Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2008., 19:59   #1
Bol u predjelu rebara

prije 2 i pol mjeseca dobio sam udarac u rebro,prvih par dana nisam mogao potrcati,spavati na toj strani tijela i svaka kretnja i radnja koja ukljucuje rebro mi je bila uzasno bolna,na povrsini nije bilo nikakvih masnica ili oteklina,nisam htio otici doktoru jer sam mislio da ce bol uskoro proci ako budem odmarao a u to vrijeme nisam niti imao fizickih aktivnosti,sada je sve ok ali pri jacem fizickom dodiru sa nekim,tj ako me slucajno netko udari u to podrucje osjecam malu bol,bol osjecam i kada leđima u potpunosti lezim na tvrdoj podlozi te pri radnji odredjenih trbusnjaka,nedavno sam bio kod doktora koje mi je samo rekao da cu s tim imati problema cijeli zivot,naravno lijecnik opce prakse koji se nije usudio ni pogledati o cemu se radi,zanima me sto mi je ciniti i dali postoji neka krema kojom bih to zacijelio?unaprijed hvala na odgovorima
blackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 08:29   #2
Quote:
blackson kaže: Pogledaj post
prije 2 i pol mjeseca dobio sam udarac u rebro,prvih par dana nisam mogao potrcati,spavati na toj strani tijela i svaka kretnja i radnja koja ukljucuje rebro mi je bila uzasno bolna,na povrsini nije bilo nikakvih masnica ili oteklina,nisam htio otici doktoru jer sam mislio da ce bol uskoro proci ako budem odmarao a u to vrijeme nisam niti imao fizickih aktivnosti,sada je sve ok ali pri jacem fizickom dodiru sa nekim,tj ako me slucajno netko udari u to podrucje osjecam malu bol,bol osjecam i kada leđima u potpunosti lezim na tvrdoj podlozi te pri radnji odredjenih trbusnjaka,nedavno sam bio kod doktora koje mi je samo rekao da cu s tim imati problema cijeli zivot,naravno lijecnik opce prakse koji se nije usudio ni pogledati o cemu se radi,zanima me sto mi je ciniti i dali postoji neka krema kojom bih to zacijelio?unaprijed hvala na odgovorima
Proći če te ali to zna boliti mjesecima.Ja sam isto jednom dobio udarac u rebra i nisam išao kod doktora,a mogće da je i puklo i bolilo me siguno 6 mjeseci,a kasnije ako bi na npr.nogometu dobio i mali udarac u to mjesto opet me bolilo.
gorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 12:06   #3
Oi.
Ma nebrini se. Ja imam potrgana rebra i krivo zarasla. Lol
Ma to ti boli na pocetku koj mjesec. Onda poslje je sve Ok.
Mene obicno muci taj potrgani dio kad je hladno i tak. Al ti je sve normalno. Jednom zacjeli i ko kamen je. To ti mogu rec odmah iz prve ruke jer sam se za taj dio bojao i onda sam dobio jedan toliko jak udarac u to mjesto da nisam vjerovao da su to moja rebarca izdrzala. i tako. to je sve normalno.
xxxrugby is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 13:23   #4
kakva crna krema....ako iole ozbiljno ti ili tvoj liječnik hoćete se pozabaviti povredom, mora se napraviti RTG snimak. Pa to je barem jednostavno majku mu! Zbilja ne znam ko je tu luđi - ti što povredu ignoriraš ko rambo šrapnel...ili tvoj doktor idiot koji te nije uputio na rentgen.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 11:28   #5
He he he. Ma nedam da mi se diraju rebra. Da bi se to popravilo trebalo bi se trgat. jer mi je rebro iskočilo. A druga tri ošla ispod njega. Znaš koja fora ko nož je malo strši van.
Al nedam da se više dira. Zaraslo je. I nebi prolazio više te psihičke probleme za vrijeme igranja utakmice. To je bila cjela sezona psihičke borbe. samo sam mislio kako če me netko pogodit u taj dio rebara i šta če se tad desit. Sad je ko kamen i naviknuo sam se te me više ne suptava u igri. Mislim kada bi nešto poradio s rebrima da se više na sport nebi vratio a to mi nebi bilo dobro za psihu prolupao bi tako da to ne dolazi u obzir.
xxxrugby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 09:42   #6
Bol u rebrima, i interkostalni zivac...

