Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2009., 21:31   #1
Psi bez povodca i brnjice u parku

Neznam postoji li već slična tema na RiD-u i dvoumila sam se da li da odem na kućne ljubimce, ali ovdje su ipak pretežno roditelji pa sam htjela vidjeti njihova iskustva i razmišljanja. Inače se bojim pasa zbog ružnog iskustva iz djetinjstva kad je jedan ogroman skočio na mene, a sada otkad imam bebu stalno mi je na pameti kako i što kad naletimo na pse u našim parkovima koji se uredno igraju sa svojim vlasnicima bez lanca i brnjice. Pretpostavljam da je to po zakonu zabranjeno, nisam od ljutnje stigla ni pročačkati po forumu. Danas je jedan takav veći od mojih kolica prišao i njuškao okolo dok sam ja ukopana stajala i razmišljala što sad...moj micek spava i neznam kako bi ga uzela, strah me pomaknut se. Prilazi i vlasnica, nježno poziva svog psa da dođe, a mene MRKO gleda jer pretpostavljam da mi na licu vidi strah, užas i slične stvari. Naravno da je svim vlasnicima pasa njhov najbolji, medeni, nebi nikad nikoga, i mi imamo djecu trlababalan, ali mene to ne zanima..pas je pas i dosta sam puta čula njhovo kukanje nakon nemilog događaja kako neznaju što je njhovom zlatnom paseku bilo i da ga je sigurno neko izazvao. Što ja mogu napraviti kad se tako nešto ponovi...zvati policiju?..ili?
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 22:22   #2
a gle nemos zvat policiju jer te nece dozivit samo za to,nazalost dozivit ce tek kad se nedaj Boze nesto dogodi.ja bi joj samo bezobrazno odrubila nek izvoli psa vezat kad su dica u blizini.

inace,pse obozavam.ali OBOZAVAM,nenormalno,imam kod svojih kuju americkog staforda staru 3 godine.ALI NE DOZVOLJAVAM da se priblizava mariji ni marija njoj ako mi caca nije u blizini.tek ako mi je caca kraj psa,mogu maru priblizit.to je sto se tice mog psa.

a sto se tice svih ostalih pasa,pa makar i pudlica bila,mrzim kad se motaju oko marije i kad su vlasnici toliko nemarni da puste psa di su dica.s tima bi se potukla ako triba!!
ja obozavam pse,i ja ih se nebojim,i meni su svi predivni i ne smetaju mi ako se priblize meni.ali kad sam s marijom,imam neku averziju,neznam.jednostavno nevolim i nezelim da joj se psi priblizavaju ako nisu na uzici i oni veci sa brnjicom.ona je moje dijete,ona je mala i jednostavno ih nezelim blizu nje,bojim ih se sad,ali ne radi sebe nego radi nje.

uzasni su mi ti gazde koji pustaju pse di ima dice.. daj odi negdi drugdi,a ne se ponasaju koda su i oni dicu svoju doveli!!pas je ipak pas!!koliko god su meni dragi,toliko ih nevolim blizu marij.i amen.
 
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 22:23   #3
e gle ako je jedna od opasnih pasmina (proguglaj) mos prijavit da nema brnjicu jer valjda sad po zakonu svi veliki (ali neznam tocno koji) moraju brnjicu imat!!toga sam se sad sitila!dakle ipak mos prijavit.
 
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 22:55   #4
joj mrzim te nemarne vlasnike pasa iz dna duse....neki dan: dodjemo ja, mm i mala na oooooogromnu livadu da mala moze trcat, nigdje nikoga i odjednom se stvaori obiteljsa 3 psa. Naravno da su se od silne oogromne livade nasadili ti psi na nas....ja sam uzela malu u ruke, ne govorim nista al buljim u njih i cekam da prodju (svako pametan bi skuzio) a sta su oni napravili...pustili su s lanca jedinog psa kojji je bio zavezan da pici!!????!!

