Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2010., 13:38   #241
A možda automobil glasi na firmu pa se čak nije nužno ni tako nespretno izrazio
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 14:10   #242
Decki su se ispravno izrazili i nemogu reć da nisu bili korektni ma da nisu ni pomogli. Pitali su jel imaš kog da na zoveš da te pustimo. Da damo broj il ime od te osobe koja ce rec pustite ga. Tak da nisam krivo razumio al da uspaničario sam se a dozvolu šta sad nek uzmu a i gle imam 90 kila, otporan na alkohol nisam ni osjetio da me nešto bilo što uhvatilo ma da neopravdava moj nastup koji je bio glup niti moje sjedanje za volan a ovo mi je prvi put da sam to napravio šta ćeš opeći ću se dobrano a i bili smo nas dvojica moj kolega je isto popio ko i ja i napirio je 0.5 tak kad sam i ja htio al oni nisu dali a i ja al ono dogovorili bi se već s policajcima da se nisam usro i išo pametovat i u markove konake.

Zadnje uređivanje Japanke : 18.10.2010. at 14:17.
Japanke is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 15:20   #243
Quote:
your_mother kaže: Pogledaj post
Zanima me ovako dobio sam preporucenu poslijku sad doma...
Kad dođeš doma i otvoriš, znat ćeš.


Quote:
Japanke kaže: Pogledaj post
... što sad mogu očekivati kaku kaznu, koliko brzo, da li postoji mogućnost žalbe s obzirom da oni nemaju nikakav dokaz da sam ja uopće pio iako znam da je riječ policajca dokaz s obzirom da mi ni na kraj pameti nije da idem sređivat i dovodit u neugodnu situaciju bilo koga...
Dobit ćeš novčanu kaznu od 5000 do 15000 kuna, a možeš i zatvor. Ako ti je prvi put, zatvor sigurno nećeš dobiti, a ako budeš OK na sudu (govoriš istinu), vjerojatno će ti smanjiti na nekih 2000 kuna.
Što se tiče samog prekršaja, uopće nije bitno jesi li ti pijan ili ne. Na sudu će biti rečeno da si odbio alkotestiranje, a ne da si bio pijan. Prekršaj je samo odbijanje. I da, astma te ne sprječava u alkotestiranju.


Quote:
Japanke kaže: Pogledaj post
... 3 minute kasnije rekao sam gospodi policajcima da bi ipak puhao na što su oni rekli sad je gotovo...
Gotovo je jer su već zauzeli broj i počeli pisati zapisnik. Čim se bilo što upiše, nema ispravljanja.


Quote:
Japanke kaže: Pogledaj post
... 3 minute kasnije rekao sam gospodi policajcima da bi ipak puhao na što su oni rekli sad je gotovo...
Bio si pijan i odbio si alkotest. Trebao si biti priveden i prespavati, ali izašli su ti u susret.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 18:53   #244
Hvala Drot napokon da je neko izravno odgovorio sve. Dečki su ono ok bili, pričali smo mi poslje normalno kad je sve već bilo gotovo vidili su po priči da nisam pijan ko deva i da funkcioniram normalno pa nisu čak ni spominjali privođenje i trežnjenje a i ja sam rekao da ću im čak i dat ključeve od auta ako misle da ću ga odvest ili da sam pijan ko deva na što su oni rekli nema potrebe tako da da izašli su u susret moja greška je bila što sam eto malo se usro i odbio ma da je jedan od anđela bio vrlo neugodan i mračio što mora pisat pa nisam te ja natjero da me kazniš. Ljepo zaključo auto i fino na kavicu dok nije došla osoba da pokupi moj auto i kući. Svakako treba izbjegavat bilo kakav alkohol ako se sjeda za volan automobila sad i više nikad što bi rekli. Hvala još jednom i sad na sud ljepo iskreno i staloženo.
Japanke is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 20:43   #245
Ako si dobio obvezni prekršajni nalog moraš se žalit u roku 8 dana, nemoj zaboravit, ako nisi, opet nemoj zaboravit.

Reci tri pive 0.33, prijatelj koji je popio 4 pive je napuhao 0.50 tj. 0.40 kad se oduzme tolerancija, tad si skužio što si napravio i htio puhat ali..znaš već priču, ako zatražiš 1000kn u 4 rate i 1mj bez vozačke vjerujem da će proć.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 13:55   #246
Neki dan sam radio s Dräger Alcometerom 6810 koji je vrlo sličan onom s kojim radi i policija (mislim da oni imaju 7410 - a i s njim sam radio prije) i koliko se ja sjećam pouzdanost je bila izuzetno visoka. Nisam siguran, ali mislim da je tipa do 1 promila pogreška bila maksimalno 1%, a iznad 1 promila maksimalno do 2.5%.

Zašto policajci oduzimaju 20% mi nije jasno. Ne znam čak ni je li to točno. Za brzinu piše u zakonu, a za ovo ne znam.

