Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2015., 15:19   #1
Niz tegoba: umor, opća slabost, bolovi u cijelom tijelu, otežano gutanje, akne, noćno znojenje...

Molim vas da mi pomognete Vašim savjetom, jer više ne znam što da učinim.
Ovo će biti dugačko pitanje.

Djevojka sam od 25,5 godina, a osjećam se kao da sam na umoru.

Jedva funkcioniram. U jutro mi je muka ustati iz kreveta. Sve me boli. Smušena sam... Imam osjećaj kao da jedva držim glavu na vratu.
Moj nekadašnji perfekcionizam i marljivost zamijenila je lijenost i aljkavost, jer nemam više snage za ništa.

Bila sam kod doktorice više puta, a niti jednom me nije poslala na niti jednu pretragu. Ništa. Uvijek mi da neke tabletice - ovisno o prevladavajućem simptomu, problemu... Tablete mi ne rješavaju ništa. Imam osjećaj da misli da glumim. Nisam je nikad tražila bolovanje ili nešto slično. Riješi me za 2 minute iz ordinacije.

Ne znam od kud da počnem, a da spomenem barem pola simpotoma...

Imam akne, teške već 15 godina, pila sam Roaccutane i Diane 35 prije cca 9 godina. Djelovalo je naravno - samo kad bih bila na terapiji, jer imam PCOS.

Sada sam odlučila opet uzeti Diane35, zamolila sam ginekologa i prepisao mi ih je. Uradio mi je papa test i ultrazvuk te me uputio na vađenje krvi - da ne bih slučajno imala hpv.

Rekao je da je nalaz uredan što se ginekološke strane tiče. Diane 35 pijem 1,5 mj i pozitivno mi utječu na ten i menstruaciju koja je bila preobilna i prebolna, a trajala bi i po 8-9 dana.

Ginekologu sam otišla prvenstveno jer me boljelo jako u desnom pregibu, te negdje tu oko jajnika, pa sam se bojala da nešto s te strane nije u redu.
I da je to uzrok svemu. On mi je rekao da je to što mene muči mjehur, da me to boli. A da ovo za pregib isto nije njegova domena.

Otišla sam na njegovu uputu još isti dan k svojoj doktorici opće prakse - i naravno opet bez pretraga dobila antibiotik. Pila sam ga 8 dana i smanjila se bol, čak se i lice smirilo. No, nakon mjesec dana problem je isti. Tupa bol, dosta često mokrenje... Na dodir i stisak - boli jako i odmah imam potrebu mokriti.

Imam i nedostatak željeza. Barem sam ga imala kad sam zadnji put vadila krv na uputnicu dr.opće prakse - pred cca 2 godine. Kad sam pila mjesecima tablete željeza nisam vidjela nikakvo poboljšanje što se smanjenja umora tiče.

Akne me više i ne muče toliko, koliko bol cijelog tijela, umor, iscrpljenost...

Mišići mi slabe, mlohave, debljam se a ne jedem više od 2-3 puta dnevno razumne količine hrane.
Vegeterijanka sam, ne jedem baš slatko, ali želju za slanim ne mogu utažiti. Da smijem pojela bih kilu soli svaki dan. Jedem dosta povrća, trudim se unositi i dovoljno mlijeka i jaja. Jedem dosta raznovrsno.
Trudim se piti dosta vode, kad ne ide - pijem Cedevitu.

Kavu popijem dnevno 1, max 2.

U užoj obitelji majka,otac, sestra nisu bolovali od nikakvih sličnih bolesti.

Djed s tatine strane je umro od karcinoma crijeva, pluća, kosti i mozga. Širilo mu se cijelim tijelom.
Baka s tatine strane imala je karcionom dojke i štitnjače (+ usporena štitnjača - hipo). Živa je i za sad se drži dobro.

Osjećam nadutost groznu. Trbuh mi je cijeli bolan na dodir. Imam osjećaj da je sve iritirano. Napuhnuta sam i trbuh mi strči zbog čega mi je jako neugodno. Ponekad se smiri i ljudi me ispituju jesam li ja to jako smršavjela, ali za par dana isto...

Često kad nešto pojedem imam jaku bol ispod rebrenog luka. Ili 1-2 prsta ispod prsa, na sredini.
Bol mi se javlja i s lijeve i s desne strane. Širi se cijelim trbuhom, peče, ne smijem udahnuti... Moram se sva skrčiti. Ponekad i jako teško dišem, kao da me duši. Zna me jako "pikati" na lijevoj strani, kroz cijelu dojku, prsa, ispod lijevog pazuha.

Već duže vrijeme otežano gutam. Zadnja 2 dana stanje s gutanjem je grozno, i slina teško klizi. Zaboli me u grlu kad moram nešto progutati. Jednostavno na par sec ostane u grlu...

Ne pušim. Alkohol samo u iznimnim situacijama, jako rijetko.

Ne osjećam se dobro već više od godine dana, no meni je sve gore i gore. Prije su to bili pojedinačni simptomi ali sad mi se sve nagomilalo i jedva funkcioniram.

Bole me i noge - stopala, imam osjećaj da su natečena, a na oko nisu. Isto je i s prstima na šakama. U jutro ih jedva pomičem. Znala sam se probuditi da nisam osjećala ruku. Tek masažom se "vratila", sad me više muči ta tromost šaka, ispadaju mi stvari, ne mogu stisnuti šaku do kraja. Jednostavno imam osjećaj da su mi prsti kao kobasice.

Ljudi me pitaju ako sam dobro, zašto izgledam tako izmučeno, nekoliko osoba primjetilo je da mi je jedno oko bolje izbočeno nekad, mama mi zna reči da su mi oči žute.

