Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2009., 09:32   #21
Luna, nitko to ne trazi..ali nas zanima da kako to kad ides sama dajes 500kn, a kad pratnja ide sa tobom dajes 100€..nema bas neke logike..ali dobro, tvoj stav, tvoje razmisljanje
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 09:33   #22
Quote:
luna2121 kaže: Pogledaj post
ti gledas tako, a ja gledam ovako: zvali su me jer zele da budem taj dan s njima, dam koliko mogu.
ako ja radim za 3500 kn i imam kredit za auto od 1500 kn, onda mi ne pada na pamet glumiti nesto sto nisam i pola place staviti u kovertu.
Naravno, nije isto da li radiš za 7.000 kn ili za 3.500, ali ja to gledam ovako: svi su za vjenčanje znali barem 6 mjeseci ranije, možda i više i imali su vremena odvojiti za obleku ako ju nemaju pa i za poklon... barem ja tako gledam i radim....
A što se tiče pratnje i pokrivanja stolice.... da, ja zovem frenda jer ga želim uz sebe taj dan, ali njegovu curu koju sam vidjela jednom u životu baš i ne želim jer bi rađe umjesto nje zvala nekog svog kojeg nisam zvala zbog financija ili broja mjesta, ali ona će opet doći s njim... pa onda je ok da pokriju stolicu, šta ne?
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 09:45   #23
frendovima od 100-200 ojra,a rodbini...hm...ovisi od 300 ojra pa na više...
migica-7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 09:47   #24
Ovisi...rodbini uvijek dajemo više a prijateljima 200 eura...
__________________
Ništa ne čini tako sretnim kao sanjarenje...
sonja6.6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:06   #25
Quote:
Mischa kaže: Pogledaj post
Luna, nitko to ne trazi..ali nas zanima da kako to kad ides sama dajes 500kn, a kad pratnja ide sa tobom dajes 100€..nema bas neke logike..ali dobro, tvoj stav, tvoje razmisljanje
pa rekla sam da ne mogu odvojiti vise od toliko - jel sam zbog toga crna ovca? jel me zbog toga prijateljica ne treba pozvati na vjencanje?
luna2121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:08   #26
Quote:
luna2121 kaže: Pogledaj post
pa rekla sam da ne mogu odvojiti vise od toliko - jel sam zbog toga crna ovca? jel me zbog toga prijateljica ne treba pozvati na vjencanje?
Ok, ti ne mozes odvojiti, razumijem..ali zar ti tvoj partner ne moze pomoci?? On bas ide kao gost...

Meni je uvijek dragi uskocio ako ja nisam imala...
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:13   #27
oke, cura je rekla da ne može više dati, i? kaj sad zato jer ne može nebi trebala ići? a, ja mislila da se u vjenčanje ne poziva iz i zbog računice. silly me . hmmm, možda je željkec u pravu, da preselite temu na ekonomiju??
Via0071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:17   #28
nemam se ja sto vama tu opravdavati, ja sam samo napisala koliko sam dala na zadnja dva vjencanja na kojima sam bila a vi me napale.
uglavnom za mene je rasprava ovdje zavrsena
luna2121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:18   #29
Iva, pa vidis, ako nemam novaca, ni ne idem na svadbu...kratko i jasno...i nitko se jos nije zbog toga naljutio...jer to nije samo iznos koji se daje na svadbi...tu su i ostali troskovi koji idu skupa sa vjencanjem...cvijece za mladence, frizer itd...

Luna, nitko te nije napao, samo nas zanima kako to da kad ides sama dajes vise, nego kad ides sa nekim..samo to..
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:25   #30
a, vidiš ja ću ići i dati koliko mogu dati. bilo to u tom trenu 500 ili 3500 kn . jer, nije da netko neda iz škrtosti. znači, ako bih vidjela u kuverti i manji iznos, bilo bi mi jasno da ta osoba nije imala mogućnosti dati više, a ne da nije htjela. i , amen. a, sigurno ne bih vjenčanje radila iz računice i oslanjala se na "darove". onda ga ne bih ni radila. uostalom, može se napraviti vjenčanje i bez aranžmana koje su čitavo bogatstvo, bez šminke za 700 kn, bez ekstra vjenčanice koju sam platila ne znam koliko ili naručila, bez precijenjenog fotografa jer je on trenutno in i , i tak...
Via0071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:28   #31
Iva, ti solis pamet osobi (meni) koja se u zivotu dovoljno odricala, zajedno sa svojim dragim, da bi mogli platiti svadbu sami, bez da ovisimo o darovima...tako da...