situacija broj dva: ja i kcer u djecjem parkicu, ljuljamo se. kraj nas, da izvinete sere neki pas. Morala sam opomenuti njegove vlasnike da pokupe to govno jer sam vidjela da oni stvarno nisu skuzili da je taj pas kenjao jer su gledali na drugu stranu i kao sto su mi rekli trazili drugo govno tog psa da ga pokupe. I stvarno su ga pokupili odmah, ali poanta je u tome da je to DJECJE igraliste i da ce neko na to mjesto u travi gdje je bilo govno staviti svoje ruke kojima ce odmah potom ici u usta!!!!Pa koji klinac ima pas bez povodca i brnjice raditi na djecjem igralistu!!???

sorry, morala sam se malo ispucati....isto tako smo neki dan setali mi s malom i zena sa vucjakom bez lanca i cim nas je vidjela izdaleka, stavila ga je na lanac, na srecu ima i takvih i njima svaka cast
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 23:15   #5
Meni je najgore kada sam u šetnji sa svojom kikicom,i kada puste rotvajlere bez lanca,brnjice da trčkaraju okolo.Inače te krvoločne pasmine ne podnosim,a posebno rotvajlere,jer imam sa tim psom ružnih iskustava.
Naime,jednom sam bila sama bez mm,ja i malena u šetnji i neki lik vodija rotvajlera ogromnog i standardno ga pustija da trči.
On je ubra mene i malu i počeja trčat prema nama.Ja sam se samo ukočila,podigla nju i nisam znala od šoka šda da radim.
Ako vam mogu vizualizirat,zamislite tu grdosiju od psa koj trči prema vama,znači točno na nas.Ćelavi vlasnik je to srićom ubra,zovnija ga,a pas ga nije na prvu posluša i ja sam se doslovo tad na smrt prepala,jer tu mi je moje dite,svakave scene su mi prošle glavom.

Uglavnom dane duljim ( ne volim se toga niti sitit,jer se naježim),sam kasnije bisna rekla vlasniku,da kako ga nije sram puštat takvog psa da trči,a on mi je odg.da je to njegov pas i da će ga puštat di god i kada god želi,a meni ako ne paše,da ne dovodim tu dite u šetnju .Nisam tila u daljnje rasprave,ali da mi je bija mm sa mnom,nebi se dobro proveja

Pse volim,ali ove tipa rotvajlere,doge i sl.kada vidim da trče bez nadzora doslovno me jeza hvata,a još više mrzim bahate ćelavce i sve bahate vlasnike,pa radilo se i o pudlici

Uf,jesam se raspisala,ali morala sam
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 23:22   #6
Ajme što se razbjesnim na ovu temu,nisam konflktna osoba ali kad sam s djecom u šetnji ne želi ih vidjeti blizu jer ja onda grizem.Uostalom što ti vlasnici imaju voditi pse na dječja igrališta da tamo se... i pi... Volim pse,ali te nadobudne vlasnike treba
začarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 00:02   #7
Mislim da malo pretjerujete svi. Dole u ljubimcima se vode rasprave u suprotnom smjeru. Malo smiješno, jer svi misle da su u pravu. Ali po zakonu ste vi u pravu.
Iako i dalje mislim da pretjerujete. Ako vas brine sigurnost vaše djece onda ne vodite djecu među pudlice, maltezere i pekinezere jer će oni ugristi prije nego staford ili rottweiler to garantiram.

Po zakonu svaki pas treba biti na lajni, a svaki pas teži od 10 kg (uključujući i opasne pasmine) mora biti na lajni i imati brnjicu. Čak mislim da je grad Zg odredio i max dužinu lajne na kojoj pas treba biti svezan, ali otom potom.

Onda je u Zg-u zabranjeno u sve parkove dovoditi pse osim u one koji su naznačeni baš za pse, pa isto tako pazite da ne odete s djecom u takav park jer tu psi imaju prednost.

To je moje o zakonu. No i dalje mislim da pretjerujete.

