Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2011., 17:53   #61
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Ozbiljno?! Zašto godinu dana? Zašto ne želiš da budem sretan što me je policija pustila?
a sta ja znam zašto nakon godinu dana valjda si je pregledavao blokic u usfalilo mu za normu pa se sjetio mene

jbg tako je.i ja bi volio da nije
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 18:02   #62
Valjda ću ja za godinu dana imati 500kn za ispljuniti!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 21:33   #63
Quote:
ghostrider750 kaže: Pogledaj post
... i još sam ih pitao hoce li pisat rekli ovaj put ne pošto sam im uredno stao i bio ljubazan...
Jedina greška je što su ti odmah trebali reći da ćeš biti prijavljen, a to što si uredno stao i bio ljubazan te ne amnestira od prekršaja.


Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Valjda ću ja za godinu dana imati 500kn za ispljuniti!
Dobio si obrazac upozorenja, a ne može istovremeno upozorenje i prijava. Koliko god da su im "loše" namjere, nemaš nikakve brige.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 18:59   #64
Prekoračenje brzine

e ovako...jucer me na ilici kod domobranske klepio murjak i napisao mi kaznu od 2000kuna i dva kaznena boda jer mi je navodno izmjerio da sam vozio suludih 92 na sat umjesto propisanih 50 (bilo je 2i45 ujutro nije bilo nikog na cesti, ok ja se jesam malo zaletio ali to nije bilo vise od 70) nakon sto mi je murjak pokazao na radaru tu ''moju'' izmjerenu brzinu nisam siguran dali je istu ponistio...dakle moze biti da ta izmjerena brzina nije bila moja. E sad, naso sam na netu primjere zalbi i jedna izjava iz tih zalbi glasi ovako: Slobodan sam vjerovati da izmjerena brzina nije bila moja, nego od nekog drugog vozila, jer policijski sluzbenik nije, nakon sto mi je pokazao brzinu, ponistio istu.
Moje pitanje je dali da to napisem u zalbu(prigovor) i dal mi to moze proc na sudu da se izvucem bez kazne...posto se moze desit da i taj murjak dode na sud i kaze da je ponistio tu brzinu...znaci moja rijec protiv njegove a posto on ima znacku mislim da ce sudac prije njemu vjerovat. Ili da idem na varijantu da mi je ovo prvi prekrsaj, da sam student bez stalnih prihoda, nikad kaznjavan i u teskoj materijalnoj situacji te da tu kaznu nisam u mogucnosti platiti, i da trazim pismeno il usmeno upozorenje. Hvala
crnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 22:17   #65
Ti napravi kako želiš.Nabrojao si točno u detalje obje mogućnosti.Tko će znat što bi moglo proći kod suca.Ako ti kažemo šta da odabereš i bude pušing onda smo mi krivi.Kod oba slučaja imaš 50% šanse kod suca.U pravilu će vjerovat osobi sa značkom ali će ti sukladno zakonu s obzirom na tvoje priznanje smanjiit kaznu do max 2/3-ne.Ako budeš išao na soluciju jedan u žalbi možeš tražit i certifikat policajca koji te snimio jer ga mora imat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 03:32   #66
e a jos sam nasao u zakonu da ako se u naseljenom podrucju vozim od 30-50 na sat vise od propisane brzine da je kazna 700kuna i 2 kaznena boda, a ako se vozim 50 i vise od propisanog da je najmanje 2000kuna...nigdje ne pise da od 30do 50 da je 700 najmanje...pise samo novcana kazna od 700 kuna i bodovi...znaci fraer mi je napisao kaznu 3 puta vecu neg sto bi trebala bit(i to cu napisat u zalbu)...al kako god da bilo nisam u mogucnosti platit i nadam se da cu se izvuc samo sa upozorenjem...
crnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 09:26   #67
Izmjereno 92 km/h - 10km = 82 km/h.Vozio si 32 km više od dozvoljenog u naselju a
4) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom u naselju kreće brzinom koja je za više od 30 do 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.
Sve ok.Nitko te nije prevario.Ovo je važeće:
Čl 53
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339713.html
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 12:03   #68
Druga varijanta je puno bolja i tu su bolje šanse za popuštanjem od strane suda. Kod prve si pravilno zaključio da je dovoljno da se policajac pojavi i svjedoči da je prije tebe poništio brzinu na uređaju. To je vjerojatno i istina, budući da prekršitelja ima i previše i nije ih potrebno izmišljati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 00:52   #69
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Meni je policijski presretac presreo kako sam vozio 160km/h a prometni znak na jendom mjestu pokazao 80km/h, to je bilo na dijelu autoputa. Prvo mi je trazio 1000kn kazne da bi onda smanjio na 500kn kazne, a dao mi je papir upozorenja. Nisam nista platio. Onda j epolicija uz smjeska otisla, a upitnik se pojavio nad mojom glavom. Da li t oznaci da cu dobiti posatom uplatnicu za platiti 500kn ili je policija malo igrala sa mnom? Nisam dobio uplanticu niti sam policiji morao dati 500kn, a ne znam ni kolikokaznenih bodova cu dobiti. Mzoda ce to proci a da nista nije se dogodilo?!?!?!
Imao sam istu situaciju za uskrs, radar klopka, htio 1000, pa na licu mjesta 500, pa na kraju napisao upozorenje posto kao nisam kaznjavan, ali zapravo je trebao biti tamo do 16h a bilo je 15:50, dakle nije mu se dalo "pilati" sa msnom, i jos je rekao kao napisat cu ti upozorenje za nevezanje pojasa, a prekrsaj je bila brzina.
Uglavnom imas pravo na jedno upozorenje godisnje, i sad ako opet nesto s*ebes u toj godini, nema vise upozoravanja nego drito kazna.
S time da to upozorenje ne mozes zahtjevati, nego je to vise dobra volja prometnog policajca.
Nema nikakvih bodova na vozackoj, to upozorenje je kao da platis kaznu na licu mjesta samo sto ne platis nista.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 10:55   #70
Može on i produžit, niti bi to bilo kontra zakona niti bi mu pala kosa s glave.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 10:50   #71
Savjet za žalbu

