Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2015., 17:55   #121
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
misliš da je Rimokatolička Crkva otpala od kršćanstva?A što misliš o Pravoslavnoj Crkvi jesu li i oni otpali isto?I koja je po tebi prava izvorna crkva koja vuče korjene od Isusove smrti do danas?
Već više puta rekoh da pravoslavci na ovom prostoru nikako da dođu do duhovnog izražaja jer katolici im zauzmu teren svako malo.
(baš i nije neki fer plej, kaj ne)

Nema po meni, sori, tu štoriju smo odavna prošli.
Što znači,
Biblija je ta koja odgovara na pitanje otpada od Kršćanstva, Novi zavjet je kategoričan po tim stvarima, vrlo je lako prepoznati da otpad je sve i sva ukoliko ne drži Isusovu zapovijed. Stoga, pravno gledano više je nego jasno.

A to dal se katolik, pravoslavac, budista, il ostatak svijeta smije i može moliti Allahu,
i to je jasno.

Sve je jasno pa i ono 'čovjek molitvom ne može nauditi drugima, al sebi nauditi može'.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 19:38   #122
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Već više puta rekoh da pravoslavci na ovom prostoru nikako da dođu do duhovnog izražaja jer katolici im zauzmu teren svako malo.
(baš i nije neki fer plej, kaj ne)

Nema po meni, sori, tu štoriju smo odavna prošli.
Što znači,
Biblija je ta koja odgovara na pitanje otpada od Kršćanstva, Novi zavjet je kategoričan po tim stvarima, vrlo je lako prepoznati da otpad je sve i sva ukoliko ne drži Isusovu zapovijed. Stoga, pravno gledano više je nego jasno.

A to dal se katolik, pravoslavac, budista, il ostatak svijeta smije i može moliti Allahu,
i to je jasno.

Sve je jasno pa i ono 'čovjek molitvom ne može nauditi drugima, al sebi nauditi može'.
jel ima i nastavak posta gdje ću dobiti odgovor ili je to to?
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 20:35   #123
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
jel ima i nastavak posta gdje ću dobiti odgovor ili je to to?
Neobično potraživanje koje zahtijeva moje sveukupne odgovore spromisliti pa sažeti u samo jedno "katoliku se bolje moliti Allahu negoli kipovima/idolima, a opet ne znači da je katolik kršćanin jer kršćanin zna da nit će kleknut ispred kipa a nit se poklonit Allahu, jer kršćanin zna da jedini Bog pred kojeg će kleknuti i čije ime će u molitvama zazvati je Jahve Bog".

Dovoljno jasno?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 22:41   #124
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Neobično potraživanje koje zahtijeva moje sveukupne odgovore spromisliti pa sažeti u samo jedno "katoliku se bolje moliti Allahu negoli kipovima/idolima, a opet ne znači da je katolik kršćanin jer kršćanin zna da nit će kleknut ispred kipa a nit se poklonit Allahu, jer kršćanin zna da jedini Bog pred kojeg će kleknuti i čije ime će u molitvama zazvati je Jahve Bog".

Dovoljno jasno?
možda je tebi ali meni nimalo
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 02:49   #125
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
možda je tebi ali meni nimalo
Koja je onda po tebi razlika između katolika i muslimana ako se i jedan i drugi mole Allahu? Ako je Biblijski i Kuranov Bog jedan te isti, bi li katolici trebali isto početi prakticirati Ṣalāh i Ramadan?
__________________
Ovdje ide nešto pametno / lukavo / smiješno / dubokoumno / mračno / nešto što vlasnika ovog potpisa definira kao osobu. Pick your poison.
NOBUNAGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 03:23   #126
Quote:
zelimsamoreci kaže: Pogledaj post
hm..evo ..zanima me, da li je to veliki grijeh ako se molim i Allahu?
Katolkinja sam koja se redovito moli dragom Bogu i imam snaznu vjeru, ali sam 2 god. zaljubljena i volim decka muslimana, i imam ponekad potrebu da se pomolim i Allahu za nasu ljubav i vezu ...je li to veliki grijeh sto cinim? i ima li to efekta? Sviđaju mi se muslimanske dove i njih cesto molim
Nije, to je isti bog, samo ga drugi narod drugačije zove. Pročitaj Bibliju i Kuran i uvjeri se sama.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 16:28   #127
Quote:
NOBUNAGA kaže: Pogledaj post
Koja je onda po tebi razlika između katolika i muslimana ako se i jedan i drugi mole Allahu? Ako je Biblijski i Kuranov Bog jedan te isti, bi li katolici trebali isto početi prakticirati Ṣalāh i Ramadan?
ja nigdje nisam rekao da se katolici i muslimani mole istom Bogu a ako pogledaš moj prijašnji post onda češ vidjeti da mi nije jasno kako se jedni i drugi mole istom Bogu ako muslimani ne prihvaćaju da je Isus taj Bog.Dakle razlike u tumačenju Boga ima i to velike
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 16:33   #128
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Nije, to je isti bog, samo ga drugi narod drugačije zove. Pročitaj Bibliju i Kuran i uvjeri se sama.
ovo može izjaviti netko tko nije pročitao niti jedno niti drugo
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 15:45   #129
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
možda je tebi ali meni nimalo
Nije bitno ak tebi nije jasno jer je bitno da je drugima jasno i nije bitno ak drugima nije jasno jer je bitno da je jasno pojedincu a pojedincu je - jasno.