Gadi vam se kada se pas pokaka u parku na igralištu, a kad bi samo znali kada dođete na more i valjate se po pijesku na plažama, što tu psi radi cijelu zimu i ljeti po noći (znam jer imam psa) nebi nikad više legli na plažu.

Po meni je bitnije učiti dijete kako da postupa sa psom, jer pas neće nikada napasti ili ugristi bez razloga. Možda ružno zvuči (i nije da branim pse) ali u svakom napadu psa na dijete, dijete je krivo jer je krivo pristupilo prema psu, krivi pokret itd itd. Naravno ne mislim doslovno da je dijete krivo, kriv je vlasnik psa koji nesocijaliziranog psa pušta slobodnog. ali puno manje napada bi se izbjeglo kada bi roditelji učili djecu kako postupati sa psom. To isto znam iz iskustva jer kada vidim djecu kako prilaze mojem psu, kako skaču na njega, kako ga u prolazu počupaju i što da se pas obrani i ugize???
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 00:10   #8
te male pasmine inače ne vole djecu,koliko sam uspila skužiti,pekinezeri pogotovo.
Ja se isto ustrtarim kad vidim gromadu od psa bez brnjice. Zašto je tako teško stavit tu hebenu brnjicu
Nekako su mi retriveri i labradori ful dobroćudni,ne znam,baš kao psi za djecu. Moj ih obožava,dobro se ne počne valjati s njima,ali te pse poznajem. Jedan je baš dresiran za slijepe osobe i jako je dobroćudan
Što se tče kakice,tu se slažem s tinom,nedavno je mm ugazio bosom nogom u govno na plaži. Nije se pas pokako,nego neko dijete
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 00:18   #9
Psa nije lako naučiti na brnjicu, pogotovo starijeg psa, ako mu je nabiješ samo da ju ima tek onda je pas nervozan pogotovo ljeti. pa možda bolje mirniji pas bez brnjice nego nervozan sa brnjicom koju i ovako i onako može skinuti.

Ja sam znala mojem objesiti brnjicu oko vrata samo da mu visi (iako moj nije agresivan) ali samo da mu djeca ne prilaze jer stvarno znaju biti gruba. Pogotovo kada vide da pas šeće uz malo dijete pa se pretpostavlja da voli djecu. Da voli, ali ne voli lupanje, čupanje itd. Moja malena od godine dana nije nikada bila gruba sa njim. Pa zar se ne može onda i malo veću djecu naučiti da budu nježnija prema psima??

Eto to su 2 strane, jednu vuku vlasnici pasa, a drugu roditelji.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 00:20   #10
Pretjerivale ili ne-vazno da je Zakon na nasoj strani.
Ja djecu ucim da ignoriraju pse,ali se svejedno neki zaleti njima u susret,a to mi ide na zivce.Ne volimo svi pse.
Ja uvijek prijavim kad sam u prilici (obicno susjede koji ostale maltretiraju svojim ljubimcima) i bogme na neko vrijeme upali.
Sto se tice parkova i mjesta gdje psi ne trebaju biti-ne ustrucavam se opomenuti vlasnika i usput spomenuti policiju,ako treba.Plaze su nam prljave sa psima i bez pasa,ali ljudi obicno leze na sugomanima ili lezaljkama. Od pasa koji se valjaju po przini su mi ipak gadniji pijanci i narkomani koji se nocu vrzmaju,pisaju i povracaju po plazama.
Uglavnom,svakom svoje,ali NE ustrucavajmo se prijaviti neodgovorne vlasnike.Ne biste vjerovali,ali ipak-upali!
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 00:21   #11
Svoje dijete učim da se ne približava psu bez mog ili vlasnikovog odobrenja,radilo se tu o pudlici ili dobermanu ,ali kad vidim bahatost i bezobrazluk,tu poludim,jer ako ja i sto ljudi šetamo sa djecom i drugi vlasnici pasa također,ali sa lancem,onda smatram da se neki kreten koji kupi rotvajlera za druge stvari nažalost,šeta kao da je sam,onda nemam komentara,a takvih je dosta,jer nažalost kao da postoji profil ljudi koji kupuju te pse,a imam ih oko sebe na tonu,sve neki ćelavci i dileri.