za one koji se razumiju.... trebam savjete kako napisati žalbu na kaznu koju sam dobio za preveliku brzinu...

izmjerena mi je brzina na na ručni radar i mene zanima da li postoji način da se to nekako opovrgne pošto nema slike već su me odamh zaustavili... da bi stvar bila bolja pitao sam gdje su me mjerili te su okvirno pokazali gdje...

izmjerili su mi brzinu kroz zavoj znači policija je stajala poslije zavoja a izmjerili su mi brzinu prije zavoja znači kroz polje... da li im to stvarno drži vodu pošto ja se nisam kretao direktno prema njima kada sam još morao proći kroz taj zavoj da bi krenuo prema njima...

oni kažu da to uopće nema nikakve veze...

molim savjete na koju osnovu postaviti žalbu i da li postoje još neke stvari koje mogu navesti u žalbi?

unaprijed hvala!
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 11:06   #72
kutna brzina

Za točno mjerenje brzine potrebno je da se vozilo kreće prema radaru pod što manjim kutem. Ako to nije slučaj, izmjerena brzina ne odgovara stvarnoj. To je jedan od razloga zašto se paušalno odbija 10km/h ili 10% od izmjerene brzine.

Točan rezultat bi se dobio tek ako bi policajac stao nasred ceste i mjerio brzinu "u čelo".

Znači, ako ste se kretali kroz zavoj pod određenim kutem u odnosu na radar/laser, brzina koju su izmjerili ne odgovara stvarnoj, a za točan izračun pogreške potrebno bi bilo angažirati stručnu osobu koja može izračunati grešku (trebate znati kuteve, udaljenosti i brzine).

