Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2008., 00:16   #21
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
Mudrost je kupit kolica ili beby monitor? Usa trziste je jako dobro opskrbljeno, fala Bogu financijski dobro stojim, ali nisam bas osijetila neku tezinu izbora, bas zato sto finnacijski imam mogucnost kupit i veliki izbor mi je olaksavajuca okolnost.
već kad smo kod kolica, bogme jest mudrost za sebe. pogotovo ako ih često valja tegliti niz/uz stepenice i ako trebaju stati u prtljažnik automobila

no za to mi je bilo dovoljno otići u najveću trgovinu za kolica i usporediti težinu, širinu i ostale relevantne stvari.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 00:36   #22
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
već kad smo kod kolica, bogme jest mudrost za sebe. gotovo ako ih često valja tegliti niz/uz stepenice i ako trebaju stati u prtljažnik automobila
no za to mi je bilo dovoljno otići u najveću trgovinu za kolica i usporediti težinu, širinu i ostale relevantne stvari.
Ovo boldano je istina i osijetila na svojoj kozi, oboje dijece su mi imale 2 mijeseca kad su pocele letit avionima, trebalo je naci dobra kolica za duga putovanja, za shoping ovdje, ali pored ovoliko izbora...nije bio problem....i bas kao i ti, otisla u najveci ducan baby opreme, pogledala i kupila...
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 06:25   #23
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
magaly - o čemu ti to?
kakav stres,kakva nesigurnost?
pa ja gledam razliku između sebe koja dolazim na forum i mama koje ne čačkaju po svemu - ogromna razlika u informacijama
tu na forumu sam čula za takve stvari koje nigdje ne možeš čuti ili pročitati - i super,zašto nebi probala nešto novo
išla sam vježbati kod Ive u trudnoći,sad vodim malu na plivanje i super nam je,hoću nešto novo,bolje,a zašto ne?
hoću kolica koje imaju felge,baš su mi fora - i na mom su autu dobre felge,pa mi je baš štos provozati malu u space shuttleu
ne oblačim se bilo gdje,pa tako ni djetetu neću kupovati bilo gdje - zašto i bi?
imam financijsku sigurnost,pa mogu izabrati,mogu komplicirati
hoću eko hranu,zašto ne?
hoću MT a ne klokanicu,zašto ne?
što misliš da će tvoja beba biti sretnija od moje ako se vozi u napumpanim kotačima, iana body-ju ili osh kosh ili chicco obleki, mt umijesto klokanice....daj budi realna kao prvo dijete se toga neće ni sjećati , a ako jednog dana više nećeš imati takvih mogućnosti napravit ćeš jedno jako nesretno i isfrustrirano dijete jer će naviknuti na nebuloze a dobro je poznato da je lako preći s magarca na konja ali ne i obrnuto ....mislim da niš ne fali ni mtč, coconut bodyjima...a mislim i da su ok kotaći koji se ne pumpaju
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 07:44   #24
Trapava.....istina je naravno uvijek u sredini...ja sam rodila svoje dvoje djece prije 10-ak godina bez da sam imala u kući prije poroda jednu jedini stvar i bez da sam pročitala jedno jedino slovo o bebama i odgoju...sve što sam znala i kako sam postupala rekla mi je mama koja je došla na dva tjedna nakon poroda i patronažna sestra...djeca su naravno živa i zdrava..lijepa, pametna..kolica sam dobila od svekrve, uzoraka šatorsko krilo, stara 20-ak godina..strava i užas...sad sam opet trudna pa sam došla malo na forume (naravno da onda nisam imala ni komp ni net)...nije loše malo procunjati, a što se pretjerivanja tiče ono je na netu neminovno...neko postavi pitanje i svako u želji da pomogne i kaže svoje iskustvo napiše post, pa još jedan..pa se zapričaju i evo Biblije na temu kašice...jednostavno ignorirati što te smeta. Ja sam postavila par pitanja ovdje pa sam ispala svakva..reko bolje da šutim jer će mi još neko poslat doma socijalnu službu jer ne mislim sama mutit voćne jogurte)
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 07:45   #25
Ja bash volim komplicirat.....meni je bash fora radit od buhe slona!

I onda uvijek kukam i cmizdrim!

A sama sam si kriva!

I svjesna sam toga....al opet chu isto!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 07:52   #26
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Ja bash volim komplicirat.....meni je bash fora radit od buhe slona!

I onda uvijek kukam i cmizdrim!

A sama sam si kriva!

