Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2010., 21:12   #21
Po cemu je navijanje ovan?

ovan je pre onaj za koga navijaju

a navija vaga
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 01:22   #22
@ Mila 78- pliz možeš li malo razjaniti onaj post Ve u raku, osobno nikako ne mogu segmente posta povezati sa značenjem.
Rodin-ov kip mi je Saturnovski, dok mi Van Gogh ima lavlje/jarčevsku notu, jedino mi S.Raškaj u onom djelu ima nešto što je moguće prišiti Ve u raku.
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 01:31   #23
@Vega 21- što predstavlja ovaj čudnovati simbol ljubavi
Nije li Mjesec u biku pomalo banalan i ima štih "u se na se i poda se" nije baš da se izražava simbolički (bez loših primisli molim) nekak' mi je simbolika ptice/nešto malo nategnuta, nejasna za taj Mjesec ili?
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 02:31   #24
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
@ Mila 78- pliz možeš li malo razjaniti onaj post Ve u raku, osobno nikako ne mogu segmente posta povezati sa značenjem.
Rodin-ov kip mi je Saturnovski, dok mi Van Gogh ima lavlje/jarčevsku notu, jedino mi S.Raškaj u onom djelu ima nešto što je moguće prišiti Ve u raku.
Riječ je obilježjima likovnog izražavanja svojstvenima VE u Ca, opisanima u postu. Namjerno se odmaknuh od isključivo simbolike majke i žene, ako te to buni.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 02:36   #25



Da se ne bi ovaj topic pretvorio u nešto što mu nije svrha evo dodatnih pojašnjenja:

Ovaj topic služi kao što napisah konstruktivnim komentarima i astrološkom objašnjenju određene slike ukoliko za tim postoji potreba - a ne chatu. Chat (nekonstruktivni odgovori) budu pobrisani. Dakle, molim malo više pažnje pri postavljanju slika i jasna astrološka objašnjenja uz njih da ih ne bi brisali.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 02:38   #26
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Pa mislila sam upravo na to, na preveliku razgoličenost tijela,a ovan se može povezati sa tijelom,uostalom ovnova prirodna kuća počinje sa ascedentom,a ascedent je između ostalog i tijelo,a isto tako i glava spada pod domenu ovna,budući da je tu u pitanju jupiter orjentirala sam se na širu sliku,a izostavila sam pojedinosti (što bi moglo objasniti to da nisam pazila da su tetovaže venera i saturn.

A ona slika za zatvorskom kuglom oko noge baš lijepo opisuje jupiterovu simboliku,ipak saturn i jupiter sadrže u sebi tu pretjeranu simboliku,saturn previše smanjuje,a jupiter previše povećava.
Vega_21 - slike služe da što jasnije ukažu na simboliku određenog položaja, da je dodatno i slikovno "rasvijetle", a ovo što ti radiš niti je astrološki potkrijepljeno, niti ide u tom smjeru.

Dakle, položaj u nekom znaku mora imati što jasniju vezu između simbolike planete (Jupitera) i znaka u kojem se nalazi (u ovom slučaju ovan). I naravno da moraš paziti na detalje, koji čak u ovom tvom slučaju nisu niti detalji već sama bit...jer to je poanta tih slikovnih topica.

Molim također da obratiš pažnju na max. dozvoljeni format 640 x 480.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 03:10   #27
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
@Vega 21- što predstavlja ovaj čudnovati simbol ljubavi
Nije li Mjesec u biku pomalo banalan i ima štih "u se na se i poda se" nije baš da se izražava simbolički (bez loših primisli molim) nekak' mi je simbolika ptice/nešto malo nategnuta, nejasna za taj Mjesec ili?
Pa bik je priroda a s tim i ptica,a čudan je zato jer je i mjesec pomalo čudan
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 03:16   #28
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Pa bik je priroda a s tim i ptica,a čudan je zato jer je i mjesec pomalo čudan
Ovo je recimo potpuno nekonstruktivan komentar - ne sadrži nikakvo astrološko objašnjenje.