Drugo da pas neće napast bezveze isto nije istina,jer se na žalost i u novinama mogu svakodnevno pročitat takvi slučajevi ,a iskusila sam to nažalost ina vlastitoj koži sa djetetom u naručju iz čista mira
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 07:22   #12
Quote:
Mala Fifi kaže: Pogledaj post
Drugo da pas neće napast bezveze isto nije istina,jer se na žalost i u novinama mogu svakodnevno pročitat takvi slučajevi ,a iskusila sam to nažalost ina vlastitoj koži sa djetetom u naručju iz čista mira
Pas neće nikada napasti bez veze. To je činjenica. Druga je stvar što ti ne razumiješ njegovu psihu i njegove razloge za napad.

I ja obožavam pse, iako nažalost nikada nisam imala priliku imati svog psa. A pošto mi je klinka alergičarka, nikada ni neću. Ali nema veze. Mala se iz nekog meni nejasnog razloga panično boji pasa iako nikada nije imala loša iskustva s njima. Ja osobno se pasa ne bojim, iako više zazirem od malih neurotičnih pasa poput pudli i pekinezera, nego od doga, rotića i sl. Moje najneugodnije iskustvo sa jednom ogromnom dogom je kada mi se taj monstrum od psa pokušao popeti na krilo (sa svojih 60-70 kg ) i polizati me po licu... Klinki nikada ne bih dozvolila da navlači, čupa i lupa psa, poznatog ili nepoznatog. Jer želim da nauči da niti jedno živo biće nije igračka i da sve ljude i životinje boli kad ih se udari ili počupa.

I osim pasmina pomnom selekcijom najagresivnijih primjeraka stvorenih za borbu poput pit-bulla, ne vjerujem da postoji zao pas. Postoje samo neodgojeni, nesocijalizirani i lošim (ne)odgojem traumatizirani psi i zli, glupi i nesposobni vlasnici.

To naravno ne znači da branim pse, ako je neki neodgojen - nije moj problem, treba ga maknuti sa ulice. I još dobro lupiti gazdu po džepu, da mu ne padne na pamet "odgojiti" još kojeg za okolinu opasnog psa.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 07:40   #13
Ajmo malo o naslovu teme!
PAS nema što raditi u dječjem parku!
Ja imam 2 psa i to velika, i djete od 2.5 godina.
Nikada, ali zbilja nikada nisam s psima isao u djecji park, bilo noc, dan ili praznik.
Sto se tice djece s psima, mislim da je dobro da se djeca druze s psima, no treba imatati i neka pravila.
Prvo i osnovno je PITATI vlasnika psa da li se psa smije dirati. Nemojte se cuditi da pas zarezi ili da cak i ugrize ako mu djete dotrci. To je prirodno. Medutim, ako pitate vlasnika, i pas vidi da vlasnik odobrava, razgovara s onim tko je pitao-to je druga stvar.
KAko se rijesiti vlasnika koji vode svoje pse u park? Nazalost samo represijom, jer vlasnika ima svakakvih. Prvo uzmes mobitel i uslikas pustenog psa, a onda okrenes 92 i javis policiji. Nazalost u nasem mentalitetu je to da nitko ne postuje djecje igraliste kao takvo. Nisu tu samo vlasnici pasa, nego i roditelji. Koliko puta sam vidio roditelje da puse cigaretu u parku, i opusak bace na pod?...
Netko je napisao da je djete doslo roticu i da je gazda bio neugodan. Molim vas da uzmete u obzir da se i psi moraju istrcati, i to ne vezani.
Konkretno, ja idem na jednu polu ogradenu livadu gdje ih pustam, gdje se oni natjeravaju 10-15 minuta, onda se ja malo poigram s njima i to je to. KO VIDITE DA JE NETKO S PSIMA NA TAKVOJ, ILI DISLOCIRANOJ, ILI POLU OGRADENOJ LIVADI - NEMOJTE ICI S DJECOM NA NJU.
Po zakonu u javnosti bi svaki pas trebao biti na lajni, ali isto tako po zakonu bi trebalo biti dovoljno povrsina gdje psi smiju biti i gdje se mogu istrcavati.