I svjesna sam toga....al opet chu isto!
Svaka ti cast, znas, volis, priznas i to radis s gustom, skidam kapu!!!

samo ne razumijem zasto i zbog cega?
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 07:58   #27
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
što misliš da će tvoja beba biti sretnija od moje ako se vozi u napumpanim kotačima, iana body-ju ili osh kosh ili chicco obleki, mt umijesto klokanice....daj budi realna kao prvo dijete se toga neće ni sjećati , a ako jednog dana više nećeš imati takvih mogućnosti napravit ćeš jedno jako nesretno i isfrustrirano dijete jer će naviknuti na nebuloze a dobro je poznato da je lako preći s magarca na konja ali ne i obrnuto ....mislim da niš ne fali ni mtč, coconut bodyjima...a mislim i da su ok kotaći koji se ne pumpaju
sretnija ili ne,ja tako volim

Zašto bi bila isfrustrirana? - živjet će tako da sve ima,jer sam i ja tako živjela
ideju o djeci nisam ostvarivala sve dok nisam bila 100 % potpuno sigurna da će moje dijete imati sve što sam i ja imala
To nisu nikakve svemirske ideje - meni su roditelji dali dobar vjetar u leđa i na tome sam im neizmjerno zahvalna jer mi je tako svakako lakše dalje stvarati nešto bolje i veće
A što se kolica tiče - svakome na izbor - ja sam baš ovakva htjela - kao što netko bira ovakav ili onakav stan,auto,namještaj tako i ja ovo biram
Ak ćemo pravo - MTČ je po meni blagi užas a skuplji od recimo bodića u Benettonu ili MS-u - zar je onda snobizam tamo kupovati

btw. da se ne misli kak sam isfrustrirana,pa snob,pa ne znam šta sve ne - samo da se zna da sam prošla sve i svašta za vrijeme rata,da smo ostali bez ičega,sve opet stvorili radom,pa ne vidim zašto ne bi malo i uživali - ne vidim od kuda ikome pravo da me se proziva kako ja ili mije dijete živimo - koliko znam ničije nisam uzela,sve je zarađeno krvavo

kakvu ćemo hranu jesti - to je na svakome od nas... mene se stvarno ne tiče jel vaše dijete jede gmo ili ne - jedino me zanima da moje to koliko toliko izbjegne
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 08:05   #28
Necemo sad o financijama i prozivkama, ja vijerujem da ovdje ima i cura koje sastavljaju kraj s krajem...nije to u pitanju. Slazem se s tobom sto hoces kupit svom dijetetu the best ako volis i mozes, Boze moj pa to sve normalne mame hoce... niste me mozda shvatile, sto je toliko tesko kupit ta kolica, taj monitor, tu kvalitetnu jabuku da se ovdje prvo markovi konaci napisu prije kupovine, to ne kuzim!
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 08:45   #29
ja bi samo rekla da meni ne smetaju sve te teme, samo me nervira prepucavanje do kojeg gotovo uvijek dođe....to je nepotrebno, ali eto-događa se. meni se sviđa da mogu postavit pitanje, na koje će mi brzo netko dat odgovor iz prve ruke...da sam za forum znala prije 4 godine kad sam imala prvo dijete uštedila bi sate i sate nerviranja i pklakanja, jer bi znala da ona nije jedina koja mrzi kolica, koja se budi petstošezdeset puta noću, da nije jedina koja visina sisi 23 od 24 moguća sata....jer svi oko mene su me uvjeravali da to samo ona radi i da sam loša mama...
ćovjeku je bar 50% lakše kad pročita da to i neke druge bebe rade...

eto, i ja sam načela neke teme, i volim da mi se odgovori da dođem do info...
pa nije vrag trapava da ti nisi načela nijednu temu? svi mislimo da su naše teme bitne, jer su nama bite, ali možda su nekom totalno glupe, zato mislim da treba imat razumijevanja z asvih....

ko što si rekla-što me zanima to čitam, a što ne-preskače, i to je to...
a o ostalom neka odluče moderatori
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 08:45   #30
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
moja stvar

netko bira kvalitetu a netko kvantitetu
idem se ja rađe kvalitetno družiti s bebom svojom...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 09:34   #31
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Ajte setat sa tom svojom djecicom,igrajte se,mazite...

Samo gledate cije dijete jede smoki i cokoladu i kako je to grooozno i bla bla bla i o tom nadugo i nasiroko raspravljate ovdje ,mjesto da to sto ovdje se pise odete i kvalitetno utrosite to vrijeme u igru sa djetetom ,da se mazite,setate....
Bas mi je zanimljivo da je ovo napisala osoba koja ima prek 2 500 postova .
Nemoj se ljutit mafri, nemam nis protiv tebe - ja se definitivno slazem s tobom i uvijek sam prije za park i igru s malom, nego primjerice sljakat po kuci ili surfat po netu. Samo primjetih.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 09:50   #32
Quote:
martha kaže: Pogledaj post
ja bi samo rekla da meni ne smetaju sve te teme, samo me nervira prepucavanje do kojeg gotovo uvijek dođe....to je nepotrebno, ali eto-događa se. meni se sviđa da mogu postavit pitanje, na koje će mi brzo netko dat odgovor iz prve ruke...da sam za forum znala prije 4 godine kad sam imala prvo dijete uštedila bi sate i sate nerviranja i pklakanja, jer bi znala da ona nije jedina koja mrzi kolica, koja se budi petstošezdeset puta noću, da nije jedina koja visina sisi 23 od 24 moguća sata....jer svi oko mene su me uvjeravali da to samo ona radi i da sam loša mama...
ćovjeku je bar 50% lakše kad pročita da to i neke druge bebe rade...


