Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2002., 01:40   #1
Divljanje dolara (USD) - opet !?

Čitam danas Croatiabiz info i vele da dolar i dalje pada. Ne bi trebalo biti obrnuto, poslije Božića bi dolar trebal rasti. Valjda se da i zaraditi nekaj
__________________
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi
by Grunf
dras_l is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 02:27   #2
nije valjda da nitko ne prati tečaj ... što mislite, kak će utjecati na dolar i izjava da će u veljači napad na SAD?
__________________
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi
by Grunf
dras_l is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 02:41   #3
ja imam ustedevine u dolarima i nisam sretan
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 23:37   #4
Da vas opet ja necemu naucim. Dolar ce padati do prvog dana rata. Trust me
 
Odgovori s citatom
Old 31.12.2002., 01:21   #5
asa wrote:
Da vas opet ja necemu naucim. Dolar ce padati do prvog dana rata. Trust me

a i ako dođe do rata, zar neće padati i za vrijeme rata?
__________________
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi
by Grunf
dras_l is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2002., 14:05   #6
dok je buš na kormilu, a to je još sljedećih 6 god. nema rasta dolara.

oni su u totalnom jurcu.
kromanjonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 01:05   #7
Pa pravilo je da kad počnu napadi dolar ojača. To je pokazalo dosadašnje iskustvo. Zašto? Nemam pojma. Valjda zato što je najgora neizvjesnost i činjenica da se odugovlači s nekom konkretnom akcijom. Kad krenu napadi obično poraste samouvjerenost Amerikanaca i svi očekuju da će to brzo biti gotovo. Ovako se stvari samo razvlače.


Pa, točno je da su u qurcu, ali nakon desetljeća ekonomskog rasta bilo je logično da dođe do usporavanja. Ekonomski ciklusi su ekonomski ciklusi. Istina da im Bush ne pomaže

Uglavnom, ja čekam da počnu ti napadi (vjerojatno tek krajem veljače) pa da prodam ono nešto dolara. Ne mogu vjerovati da sam bila toliko glupa da sam ih još zadržala. Ljenosti moja....
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 00:19   #8
asa: Jel Ti novac neophodan ? Ako nije nemoj prodavati. Dolar ne moze ici puno vise dole.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 04:29   #9
Padace dok ostatak svijeta ne uzme dovoljno kredita. A onda dolazi naplata...
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 23:14   #10
Nije mi nužan nego me živcira činjenica da sam, uz svo svoje znanje, bila toliko glupa i lijena da još imem j...e dolare.
ASOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
 
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 01:01   #11
Quote:
uz svo svoje znanje
Quote:
uz svo svoje znanje
Neka ti Bog pomogne. Svaki ćemo te dan zagovarati u molitvama.
Slijepci kod očiju is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 05:51   #12
Quote:
Ame®icano kaže:
Padace dok ostatak svijeta ne uzme dovoljno kredita. A onda dolazi naplata...
Sta nije sada u tijeku otplata?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 06:17   #13
To su stari dugovi. Amerika jos uvijek ima previse novca u budzetu kojeg se mora rijesiti. Jedan nacin je otplata vanjskog duga, sto Bush ne zeli uciniti prije nego naoruza vojsku. Odobrnei su veliki novci za finansiranje proizvodnje novog aviona, zatim za stit od nuklearnih raketa, novac za borbu protiv terorizma, za pomoc jacanju ekonomije itd...
Novca ipak jos uvijek ima i kredite daju... My wild guess, ako imate viska novca, kupujte dollare dok su ovako nisko. Polovinom godine ce biti drugacije. $1 = 1.15 Euro.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 23:53   #14
Wink Kupuj!!

A padat će dok "mutavi" Bush ne izda zapovijed! Dakle kupovati sada, možda još i kad rat počne, a 99% sam sicher je da će početi, jer kad završi dolar će, po mom skromnom mišljanju, biti najjači ove godine. No nakon toga bi mogao i pasti... no tko zna?
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 14:15   #15
Možda nikada više neće rasti. I to je moguće. Americi slab dolar pomaže jer stimulira izvoz.
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 19:59   #16
Kupuj !!!!!!!!!

