Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2004., 13:09   #61
Kaj se tak ko pijan plota držite fizičkog zlostavljanja? Kaj je s vrijeđanjem koji ostavljaju ožiljke VERBALNOG ZLOSTAVLJANJA?!
Onda se ne smije niti vikati na djecu, jer isto je kad vikneš i vikneš, to kaj netko vikne "ne to raditi!" isto je jer je netko viknuo "Kravo jedna balava, glupa, nikad ne pogodiš u koš!" - naime, viknulo se istim decibelima, zar ne?!

Evo, da srce bude na mjestu nekima, javno priznajem, zlostavljam svoje dijete, i to zato jer ne dozvoljavam da si naudi, padom kristalne kugle na svoju glavicu, obećajem idući puta razgovarati ću s njime satima, sve dok negdje ne smjesti predmet, bilo to u TVu, ili prozoru, nema veze, glavno da moje dijete nije poniženo. Isto tako dopustiti ću nek se valja po dućanu, pritome eventualno poruši one fine žvakice na pod, a možda i ne, ostati ću hladna ko špricer, krenuti doma, ha, valjda me bude našao kad skuži da se ne šalim, a ja već pred zgradom, doduše. A nadasve, imate pravo, moje dijete je osoba, pa eto, kupiti ću mu stan, samo za njega, jer šta će njemu roditelj da ga kaznama ponižava, za Boga miloga, svašta. Psiholozi su budale, kaj oni znaju, oni su ipak cijeli život proveli čitajući bezvezne knjige, a faks? Pih, vjerojatno kupili diplomu, ma oni će meni kak se djeca odgajaju...ccc...



Bok, mame

P.S. imam dijete, i makar ispadam loša majka (ne znam, tako mi se čini), radim puno s njim. Ne udaram ga, ponavljam - osim taj jedan put kad je izveo to s TVom i to iz čistog straha da mu ne padne na glavu. Da, dobije po guzi nekada. Ali inače se naširoko razgovaramo. Znala sam da će me se krivo pročitati, zakeljiti na prvi moj post i ne čitati dalje s razumijevanjem
U principu mislim da smo svi tu negdje blizu istoga.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Old 21.01.2004., 13:09   #62
Quote:
AgentScully kaže:
Duda, bis li ti u takvoj situaciji zrtvovala 13 ili mozda 26 televizora dok djete "miroljubivo" ne nauci?

Sta bis ucinila u toj situaciji?
Mislim da ti je magic odgovorila.
Moje djete je mojim nenasilnim metodama odgojeno tako da mu to ne bi palo na pamet niti prvi puta, kao što sam već napisala.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Old 21.01.2004., 13:11   #63
Quote:
magic kaže:
Oprosti, ali mislim da je u takvom primjeru neka greshka u odgoju vec uchinjena.
Nije . Ovo sa televizorom je samo hipotetska situacija, hvala bogu. A prema sadasnjem stanju u nasa 4 zida, mislim da do nje i slicnih nebi trebalo uopce doci.
AgentScully is offline  
Old 21.01.2004., 13:11   #64
Pa ima sina, napisala je, a imash i sliku.
magic is offline  
Old 21.01.2004., 13:12   #65
Hvala za info, volim znat kad neko prica iz iskustva ili samo teoretizira.
AgentScully is offline  
Old 21.01.2004., 13:13   #66
Quote:
AgentScully kaže:
Nije . Ovo sa televizorom je samo hipotetska situacija, hvala bogu. A prema sadasnjem stanju u nasa 4 zida, mislim da do nje nebi trebalo uopce doci.
Ja sam odgovorila na njen primjer, a koliko sam shvatila, on nije hipotetski.
magic is offline  
Old 21.01.2004., 13:17   #67
Quote:
Usagi kaže:
Psiholozi su budale, kaj oni znaju, oni su ipak cijeli život proveli čitajući bezvezne knjige, a faks? Pih, vjerojatno kupili diplomu, ma oni će meni kak se djeca odgajaju...ccc...



