Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2014., 16:52   #41
Quote:
zvir1 kaže: Pogledaj post
Ali sam sigurna da je zato kod njih neko sezonsko voće, povrće jeftinije neg ovamo.
Ako se planiraš zdravo hranit ne moraš kupovat neke čudnjivake bobice i ulja u bio-bio trgovinama, tražiti shake-ove u vege fast foodovima umjesto kave, bitno je samo da ti je jedan objed u danu kuhano i s povrćem.
Gdje u Rijeci mislis?
Mi na trznici dobivamo manje visu sve povrce i voce iz Dalmacije ili drugih krajeva (moji roditelji uzimaju uvijek kod jedne stare dalmatinke ) i nije jeftino.
Ni ne pricam o bobicama i egzoticnim new age stvarcicama, vec o obicnom vocu i povrcu te mesu(ja ga ne jedem vise pa me tu ne zulja).

Ta zdrava hrana jest skuplja doli junk, ali nije toliko skuplja da se opravda stednja na hrani. (barem ja osobno na hrani ne stedim)

@pjescana: za Zgreb sam nagadala jer sam pretostavljala da je skuplje zbog prijevoza. U Rijeci riba nije tako jeftina (a lovi se tamo) kao u Dalmaciji ili Zgu vremena kad je kila srdelica bila 12 kn su davno prosla.
No Hrvtaska nisu samo Zg i Dalmacija, van Zga ako netko zeli jesti ribu masno cu ju platiti. Ja vidim znacajnu razliku u cijenama izmedu rijecke i opatijske trznice (ova zadnja je skuplja).
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
Ja obozavam mlijeko ,sireve ,jogurte ,kefire ,acidofile...Inace kazu da je kozje mlijeko jako ukusno..I da osjetis njegovu " punokrvnost " u svakom smislu kad ga pijes onako svjezeg, "ispod vimena " ...Samo je i dosta masnije od mlijeka u ducanima ?
Kozije mlijeko je meni bozanstveno, vecini je odvratno jer je jakog okusa i mirisa, ali meni je taj okus po travama
Mojoj mami je npr uzasno gadno . Masnije jest, ali ja se oko tih masti ne uzbudujem, puno vece zlo su meni osobno raznorazni seceri npr u vocnim jogurtima.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:55   #42
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Gdje u Rijeci mislis?
Mi na trznici dobivamo manje visu sve povrce i voce iz Dalmacije ili drugih krajeva (moji roditelji uzimaju uvijek kod jedne stare dalmatinke ) i nije jeftino.
Ni ne pricam o bobicama i egzoticnim new age stvarcicama, vec o obicnom vocu i povrcu te mesu(ja ga ne jedem vise pa me tu ne zulja).

Ta zdrava hrana jest skuplja doli junk, ali nije toliko skuplja da se opravda stednja na hrani. (barem ja osobno na hrani ne stedim)
Mislim u Zagrebu, sjeveru.
Ali kad sve staviš na papir i izračunaš isplati se. Ne samo zbog zdravlja već i novčano, jer ako uzmeš kg jabuka ono će ti trajat danima, a ako uzmeš dvi-tri kesice grickalica pojest ćeš ih u roku uru vrimena. Bar ja
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:58   #43
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Nazalost zdravo jest skuplje, ti mozda ne ides za tim jer imas u vrtu svom ili od djeda i bake. Ali vjeruj mi voce i povrce su skuplji od junka. Pogledaj malo koliko kostaju 4 hrenovke i 2 peciva (od toga se najedu 2 osobe i site su) i recimo kila spinata (kad ga skuhas imas za 2 osobe) i 2 ribice.

No recimo ja stedim na drugom, nikada na hrani. Ne idem na skupe frizure, manikure, ne sjebem 500 kn nacugu za jedan izlazak, ne pusim itd ali za hranu dam koliko treba.
Gdje to?

U Zadru kg jabuka 10 kuna. To je 5-7 jabuka. Deset tabli milka cokolade (jedna tabla je 100 g, 10 tabli je 1kg) - 69,90 kuna (pojedes za deset dana). Deset jabuka -16-20kn. Ako ti mislis da je ovo jedan primjer na milijun - daj primjere ...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:58   #44
je li tko probao magareće mlijeko? priča se da je jako zdravo.
litra je, onak, puno
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:03   #45
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Gdje to?

U Zadru kg jabuka 10 kuna. To je 5-7 jabuka. Deset tabli milka cokolade (jedna tabla je 100 g, 10 tabli je 1kg) - 69,90 kuna (pojedes za deset dana). Deset jabuka -16-20kn. Ako ti mislis da je ovo jedan primjer na milijun - daj primjere ...
Kolika je kalorijska vrijednost 100 gr jabuke, a kolika 100 cokolade?
Smazes 100 gr cokolade to je 500 kcl vrijednost jednog postenog obroka, a koliko te drzi jedna jabuka sitom?