Ako pas nesto obavi na nedolicnom mjestu, trebalo bi biti normalno da se to pokupi. NA primjeru Bundeka se to najbolje vidi. Tamo ima i vrecica za pokupiti, i ne manje vazno, kanta za smece za to baciti. Dakle svatko moze pokupiti.
Vecina povrsina nema kante za smece. Rekao bi da je nerealno ocekivati da ce netko pokupiti drek, i onda ga nositi doma u dzepu, zar ne?
Eto toliko za sada. Pasti ce mi jos nekaj na pamet, no moram na posao!
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 08:01   #14
pas nema što raditi u dječjem parku
niti bi vlasnici pasa trebali dozvoljavati da se isti približava kolicima, mislim -najblaže što može je da ti npr probudi baš sad uspavano dijete.
ali kako im asto vlasnika pasa, sigurn asam da ima i različitih "vlasnika" djece

jedan susjed je imao običaj izvoditi psa da kaka na zelenu površinu pod zgradom na kojj su se igrala djeca
inače nije bio kooperativan u drugim stvarima, pa se nisam ni trudila , nego kontaktirala komunalne redare, malo samse napatil dok nisam našla broj, aliizgled ada su ga po(d)sjetili jer od onda pas kaka negdje drugdje
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 08:23   #15
ja ne volim kad se prozivaju samo "opasne pasmine" za dijete/bebu pogotovo svaki pas je potencijalno opasan

ja imam epagnuel bretona koji je razigrani ludica i on je još opasniji za dijete nego neki "opasni, oštri" pas, pošto on u svojoj igri nema granica i u skakanju lako može ozlijediti dijete, doduše nenamjerno, al ozljeda je ozljeda.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 08:33   #16
ja volim pse, imamo psa doma....bojim se velikih ako ih ne poznajem

zaledim se ako vidim pesa da ide a ne vidim vlasnika...

moj pas je stalno na lancu (a živimo u kući i imamo dvorište) jer preskoči bez beda ogradu od metar i pol iz mjesta (i još je cijelo dvorište zbog njega ograđeno i žicom al on to sve nekako uspije preskočit) i strah me da ne uplaši ili ne ugrize nekoga pogotovo dijete...

mogu reć da znam da nama neće ništa al ne mogu znat a ni garantirat što će ili neće napravit na ulici/u parku...
inače ga vodim na pustu livadu da se istrči, obavi što treba..u park ga nikad ne bi odvela..
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 08:49   #17
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
al ne mogu znat a ni garantirat što će ili neće napravit na ulici/u parku...
..
...i bilo bi dobro kada bi se ovako postavio svaki vlasnik psa! A ne mudrijati kako ne bi, kako ne bi....sve do prvi put.
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 10:08   #18
ja isto imam veliko tele od 25 kg i malu bebu. učim ih od lukinih 2 tj starosti na socijalizaciju. u šetnjama nam jako puno dječice (čak i one manje od psa ) priđe i mazi se s njim i igra. većinom roditelji pitaju.ne volim kad puste malce da se bez riječi zalete na njega. hvala Bogu,tako šta oduševljeno djecom nikad nisam prije u životu vidjela (haski),ali opet ne dam ni ja ruku u vatru. tina ima pravo,djeca se ne znaju ponašati sa psima i neki roditelji to jednostavno nisu u stanju shvatiti. znam da u masu situacija kad su nam neka djeca prišla,ne bi se baš lijepo proveli da mi je pas neke 2. pasmine. ali isto što iz dna duše ne podnosim je kad roditelji koji imaju neke traume vezane uz pse to prenose na djecu. tipa,šećemo,pas mi je na povodcu,mama histerično uzima u ruke dijete koje nam ide u susret i govori fuj pas,ne smiješ to dirat,odgrist će ti ruku i sl..
za pse nažalost danas nema mjesta gdje ih se može odvesti da se neometano istrče,ali dječji park svakako nije mjesto.
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 10:34   #19
Smile