Što smo ono rekli u startu?
A da,
istina,
svak odgovara sam za sebe i skupne odgovornosti nema pa čak ni po pitanju molitvi.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 01:35   #130
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
Meni je lično molitva "Oče naš " prekrasna i često je se sjetim
Hm.. samo je malo teološki - hajmo reć neprecizna, zato što se u prvoj rečenici Bogu određuje mjesto gdje je (veli se da je na nebu). Ostalo je u suštini ok! Meni je ta molitva interesantna jer kršćani su njome naučeni da mole za šerijat (naučeni su da mole: "neka bude Tvoja Volja i na zemlji, kao to je na nebu"). A kad im je pak došao šerijat, koji želi tu nebesku zemlju (rukovođenu božanskim zakonom), onda su odjedamput okrenuli glavu i skrenuli sa puta, pod utjecajem medija, crkve, političara... kao i zbog lične inercije tj. lijenosti da se prenu u istraživanje islama. Ali dobro, evo, ima pozitivnih pomaka poput nicka zelimsamoreci i to je ok.
Harf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 01:41   #131
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
A kako glasi prva Božja zapovijed?
Ja sam Bog tvoj i nemaj drugih Bogova uz mene.
A zašto onda ti ne tuješ tog Boga koji je tako objavio (Jahvu), nego štuješ njegovog sina?
Evo, amari ti je isto dobro odgovorio:
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
A kako glasi prva Božja zapovijed?
Ja sam Bog tvoj i nemaj drugih Bogova uz mene.
Alaj cjepidlačiš! Kao što je rečeno, Allah je samo naziv za Boga, jednog jedinog. I ne griješi autorica ništa tako dugo dok si ne umisli da je riječ o drugom bogu. Ako to čini, onda je u grijehu
Tako je. Allah je samo arapska riječ za Boga. Kao što englezi kažu God, ili njemci Got, ili Rusi Boh, ili indijanci Manitu. Tako arapi kažu Allah. Ba neće na našem jeziku reći "Bog". Ali da, to je jedan jedini Bog. Kršćani koji su arapi koriste istu riječ, pa kažu recimo: "Isus je Allahov sin" (da dragi Bog sačuva, ovo samo navodim primjer). Dakle, Bog je samo jedan, jedini, vječiti bog koji nema kćerke ni sinove, ni majku, ni tetku. Nego je jedan jedini...
Harf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 01:57   #132
Quote:
zelimsamoreci kaže: Pogledaj post
hm... evo... zanima me, da li je to veliki grijeh ako se molim i Allahu? Katolkinja sam koja se redovito moli dragom Bogu i imam snaznu vjeru, ali sam 2 god. zaljubljena i volim decka muslimana, i imam ponekad potrebu da se pomolim i Allahu za nasu ljubav i vezu... je li to veliki grijeh sto cinim? i ima li to efekta? Sviđaju mi se muslimanske dove i njih cesto molim
Navedi neku muslimansku dovu koju moliš, baš me interesira.

Ako hoćeš, i ja ću ti napisati jednu muslimansku koja 100% uspjeva.

E, da... pitaj svoj svećenika (pošto si rekla da imaš snažnu vjeru i da si katolkinja) - da li možeš hodati s muslimanom, eventualno se i udati za njega... pa vidi šta će ti reći. Ja odprilike znam kakav odgovor ćeš dobiti ali bolje je da ga sama pitaš, pa pažljivo slušaj šta će ti reći.

Što se mene tiče, imaš moju podršku, ako ste još u vezi

Tvom dečku će njegov vjerski zastupnik reći da može hodati sa kršćankom bez problema, i može ju oženiti uz blagoslov sa najviše instance. Samo nema predbračno... "ono"... morate se strpiti do braka.

Srećno vam bilo!
Harf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 02:48   #133
Quote:
zelimsamoreci kaže: Pogledaj post
hm..evo ..zanima me, da li je to veliki grijeh ako se molim i Allahu?
Katolkinja sam koja se redovito moli dragom Bogu i imam snaznu vjeru, ali sam 2 god. zaljubljena i volim decka muslimana, i imam ponekad potrebu da se pomolim i Allahu za nasu ljubav i vezu ...je li to veliki grijeh sto cinim? i ima li to efekta? Sviđaju mi se muslimanske dove i njih cesto molim
Vrlo dobro.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 02:51   #134
https://www.youtube.com/watch?v=m_tj...Zab41V&index=7
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 16:29   #135
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Vrlo dobro.
Ima recimo ovaj katolički svećenik koji će postiti u mjesecu Ramazanu, iz poštovanja prema komšijama muslimanima. Svijet donosi novine, ljudi se odriču ekstremizma. Ja sam optimist!
Harf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 00:16   #136
Quote:
Harf kaže: Pogledaj post
Ima recimo ovaj katolički svećenik koji će postiti u mjesecu Ramazanu, iz poštovanja prema komšijama muslimanima. Svijet donosi novine, ljudi se odriču ekstremizma. Ja sam optimist!
Ja dosta slušam nešto ovako https://www.youtube.com/watch?v=m_tjxz4yS_U

možeš li ti ovo npr?

https://www.youtube.com/watch?v=0UrbuzgVFC4
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 04:42   #137
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Lijepo je, šteta što je zvuk mono (nije stereo). Ali se čuje da ta žena Lijepo pjeva. Ima lijepe ukrase u glasu, liči po nečemu na grčki melos. Na žalost, ne razumijem tekst na hibru. Znaš li ti taj jezik?

Pozdravljam forumaše Rambi i Baron Samedi, ako prati ovu diskusiju.
Harf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.