A primjer razlike u cijeni sam ti dala s integralnim i bijelim brasnom pogledaj stranicu prije.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:06   #46
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
je li tko probao magareće mlijeko? priča se da je jako zdravo.
litra je, onak, puno
Jako zdravo! I isto tako jako odvratno
Pila sam ga kad sam imala bronhitis i stvarno mi je pomoga. Znači ako nemaš neki zdravstvenih problema ne preporučujem
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:07   #47
Volim koziji i ovciji sir. Jako. Sto se mlijeka tice, vjerujem da je nutricinisticki odlicna stvar. Medjutim cula sam za slucaj da je majka davala djetetu frisko kozije mlijeko radi oporavka ( ne sjecam se koja bolest je bila). Djete je umrlo jer mu se ostetila jetra.... zaboravila sam kako se zove to nesto sto je moguce pronaci u mlijeku... m.... m.. Uglavnom izgleda kao zrnca maka. Zna netko?
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:07   #48
Po kaloriji zdrava hrana je skupa. Ali te ona itekako moze drzati sitom, ako pazljivo planiras prehranu. Jedna cokolada = jabuka+jogurt+ jos nesto sto volis i to je jeftinije od cokolade.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:10   #49
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Po kaloriji zdrava hrana je skupa. Ali te ona itekako moze drzati sitom, ako pazljivo planiras prehranu. Jedna cokolada = jabuka+jogurt+ jos nesto sto volis i to je jeftinije od cokolade.
Naravno da treba uzeti u obzir energtesku vrijednost, zato i jedemo

Pojedi 3 milke to ti je 30kn i zadovoljio si dnevne potrebe. Probaj za 30 kn sklepati i samo 2 kompletna zdrava obroka. Nemoguce.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:11   #50
Ja sam za 20 kuna u sparu kupila povrce za juhu. Trajala mi je tri dana.

Zadnje uređivanje Lyanna Stark : 27.02.2014. at 17:16.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:12   #51
Quote:
Lunarna. kaže: Pogledaj post
Volim koziji i ovciji sir. Jako. Sto se mlijeka tice, vjerujem da je nutricinisticki odlicna stvar. Medjutim cula sam za slucaj da je majka davala djetetu frisko kozije mlijeko radi oporavka ( ne sjecam se koja bolest je bila). Djete je umrlo jer mu se ostetila jetra.... zaboravila sam kako se zove to nesto sto je moguce pronaci u mlijeku... m.... m.. Uglavnom izgleda kao zrnca maka. Zna netko?
mak u mlijeku?




inače, mak u mlijeku se davao djeci prije, da lakše zaspu
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:14   #52
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Naravno da treba uzeti u obzir energtesku vrijednost, zato i jedemo

Pojedi 3 milke to ti je 30kn i zadovoljio si dnevne potrebe. Probaj za 30 kn sklepati i samo 2 kompletna zdrava obroka. Nemoguce.
danas 10 kn kil srdela i dvije vezice blitve 12 kn
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:15   #53
Quote:
stvarna-mishka kaže: Pogledaj post
Smrznuti jogurt sa preljevom od voća i VELIKI komadi voća- guzače, jeste me sada razumjele. To je slatko, jeste li ikada probale na tu šemu smrznuti jogurt u macdonalsu??? Na tu foru, samo zdravije.
Mlijeko, vrhnje, sir od domaće uzgojene stoke sa obližnjih ispaša, sve eko, bez ikakvih umjetnina...a a ko netko kaže da ima razlika u okusu između smrznutog jogurta i sladoleda, e taj laže.
Jesam, jer tih fensi smensi frozen jogurt barova kod mene ima ko pljeve zadnjih godina iliti ga nicu ko gljive poslije kise.
http://www.friendsoffrozenyogurt.com...ur_choice2.png

http://home.messiah.edu/~at1281/images/fruittop.jpg



Fino mi je, fin mi je i sorbet.
Svidjelo mi se i sto mogu birati preko 40-ak topinga na njih, hoces orasaste plodove, karamel, voce, m and m, coko kuglice. Ne mislim da je to nesto zdravo, al fino mi je.
No recimo ne skuzim neku veliku razliku smrznutog jogurta i recimo sladoleda od jogurta.
Vege sladoled mi je fin. Doduse direktno iz slasticarne, ove kupovne nisam probala.
Doma isto radim sladolede, a kad se sama sa sobom dogovorim mislim kupiti i kvalitetnu masinu za sladoled, ove do 100 eura su me svaki put razocarale, ave koje imaju vlastiti akumulator imaju visoke cijene.