Na krivu si se namjerila...

I kao sto sam rekla...ako nemam novaca, radje ne idem na svadbu...ili se dogovorim s mladencima da im kupim neki poklon, koji mogu platiti na rate...

Ali to sam samo ja...ocito vecina drugacije razmislja od mene
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..

Zadnje uređivanje Mischa : 23.09.2009. at 10:37.
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:34   #32
A kaj ste navalili na lunu?????? Koliko je u njenoj mogucnosti toliko ce dat i gotovo!
Na drugoj temi ste napisale da nije vazno koliko tko daje a sada vam smeta ako dar ne pokriva bar stolicu. Malo suspektno....
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:36   #33
a, netko se nalazi prozvan, zašto ne znam, da sam mislila na nekog osobno, to bih i napisala. yup.
Via0071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:36   #34
Quote:
nasmijana17 kaže: Pogledaj post
A kaj ste navalili na lunu?????? Koliko je u njenoj mogucnosti toliko ce dat i gotovo!
Na drugoj temi ste napisale da nije vazno koliko tko daje a sada vam smeta ako dar ne pokriva bar stolicu. Malo suspektno....
Ponovno ponavljam, mene je samo zanimalo ako kada ide sama daje 500 kn, zasto kada ide u dvoje daje manje (gledajuci omjer kada ide sama)...

Pola moje ekipe nema novaca i ne ocekujem neke basnoslovne iznose (uostalom, znam kako razmisljaju), tako da mi stvarno nisu bitni novci, nego oni...ali me samo zanimao ovaj omjer..
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:37   #35
Quote:
iva0710 kaže: Pogledaj post
a, netko se nalazi prozvan, zašto ne znam, da sam mislila na nekog osobno, to bih i napisala. yup.
ma bravo..
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:41   #36
Eto ti velis da ako nemas ne ides u svatove, ali ocekujes od tvojih prijatelja da dodju i ako nemaju.
Zar vi stvarno mislite da pomognete mladencima sa nedolaskom?
Cak im jos vise posla pravite jer se moraju opet o tome brinuti da jave restoranu, da smanje broj zahvalnica, da ovo i ono.....
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:44   #37
Oke svatko da koliko ima, slažem se.
Al sramotno mi je ispod 100 eura nekom dat.
Zadnjem frendu dao 300 eura al se znamo 18 godina.
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:44   #38
Quote:
nasmijana17 kaže: Pogledaj post
Eto ti velis da ako nemas ne ides u svatove, ali ocekujes od tvojih prijatelja da dodju i ako nemaju.
Zar vi stvarno mislite da pomognete mladencima sa nedolaskom?
Cak im jos vise posla pravite jer se moraju opet o tome brinuti da jave restoranu, da smanje broj zahvalnica, da ovo i ono.....
Ja javim na vrijeme, tako da im nije bitno ni zbog broja u restoranu, ni zbog zahvalnica..

Sto ti stvarno mislis da im javim 2 dana ranije??

Doduse, jednom u zivotu sam otkazala dolazak na svadbu i to odmah kada su me pozvali...prolazila sam kroz tesko razdoblje i nije mi bilo do svadbi...

Danas fala Bogu kad svi znaju za svadbu mjesecima unaprijed, lako se odreknes dijela place i stavis sa strane..
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..

Zadnje uređivanje Mischa : 23.09.2009. at 10:52.
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:47   #39
eto, na ovim temama najvažnije je tko će kakvu haljinu imati , cvijeće , detalje, pa đizs kak će to sve biti usklađeno, pa ajme drame, sad odbrojavamo, pa hvalisanja tko ima kojeg i za koliko novca snimatelja, pa hvaljenja istim, ako više daš za šminku i frizuru, vau bravo, sigurno će biti ....eto, to je meni ali, nitko ne misli navodno o poklonima i novcu koji će dobitii kao poklon. jer o tome se puj puj ne smije.
ali, kad se postavi tema kao ova koliko se daje , e onda nastaje ovo priloženo.
Via0071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:49   #40
Da okrenem pilu naopako, da li ste ikada imali osječaj da vas zovu na svadbu samo radi tih 100€, 1000 Kn, ili koliko se več pregorite?

Ja imam takav feeling ima par godina, jer valjda ekipa konta ovaj se neče oženiti sigurno, pa dobivam pozivnice i od ljudi s kojima sam bio dobar prije desetak godina ili se poznajemo površno.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.