Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2015., 20:27   #121
Ono što je čudno je kako ljudi uvijek ozdrave čudesno od oboljenja koja su teška ali ne 100% smrtna. Čudno kako Bog uvijek liječi rakove, srčane aritmije i slično a nikada recimo amputirane udove, dekapitacije i sl.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 20:30   #122
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Ovo je van teme, ne bih ju širila.Čini mi se da postoji cijela tema o slobodnoj volji, pa čak i na filozofiji.

Ne treba puno znanja da bi se znalo kako čovjek koji često odabire ne-dobro (ili jače rečeno, zlo) svojom voljom, baštini i plodove svoga odabira.
Idući sukcesivno, nije čudo da će oko sebe i u sebi stvoriti polje adekvatno tome.
Dakle, ako bježi od Dobra i Istine i Ljubavi, zar bi ga Ljubav trebala "silovati" da bi ju zahvatio?

Ne radi se o ucjeni već o mogućnosti preobrazbe čovjeka u svakom trenutku...........

Pakao je stanje manjkavosti koju čovjek ustrajno i nepozivo odabire za sebe.

Zar bi ga Bog, silom zalijepio za stvorenje koje je stvorio?
Naprotiv, on nudi Milost, pa čak i onda kad je čovjek debelo zaglibio u mrak, tvrdeći da je upravo Mrak njegova neopoziva odluka.
Izabrati Ljubav i Dobro nije vezano iskljucivo uz izbor Boga ili krscanstva. Ali slazem se to je stvar filozofije, ali i dogma da je jedino Dobro koje dolazi prihvacanjem Krista, a ostalo je obmana. Bog je tu za sve i one koji vjeruju i one koji ne. Uglavnom volim citati tvoje objave na ovu temu, lijepo pises.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 20:31   #123
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ono što je čudno je kako ljudi uvijek ozdrave čudesno od oboljenja koja su teška ali ne 100% smrtna. Čudno kako Bog uvijek liječi rakove, srčane aritmije i slično a nikada recimo amputirane udove, dekapitacije i sl.
Bog liječi umrle udove, ali samo kad su zaljepljeni na tijelo (pa se onda frajer digne iz kolica).
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 20:33   #124
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Bog liječi umrle udove, ali samo kad su zaljepljeni na tijelo (pa se onda frajer digne iz kolica).
Umrle kao nekrotične?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 20:36   #125
ja san bila na cvjetnicu u surkovcu,po prvi put.
ne znan al ja san ipak skepticna prema onin padanjima,ljudi padaju ko pokoseni,ja nisan pala.
dok cura koja je bila s nama,samo za vrime mise se skljokala par puta,nisan nikakve medicinske struke pa ne mogu ni provati objasniti otkud onoliko urlikanja,cviljenja,zapomaganja, al npr i neki koji idu na jogu isto su imali slicna stanja.

mene zanima zasto ljudi padaju samo u crkvi u ton broju?
zasto ne padaju npr na sprovodu kad ti karizmatici obavljaju obrede.
zasto ne dodju u bolnice i lice malu dicu,koja nisu u stanju moliti se za sebe,al su krstena,znaci odvojena su bica od svojih roditelja pa da bi izgovor bija da roditelji ne viruju ili ne mole - dovoljno -.

znaci ja virujen u boga i nista me ne moze odvratiti od tog,ali trenutno ne virujen bas u taj surkovac.
apsolutno vise mi zvuci ko reklama,i svi svjedoci cuda na misi zavrsavaju svoju zahvalu istin ricima,ko na traci,ko nauceno,za mi je,meni se cini ko da boga tu bas i nema.

ima i neki karizmatik u trilju,mistu kod splita,isto ljudi padaju,ne znan,vise mi mirisi da ti karizmatici stvaraju uvjete za takve obrede i onda ljudi ko hipnotizirani padaju.

virujen u cuda i da znanost ne moze objasniti sve,al to apsolutno ne mora nikakve veze imati s nijednon religijon.
__________________
Nije sve u rukama sudbine.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 21:55   #126
Ovdje je objašnjeno kako se to radi u Americi, nesumnjivo da slične trikove izvode i kod nas:

