 20:07   #61
Pa ni jednokratne ne bi smio baciti u koš u šetnji - u njemu ima koliformnih bakterija iz kakice.
Uzmeš vrećicu sa strane i sve 5.

A mokri su koliko smo i mi bili kad smo bili mali - i kome je šta falilo.
Meni je velika potpora moja mama koja kad sam joj rekla je rekla super i nikad nije dala dojam da je to bilo nešto užasavajuće (a ja sam bila zahtjevna beba s kolikama).

I da, ne perem ja, pere mašina A peglanje nema šta, samo tetru kad presložim prođem da ju zaravnam, to je to

Ja sam optimist.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 20:37   #62
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
I da, ne perem ja, pere mašina

Je, pere mašina, ali nemoj zaboraviti da prvo s platnene pelene moraš pokupiti kakicu i baciti je u wc, i onda namočit/protrljat u vodi s deterđentom, i tek onda staviti u mašinu.

Znam da smo svi mi bili u platnenim, ali ja ne bih imala živaca za to uz sve ostalo nakon poroda.

Uzmi u obzir i da je pelenski osip više moguć u platnenima.,


Al ako misliš platnene koristit pa nemoj koristiti baš one koje su naše mame koristile: to su samo tetre bile, imaš za kupit platnene na više mjesta: rekla bih da ipak bolje zadrže mokraću i stolicu od običnih tetri.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 21:40   #63
A što je s ovim novim platnenima? One imaju nekakav ulžak koji se makne i pere ili tako nešto??
Moja je malena do sad bila u jednokratnim ali kako ide vruće vrime sve mi se više čini da bi platnene bile bolje.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 09:52   #64
U platnenima guze zakuhaju jer su obložene plastikom - prvo.
Zatim - po pravilima bi se i s jednokratnih morala ostrugati kakica jer se fekalije ne bi smjele bacati na odtpad s ostalim smećem, dalje - spojevi u jednokratnim ne samo da jako upijaju vlagu iz kakice i mokraće nego i iz bebine kože - i koža postaje osjetljivija i zato se statistički istraženo pelenski osp javlja češće kod upotrebe jednokratnih pelena (bakterije lakše djeluju).
Zatim, još nije u potpunosti istraženo, al velika je vjerojatnost da jednokratne pelene posebno nisu dobre za dječake jer im jajčeka zakuhaju pa može dovesti do smanjene plodnosti kasnije...
Što se tiče pelena koje ćemo mi koristiti - to jesu ove nove, samo što ih šiva moja mama a ne neka druga teta

I da, za platnene se može kupiti samo manji papirnati uložak (kao papirnata maramica) koja ti pomogne za odstranjivanje kakice. Ostatak pošpricaš s otopinom vode alkoholnog octa i eteričnog ulja radi mirisa i pereš ( i to s trećinom detergenta i bez omekšivača).

Meni se čini super, koža diše i sve 5

AL priznajem, dok ne uđemo u rutinu vjerojatno ćemo na kombinaciju - meni je ovo prva beba i ne sjećam se jesam li ikad ijednoj bebi presvukla pelene, pa...
Uostalom, možda baš mom Viboru neće pasati platnene - ipak treba ostaviti i tu mogućnost - neću ga onda terorizirati jer su meni platnene super.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 11:30   #65
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Uzmi u obzir da je pelenski osip moguć i u platnenima.


Ispravila sam se.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 11:35   #66
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Zatim - po pravilima bi se i s jednokratnih morala ostrugati kakica jer se fekalije ne bi smjele bacati na odtpad s ostalim smećem,

Ja sam ti to rekla zato što bi si zaribala mašinu, a ne zbog otpada. Uopće ne znam za to da se fekalije ne bi smjele bacati na otpad s ostalim smećem Gdje onda npr. fekalije bacaju vlasnici kućnih ljubimaca kada ih šetaju i kupe kakicu za njima? Fekalije su bar biorazgradive za razliku od hrpe ostalog nerazgradivog otpada koji bacamo.

Mene se više dojme oni natpisi kod pedijatara: "Molimo da se pelene ne bacaju u wc školjke. Hvala". Zanima me tko je tako lud da to radi. A očito ima i takvih
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 12:09   #67
Istina da je biorazgradivo, ali sadrži tzv koliforme - bakterije iz crijeva koje se smiju naći samo u kanalizaciji. Na smeću predstavljaju biološku opasnost.
Vlasnici pasa bi trebali umati posebnu vrećicu i baciti fekalije u WC kad dođu doma. Svaka vrsta otpada ima svoj tijek razgradnje pa tako i fekalije.

Al što se savjeta tiče
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 13:23   #68
Mi ćemo probati s platnenima pa kako bude. Imam podršku ljudi oko mene, vešmašinu i sušilicu.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 16:18   #69
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
I da, za platnene se može kupiti samo manji papirnati uložak (kao papirnata maramica) koja ti pomogne za odstranjivanje kakice. Ostatak pošpricaš s otopinom vode alkoholnog octa i eteričnog ulja radi mirisa i pereš ( i to s trećinom detergenta i bez omekšivača).
koji si ti optimist!!!
tak sam i ja mislila...i inače koristim eko detergent i biljni omekšivač..i ja mislila kak je to baš suuper i za bebi-stvari, neću ja nikakvu kemiju i agresivna sredstva...je, samo što su mi prvi put pokakani bodići iz mašine izašli flekavi...ta dječja kakica je vrag...ne da se oprat da ju alkoholom pereš valjda!
i tako i ja namačem pokakane stvari u vanishu

a ak ti bebač uspije kakati točno po ulošku svaka čast!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 16:24   #70
Ne dam se dok me kokretno ne u vjeri u suprotno.
Nisam ja rekla da neće biti Vanisha i slično, samo ne vidim frku.
Za staviti pelene u mašinu mi treba recimo 2 minute (i to sam puno rekla) a za staviti ih sušiti mi treba nekih 10 min - dok beba spava. Pegldam samo tetre koje su iapk daleko ispod razine košulja i sakoa pa ne vjerujem da je to neki problem.