Zadnje uređivanje Katrin : 19.07.2011. at 11:43.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 11:14   #73
to je točno ali što je kut mjerenja brzine veći izmjerena brzina je manja!!!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 11:38   #74
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
to je točno ali što je kut mjerenja brzine veći izmjerena brzina je manja!!!
Nisam rekao je li veća ili manja, samo sam htio reći da policija nije izmjerila točnu brzinu kretanja. Znači, policajci koji su njemu rekli da nije bitno pod kojim kutem se mjeri brzina su a) lagali, ili b) ne znaju ono što bi trebali znati.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 12:37   #75
Quote:
komutator kaže: Pogledaj post
Nisam rekao je li veća ili manja, samo sam htio reći da policija nije izmjerila točnu brzinu kretanja. Znači, policajci koji su njemu rekli da nije bitno pod kojim kutem se mjeri brzina su a) lagali, ili b) ne znaju ono što bi trebali znati.
pod nekim velikim kutem se niti ne može mjeriti brzina, zbog principa rada uređaja, stoga niti ne može biti velika razlika od izmjerene i stvarne brzine
i zbog toga se baš kako si reko "daje" sigurnosna razlika od 10 km/h ili 10% na izmjerenu brzinu!!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 17:59   #76
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
... trebam savjete kako napisati žalbu na kaznu koju sam dobio za preveliku brzinu...
Pročitaj savjete za ostale prekršaje na sličnim temama i upotrijebi što ti se čini prikladno. Žalba u ovom smislu kako si ju zamislio (na radu uređaja) ti neće donijeti neku korist.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 04:32   #77
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
pod nekim velikim kutem se niti ne može mjeriti brzina, zbog principa rada uređaja, stoga niti ne može biti velika razlika od izmjerene i stvarne brzine
i zbog toga se baš kako si reko "daje" sigurnosna razlika od 10 km/h ili 10% na izmjerenu brzinu!!
Naravno izmjerena brzina ovis o kosinusu kuta, pa sto je veci kut to je izmjerene brzna manja. No, mene bi zanimalo gjde je propisano da se izmjerena brzina smani za 10 km/h? Ja to nisam nasao u zakonu. Zasto se u zakon une navede i sigurna pogreska u mjerenju brzine? Na primjer, poznato je da policijski radari imaju toleranciju od (+/-) 2km/h i to pod idealnum uvjetima, uzimajuci da su kalibrirani, da je kut mjerenja manji od 20 stupnjeva, da nema ometanja i da se pravilno koristi. Nista od ovoga nema u zakonu, gdje pise da je kazna za prekoracenje brizne u naseljeno mjestu do 10 km/h 300kn. Sada pretpostavimo da su svi uvjeti idealni i da vozac vozi sa brzinom 49km/h gdje je ogranicenje 50km/h, ako je greska mjerenja +2km/h vozac je vec u preksaju.
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 10:22   #78
Pravilnik o mjeriteljskim zahtjevima za mjerila brzine vozila u cestovnim prometu.

Članak 6.
Najveće dopuštene mjerne pogreške mjerila brzine ne smiju biti veće od ± 3 km/h za brzine do 100 km/h, a iznad te brzine ne smiju biti veće od ± 3 %.
Sigurnosna razlika kod mjerenja brzine za brzine do 100 km/h iznosi 10 km/h, a za brzine veće od 100 km/h iznosi 10 % izmjerene brzine.



Za sigurnosnu razliku se brzina smanjuje, tako da ako vozis 49 km/h a ogranicenje je 50 nema sanse da si u prekrsaju.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 21:28   #79
Ja se samo pitam da li svi u prometnoj policiji znaju za taj propis? Kako cesto se polcijski radar treba kalibrirati?

Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Pravilnik o mjeriteljskim zahtjevima za mjerila brzine vozila u cestovnim prometu.

Članak 6.
Najveće dopuštene mjerne pogreške mjerila brzine ne smiju biti veće od ± 3 km/h za brzine do 100 km/h, a iznad te brzine ne smiju biti veće od ± 3 %.
Sigurnosna razlika kod mjerenja brzine za brzine do 100 km/h iznosi 10 km/h, a za brzine veće od 100 km/h iznosi 10 % izmjerene brzine.



Za sigurnosnu razliku se brzina smanjuje, tako da ako vozis 49 km/h a ogranicenje je 50 nema sanse da si u prekrsaju.
To onda znaci da ako se vozac krece brzinom izmedu 50 i 59 kmh gdje je ogranicenje brzine 50kmh, ne bi trebao platiti kaznu iako u zakon upise da je kazna za to 300kn?
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Zadnje uređivanje Katrin : 22.07.2011. at 21:55.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 21:52   #80
Znaju.Jednom godišnje.Naljepnica mjeritelja na uređaju potvfrda u postaji.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.