Bok, mame
Bok tebi zanimljivo kako loshe ragirash, a samo razmjenjujemo iskustva. Lijepo sam napisala da su rezultati odgoja uglavnom isti i da nam svima zhelim puno srece u radu s nashom djecom, dakle nigdje te nisam kritizirala. Osim toga izmedju kritike i kritizerstva velika je razlika, ponekad ju je dobro prepoznati.

A shto se tiche psihologa, ponavljam: Zavrshila sam shkolu za roditelje gdje su predavali psiholozi, osim toga gotovo sam 4 godine sa svojim djetetom odlazila psihologu na razgovore.

I nikad nisam dobila 'zeleno svjetlo' ni za najblazhu fizichku kaznu...ni za malu pljuskicu.

Valjda odlazim krivim psiholozima.
magic is offline  
Old 21.01.2004., 13:17   #68
Da i to se događa. I tada me uplašio ko nikad do sad. Jer bedaček, nije razumio koju je opasnost izazvao. Bio je jako ljut jer nije smio igrati igrice, a ja sam njegovo bacakanje ignorirala, krajnji je rezultat moga ignoriranja vriskanja bilo to. Ispipavao je granicu. Bogme ju je ispitao, noge su mi se odsjekle. To je bilo samo taj puta, i više nikada. Al, skoro mi je herc otkazo.

Lako je teoretizirati - trebaš ovo, trebala si ono. Niste tamo bile, niste se našle u toj situaciji - hvala Bogu. Ali eto, djeca su bedasta i ne znaju nikaj, a roditelj nekad i od straha reagira svakako.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Old 21.01.2004., 13:24   #69
Jebiga, opet ja ali da ne bude nesporazuma.

Najprije pishesh

Quote:
Usagi kaže:
Ne udaram ga, ponavljam - osim taj jedan put kad je izveo to s TVom i to iz čistog straha da mu ne padne na glavu.
onda pishesh

Quote:
Da, dobije po guzi nekada.
Dobro shto onda, udarila si ga to jednom, a shto je s ovime 'po guzi'? Pod shto to spada?

I ako je ispad imao jer nije mogao igrati igrice znachi da nije bio beba. Dakle mogao je vec zbnati da je netko kupio i platio i taj tv i te igrice i tu fakin kuglu i da su za to njegovi roditelji danima radili. Kao i da postoji mogucnost povrede - uostalom to je mogao vidjeti i na tim igricama, zar ne? I tamo ima i mrtvih i povrijedjenih.
magic is offline  
Old 21.01.2004., 13:27   #70
Okej, rekla sam već na početku da mi pisajući izražavanje baš i ne ide. Dobije po guzi, al to je kad je već daaaaaaaaaleko otišao.

Na taj jedan puta sam mislila na pljusku. I ne volim to. Zbilja. I tu se slažem s vama (već sam u prvom postu napisala da je to preponižavajuće i za koga), ali doista od straha nisam znala kako brzo reagirati. I od tog straha pala je pljuska.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Old 21.01.2004., 13:27   #71
I mi ne teoretiziramo - razmjenjujemo iskustva za dobro nashe djece.
magic is offline  
Old 21.01.2004., 13:31   #72
Quote:
magic kaže:
I ako je ispad imao jer nije mogao igrati igrice znachi da nije bio beba. Dakle mogao je vec zbnati da je netko kupio i platio i taj tv i te igrice i tu fakin kuglu i da su za to njegovi roditelji danima radili. Kao i da postoji mogucnost povrede - uostalom to je mogao vidjeti i na tim igricama, zar ne? I tamo ima i mrtvih i povrijedjenih.
To sve ne stigneš u tim sekundama objasniti jel? Hej, ženo, ma nije moguće da me uvjeravaš kako ne znaš da djeci svakaj pada na pamet kad se bore za sebe (mislim da ono kaj žele u određenom trenu).

