Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2013., 20:50   #61
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
To je točno, heroin nije štetan osim što izaziva ovisnost i postoji određen rizik od predoziranja. U usporedbi s cigaretama i alkoholom (rak, ciroza, srčane i krvožilne bolesti), zdrav je kao rotkvica iz organskog uzgoja.
Većina štetnih posljedica proizlazi iz životnog stila narkomana, a on je uzrokovan zakonom koji ga kriminalizira.
Stvarno?

Ako je ovo istina, ja sad zbilja ne znam šta bih rekla, osim da mi se opet gadi čovječanstvo.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 21:45   #62
Ucinilo mi se da na temi prevladava stav da su komune zle i iskoristavaju ljude za besplatan rad, pa me zanima ima li neka alternativa tim nehumanim zajednicama koje zlostavljaju i izrabljuju radno sposobne ljude zbog profita.

S druge strane, nejasno mi je zasto obitelji dozvoljavaju da se na tako nehuman nacin postupa s clanom njihove obitelji buduci da je, prema nekim porukama, jasno da osoba moze prestati biti ovisnik o heroinu kad mu dosadi takav zivotni stil.

Zasto mnoge drzave sutke promatraju krsenje ljudskih prava ako je imalo tocno ovo sto se na temi moze procitati? Zar ne postoje neki humaniji pristupi, a da se narkomane ne iskoristava na nacin da ih se tjera na besplatan rad i ispire im se mozak?
__________________
Svaki vrijedni HDZovac će širiti glas da je glasao za Možemo i da je razočaran by Prime Radiant.
esqella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 22:06   #63
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Je,samo oni koji su na koki to mogu tesko dugorocno financirati,a navuku se na osjecaj...pa ih pocnu pucati filmovi i kao da se spuste,unormale - navuku se na heroin.
Imam takvih oko sebe ohoho.

Ako za nekoga nemam suosjecanja u ovom sugavom zivotu to su ovisnici o heroinu.
Hiter je bio zlocinac.
A meni su ovisnici o heroinu mini Hitleri jer je nevjerojatno kako samo jedan u obitelji zna unistiti cijelu obitelj.
Cijelu.
Psihicki,fizicki...
I onda se njemu svi ispricavaju jer ga se nije dovoljno ljubilo dok je bio dijete.
A on kao hvalu za sve recidivira kad god stigne pa makar i novcima koji su namjenjeni za knjige njegovu djetetu.

Po meni,onaj tko u 21 stoljecu zavrsi na heroinu je samo beskrano sebicno bice.
Ako se zeli ubiti i ne voli svoj zivot - nema pravo unistiti sve ljude oko sebe.

I kad mi netko spomene to drogiranje preko hzzo-a...tek tada mi padne mrak na oci...


Ou jes,po meni zasluzuju radne terapije...da bar jednom vide kako je to raditi.
Raditi a ne muljati i krasti za drogu.


Uf,sto meni bi da upadam na ovu temu
Iz ovog prekrasnog posta je očito da autor razumije i živi principe poput ljubavi prema bližnjemu svomu, te neosuđivanja i pomaganja mu.
A i sasvim razumije nešto novije koncepte, poput bolesti ovisnosti.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Stvarno?

Ako je ovo istina, ja sad zbilja ne znam šta bih rekla, osim da mi se opet gadi čovječanstvo.
Da. Šteta koju heroin fizički uzrokuje organizmu je zanemariva prema onoj koju uzrokuju zarazne bolesti, kriminal i nečista droga. To se jasno vidi iz iskustava zemalja koje imaju programe davanja heroina ovisnicima.
Ali ima još i gorih primjera fanatizma od same kriminalizacije droga.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 22:58   #64
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Da. Šteta koju heroin fizički uzrokuje organizmu je zanemariva prema onoj koju uzrokuju zarazne bolesti, kriminal i nečista droga
.
postoji li neki link na ozbiljno istraživanje koji dokazuje da je utjecaj heroina zanemariv na organizam
pitam, jer u vrtiću imamo dijete čiji su roditelji narkomani, a kako mu se mater drogirala i u trudnoći , tako se i te kako vide posljedice
osim toga on ide na nekakav proces čiščenja, svako toliko, nisu ga mogli skinuti s droge odjednom, već je to proces
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 23:05   #65
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
postoji li neki link na ozbiljno istraživanje koji dokazuje da je utjecaj heroina zanemariv na organizam
pitam, jer u vrtiću imamo dijete čiji su roditelji narkomani, a kako mu se mater drogirala i u trudnoći , tako se i te kako vide posljedice
osim toga on ide na nekakav proces čiščenja, svako toliko, nisu ga mogli skinuti s droge odjednom, već je to proces
Eh, problem je naci cistu i kvalitetnu robu... Ovo na ulici je puno svega samo ne heroina...
Odselit se u Afganistan i mozes si spojit infuziju pa se krcaj ko coek´ vrhunskom robom za malu lovu...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 23:36   #66
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Stvarno?