Ma kako se ne bi pokakao po ulošku - pa to će ipak biti dijete opsesivno kompulzivnih roditelja
Ma vidjet ćemo, ali stvarno želim platnene pelene i krećem s uvjerenjem da su super pa kako bude
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 16:45   #71
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Za staviti pelene u mašinu mi treba recimo 2 minute (i to sam puno rekla) a za staviti ih sušiti mi treba nekih 10 min - dok beba spava.
i opet ti kažem da si optimist
kad beba zaspi nekad ne znam što bih prije - sklopila oči i ja, obukla se, oprala zube ili pojela nešto jer ne znam kad ću sljedeći put nešto moći. ne stignem skupit sa sušenja odjeću njezinu, kamoli da bi još dodatno prostirala pelene!

računaj da ćeš još imat bar jednu ekstra mašinu bebinih ostalih stvari za prat, nevezano uz pelene...

mislim, svaka ti čast, platnene su super,l ja i s jednokratnim pelenama imam osjećaj da sam u začaranom krugu pranja i peglanja njezinih stvari..još da su tu pelene izludila bih!

a nekad još moraš i svoje stvari stavit prat i sušit...

niš, želim ti sreću i bebicu koja će puno spavati
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 17:09   #72
Misiz,i ja sam govorila da ću koristiti platnene i jesam...mjesec dana. On se pokaki,stavim namakati,cilo kupatilo smrdi po kakici,pa onda u mašinu,pa na sušilo,pa skidaj,pa peglaj...ma užas jedan,tribala bi mi još jedna žena u kući samo za pelene. Da su zdrave,to se apsolutno slažem,ali nemrem ja to...A tebi će valjda biti lakše kad imaš sušilicu,ja ovih dana ozbiljno razmišljam o kupnji jedne
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 17:11   #73
J a jesam optimist, plus što sam puna energije

Ja i sad, mjesec dana do poroda spavam svgea 7-8 sati dbevno (ako se prisilim) i idem još uvijek na posao i radim po kući...
Kako se približavam porodu imam sve više energije.
Sjećam se samo kako sam u komi bila s mučninama. Sad sam poletna - hodam gdje treba, vozim, još sam i na terene išla, niš mi nije teško.
Vidjet ćemo, nadam se da će me taj adrenalin držati i kasnije. Budemo mi to

Optimist

I hvala na lijepim željama - znaš ja sam ti zapravo sad turbo poletna jer pokušavam umoriti popišanca tako da kad se rodi se drži one crnogorske - čovjek se rodi umoran i živi da bi se odmorio
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 17:15   #74
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Misiz,i ja sam govorila da ću koristiti platnene i jesam...mjesec dana. On se pokaki,stavim namakati,cilo kupatilo smrdi po kakici,pa onda u mašinu,pa na sušilo,pa skidaj,pa peglaj...ma užas jedan,tribala bi mi još jedna žena u kući samo za pelene. Da su zdrave,to se apsolutno slažem,ali nemrem ja to...A tebi će valjda biti lakše kad imaš sušilicu,ja ovih dana ozbiljno razmišljam o kupnji jedne

I dalje se ne dam
Al namjeravam koristiti one papiriće - kaže mi mama da je toga bilo i kad je ona mene prematala

Samo još moram vidjeti gdje ih ima - u Muelleru nisam našla. Ak niš bum u Brežice po njih

Gdje ste kupile tetre, sad kad smo kod toga?
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 11:53   #75
Misiz palo mi nešto napamet. A kako si mislila sa platnenim ako se mali pokaki u šetnji?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 12:00   #76
Pa skineš pelenu, pospremiš u vrećicu (kako bi trebalo i sa jednokratnima postupiti), opereš ga, staviš novu pelenu i sve 5.
Kad dođem doma riješim pelenu (bacim kakicu u WC a ostatak pelene riješim kao i sve ostale

Zašto??
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 12:16   #77
Puj,puj pa će smrditi po gradu,sreća da nisi u zadru
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 12:41   #78
Nisam dobila dojam od onih koje su koristile platnene da im je to predstavljalo problem. Čak mi je jedna rekla da joj je takva pelena ostala u zatvorenoj vrećici u autu par dana i sve 5.

Pa zapravo jednokratne ne bi smjela bacati u koš za smeće nego ih isto nositi doma, ostrugati kakicu u wc i onda baciti u smeće

Al eto...

A kako su naše mame nas prematale kad bi se pokakale u šetnji
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 15:23   #79
Evo pričam ja s mamom koja je mene i brata prematala u one klasične platnene i čini se da žena uopće nema traume od toga. Nadam se da je nasljedno
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 18:12   #80
misiz, raspitivala sam se baš za platnene pelene danas i rekli su mi da ih se ne treba namakat u vodi prije pranja u mašini. i da je dovoljno vrlo malo deterđenta staviti.

jel tebi mama šije platnene pelene ili ćeš ih kupiti?
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.