[hvalise]Nikada nisam puhao pa ne znam. A i da jesam, od 0.0 koliko god da mi oduzmu - opet je 0.0 [/hvalise]

Doduše, ti uređaji mjere količinu alkolola u litri izdahnutog zraka, a ne količinu alkohola u krvi i tu postoji određena razlika i pogreška prilikom preračunavanja, ali ni ona nije veća od 10% čak i u ekstremnim slučajevima.
Ima istraživanja (čak i u hrv.) na tu temu gdje su uspoređivali količinu izmjerenu breathalyzerom i pikanjem (krv) i razlike su uglavnom prilično male.

Uostalom, to je sve navlačenje maka na konac.
Najbolje bi bilo da ljudi ne voze pijani. Ni umorni. Ni živčani. Ni bez naočala i da poštuju prometne propise i tak. Eto, to bi bilo najbolje
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:12   #247
Quote:
200kn kaže: Pogledaj post
... (mislim da oni imaju 7410 - a i s njim sam radio prije)...
Temeljna ima 7410, a prometnjaci imaju i drugačije, mislim da i je neki 6..., ali nisam siguran.


Quote:
200kn kaže: Pogledaj post
... Zašto policajci oduzimaju 20% mi nije jasno...
Skida se 0,1 od izmjerenog prema uputi proizvođača.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 21:33   #248
Da, 0.1 na 0.5 je 20% - što je puno.

Čudno mi je kako je to proizvođač preporučio kada su na uređajima i u pripadajućoj dokumentaciji od istog proizvođača (Dräger Safety) navedeni rasponi pouzdanosti prema kojima je pogreška manja od 3%.

I na kraju mi nije jasno zašto se ne oduzima postotak, nego konstantni iznos. Velika je razlika oduzeti 0.1 od 0.5 (20%) i oduzeti 0.1 od 3 promila (3,33%).

No dobro.
Neka se oduzima. Samo neka se oduzimaju i promili i vozačke
Vidim da je MUP krenuo s novom shemom odnosa s javnošću i sviđa mi se. Samo kada bi mediji to više popratili. Evo, baš na naslovnici MUP.hr kako je višestruki ponavljač prometnih prekršaja osuđen i čeka ga visoka novčana kazna

Samo se bojim da taj dečko to nikada neće platiti nego će pokušati zamijeniti novčanu kaznu zatvorskom pa će čekati 10 godina i na kraju će uzeti mjesto u zatvoru nekome tko je počinio nešto što doista i zaslužuje zatvor ako on to ne učini u međuvremenu. A indikativna je i činjenica da je počinio 10 teških prometnih prekršaja u godini dana, a nema vozačku. Sumnjam da više neće sjesti u auto.

Ma
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 13:05   #249
Svi uređaji su baždare na određenoj temperaturi, zbog rada vani i velike oscilacije temperatura (a promjena temp može jako utjecati na mjerne uređaje) proizvođač daje malo veći sigurnosni range
oougon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 22:17   #250
Quote:
200kn kaže: Pogledaj post
Da, 0.1 na 0.5 je 20% - što je puno.

Čudno mi je kako je to proizvođač preporučio kada su na uređajima i u pripadajućoj dokumentaciji od istog proizvođača (Dräger Safety) navedeni rasponi pouzdanosti prema kojima je pogreška manja od 3%.

I na kraju mi nije jasno zašto se ne oduzima postotak, nego konstantni iznos. Velika je razlika oduzeti 0.1 od 0.5 (20%) i oduzeti 0.1 od 3 promila (3,33%).

No dobro.
Neka se oduzima. Samo neka se oduzimaju i promili i vozačke
Vidim da je MUP krenuo s novom shemom odnosa s javnošću i sviđa mi se. Samo kada bi mediji to više popratili. Evo, baš na naslovnici MUP.hr kako je višestruki ponavljač prometnih prekršaja osuđen i čeka ga visoka novčana kazna

Samo se bojim da taj dečko to nikada neće platiti nego će pokušati zamijeniti novčanu kaznu zatvorskom pa će čekati 10 godina i na kraju će uzeti mjesto u zatvoru nekome tko je počinio nešto što doista i zaslužuje zatvor ako on to ne učini u međuvremenu. A indikativna je i činjenica da je počinio 10 teških prometnih prekršaja u godini dana, a nema vozačku. Sumnjam da više neće sjesti u auto.