Ako je ovo istina, ja sad zbilja ne znam šta bih rekla, osim da mi se opet gadi čovječanstvo.
E, vidiš. Meni ti je tako svaki dan.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 23:38   #67
Čitam malo temu ispočetka i ne mogu se ne zapitat, a koji bi to bio motiv natjerat đanera da se ostavi droge ako ga pošalješ u deluxe kvazi komunu?

Valjda je poanta da mu, pogotovo imućnijem, ponudiš drugačiju perspektivu života, a ne da ga nastavljaš gladit percem i nudit sve što poželi.

Pa nije njima problem samo skidanje. To obave kroz par tjedana. Problem je psiha i priprema za život nakon droge što je cijeloživotna terapija. Potrebno je skroz promijenit navike i mentalni čip.

Malo pročitajte temu o komunama tu na forumu, ima ljudi s iskustvom iz prve ruke. Nedavno se po xy put vrtio onaj dokumentarac na HRT-u o komuni negdje u Dalmaciji. Ljudi izrađuju vrše, pletu, obrađuju zemlju, pa jedu plodove svog rada. Uče se životu, ljepoti života, njegovim vrijednostima, uče se kako je to kada nešto stvoriš vlastitim rukama. Sjećam se sreće jedne žene koja je izradila vršu i sutradan s ribarom uhvatila svoj prvi ulov. Sjetila me na mene i moj ribolov s 8 godina kada sam cijele dane pecala i pecala da bih na kraju uhvatila neku malu, sitnu ribicu, maltene punoglavca, zaradila prehladu, ali se divila tom postignuću danima poslije.

Ima nešto inspirativno u tom osjećaju da si stvorio vlastitim rukama.

Ljudi čeznu za tim smislom, potreban im je mir i iskustvo drugih da shvate što imaju doma, točnije, koga imaju doma i kakav im je život bio prije.

Nekim čudom sam upoznala dosta bivših narkomana, ali ovaj specifičan forum specifičnih ljudi je prvo mjesto ikada na kojem sam čula da ih se u komunama maltretira, bičuje, iskorištava...ovi koje znam svi su odreda složni u tome da su im komune spasile život umjesto da se ko Bare i (slični) paćenici održavaju ko sjene polumrtvih ljudi živeći od metadona do metadona.

Nedavno je bila tema na forumu o mladom tatici koji se navukao na metadone bez da se ikada doista drogirao, pa sad skupa sa svojim frendićima uzima od mlade, indolentne dilerice u bijeloj kuti. To je izgleda zadnja moda dokone balavurdije.

Zadnje uređivanje Iceland : 10.10.2013. at 23:47.
Iceland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 23:46   #68
Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post
Čitam malo temu ispočetka i ne mogu se ne zapitat, a koji bi to bio motiv natjerat đanera da se ostavi droge ako ga pošalješ u deluxe kvazi komunu?

Valjda je poanta da mu, pogotovo imućnijem, ponudiš drugačiju perspektivu života, a ne da ga nastavljaš gladit percem i nudit sve što poželi.

Malo pročitajte temu o komunama tu na forumu, ima ljudi s iskustvom iz prve ruke. Nedavno se po xy put vrtio onaj dokumentarac na HRT-u o komuni negdje u Dalmaciji. Ljudi izrađuju vrše, pletu, obrađuju zemlju, pa jedu plodove svog rada. Uče se životu, ljepoti života, njegovim vrijednostima, uče se kako je to kada nešto stvoriš vlastitim rukama. Sjećam se sreće jedne žene koja je izradila vršu i sutradan s ribarom uhvatila svoj prvi ulov. Sjetila me na mene i moj ribolov s 8 godina kada sam cijele dane pecala i pecala da bih na kraju uhvatila neku malu, sitnu ribicu, maltene punoglavca, zaradila prehladu, ali se divila tom postignuću danima poslije.