Postovani,
preksinoc me probudila bol u rebrima, sa desne strane, koja se intenzivira disanjem. Na kozi se nista ne vidi, i siguran sam da nisam imao udarac u tijelo, imao fizicku aktivnost (podizao nesto tesko), niti sam bio igdje na popuhu. Takodjer to mjesto, ispod desne strane prsa, bolno je na dodir. Bolove osjecam prilikom svakog pokreta, npr. saginjanja, kada legnem na ledja itd. Najcudnija stvar u svemu je da i moja djevojka ima iste bolove od preksinoc, na istom mjestu, s time da se njoj siri i na ledja. Nije bilo prakticiranja nikakve "kamasutre", tako da je i to iskljuceno. Bolovi znaju biti toliko intezivni, da jedva disem, pa popijem tabletu protiv bolova koja ih smanji... Molio bih za savijet, pomoc, slicna iskustva? Na Internetu sam pronasao par slicnih iskustava vezanih uz upalu interkostalnog (medjurebrenog) zivca, koji je najcesce posljedica virusne infekcije, sto ide u prilog da tegobe imamo i djevojka i ja. Hvala unaprijed, pozdrav!
djprco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 14:46   #7
Bol u rebrima-lijeva strana

Ovo mi se dogadjalo cesto kad sam imala 13-14 godina,tad su rekli da je zbog rasta,i sad sa 22 mi se opet ponavlja(svakih nekoliko dana).Dakle tupa bol u podrucju lijeve strane grudnog kosa,ima netko ideju od cega bi to moglo bit?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:18   #8
Kakva je bol i koliko dugo traje? Kao i uvijek, može bit ništa a mogu bit neki problemi sa srcem...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:39   #9
Bol u rebrima

znaci ovak...vec nekoliko godina bih osijetio neko propadanje u bedrima,tocnije negdje oko srca.u zadnje vrijeme je to cesce...ono,ko neko zatezanje...nemrem duboko udahnut,nit se smijat da me nebi probolo.zna neko o cem se radi tu?dal je to samo prolazna faza il da ipak odem na pregled?hvala
mr.greeeny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 00:56   #10
Morat ćeš na internističku obradu. Nema mnogo povezanosti između jakosti prsne boli i ozbiljnosti njenog uzroka. Ta bol može ukazivati na bilo šta: od obične koronarne bolesti pa sve do ozbiljnijih poremećaja.

Uzroci boli u prsima se klinički dijele na šest skupina: 1. srčani (koronarna bolest, aortna stenoza, hipertrofijska kardiomiopatija, perikarditis), 2. žilni (disekcija aorte, plućna embolija, plućna hipertenzija, naprezanje desne klijetke), 3. plućni (pleuritis i pneumonija, traheobronhitis, tumor, emfizem), 4. gastrointestinalni (ezofagealni refluks, ezofagealni spazam, Mallory - Weiss sindrom, ulkusna bolest, žučna bolest, pankreatitis), 5. mišićnokoštani (cervikalna diskopatija, artriris ramena ili kralježnice, kostokondritis, grčevi interkostalnih mišića, sindrom skalenusa ili hiperabdukcije, subakromijski bursitis), 6. ostali (bolesti dojke, tumori prsnog koša, herpes zoster).

Eto sad vidiš koliki je popis mogućih poremećaja. Od onih bezazlenih do onih ozbiljnih. Zato, šta prije liječniku. Vjerojatno će tražiti EKG, radiogram psnog koša, ergometriju, internistički pregled...

Zadnje uređivanje trebor : 07.02.2009. at 20:14.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 03:24   #11
Napuklo rebro ili istegnuce?