ovo potpisujem u potpunosti
ekipi na distoni, hiper..... pomogle su mi masu, masu....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 10:03   #33
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
niste me mozda shvatile, sto je toliko tesko kupit ta kolica, taj monitor, tu kvalitetnu jabuku da se ovdje prvo markovi konaci napisu prije kupovine, to ne kuzim!
Iz istog razloga iz kojega se piše sada i na ovoj temi. Ljudi jednostavno vole pisati pa se raspišu, raspričaju i to je to.
Meni je drago znati više i stalno učiti, a sigurno da se može i ovdje nešto naučiti (ali samo od pametnih cura) što opet ne znači da ću kupiti baš tu "jabuku" o kojoj se piše, ali ću znati da je dobra.

Ljudi jednostavno vole dijeliti informacije. Tome služi forum. Zato si i ti otvorila temu koja je otišla preširoko kao i svaka druga. Very simple.
A jeste ga zakomplicirale.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 10:06   #34
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Bas mi je zanimljivo da je ovo napisala osoba koja ima prek 2 500 postova .
Nemoj se ljutit mafri, nemam nis protiv tebe - ja se definitivno slazem s tobom i uvijek sam prije za park i igru s malom, nego primjerice sljakat po kuci ili surfat po netu. Samo primjetih.
A cuj,evo ujutro dok spava dijete ja pijem kavu i navece kad ga uspavam dodjem.To neznaci da nisam kvalitetno sa svojim djetetom!?Moje dijete je vani sa mnom od 11 sati do 2 sata kad ide spavat.Spava dva-tri sata,ruca i onda je opet vani do 8-9 sati sa mnom.Da,ja nepisem ovdje o svakoj gluposti,al zavirim.A cuj neznaci da neko ko ima 50 postova provodi kvalitetno vrijeme sa djetetom.A ima i za tebe vremena nebrini.Pa ti si nova tek.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 10:12   #35
Mislim da neke nisu skužile što je trapava mislila reći ovom temom , a to je da se za svaki da ne kažem šta otvara tema....jedno su ozbiljne teme , ali otvarat 100 tema o hrani je zbilja previše...da ne kažem kakvih se provala i gluposti može napisat.....

da netko napiše u tablicama dohrane bilo šta šta bi se svi držali toga..dam ruku u vatru da pola cura koje se kao drže svih pravila zaparavo u RL rade sasvim nešto drugo , ali nema veze....

pitam se kako još nitko nije otvorio temu koje su maramice dobre ili štetne za guzu ili kako kvalitetno presvuć pelenu

ispada da nema foruma nitko se ne bi znao ni brinuti za bebu...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 10:22   #36
Quote:
mačkulina kaže: Pogledaj post
pitam se kako još nitko nije otvorio temu koje su maramice dobre ili štetne za guzu ili kako kvalitetno presvuć pelenu
... pa sta ti ne brises bebinu guzu sa vodicom??? znas li ti koliko su te maramice stetne i sta sve imaju u sebi..
ja kupujem vodicu posebno za brisanje guze, jer te maramice sadrze kojekakve kemikalije koje ulaze preko bebine koze i taloze se u bubrezima te mogu uzrokovati kojekave smetnje u 80-90 godini..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 10:23   #37
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
... pa sta ti ne brises bebinu guzu sa vodicom??? znas li ti koliko su te maramice stetne i sta sve imaju u sebi..
a jebiga..nisam to znala kad nitko nije napisao
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 10:56   #38
Ja za svoje prvo dvoje djece prije 10-11 godina nisam koristila maramice jer se to onda tek pojavilo..imala sam zdjelicu sa mlakom vodom i gazu...sada ću vjerovatno koristiti maramice, ali na početku vodu da se prisjetim starih vremena....inače imam pitanje..nedavno sam došla kod prijateljeice...beba je tada imala nekih 20-ak dana i upravo ju je kupala u kadici...beba je bila zamotana u gazu...cijela?...na moje pitanje što je sad ovo?..rekla je..pa si luda...to ju štiti od kemikalija iz pjene za kupanje(penaten je u igri)...Nije mi jasno koja je razlika stavitigolu bebu u vodu sa par kapi kupke i staviti ju zamotanu u gazu u sti takvu kupku..gaza je natopljena....mora da sam luda kako ona kaže.
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 11:03   #39
...ne znam za zaštitu od kemikalija, al meni je patronažna pri pokazivanju kazala da je to da se beba ne smrzne...baš joj je jako toplo u mokroj gazi
...btw, ta ju je i nasapunala nasuho
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 11:10   #40
o boze,..ovo prvi puta cujem.. ...
ja sam svoga kupala prvih cca 3 mjeseca u vodi sa trun mals.ulja.. kasnije ga eventualno namazala sa mustelom (i pregibe sa malo ulja). poslije sa mustelinom kupkom.. golog, ko od majke rodjenog ..
zagrijes prostoriju i ne moze mu biti ledeno... kada ga izvadis, odmah ga zamotas u rucnik i to je to..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.