Ima nešto inspirativno u tom osjećaju da si stvorio vlastitim rukama.

Ljudi čeznu za tim smislom, potreban im je mir i iskustvo drugih da shvate što imaju doma, točnije, koga imaju doma i kakav im je život bio prije.

Nekim čudom sam upoznala dosta bivših narkomana, ali ovaj specifičan forum specifičnih ljudi je prvo mjesto ikada na kojem sam čula da ih se u komunama maltretira, bičuje, iskorištava...ovi koje znam svi su odreda složni u tome da su im komune spasile život umjesto da se ko Bare i (slični) paćenici održavaju ko sjene polumrtvih ljudi živeći od metadona do metadona.

Nedavno je bila tema na forumu o mladom tatici koji se navukao na metadone bez da se ikada doista drogirao, pa sad skupa sa svojim frendićima uzima od mlade, indolentne dilerice u bijeloj kuti. To je izgleda zadnja moda dokone balavurdije.
Susjed bivsi brodski kapetan iz moje bivse zgrade je sina narkica poslao u neku fancy komunu u Spanjolsku... No, ovaj se tamo navukao na jos vise vrsta droga...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 00:20   #69
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Iz ovog prekrasnog posta je očito da autor razumije i živi principe poput ljubavi prema bližnjemu svomu, te neosuđivanja i pomaganja mu.
A i sasvim razumije nešto novije koncepte, poput bolesti ovisnosti.
Ne,autor toga posta...u biti ne volim o sebi u trecem licu.
Dakle,ja...nemam sucuti za takvu bolest.
Nemam.
Zato sto imam sucuti prema onima kojima takvi sa svojom svjesno odabranom bolescu - izravno i neizravno uzasno stete.

Nisam na ovu temu naletjela iz dosade i nisam ljuta na te bolesnike iz dosade.

Tocno...u pitanju je bolest ovisnosti.
Bolest.
Koju svojevoljno i svjesno odabires.
Dakle,nije to rak koji te zakaci eto tako sto si lose srece.

I ajde da ti odabires samo za sebe, nego odaberes taj jad za cijelu svoju obitelj.

I vjerovao ili ne...odabiru ju momci i cure,ali i ocevi i majke...
Sto da kazem, nikad nigdje nisam niti pisala da sam covjek bez mane.


Nemam,niti trunke sucuti za njih.
Niti za njihove suplje price prepune samohvale i nesretnosti...


Bilo bi lijepo da u meni postoji razumjevanje za njih,ali eto ne postoji.
Ovo je forum,ne vidim razlog da ovdje lazem.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 00:51   #70
pored mog stana nalazi se kladionica.
svjesna sam je, najviše, jer ljudi ostave auto na sva 4, nasred jebene ceste, da otrče dat pare. nije da nema za sparkirat se blizu.
nedavno mi je frendica farmaceutkinja pričala da je klađenje i kocka ovisnost.
što je mene povuklo u razmišljanje o svim onim poznatima koji višestruko varanje i jebanje sa strane jednostavno proglase ovisnošću, i - nisam kriv! to je bolest.

di je granica? u kom trenutku se takve članove društva izolira od ostatka društva? i ako su sve to ovisnosti, kako se klađenje tolerira kao zabava, a heroin je kriminaliziran?

dok sam još išla na mise, jednom prilikom su ovisnici iz neke ruske države došli svjedočiti, i meni je to izazvalo jezu. nisu izgledali sretno, nisu bili smireni. zamijenili su jednu drogu drugom. ne kažem da su svi takvi, ali tamo sam vidjela militantne propovjednike, kao što znaju biti novoosviješteni vegetarijanci.
ne znam jel zaista heroin manje utjecajan od društva koje sjebe pojedinca, nisam informirana o dejstvovanju heroina.
ali nemam sućuti za nekog tko je sam svojom voljom došao do točke da je prodao sve, ukrao sve, lagao sebi i svima, i još laže.
ne mislim da su loše osobe, ali nemam baš razumijevanja.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 01:11   #71
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
pored mog stana nalazi se kladionica.
svjesna sam je, najviše, jer ljudi ostave auto na sva 4, nasred jebene ceste, da otrče dat pare. nije da nema za sparkirat se blizu.
nedavno mi je frendica farmaceutkinja pričala da je klađenje i kocka ovisnost.
što je mene povuklo u razmišljanje o svim onim poznatima koji višestruko varanje i jebanje sa strane jednostavno proglase ovisnošću, i - nisam kriv! to je bolest.