Ovaj put ga ostavljam kao primjer "kako se to ne radi" - a svi daljnji takvi postovi budu pobrisani.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 10:37   #29
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Riječ je obilježjima likovnog izražavanja svojstvenima VE u Ca, opisanima u postu. Namjerno se odmaknuh od isključivo simbolike majke i žene, ako te to buni.
Klesanje u kamenu je općenito Saturn, tako da bi ja sve kamene kipove stavila u Saturn. Ugrubo. A tema, 6 ljudi koji trebaju biti smaknuti, hm hm, pa nije mi baš račja
Okej, dinamika i emocije imaju smisla, ali zadnje na kaj mislim kad vidim građane Calaisa je Rak
(štoviše, kad sam razmišljala o Jarcu, ova skulptura je bilo prvo što mi je došlo u glavu )
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 14:53   #30
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Klesanje u kamenu je općenito Saturn, tako da bi ja sve kamene kipove stavila u Saturn. Ugrubo. A tema, 6 ljudi koji trebaju biti smaknuti, hm hm, pa nije mi baš račja
Okej, dinamika i emocije imaju smisla, ali zadnje na kaj mislim kad vidim građane Calaisa je Rak
(štoviše, kad sam razmišljala o Jarcu, ova skulptura je bilo prvo što mi je došlo u glavu )
Točno je što kažeš, ali pitanje je onda da li je tema ''Venera i likovna umjetnost'' ili ''Prikaz simbolike određenog znaka u kojem se nalazi VE pomoću likovne umjetnosti''. Tu i tamo se na tom ciklusu tek spomene neki aspekt likovne umjetnosti, kao da astrologija, sustav koji reflektira čitavu našu stvarnost, ne živi i u likovnoj umjetnosti i njenim domenama...Recimo, zodijakalna podjela proteže se kroz sve slikarske i crtačke tehnike, npr. crtanje ugljenom je u simbolici Jarca, olovkom Djevice, flomasterom Blizanaca...Tehnika pastelama Vage, uljanim bojama Strijelca, enkaustike Škorpionom itd. Isto je i sa tematikom, motivima i elementima likovnog djela. Sad, ako je likovna umjetnost u tom ciklusu kao takva u ''drugom planu'', onda ili je krivo naslovljena ili sam ja načinila pogrešku što sam je stavila u fokus.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 15:21   #31
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Točno je što kažeš, ali pitanje je onda da li je tema ''Venera i likovna umjetnost'' ili ''Prikaz simbolike određenog znaka u kojem se nalazi VE pomoću likovne umjetnosti''.

.....

Sad, ako je likovna umjetnost u tom ciklusu kao takva u ''drugom planu'', onda ili je krivo naslovljena ili sam ja načinila pogrešku što sam je stavila u fokus.
Pošto to nismo definirali znači da može i kroz jednu i kroz dugu prizmu. Ali je važno da u bilo kojem od ta dva slučaja slikom dominira simbolika tog položaja i da je to nadopunjeno tekstom uz sliku.

Npr. kod kipova...ako se polazi od kiparstva općenito onda se kroz Veneru mora polaziti od oblikovanja jer Venera oblikuje stvari (okruglo).

Pa npr. kipovi Venere u raku moraju svojom bojom (Venera), oblikovanošću (Venera), simetrijom (Venera), skladom (Venera), harmonijom (Venera), žemskim principom (Venera), estetikom (Venera)....i ostalom Venerinom simbolikom što više očitovati tog raka a ne nešto drugo...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 16:18   #32
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Npr. kod kipova...ako se polazi od kiparstva općenito onda se kroz Veneru mora polaziti od oblikovanja jer Venera oblikuje stvari (okruglo).

