Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2008., 13:37   #541
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Ma od malo paste im ništa neće biti-moj malac još uvijek malo toga pojede pri pranju zuba iako ispire vodom. Na nekim dječjim pastama piše od 1 godine. Ja stavljam malo paste i poslije svakog pranja mažemo zube sa kremom protiv kamenca koji nam je dala zubarka.
kako se zove ta krema ako nije problem?
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 13:47   #542
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
kako se zove ta krema ako nije problem?
Žao mi je, ali ne znam jer nam je zubarka dala iz svoje tube u špricu i rekla da će mi to naručiti.Znam samo da košta oko 120,00 kn.Kad odem po to budem ti napisala, ali tih krema protiv kamenca ima u ljekarnama a ima i neko tekuće sredstvo koje se isto premaže preko zubića.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 13:51   #543
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Žao mi je, ali ne znam jer nam je zubarka dala iz svoje tube u špricu i rekla da će mi to naručiti.Znam samo da košta oko 120,00 kn.Kad odem po to budem ti napisala, ali tih krema protiv kamenca ima u ljekarnama a ima i neko tekuće sredstvo koje se isto premaže preko zubića.
Ajde molim te kad dobiješ tu kremu napiši mi naziv na pm jer neznam dali ću svakodnevno pratiti ovu temu pa da nepropustim

unaprijed hvala
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje putnica : 04.09.2008. at 16:27.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 13:55   #544
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
Ajde molim te kad dobiješ tu kremu napiši mi naziv na pm jer neznam dali ću svakodnevno pratiti ovu temu pa da nepropustim

unaprijed hvala
Nemaš problema

Zadnje uređivanje putnica : 04.09.2008. at 16:28.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 14:12   #545
mažeš vjerojatno kremom s flourom-neka aneštoneštofluor???
Totalno nepotrebna i napuštena praksa.
I da, neće im bit ništa od malo paste, ali ni nikakve koristi od pranja pastom s fluorom tada.
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 15:10   #546
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
usudit ću se reći da u većini slučajeva nam najbolje što mom djetetu treba,mada ima majki koje rade potpuno krivo. Kao što lp spominje obrazovanu majku koja daje bebi kozje mlijeko,isto tako znam mamu koja je svojoj maloj uvela s 3 mj frutolino pa joj mala skroz izbacila mlijeko. Tvrdi da neće mlijeko ni pod razno,normalno kad joj je okusila čari frutolina,a mala joj sad sa 7 mj jede sladoled i krokije jer ona to voli. Mada,ne kažem za sebe da uvijek postupam najbolje,ima stvari koje sam kiksala,a bože moj, na pogreškama se uči
pink5 svaka cast..a sto fali kozjem mlijeku?ima razloga mozda zasto to daje bebi.e!
__________________
be happy
yopita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 21:08   #547
Quote:
yopita kaže: Pogledaj post
pink5 svaka cast..a sto fali kozjem mlijeku?ima razloga mozda zasto to daje bebi.e!
Kozije mlijeko nije primjereno za bebe. Ima neka caka zbog čega ga baš ne teba davati bebama. Mislim da su u pitanju neki vitamini. Ako te zanima, potražit ću.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:48   #548
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Kozije mlijeko nije primjereno za bebe. Ima neka caka zbog čega ga baš ne teba davati bebama. Mislim da su u pitanju neki vitamini. Ako te zanima, potražit ću.
moj mali nije vise beba, ima 3 god ali pije samo kozje mlijeko jer ima problema sa disanjem-opstruktivni bronhitis i to mu stvarno dosta pomaze al nisam znala da ga male bebe ne smiju piti.
__________________
be happy
yopita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 23:39   #549
yopita, kozje mlijeko nije baš povoljno ni za stariju decu jer sprečava proizvodnju crvenih krvnih zrnaca. Ako baš moraš davati zbog bronhitisa,onda mu daj i kozje i kravlje
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 09:42   #550
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
yopita, kozje mlijeko nije baš povoljno ni za stariju decu jer sprečava proizvodnju crvenih krvnih zrnaca. Ako baš moraš davati zbog bronhitisa,onda mu daj i kozje i kravlje
pa znas da mi je kozje mliko preporucila pedijatrica,rekla sam ti!,kravlje popije tu i tamo ali primjetila sam da mu smeta kravlje,ja odkad mu dajem kozje puno manje problema ima sa disanjem.ne gusi se,nisu tegobe potpuno nestale ali pomaze ,najbolje bi bilo da mu dam magarece mliko ali neznam di to nabavit znas li ti?
__________________
be happy
yopita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 10:51   #551
očito je alergičan na kravlje,magareće imaš kupiti na farmi magaraca,litra ti dođe 400 kn,meni je to malo too much. Ako ti je tako rekla pedica,onda mu dalje daj da pije kozje,ali pazi da jede dosta povrća
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 11:24   #552
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
mažeš vjerojatno kremom s flourom-neka aneštoneštofluor???
Totalno nepotrebna i napuštena praksa.
I da, neće im bit ništa od malo paste, ali ni nikakve koristi od pranja pastom s fluorom tada.
Da, sadrži fluor-sve ga te kremice sadrže.Nama ju je preporučila zubarka i objasnila djelovanje floura.Ne znam zašto je nepotrebno, ja sam primjetila da se kamenac malo povukao s gornjih zuba i za sada se ne radi novi. Mi smo pastu počeli koristiti kada je dobio zubiće (dobio ih je kasnije-prve tek sa 7 mjeseci), znači poslije prve godine.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 11:40   #553
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Da, sadrži fluor-sve ga te kremice sadrže.Nama ju je preporučila zubarka i objasnila djelovanje floura.Ne znam zašto je nepotrebno, ja sam primjetila da se kamenac malo povukao s gornjih zuba i za sada se ne radi novi. Mi smo pastu počeli koristiti kada je dobio zubiće (dobio ih je kasnije-prve tek sa 7 mjeseci), znači poslije prve godine.
potreban je fluor jer ga u našoj vodi nema dosta pa ga je zato potrbeno nanositi kremicama ili u obliku tableta ako želite da vam dijete ima ljepše i zdravije zube,fluor štiti caklinu zuba i sprečava nastajanje kamenca i karijesa zato je potreban,ja sam u trudnoći pila fluor tabletice jer je tako i moja majka samnom i ja nisam imala ni jedan karijes do 7 razreda osnovne škole,onda sam dobila prvi ali to je i normalno jer nemožete očekivati da i da mažete fluorom da neće imati ni jedan karijes u životu,uglavno ja dan danas kad dođem zubaru na kontrolu mi kaže da kaj uopće dolazim jer da imam jako kavalitetne zube,uglavnom kako sam ja pila te tabletice u trudnoći kad se mala rodila nastavila sam ih njoj davati i davati ću ih sve dok joj neiziđu svi traj ni jer dok god su zubi u mesu fluor se nekako nakuplja u niima tako da kad izbiju van budu spremni na razno razne gluposti i da budu kavlitetniji i s što manje karijesa jednog dana(riječi mog zubara,znači dok god su u mesu zubi vrijedi davati fluor,kasnije kad izađu nema više pretjranog smisla)
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 11:50   #554
kopi pejst sa cybermeda:

Naime, dokazanao je da onaj fluor koji se ugradi u zub tijekom njegovog stvaranja nema zastitini ucinak na zube. Samo onaj fluor koji se primjenjuje u tijeku nastanka karijesa (koji se ugrađuje na mjesto izgubljenih minerala) ima zastitini ucinak.

Zdravim zubima fluor ne pomaže ama baš ništa

nego, i uz to, fluor nije apsolutno neštetan i bezopasan.eto.
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 12:04   #555
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
kopi pejst sa cybermeda:

Naime, dokazanao je da onaj fluor koji se ugradi u zub tijekom njegovog stvaranja nema zastitini ucinak na zube. Samo onaj fluor koji se primjenjuje u tijeku nastanka karijesa (koji se ugrađuje na mjesto izgubljenih minerala) ima zastitini ucinak.

Zdravim zubima fluor ne pomaže ama baš ništa

nego, i uz to, fluor nije apsolutno neštetan i bezopasan.eto.
To nam je i zubarka rekla, ali u ovako malim količinama pomaže, bio bi opasan da dijete jede recimo cijelu tubu fluora dnevno, tj u većim količinama.Ove kremice ne sadrže 100%.-tni fluor.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:25   #556
Quote:
yopita kaže: Pogledaj post
pa znas da mi je kozje mliko preporucila pedijatrica,rekla sam ti!,kravlje popije tu i tamo ali primjetila sam da mu smeta kravlje,ja odkad mu dajem kozje puno manje problema ima sa disanjem.ne gusi se,nisu tegobe potpuno nestale ali pomaze ,najbolje bi bilo da mu dam magarece mliko ali neznam di to nabavit znas li ti?

yopita, znam gdje mozes nabaviti magareće mlijeko.samo da te upozorim,pored visoke cijene postoji i velik broj ljudi koji ga otud uzima pa nisam sigurna da li ga moras unaprijed naručiti. znam ljude koji putuju iz italije da ga dobiju, ali itekako pomaze. ako ti treba kontakt br. (ili ikome drugom) javi se.
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 21:45   #557
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Kozije mlijeko nije primjereno za bebe. Ima neka caka zbog čega ga baš ne teba davati bebama. Mislim da su u pitanju neki vitamini. Ako te zanima, potražit ću.
hm.. sogorica svabica je u njemackoj sa svog mlijeka kad je prestala sa dojenjem uvela kozje mlijeko u prahu na preporuku pedijatra jer je to whatever sad velika mantra gore.. navodno je svojstvima najslicnije majcinom mlijeku ..svi pedijatri sad gore mantraju na kozje mlijeko pa sad, posto sam kupila, poto ti prodajem.. na stranu sto se mora otvoriti sva vrata i prozore u kuci kad mali podrigne od siline smrada
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.