di je granica? u kom trenutku se takve članove društva izolira od ostatka društva? i ako su sve to ovisnosti, kako se klađenje tolerira kao zabava, a heroin je kriminaliziran?

dok sam još išla na mise, jednom prilikom su ovisnici iz neke ruske države došli svjedočiti, i meni je to izazvalo jezu. nisu izgledali sretno, nisu bili smireni. zamijenili su jednu drogu drugom. ne kažem da su svi takvi, ali tamo sam vidjela militantne propovjednike, kao što znaju biti novoosviješteni vegetarijanci.
ne znam jel zaista heroin manje utjecajan od društva koje sjebe pojedinca, nisam informirana o dejstvovanju heroina.
ali nemam sućuti za nekog tko je sam svojom voljom došao do točke da je prodao sve, ukrao sve, lagao sebi i svima, i još laže.
ne mislim da su loše osobe, ali nemam baš razumijevanja.
Majkemi ja na ovoj temi sebi ne mogu doci kad citam da heroin sam po sebi nije problem,nego ga problemom pravi sama cinjenica da je kriminaliziran...
Pa jel itko tko to pise proveo sate uz covjeka ubijenog heroinom?
Smisao njegovog zivota je ubit se njime...lijena sam veceras za navodnike kod rijeci - ubiti se-..

Dakle,ukomiraju se....i onda se bude i samo misle kako da se opet ukomiraju...obzirom da nije lako dostupno na to im ode cijeli dan.
Dakle,ti ljudi su kao biljke.
Niti rade,jer nisu u stanju zadrzati posao,jerbo nije lako 8h biti cist i dolaziti na posao u iole normalnu stanju...

I sad,hipotetski...da im je lako dostupno...ne trebas biti genijalac da zakljucis kako bi bili ukomirani non-stop...jer,to znaju svi - nije H droga koja se uzima rekreativno.
Sta trebalo bi imati otoke na kojima bi se svi po zelji ubijeli heroinom?
A tko bi financirao te otoke?

Po meni da se dekriminalizira - tek tada bi bilo cirkusa, jer bi - prvo cega se sjetim - bio dostupniji djeci.
Koja nemaju sposobnost rasudjivanja odbiti takvo nesto.

Iskreno,sebi ne mogu doci da ljudi uistinu drze da se takvo zlo treba uciniti lako dostupnim.


Problem ovisnika je njihov mentalni sklop.
Sa ovisnikom o kladi sam odrasla.
I moj otac ga je divno definirao - najveci tvoj problem je sto ti se cijela zivotna filozofija svodi na to da ce iznad nase kuce proci avion iz kojeg ce tebi pasti kuver para po glavu i koji ce rijesiti sve tvoje probleme -

Eto...a taj sto kuver ceka je potrosio kamione novaca u kladionici dok ceka avion.
Ne sudim,niti osudjujem ...samo ne kontam bas takve bolesti


Od kad znam za sebe prepoznajem u sebi tu zicu za ovisnost,jerbo vjerujem da ima genetika prste u tome,ali treba imati pameti i karaktera pa osvijestiti i boriti se protiv toga u sebi...
A ne ici linijom manjeg otpora.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 02:47   #72
Zagovornici lijecenja ovisnika heroinom koji se izdaje na recept smatraju da na takav nacin pomazu drustvu, a ne ovisniku koji se ne zeli lijeciti.
Oni smatraju da se na takav nacin smanjuje kriminal (provale, razbojstva, prostitucija...) i sirenje bolesti (aids, hepatitis.,) buduci se droga izdaje u kontroliranim uvjetima i pod lijecnickim nadzorom (smanjuje se mogucnost predoziranja ovisnika).
Drzava smanjuje zatvorske troskove buduci ne pretrpava zatvore konzumentima teskih opijata.
Uvjeti da se droga izdaje na recept su strogi. Potreban je visegodisnji ovisnicki staz i visekratno neuspjelo lijecenje metadonom. Taj isti metadon se nekad zagovarao na slican nacin. I danas se dila na crnom trzistu, pa pretpostavljam da bi se slicno dogodilo i s medicinskim heroinom kad bi ga zakonski regulirali.