Ma
Očigledno se izlazi u susret vozačima, ali mislim da ne stvara razliku 0.51 i 0.49, oba vozača su jednako pijana, ovako kad te uhvati s 0.61 možeš kukati da nisi imao sreće, ali ne možeš reći da si bio zakonski trijezan pa makar popio zadnju rakijicu minut prije mjerenja.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 22:40   #251
kad dobiješ doma rješenje da si ostao bez vozačke na par mjeseci jel se onda vozačka ide predati u MUP ili je i dalje imaš kod sebe samo što je trenutno nevažeća?
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 10:52   #252
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
kad dobiješ doma rješenje da si ostao bez vozačke na par mjeseci jel se onda vozačka ide predati u MUP ili je i dalje imaš kod sebe samo što je trenutno nevažeća?
Ostaje kod tebe, samo što ju ne smiješ koristiti, tj. ne smiješ voziti. Iskušenje je tu veliko, ali ne treba se zezati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 11:52   #253
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ostaje kod tebe, samo što ju ne smiješ koristiti, tj. ne smiješ voziti. Iskušenje je tu veliko, ali ne treba se zezati.
a od kada se računa zabrana upravljanja?
od dana kada je rješenje doneseno ili od dana preuzimanja rješenja od službene osobe?
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 12:07   #254
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
a od kada se računa zabrana upravljanja?
od dana kada je rješenje doneseno ili od dana preuzimanja rješenja od službene osobe?
Od dana kad si preuzeo "Obavijest o izvršenju zaštitne mjere". Znači, donese ti se presuda (ili nalog) koja ti se uruči i nakon proteka roka za žalbu postane pravomoćna. Tada se presuda (nalog) šalje tvojoj policijskoj upravi (Odjelu za upravne poslove) koja ti pošalje tu Obavijest i zabrana počinje teći od dana njenog primitka.

P.S.: Ima tu još kombinacija, pogotovo kad je čovjek direktno priveden na sud, ali mislim da te to ne zanima.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 20:07   #255
2 dana nakon počinjenog prometnog prekršaja sam platio kaznu. Hoće li mi možda išta stizati na kućnu adresu po čemu bi moji mogli saznati za to?
rfforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 20:29   #256
Quote:
rfforumas kaže: Pogledaj post
2 dana nakon počinjenog prometnog prekršaja sam platio kaznu. Hoće li mi možda išta stizati na kućnu adresu po čemu bi moji mogli saznati za to?
U kojem obliku si dobio kaznu? Ako je riječ o prekršajnom nalogu, ništa ti neće doći doma.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 21:13   #257
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
U kojem obliku si dobio kaznu? Ako je riječ o prekršajnom nalogu, ništa ti neće doći doma.

Kazna za vožnju u alkoholiziranom stanju. Dobio sam od njih 3 papira i uplatnice dvije, jedna su troškovi alkometra a druga je kazna. To sam platio odmah u ponedjeljak (u subotu navečer su me ulovili) i nadam se da neće ništa stizati doma.. ??
rfforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 21:34   #258
Quote:
rfforumas kaže: Pogledaj post
Kazna za vožnju u alkoholiziranom stanju. Dobio sam od njih 3 papira i uplatnice dvije, jedna su troškovi alkometra a druga je kazna. To sam platio odmah u ponedjeljak (u subotu navečer su me ulovili) i nadam se da neće ništa stizati doma.. ??
Pogledaj koje papire si dobio. Trebalo bi biti:
- Zapisnik o alkotestiranju - gdje piše koliko si napuhao (njega si i potpisivao);
- Naredba o određivanju mjere opreza - na koju ti je oduzeta vozačka (nju nisi potpisivao);
- Obvezni prekršajni nalog - u kojem ti je izrečena kazna za prekršaj (to si također potpisivao, a uz njega si dobio i te uplatnice).

Ako je to to, onda si miran. Ništa ti dodatno neće dolaziti doma.

P.S.: Da se osiguraš (jer nekada uplatnice ne "sjednu" na vrijeme, pa se pošalje još nešto na kućnu adresu), bilo bi dobro da kopije uplatnica odneseš u postaju koja te kaznila kako bi se one priložile u spis. Ne želim te strašiti jer se to jako rijetko događa, ali ipak se zna dogoditi.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 22:08   #259
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Pogledaj koje papire si dobio. Trebalo bi biti:
- Zapisnik o alkotestiranju - gdje piše koliko si napuhao (njega si i potpisivao);
- Naredba o određivanju mjere opreza - na koju ti je oduzeta vozačka (nju nisi potpisivao);
- Obvezni prekršajni nalog - u kojem ti je izrečena kazna za prekršaj (to si također potpisivao, a uz njega si dobio i te uplatnice).

Ako je to to, onda si miran. Ništa ti dodatno neće dolaziti doma.

P.S.: Da se osiguraš (jer nekada uplatnice ne "sjednu" na vrijeme, pa se pošalje još nešto na kućnu adresu), bilo bi dobro da kopije uplatnica odneseš u postaju koja te kaznila kako bi se one priložile u spis. Ne želim te strašiti jer se to jako rijetko događa, ali ipak se zna dogoditi.


E da, upravo tako sam dobio. Znači to bi trebalo bit to a ja miran, ok, hvala!
Kako misliš kopije, imam one odreske od uplatnica za koje mi je rečeno da ih čuvam kod sebe kao dokaz da sam kaznu platio.
rfforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 19:32   #260
Quote:
rfforumas kaže: Pogledaj post
... Kako misliš kopije, imam one odreske od uplatnica za koje mi je rečeno da ih čuvam kod sebe kao dokaz da sam kaznu platio.
Te odreske kopiraš i kopije odneseš u postaju.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.