Molim Vas za savjet. Doktorica misli da glumim. Uvijek mi daje tablete za želučanu kiselinu, antibiotike i rekla mi je da sigurno imam gastritis i dala mi kuru od 5 tableta dnevno 10 dana. Ništ nije pomoglo niti taj put. Ili mi daje tablete za željezo.

Depresivna sam, bezvoljna, jer me sve boli. Vježbala sam prije ali sad više nemam snage. Bole me mišići i sve.
Mirisi mi smetaju, a obožavala sam parfeme.
Mučno mi je pod zadnje vrijeme ali to povezujem s Diane 35 koje sad pijem.

Smeta mi i buka te veća svjetlost. Svi simptomi osim mučnine bili su prisutni i prije nego sam počela piti Diane 35.

Imam akne, ali mi je koža dehidrirana i suha, isto je i s kosom.
A koristim preparate samo za suhu i oštećenu kosu i kožu, nikad ništa što isušuje.

Probava mi je usporena. Počela sam se jako znojiti noću, u jutro uopće nisam naspavana i odmorna iako spavam bez buđenja u pravilu cijelu noć.
Noću stiskam zube, zubno meso mi je osjetljivo i često upaljeno, te lako krvari. Imam zadah iako redovito odlazim zubaru i pazim na oralnu higijenu.

Često me boli glava i zna mi se jako zavrtjeti, da jedva ostanem na nogama. Često mi je hladno, kad je drugima toplo ili vruće.

Ne znam više niti sama - umišljam li ja sebi ove simptome, kao što očito moja doktorica misli, ali meni nije dobro i osjećam fizičku bol. Jaku. Samo želim zaspati i probuditi se odmorno i bez bolova.

Pomozite!

Hvala.
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 18:20   #2
1. Promijeni doktoricu -to se zove zanemarivanje pacijenta. ne može se toliko ne brinut o tebi.

2. Obzirom na umor, odi kontrolirat štitnjaču

3. Obzirom na oči - žuti ton, odi kontrolirat jetru

4. Bol u mjeguru - treba uradit mikrobiologiju urina, lako se da vidjet imaš li neku infekciju. Antibiotici se daju tek ako se potvrdi infekcija, ne na slijepo.

5. Ako to sve bude ok, onda odi psihiću, jer može biti i depresija.


Postoje lijekovi za sva ova tvoja stanja, ali se treba prvo utvrdit što ti je. Mlada si, nije normalno da budeš bolesna i da se osjećaš tako loše.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 19:20   #3
Ta bol ispod rebara bi mogla biti i žuć. Otežano gutanje može biti od štitnjače. Vodi računa o redovnoj probavi, to zna izbiti na lice u vidu akni.
Jesi imala te simptome prije nego si postala vegetarijanac?
Allien is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 20:30   #4
Hvala na odgovorima.
Vegetarijanka sam od 12. godine, nisam imala ove probleme do pred par mjeseci. Godinu dana nisam baš dobro, ali zadnjih mjeseci to više nisam ja.
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 20:48   #5
Ono sto su ti rekli gore - prvo zamjena doktora, to pod hitno. Ne znam koliko taj proces traje pa ako ces ici sta privatno raditi - prekontroliraj stitnjacu, zeljezo, kompletnu krvnu sliku, a s obzirom da si tako dugo vegetarijanka, mozda bi bilo pametno da prekontroliras b12/folnu kiselinu. Kod vegetarijanaca b12 moze biti problem, a moze proci dosta godina dok se vlastite zalihe potrose pa se ne mora dosta dugo primjetiti, a može uzrokovati anemiju

Ovo ti za pocetak nije bas preskupo ako ides prvatno, a to s drugim doktorom obavezno rjesavaj jer ovo je besmisleno sta ti tvoja dr. radi.

A ovo da si zeljna puno soli - mozda bi trebalo prekontrolirati rad nadbubreznih zlijezda?

Koliko proteina unosis dnevno? Jel jedes mljecno? Probaj malo izbaciti mlijeko i mlijecne proizvoda, a mozda kupiti dobre proteine sirutke pa koristiti kao lako probavljive proteine.

A mozda da se polako prebacujes i na normalnu hranu, vegetarijanska je pretpostavljam puna vlakana, a tebi probava ocigledno ne radi dobro pa je moguce da ti to uzrokuje veliku nadutost...
SayWhatAgain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 22:29   #6
Vegeterijanstvo je dio mene, više kao "moja religija". Zbog toga se nadam da postoji i drugo rješenje, ako je to uzrok.

Možda će ovo zvučati glupo, ali ja se bojim ovu doktoricu pitati da me pošalje na pretrage za nešto konkretno. Uvijek kad bih je pitala odbrusila me, tipa dala mi je do znanja da je ona doktor a ja pacijent. Nek ja iznesem simptome, pa će ona odlučiti.

Poslušat ću vaš savjet i promijeniti doktoricu, doslovno me riješi za 2,3 minute
Samo se želim ponovno normalno osjećati.

Pokušavam svaki tjedan pojesti bar 2 jaja i 2 čaše mlijeka. Isto tako i svježi sir.

Hvala i za savjet za vlakna, nije mi to palo na pamet.
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 10:26   #7
mislim da imaš neki ozbiljan sistemski poremećaj a da je tvoja doktorica izrazito nemarna. dok ne dođeš do ozbiljnijeg stručnjaka, probaj u međuvremenu malo promijeniti prehranu prema smjernicama dijete za celijakiju - ako je možda u korijenu svega nedovoljna apsorpcija hranjivih tvari. guglaj, pa usporedi simptome.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 11:36   #8
Može biti i da imaš depresiju koja za sobom vuće pad raspoloženja,
opći umor i mnoge druge tjelesne tegobe.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.