Mozda i nije tako lose rijesenje za one koje su beznadno zaglibili, a nista drugo poput komune ili skupe psihoterapije nije urodilo plodom.
__________________
Svaki vrijedni HDZovac će širiti glas da je glasao za Možemo i da je razočaran by Prime Radiant.
esqella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 02:54   #73
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post

Nemam,niti trunke sucuti za njih.
Niti za njihove suplje price prepune samohvale i nesretnosti...
E ovo niti meni nije jasno.
Taj njihov nadmeni stav: 'Uf, ne znaš ti što sam ja sve prošao, ne znaš ti što je život, dok ne prođeš ono što sam ja...'

Ma naravno, ja se nisam drogirala samo zato što sam glupi seljober, a ti si se drogirao jer si frajer kojem nitko nije ravan...

Ono, nakon svih užasa koje su priredili ljudima oko sebe, čovjek bi očekivao da će biti manji od makova zrna.
Ali ne, oni se još bahate i hvale.

Imaju li ti ljudi uopće srama, osjećaja krivnje, savjest?

Sve normalne ljudi koje poznajem, i zbog manjih stvari bi žderala krivnja i od srama ne bi mogli nikome pred oči.

A ovi... Ma niti da se zacrvene...
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 03:06   #74
Quote:
BlackQ kaže: Pogledaj post
A što zaslužuju viskoobrazovani narkomani, s fakultetima, doktoratima (nemoj misliti da nema i takvih)? Isto kramp, pa "iskopaj rupu, zakopaj rupu" princip?
A nego što bi trebali raditi?
To je komuna sa svojim pravilima i aktivnostima.
Neće im ništa biti od 'glupavog' fizičkog rada.
Da su tako jako pametni i da su prepametni za kramp, ne bi se niti doveli u situaciju da ga trebaju.
I da, trebaju ga. Itekako ga trebaju!
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 03:24   #75
Quote:
esqella kaže: Pogledaj post
Ucinilo mi se da na temi prevladava stav da su komune zle i iskoristavaju ljude za besplatan rad, pa me zanima ima li neka alternativa tim nehumanim zajednicama koje zlostavljaju i izrabljuju radno sposobne ljude zbog profita.

S druge strane, nejasno mi je zasto obitelji dozvoljavaju da se na tako nehuman nacin postupa s clanom njihove obitelji buduci da je, prema nekim porukama, jasno da osoba moze prestati biti ovisnik o heroinu kad mu dosadi takav zivotni stil.

Zasto mnoge drzave sutke promatraju krsenje ljudskih prava ako je imalo tocno ovo sto se na temi moze procitati? Zar ne postoje neki humaniji pristupi, a da se narkomane ne iskoristava na nacin da ih se tjera na besplatan rad i ispire im se mozak?
Pa komunama ništa ne fali, ljudi pretjeruju.
Ovisnici trebaju čvrstu ruku.

Po meni, bolje je to, nego kad se netko liječi u bolnici i, na račun poreznika, recidivira nekoliko puta.

Nije mi jasno zašto oni ili njihovi roditelji sami ne plaćaju liječenje?

Ili da se uvede pravilo - prvi put plaća država, a ako recidiviraš - snađi se sam.

Sorry, ako imaš za drogu, imaj i za liječenje.

Reper Stoka je jednom izjavio da je za lovu koju je potrošio na drogu mogao kupiti dvije kuće.

I malo nakon toga, vratio se opet na staro... Valjda proćerdat i treću.

I onda da se takvi liječe lovom iz proračuna...

Ma 'ajde, molim te, lopatu u ruke i zaradi!
I osjeti posljedice svojih postupaka na vlastitoj koži!
Dosta su ih drugi umjesto njih osjećali...

Tako da... Ove izjave o iskorištavanju ovisnika jer rade su me nasmijale do suza!

Pa najmanje što mogu učiniti za sebe i druge je da konačno nešto rade, naprave i doprinesu...
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 08:20   #76
Quote:
BlackQ kaže: Pogledaj post
A što zaslužuju viskoobrazovani narkomani, s fakultetima, doktoratima (nemoj misliti da nema i takvih)? Isto kramp, pa "iskopaj rupu, zakopaj rupu" princip?
A zašto ne?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 08:38   #77
Dijete sjene koliko znam sklonost ovisnosti je genetski uvjetovana i nisu svi isto skloni ovisnostima. Pri tome ih ne mislim braniti samo kažem da nije svima snaga volje i sve to nešto što nas regulira na istoj razini.
Ali slažem se za ovo bahaćenje i "ne znaš ti što je život" preseravanje. Svatko ima svoje križeve.