Cao svima.
Ne znam sta da radim, bio sam kod doktorice prije 3 dana rekla mi je da mirujem, a prije toga 2 dana sam trenirao, treniram vec duze breakdance(bboying) i trenirao sam i padao na desnu stranu nesto, nebitno, vjezhbao sam i nista, nastavio sam da treniram, odjednom sam krenuo da udjem u jedan potez (windmill), nisam pao ni nista, samo sam krenuo, jos uvijek sam bio na rukama kad me je nesto presjeklo sa desne strane, bochno, odma ispod rebara, tu kod 2 slobodna rebra...
Sada kada tu pipnem boli me, kada kashljem boli, kada se nesto vise naprezhem boli tacno na tom mjestu... Bio sam kod te doktorice rekla je da misli da nije slomljeno/napuklo rebro... Mogu da izdrzim bol i probao sam trenirat al nekako mi je tesko jer ono, nemam snage u taj dio tijela... Lomio sam i palac na nozi i zglob na desnoj ruci i sve to i pored toga sam forsirao i mogao trenirat, jbg, izbacim neke pokrete koji su vezani za taj dio tijela al opet ovo me bas jebe i nervira inache bi trenirao...
Sad ne znam sta bi to moglo bit... Neko istegnuce, sta?
Nema modrica, nema nista, nije ni nateklo bilo, nista...
Boli me najvise kada se npr istezem kada dignem desnu ruku i naginjem se ka levoj strani ili kao sto sam vec rekao kada kashljem, kijam i slicno...
Aj ako moze neko pomoc...
Bboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 10:36   #12
evo imam i ja pitanje...
kao imao sam perikarditis prije otprilike 3-4 god...
no nakon toga mi se povremenio javljaju bolovi...
obično dok se nahladim,ali isti simptomi samo nekad je bol na lijevoj a nekad na desnoj strani...
evo uhvatilo me u petak i muči me već skoro tjedan dana...
imao sam isto prije par mj. pa su mi rekli da sam se nahladio ili da je to bilo od stresa
Aheront is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 20:10   #13
Bol oko rebara

Situacija sljedeća: igrao sam nogomet, došlo do sudara sa protivničkim igračem i od tada me boli oko rebara sa desne strane tijela. Nema nikakvih oteklina, nemam problema sa disanjem, ne kašljem. Pipao sam rebra, ne primijetim ništa. Bol je tu, poveća se prilikom određenih aktivnosti tipa sjedanje, osobito u vozilo, ako se treba naglo sagnuti i tome slično.

Sumnjao sam da su mi napukla rebra, ali pretpostavljam da bi to bila neizdržljiva bol i imao bih dodatne simptome koje ne vidim. Ipak, prošlo je od tada pet dana i bol je još tu. Mazao sam gelom koji obično pomaže kod udaraca, ali ne vidim nekog pomaka.

Iskren da budem, pomalo me mrzi ići kod doktora za nešto što ne vjerujem da je ozbiljno. Ako netko ima slično iskustvo, molio bih za njegovo mišljenje
__________________
Nemojte da se čudite što često ćutim, jer niko od Vas ne zna sa kakvom se budalom ja u sebi borim, ne dozvoljavajući joj da izađe van.
dmarijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 12:25   #14
Neprijatan osjećaj kod rebara

Ovako, osim sto bi trebao otici do doktora mozete li mi otprilike reci sta moze biti ovo. Desetak dana imam sa desne strane, ispod zadnjeg rebra negdje, nesto sto mi smeta. Kad malo jace pritisnem mislim da mogu da osjetim da nesto ima, kao da sam nesto progutao i tu stoji,tacno ispod rebra kao da stoji nesto velicine 7-10 cm i smeta mi. Kad legnem osjetim tu da pritiska ali veoma malo, samo da bi mi bilo neprijatno, nista ne boli ali to ne prestaje, kako god da sjednem , osjetim to i sve pokusavam da pritisnem da nestane to. Svasta mi pada na pamet jer sam hipohondar po malo . Sta moze biti ima li neki doktor ovdje ? Nisam se udario nigdje , ne pusim, pijem po malo Sportista
Bu2nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 12:59   #15
možda imaš bruh...
a da odeš doktoru?
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 13:01   #16
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
možda imaš bruh...
a da odeš doktoru?
Nije tu bruh, ovo je dosta iznad toga, volio bi da je bruhm svasta mi prolazi kroz glavu...
Bu2nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 13:02   #17
a da odeš doktoru!?!
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 14:50   #18
A otici cu do doktora nije to problem nego pitam ima li neko neku ideju uopste sta moze biti
Bu2nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 19:10   #19
i niko nema nista na pameti
Bu2nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 16:11   #20
A sjutra sam kod doktora, dajte predlozite sto bi moglo biti
Bu2nin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.