Pa npr. kipovi Venere u raku moraju svojom bojom (Venera), oblikovanošću (Venera), simetrijom (Venera), skladom (Venera), harmonijom (Venera), žemskim principom (Venera), estetikom (Venera)....i ostalom Venerinom simbolikom što više očitovati tog raka a ne nešto drugo...
Venera je ''zbirni pojam'' za umjetnost, ne promatramo ovdje njenu simboliku izolirano.
Što se tiče znaka Raka, Rodin-ovom skulpturom ''Građani Calaisa'' prikazano je izražavanje emocionalnih stanja ljudi u kiparstvu, dok, recimo, Mironov ''Diskobol'' personificira snagu i sportski duh (Ovan). Kad bi se išlo umjetnost podrediti astrološkoj simbolici, a ne gledati astrološku simboliku u umjetnosti, onda bi taj isti kip trebao biti crvene boje da bi bio reprezentativan VE u Ar.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 16:35   #33
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Venera je ''zbirni pojam'' za umjetnost, ne promatramo ovdje njenu simboliku izolirano.
Upravo to - promatramo simboliku Venere kroz određeni znak, a ne odvojeno od tog znaka.
Quote:
Što se tiče znaka Raka, Rodin-ovom skulpturom ''Građani Calaisa'' prikazano je izražavanje emocionalnih stanja ljudi u kiparstvu, dok, recimo, Mironov ''Diskobol'' personificira snagu i sportski duh (Ovan). Kad bi se išlo umjetnost podrediti astrološkoj simbolici, a ne gledati astrološku simboliku u umjetnosti, onda bi taj isti kip trebao biti crvene boje da bi bio reprezentativan VE u Ar.
Ne mogu se jednom slikom obuhvatiti apsolutno sve domene znaka (ovna, raka u ovom slučaju...). Ali je važno da dominiraju karakteristike znaka u kojoj se Venerin utjecaj u tom primjeru očituje a ne da sve skupa prijeđe u nešto drugo ili pak svoju suprotnost.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 16:49   #34
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Riječ je obilježjima likovnog izražavanja svojstvenima VE u Ca, opisanima u postu. Namjerno se odmaknuh od isključivo simbolike majke i žene, ako te to buni.
Ne buni me namjerno zaobilaženje simbolike već preopćenito gledanje da samo određena likovna tehnika može obilježavati Veneru u pojedinom znaku (primjerice akvarel koji si navela može istodobno prkazati primjerice Ve u škorpi ili pak Ve u jarcu= čisto brzinsko karikiranje za lakše objasniti al' nadam se da me razumiješ )

Simbolika & ozračje slike je nekako po mom sudu neizbježno u prevođenju na astro lengviđ. Slkarska tehnika je samo alat za prevođenje a ne "prevod" sam po sebi.
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 17:01   #35
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Što se tiče znaka Raka, Rodin-ovom skulpturom ''Građani Calaisa'' prikazano je izražavanje emocionalnih stanja ljudi u kiparstvu,
Ajd ja ću banalno ko seljo
Rodin-ova skulptura predstavlja strah (Saturn, korekt mi if ajm vrong) građana pred egzekucijom (Pluton k.m.i.a.v. opet) Što je tu račje ja ipak ne shvaćam, emocije? Pa nisu li i emocije po svojoj finoj razgrantosti dodijeljene svakom znaku pojedinačno prema karakteristikama?
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 18:10   #36
Kao što rekoh, pokušala sam zahvatiti vezu astrologije i likovne umjetnosti šire (što mi se učinilo i konstruktivnijim) od zadržavanja na motivu djela (u čemu se dosta i ponavljate na tom topicu), a pojedinačne karakteristike moguće je raščlanjivati do u beskonačnost, kakva je i astrološka simbolika U astrološkom smislu, svako to djelo može se promatrati kao natalna karta - ima više različitih , što srodnih, što nesrodnih, elemenata koji ju sačinjavaju...Jedino što možeš je ili izdvojiti određeni element na kojeg se usmjeriš ili pokušati astrološki definirati, u ovom slučaju prema likovnim kriterijima, kakvi su ti elementi globalno.


Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Ajd ja ću banalno ko seljo
Rodin-ova skulptura predstavlja strah (Saturn, korekt mi if ajm vrong) građana pred egzekucijom (Pluton k.m.i.a.v. opet) Što je tu račje ja ipak ne shvaćam, emocije? Pa nisu li i emocije po svojoj finoj razgrantosti dodijeljene svakom znaku pojedinačno prema karakteristikama?
Emocije (ma kakve bile) su suština tog primjera, u skladu sa VE u Ca.

Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post

Simbolika & ozračje slike je nekako po mom sudu neizbježno u prevođenju na astro lengviđ.
Slkarska tehnika je samo alat za prevođenje a ne "prevod" sam po sebi.
To je ono oko čega se, eto, ne slažemo.
Zodijak zajedno sa planetama u prividnom kretanju nije uzrok, nego posljedica, pa je astrologija u službi opisivanja neposredne, prošle ili moguće buduće stvarnosti, a ne u kreiranju iste. Ona dešifirira (alat) ono na što se referira, u ovom slučaju likovno djelo.

S ovime rekoh sve što imah, sve drugo bilo bi suvišno.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 23:28   #37
Meni, Fish bode oci ona slika za veneru u biku......one dve bucmaste zene....ruznog oblika glave....mislim da to nije skladna Ve u biku
i da bi to bila neka druga ve

Zadnje uređivanje skorpija_strela : 27.12.2010. at 23:46.
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 11:31   #38
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
Meni, Fish bode oci ona slika za veneru u biku......one dve bucmaste zene....ruznog oblika glave....mislim da to nije skladna Ve u biku
i da bi to bila neka druga ve
Ovo mi je super.


Pretpostavljam da misliš na Lipovca. Ono nisu dvije žene nego par (Venera).


Ne znam koliko si gledala Vaskove radove, ali njegovi likovi su svi takvi...tj. silno se u njima osjeća "tjelesnost". I u materijalnom smislu (gojaznost) i osjećajno - Venera u biku.

Venera u biku je sklona pretjerivanju u hrani, što može voditi pretilnosti ali unatoč tomu što takva Venera uvijek očituje tu neku bikovsku tromost, usporenost, smirenost koja se vidi u svim njegovim figurama...Vaskovi radovi su mu iznimno nježni i topli baš kao Venera u biku. Osim toga Lipovac natalno ima Veneru upravo u znaku bika.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 17:58   #39
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovo mi je super.


Pretpostavljam da misliš na Lipovca. Ono nisu dvije žene nego par (Venera).

Ne znam koliko si gledala Vaskove radove, ali njegovi likovi su svi takvi...tj. silno se u njima osjeća "tjelesnost". I u materijalnom smislu (gojaznost) i osjećajno - Venera u biku.

Venera u biku je sklona pretjerivanju u hrani, što može voditi pretilnosti ali unatoč tomu što takva Venera uvijek očituje tu neku bikovsku tromost, usporenost, smirenost koja se vidi u svim njegovim figurama...Vaskovi radovi su mu iznimno nježni i topli baš kao Venera u biku. Osim toga Lipovac natalno ima Veneru upravo u znaku bika.

meni oni likovi(zene ili muskarci sta god) nisu ni nezni ni topli
a gojaznost nije prikazana na bikovski nacin
posbebno izrazeno deformisan oblik glave(izduzen) mi nije pod simbolikom bika. A ove figure su takve. Toplinu jedino vidim u bojama o oni mi vise lice na karikature

sve je to stvar licnog dozivljaja
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 18:13   #40
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
sve je to stvar licnog dozivljaja
Jest, umjetnost (Venera) je stvar osobnog doživljaja (Venera je egzaltirana u Neptunovu znaku).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.