No bez obzira kukanje nad radom i odnosom u komunama...jeste li vi ozbiljni?
Jeste li se ikad skidali s neke ovisnosti? Ja jesam s cigaretne i hebo me pas da mi je neko dao premetat hrpu šodra s lijeve na desnu stranu ili bilo kaj...sve je bolje od 5 minuta ničega i vremena da se posegne za cigaretom.
kak je s drogom mogu si samo mislit a sigurno nije lakše nego s ovim.
Neki ljudi stvarno misle da je život bajka.

Zadnje uređivanje Gilda. : 11.10.2013. at 09:29.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 09:40   #78
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
E ovo niti meni nije jasno.
Taj njihov nadmeni stav: 'Uf, ne znaš ti što sam ja sve prošao, ne znaš ti što je život, dok ne prođeš ono što sam ja...'

Ma naravno, ja se nisam drogirala samo zato što sam glupi seljober, a ti si se drogirao jer si frajer kojem nitko nije ravan...

Ono, nakon svih užasa koje su priredili ljudima oko sebe, čovjek bi očekivao da će biti manji od makova zrna.
Ali ne, oni se još bahate i hvale.

Imaju li ti ljudi uopće srama, osjećaja krivnje, savjest?
mislim da je polazna točka drugačija. nikad nisam stekla dojam da ijedan ovisnik pokušava reć da smo mi neovisnici lakše prošli u životu, u biti nisam čula ijednog da radi komparacije.
ali jesam vidjela da vlastite živote promatraju pomalo filmski, kao teške karakterne uloge, i time objašnjavaju razloge za padom.
oni koje ja znam nisu čvrste osobe, sjebani su i labilni ljudi. situacije su ih dovele do toga da se ta strana jače pokaže, a droga je samo bila okidač za takvo ponašanje.

Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Dijete sjene koliko znam sklonost ovisnosti je genetski uvjetovana i nisu svi isto skloni ovisnostima. Pri tome ih ne mislim braniti samo kažem da nije svima snaga volje i sve to nešto što nas regulira na istoj razini.
Ali slažem se za ovo bahaćenje i "ne znaš ti što je život" preseravanje. Svatko ima svoje križeve.

No bez obzira kukanje nad radom i odnosom u komunama...jeste li vi ozbiljni?
Jeste li se ikad skidali s neke ovisnosti? Ja jesam s cigaretne i hebo me pas da mi je neko dao premetat hrpu šodra s lijeve na desnu stranu ili bilo kaj...sve je bolje od 5 minuta ničega i vremena da se posegne za cigaretom.
kak je s drogom mogu si samo mislit a sigurno nije lakše nego s ovim.
Neki ljudi stvarno misle da je život bajka.
nisam pravilo, ja sam prestala pušiti.
nisam imala ovakve situacije kao ti.
osoba iz moje familije, alkoholičar, je prestala pit kad se sabrala, bez terapija i liječnika. sad ne pije ništa. vodu i sok i jogurt.
i najveći mi je idiotluk kad ga ljudi krenu nutkat samom jednim pićem.

stvarno mislim da ovisnost i skidanje s nečega ovisi i o osobi. netko zna prestati. netko samo misli da zna prestat.

ovo što piše esquella je zanimljivo, za na recept. nisam znala
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 09:42   #79
Da, zato sam i rekla da nisu svi isto skloni ovisnostima niti se mogu isto nositi s njima.
Dobro da nisam drogi prismrdila, lako moguće da bi zagrezla duboko s obzirom na ovo s cigaretama
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 09:44   #80
Ja ovisnike ne mrzim, smatram ih slabima i nemrem si pomoći, dođe mi ih žao.

I slažem se s esqellom, dozvolila bih liječenje heroinom u određenim uvjetima (bolnica - doktor).. no ovo što JPK govori - ne uzimajte heroin, nije baš toliko beznačajan za organizam.

Heroin brzo stvara ovisnost, da je i najčišći na svijetu djeluje štetno na organizam.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.