Koliko ti sin ima godina? Teško ću povjerovati da ga nikad nisi po guzi, čak bih rekla da ovdje ima nekako jako puno licemjera.



Aj bok
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Old 21.01.2004., 13:39   #73
Hej zheno, mislim obracanje ti je stvarnooooo

Moj sin ima 15 godina, proshla sam s njim sve i svasha i male neposlushnosti i vece pizdarije...roditelj na sve treba biti spreman.

I nisam licemjer. Moje dijete nije nikad dobilo ni po guzi...niti je ikad chulo uvrede na svoj rachun.

Jer ZNAM koliko to mozhe biti bolno.

A sad kad me vec prozivash reci cu ti da mome djetetu dok je bilo malo nikakva se kristalna kugla ne bi mogla naci ni pri ruci, jer sam predvidjevshi mogucnost povreda nastojala ukloniti sve shto bi moglo izazvati nezgodu.

A kad bi ta 'kristalna kugla' uslijed potresa pala s najvishe police eventualno njemu na glavu, sigurno ga ne bih kaznila, jel tako?

Netko me jednom pitao kako ce drukchije nego 'po guzi' dati do znanja djetetu da ne smije na balkon jer postoji mogucnost da padne s njega.

Vidish, kad je moj sin prohodao, balkon je dobio mrezhu. Malo truda i problem rjeshen.

To su samo sitni primjeri, ali takvih je tisuce, sve dok dijete ne odraste dovoljno da mu se mozhe objasniti.
magic is offline  
Old 21.01.2004., 13:40   #74
dok sam bila mala znala sam dobiti batine. Od mame. Sto se tice tate - njegov pogled je bio dovoljan, da prestanem raditi pizdarije.

Ne mislim da su me tukli zato jer su me mrzili. Bilo je lose to sto su ucinili, ali vjerujem da nisu znali bolje. I njih su njihovi roditelji nalupali po guzici ako bi napravili neko vece sranje.

Nadam se prekinuti taj krug i svoje dijete ne udarati. Tplo se nadam da cu uspijeti, no otkud da to sad znam ?

Pitala sam iskusne roditelje kako s eoni nose s tim - kaze frend da mu je najvece iskusenje po tom pitanju bilo kad je trebao predati neki izvjestaj sefu ( koji je pisao mjesec dana ) a klinac se u 30 sekundi nepaznje odsetao do otvorenih vrata radne sobe i podrapao na milijun komadica. Sad se svi tome smijemo ali ne zelim znati kako mu je bilo tog trenutka...
Winona is offline  
Old 21.01.2004., 13:40   #75
Usagi, ako si toliko uvjerena da su tvoje metode ispravne, nije mi jasno zashto si ogorchena mojim navodjenjem drukchijih metoda?

Shto mogu - tvoji su primjeri realni i na njih mogu reagirati. Da ih navede netko drugi, otpisivala bih njemu.

I dalje ne mislim da si losha majka...mozhda ce tvoj sin odrasti u pozitivniju osobu nego moj.

Samo sam i dalje protivna fizichkoj kazni.
magic is offline  
Old 21.01.2004., 13:47   #76
I da me se sluchajno ne bi 'uhvatilo u lazhi' , jer sam mozhda o tome pisala na forumu, jednom sam pljusnula svoje dijete. Imao je spastichki napad i od straha od injekcije i lijechnika pocheo je plakati i gushiti se...plaviti u licu...buduci smo chekali prijevoz u bolnicu, panichno sam nazvala njegovog specijalistu da me savjetuje shto da uchinim i on mi je rekao da ga pljusnem! I doista, to je izazvalo takav shok da je 'prodisao'.
magic is offline  
Old 21.01.2004., 13:53   #77
Quote:
magic kaže:
Hej zheno, mislim obracanje ti je stvarnooooo

Moj sin ima 15 godina, proshla sam s njim sve i svasha i male neposlushnosti i vece pizdarije...roditelj na sve treba biti spreman.