ja imam djevojčicu od godine dana i psa koji je manji od mačke. NIKADA nije nikoga ozlijedila, no ne garantiram da neće.
S obzirom da je naučena ićiu sa nama posvuda ( i u restorane i na cugu i u banku i kaj jaznam) ide samnom i u park za dijecu unatoč tome što tamo postoji oznaka. U početku je bila jedna histerična mama koja se sama boji pasa a klinci psa nisu niti doživjeli, no kada su svi upoznali psa, nitko mi više ne kaže niti a i dobrodošli smo u parkić.
Istina, u početku mi je bio totalni bed jer je zakonom zabranjeno u parku s psom pa smo bili samo po 10-tak minuta ali sad su svi ok s tim.

Ne dozvoljavam da je klinci diraju bez pitanja i to isključivo jedan po jedan. klincima je super jer stanu u red a moja malena dežura pored psa.

Možda je to nekima strašno i odmah bi me prijavili jer nemaju drugog posla u životu ali kod mene na kvartu su ljudi fini i pristojni i sve se može ljudski dogovoriti. Kada dođe neko dijete koje se baš boji peseka ( moja ima 6 kg) onda mi odvedemo peseka doma.

ajmo sad drvlje i kamenje
__________________
brusim nokte
uniqoue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 11:15   #20
Quote:
uniqoue kaže: Pogledaj post
ja imam djevojčicu od godine dana i psa koji je manji od mačke. NIKADA nije nikoga ozlijedila, no ne garantiram da neće.
S obzirom da je naučena ićiu sa nama posvuda ( i u restorane i na cugu i u banku i kaj jaznam) ide samnom i u park za dijecu unatoč tome što tamo postoji oznaka. U početku je bila jedna histerična mama koja se sama boji pasa a klinci psa nisu niti doživjeli, no kada su svi upoznali psa, nitko mi više ne kaže niti a i dobrodošli smo u parkić.
Istina, u početku mi je bio totalni bed jer je zakonom zabranjeno u parku s psom pa smo bili samo po 10-tak minuta ali sad su svi ok s tim.

Ne dozvoljavam da je klinci diraju bez pitanja i to isključivo jedan po jedan. klincima je super jer stanu u red a moja malena dežura pored psa.

Možda je to nekima strašno i odmah bi me prijavili jer nemaju drugog posla u životu ali kod mene na kvartu su ljudi fini i pristojni i sve se može ljudski dogovoriti. Kada dođe neko dijete koje se baš boji peseka ( moja ima 6 kg) onda mi odvedemo peseka doma.

ajmo sad drvlje i kamenje
Niti sam histerična, niti sam bez pametnog posla(štogod to značilo), ali ću ubuduće prijavljivati. Imam pravo na svoje strahove koje nisam prenjela na dvoju djecu (imam još dvoje veće osim bebe), ali pas u parkovima namjenjenim djeci usred velikog naselja nema što tražiti bez lanca, povodca ili kako se već kaže. Zašto bi ti nekoga prozivala histeričnim, a kršiš zakon i tražiš od drugih da razmišljaju kao ti. Onda si ti u najmanju ruku sebična, komotna i bezobrazna. Da se ja odlučim na psa onda bi se isto tako odlučila na koji način ću se ponašati i da oko njega imam obaveza tipa tražiti samotne livade da se istrči, izigra ili što već psi rade i neću očekivati od ljudi oko mene da mi se prilagođavaju. Svi mi imamo neka svoja razmišljanja i stavove o pojedinim zakonima, propisima i tome kako razmišlja gomila, ali se moramo prilagoditi "histeričnoj" većini i zakonima.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.