Njemacka je u Qurcu...Francuski budzet je nategnut...njih
dvoje cine ogromni postotak eurovog pokrica...
Prognoza :

Pocetak rata u Iraku 1$ = 0.9 E
Nesto poslije kraja rata pa do ljeta 1$ = 1.2-1.4
...
Holandez is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 20:09   #17
Re: Kupuj !!!!!!!!!

Quote:
Holandez kaže:
Njemacka je u Qurcu...Francuski budzet je nategnut...njih
dvoje cine ogromni postotak eurovog pokrica...
Prognoza :

Pocetak rata u Iraku 1$ = 0.9 E
Nesto poslije kraja rata pa do ljeta 1$ = 1.2-1.4
...
uvijek imas jene.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 23:30   #18
Re: Kupuj !!!!!!!!!

Quote:
Holandez kaže:
Njemacka je u Qurcu...Francuski budzet je nategnut...njih
dvoje cine ogromni postotak eurovog pokrica...
Prognoza :

Pocetak rata u Iraku 1$ = 0.9 E
Nesto poslije kraja rata pa do ljeta 1$ = 1.2-1.4
...
Nikada vise Amerike poslije rata sa Irakom. Jos je Karlo Veliki to pokusavao zauzet pa se zajebo.
Sta su ameri napravili u Afganistanu??? Nostradamus je vec zapisao da ce se crvenit more od krvi (pogledaj gdje je IRAQ, a gdje je more). Tako im i treba kad su kauboji.
I osobno navijam za Iraq koliko god da su u krivu.
I de malo pobroji koliko ljudi ima, ili ce imati, EU, a koliko Ameri.

(ovo se tice post-a od prije)
Nije mi jasno kako svima na ovom svijetu odgovara kad im je slab tecaj radi izvoza, a jedino nama neodgovara. Znaci kada bi ameri trebali dati 7 dolara za kunu to bi njima bilo super.
Okanite se corava posla i ne trabunjajte gluposti.
Tecaj je rezultat necega i ako samo mijenjas rezultat, a ne uzrok radi cega je do toga doslo dobijes krivu sliku o svemu. To mi lici na one nase djabalebarose koji bi htjeli da se jednostavnom devalvacijom kune nesto zaradi bez da su prstom mrdnuli.
K...a malo. Nema leba bez motike.

Ajd na spavanje!
manager is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 10:06   #19
roba im je konkurentnija na tržištu ako je slab dolar. slab dolar = nešto što kupuješ iz USA-e je jeftinije nego kad je dolar jak. jednostavno, zar ne ?
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 12:51   #20
Quote:
Frankie kaže:
roba im je konkurentnija na tržištu ako je slab dolar. slab dolar = nešto što kupuješ iz USA-e je jeftinije nego kad je dolar jak. jednostavno, zar ne ?
Evo još jednostavnije:

Za istu količinu robe dobije se manje novaca, a istovremeno se povećavaju ulazni troškovi, jer i sirovine negdje treba kupiti. A građanima je njihov novac obezvrijeđen, odnosno realno zarađuju manje. Rezultat = propast.
Na sličnu ideju došlo se osamdesetih u bivšoj nam državi sa silnim devalvacijama, ne bi li pod svaku cijenu potaknuli izvoz da bi se došlo do toliko potrebnih deviza, naravno, bez rezultata. Nije bilo benzina, kave, deterdženta, šećera, ulja... A kamo li tih silnih deviza zarađenih izvozom "potaknutim" devalvacijom. Na kraju se deficit pokušao pokriti tiskanjem novca, odnosno inflacijom što je bio još "pametniji" potez...
Niti jedna ekonomija ne može funkcionirati neovisno od globalnih utjecaja, ako se to ipak pokuša i tržište zatvori i onemogući uvoz, ne treba onda računati niti na izvoz. A nitko nije sam sebi dovoljan. Primjeri: Sjeverna Koreja, Kuba...
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.