I nisam licemjer. Moje dijete nije nikad dobilo ni po guzi...niti je ikad chulo uvrede na svoj rachun.

Jer ZNAM koliko to mozhe biti bolno.

A sad kad me vec prozivash reci cu ti da mome djetetu dok je bilo malo nikakva se kristalna kugla ne bi mogla naci ni pri ruci, jer sam predvidjevshi mogucnost povreda nastojala ukloniti sve shto bi moglo izazvati nezgodu.

A kad bi ta 'kristalna kugla' uslijed potresa pala s najvishe police eventualno njemu na glavu, sigurno ga ne bih kaznila, jel tako?

Netko me jednom pitao kako ce drukchije nego 'po guzi' dati do znanja djetetu da ne smije na balkon jer postoji mogucnost da padne s njega.

Vidish, kad je moj sin prohodao, balkon je dobio mrezhu. Malo truda i problem rjeshen.

To su samo sitni primjeri, ali takvih je tisuce, sve dok dijete ne odraste dovoljno da mu se mozhe objasniti.
Dobro, dobro... smiri se, ti si dokazala da si super mama, blago tvom sinu, a blago i tebi kad imaš tako odraslo i razumno dijete od samog početka. Evo, klanjam ti se, super si, voljela bih biti kao ti. Toliko razumjevanja, evo i ja osjećam tvoju majčinsku ljubav Predivan osjećaj.

Dosta sad, ajde odi na neku drugu temu, podforum, ili ostani tu, samo daj mi zraka ženo.

Ma moram još jednom reći - ti si SUPER mama, svaka čast. Možemo se sada pozdraviti?
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Old 21.01.2004., 13:54   #78
ja se nekako ne mogu otet dojmu da bi vecina roditelja (pa gotovo i vecina ovdje na topicu) svoju djecu radije dresirala nego odgajala. svako dijete radi pizdarije i psine i dao mi bog da mi klinac priredi takve sokove jer to znaci da je zdravo dijete kojem moj odgoj nije ubio duh.
plavva is offline  
Old 21.01.2004., 14:20   #79
Mene roditelji nisu tukli osim što sam dobila od mame 1-2 drvenom kuhačom kad sam zapalila bor i zavjese u svojoj sobi i 2 put u životu šamar od tate jar sam mu lagala u oči. Nisu to bile neke batine i nisu mi nikakve posljedice ostale i ne krim roditelje zbog toga.
Ja sam protiv svakog fizičkog kažnjavanja i psihičkog zlostavljanja djeteta, ali priznajem da mi nekad pukne film i onda se izderem i izađem van, ili (priznajem ) zaprijetim da ću nešto oduzeti, uskratiti ili da više ne želim s njom/njim razgovarati.
I moram priznati da je suzdržavati se od takvih ispada veoma teško, pogotovo ako su djeca tako živa i zahtjevna kao moja. I ponekad mislim da sam loša mama, da se ne bavim njima dovoljno i da im ne pokazujem dovoljno da ih volim.
A onda vidim da su oni zadovoljni, sretni i nesputani. I onda si mislim - nek samo budi tako živahni, što bih da ih nemam.
poslid is offline  
Old 21.01.2004., 14:23   #80
He he Plavva,

Iz iskustva: moj provjerava granice i izvodi najteze podnosljive stvari u periodima kad ja imam najmanje vremena i strpljenja za njega. Vidim na njemu da mu falim i da samo trazi nacin da dobije moju paznju.

Znam kako je kad udaraju i kad vrijedaju i ponizavaju. To nije nesto sto zelim bilo kojem djetetu na svijetu, najmanje onom kojeg sam sama odlucila imati i kojeg volim najvise na svijetu.

Udaranje i ponizavanje za djetetovo dobro ne postoji.
Lilly is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.