I sad jel to uopce bilo pitanje ili ne, spremna sam i trosim dosta na meni zdravu hranu. I da to nije jeftino jer se placa fer nadnica ljudima koji su tu hranu proizveli itd.
Jedino pazim gdje cu kupiti, ako recimo indijske orascice trosim na kile onda cu ih i kupovati na kile a ne u ducanu paketice po 150-200 grama.
Agavin sirup koristim godinama i uvijek kupim najvece moguce pakiranje itd.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:17   #54
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ja sam za 20 kuna u sparu kupila povrce za juhu. Trajala mi je tri dana.
Sto zelis reci time?

Odrasloj osobi je hajmo reci bazalno potrebno oko 1500 kcl/dnevno.

Ne bitno koliko sto traje nego kolika mu je energetska vrijednost (ne samo kvantitativno vec i kvalitativno). Bi li ti mogla 3 dana zivjeti na toj juhi? Samo na tome dorucka,rucak, vecera? I tako stalno za 20 kn.

@zvir to je dole kod tebe, gdje tu blitvu i prozvodite. I kolike su te vezice, koliko grama ima?
Ja zivim u inozemstvu zelis znati koliko mene dode blitva?

A Rijeci, od kuda sam sve je skuplje. Treba uzeti i neki prosjek u cijenama hrane.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:17   #55
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ja sam za 20 kuna u sparu kupila povrce za juhu. Trajala mi je tri dana.
Zaboravila sam dodati da mi je povrca bilo dosta i za druga jela, osim te juhe koja je trajala tri dana.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:18   #56
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
mak u mlijeku?




inače, mak u mlijeku se davao djeci prije, da lakše zaspu
Ne, ne, ne... ne mak u mlijeku, vec jetra izgleda kao posuta makom. Mislim da od toga mogu oboljeti i goveda , e sad da li im tako izgleda zeludac ili neki drugi organ zaboravia sam.

Edit: sjetila sam se. Mislim da se radi o metilju. Znam da je radi pijenja friskog kozijeg mlijeka ( koje su roditelji davali u najboljoj namjeri) djete umrlo....

Ako netko ima vise saznanja o tome bilo bi dobro da podjeli. Ja znam povrsno.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:20   #57
interesantno bi bilo kad bi hrana koštala prema nutricionističkoj vrijednosti
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:22   #58
gdje se može kupiti grah koji nije proputovao više od mene?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:23   #59
Quote:
Lunarna. kaže: Pogledaj post
Ne, ne, ne... ne mak u mlijeku, vec jetra izgleda kao posuta makom. Mislim da od toga mogu oboljeti i goveda , e sad da li im tako izgleda zeludac ili neki drugi organ zaboravia sam.

Edit: sjetila sam se. Mislim da se radi o metilju. Znam da je radi pijenja friskog kozijeg mlijeka ( koje su roditelji davali u najboljoj namjeri) djete umrlo....

Ako netko ima vise saznanja o tome bilo bi dobro da podjeli. Ja znam povrsno.
Metilj je parazit. A koja budala ide davati djetetu ili piti termicki neobradeno mlijeko?

Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
interesantno bi bilo kad bi hrana koštala prema nutricionističkoj vrijednosti
Proporcionalno? Nitko sretniji od mene

@Pjescana: ako imas nekog da ti ga dofura iz Bosne . Moji dobivaju od prijatelja koji dolaze u posjet i donesu taj bosanski grah. Nebo-zemlja

Ovo kod nas je sve kinseko i kanadsko i uzasan je
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:24   #60
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Sto zelis reci time?

Odrasloj osobi je hajmo reci bazalno potrebno oko 1500 kcl/dnevno.

Ne bitno koliko sto traje nego kolika mu je energetska vrijednost (ne samo kvantitativno vec i kvalitativno). Bi li ti mogla 3 dana zivjeti na toj juhi? Samo na tome dorucka,rucak, vecera? I tako stalno za 20 kn.
Ne. Ne bih mogla. Ali da je zdrava hrana skupa - nije. Za ostvarenje tih 1800 cal (ne 1500cal) ti nije potreban junk, nego uravnotezena prehrana - meso, riba, piletina, krumpir, jaje, mlijeko, riza, povrce i voce...

Krumpir i riza su jeftini. Kupujes ih u Lidlu ili Kauflandu, ili nekom drugom jeftinom lancu (Konzum je skup) i skuhas, a ne przis. To je zdravo, imaju dosta kalorija i neki vitamini se ocuvaju..

Jaje i mlijeko su jeftini. To jedes. Meso je skupo, ali zato pazljivo planiras prehranu. WHO preporucuje meso dvaput tjedno, to je prihvatljiv trosak. Kupujes cijelu piletinu, umjesto piletine bez kostiju i kozice, te sam ocistis piletinu. Piletinu mozda mozes jesti cesce, a da ne potrosis puno.

Povrce je jeftino, voce malo skuplje od povrca, kupis dosta, trosak je mali, pojedes puno i to ti je dosta kalorija.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.