http://www.cracked.com/personal-expe...mming-you.html
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 22:28   #127
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Izabrati Ljubav i Dobro nije vezano iskljucivo uz izbor Boga ili krscanstva. Ali slazem se to je stvar filozofije, ali i dogma da je jedino Dobro koje dolazi prihvacanjem Krista, a ostalo je obmana. Bog je tu za sve i one koji vjeruju i one koji ne. Uglavnom volim citati tvoje objave na ovu temu, lijepo pises.
Samo pomjeranje dogme s jedne na drugu stranu.Isključivost je isključivost kakvo god ruho obuklo.Isključivost bila vezana za crkvu ili samo za nekog Krista,je isključivost.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 23:00   #128
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Izabrati Ljubav i Dobro nije vezano iskljucivo uz izbor Boga ili krscanstva. Ali slazem se to je stvar filozofije, ali i dogma da je jedino Dobro koje dolazi prihvacanjem Krista, a ostalo je obmana. Bog je tu za sve i one koji vjeruju i one koji ne. Uglavnom volim citati tvoje objave na ovu temu, lijepo pises.
Nigdje i nikad u svih ovih 5 godina otkad pišem na forumu,nisam napisala da onaj tko nije kršćanin neće biti spašen i da će biti u paklu.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 23:21   #129
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Nigdje i nikad u svih ovih 5 godina otkad pišem na forumu,nisam napisala da onaj tko nije kršćanin neće biti spašen i da će biti u paklu.
Izvini, ovo se nije odnosilo na tvoje pisanje.Svida mi se tvoja dubina i promisljanja i nacin na koji to iznosis, a ticu se ove delikatne teme vjere. Znam da veliki dio krscana ne smatra da se nece spasiti ili goriti u paklu onaj koji nevjeruje ili nije krscanin. Ali ima i onih glasnih koji to zagovaraju.A i dogme okolo naokolo govore tako nesto. Citala sam dosta toga u kontekstu new age duhovnosti, a sve cesci su tekstovi da je to zlo . Zlo moze biti sve, ovisno o pristupu, pa i zaludeno, fanaticno slijedenje neke vjere. Ali ovo nije tema.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 23:31   #130
Sto se tice padanja u Duhu. Bio mi je jedan prijatelj u Surkovcu. Onako isao na nagovor. Prizemna je osoba i nije ga dojmila ta "euforija" ljudi. Bio je siguran da se onako cvrst i fizicki i psihicki nece srusiti. Kaze samo sto me dotaknuo srusio sam se ko kruska. Uistinu ne znamo sto se desava, zakljucili smo.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 08:52   #131
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ono što je čudno je kako ljudi uvijek ozdrave čudesno od oboljenja koja su teška ali ne 100% smrtna. Čudno kako Bog uvijek liječi rakove, srčane aritmije i slično a nikada recimo amputirane udove, dekapitacije i sl.
frende, takve stvari se ne dešavaju. moj prvi rođak je (za sada) a kažem za sada jer ne znaš što te čeka u budućnosti, je pobijedio hodgkinsa tako što se liječio dijelom medicinskim putem a dijelom alternativom. uglavnom poanta je na: liječio se. njegov otac je davno imao istu stvar ali nije se (što je još važnije) na vrijeme liječio i umro je. može se reći da s tim što se nije na vrijeme liječio je bio prepušten božijoj milosti ?!? - ali to je za one koji nemaju smisao u razmišljanju i vole kada to za njih radi druga osoba.

sva oboljenja se moraju liječiti.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 09:10   #132
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Sto se tice padanja u Duhu. Bio mi je jedan prijatelj u Surkovcu. Onako isao na nagovor. Prizemna je osoba i nije ga dojmila ta "euforija" ljudi. Bio je siguran da se onako cvrst i fizicki i psihicki nece srusiti. Kaze samo sto me dotaknuo srusio sam se ko kruska. Uistinu ne znamo sto se desava, zakljucili smo.
U cemu je fora kod toga padanja? Prije sam mislio da je to kao neki egzorcizam, ali ocito nije.
Koja je svrha tog padanja? Sto se time postize?
Ozbiljno pitam...
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 11:38   #133
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ono što je čudno je kako ljudi uvijek ozdrave čudesno od oboljenja koja su teška ali ne 100% smrtna. Čudno kako Bog uvijek liječi rakove, srčane aritmije i slično a nikada recimo amputirane udove, dekapitacije i sl.
Zato što amputirane noge i udovi nisu bolesti duha a sve nabrojano često jesu ?



Duboko kada razgrnemo sve do dna, puno puta te bolesti nalaze uzrok u bolesti duha... koji se manifestira emocionalno ili jednostavno nebrigom o tijelu uzrokovanim depresijom, beznađem, bijesom, očajem, pogrešnim stavovima o životu, pogrešnim mjerilima sreće, denajlom sebe i nedostatkom ljubavi prema sebi i svijetu.
Tu već dolazimo do filozofskog poristupa : što to čovjeka čini čovjekom ?
Njegove noge ili ruke, udovi ?
Što jest sreća i radost ?

Tu je još rasprava o materijalnim, fizičkim zakonima, o čemu ne bih sada.

Treba voditi ne samo tjelesnu već i duhovnu pa i emocionalnu higijenu. etc.etc.
Sad bi o tome mogli satima pisati ali pojnt je takav.
Bolestan duh često ima za posljedicu bolesno tijelo.

Uostalom tu je i čin vjere. Po onoj "Idi, vjera te tvoja spasila"
Zašto Isus nije mogao ozdravljati ljude koji nisu imali vjere ?
Sve je to povezano.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 11:42   #134
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Zato što amputirane noge i udovi nisu bolesti duha a sve nabrojano jesu? Čovjek bolesna duha sa novom nogom i dalje će biti čovjek blesna duha.

Duboko kada razgrnemo sve do dna, čestko te bolesti nalaze uzrok u bolesti duha... koji se manifestira emocionalno ili jednostavno nebrigom o tijelu uzrokovanim depresijom, beznađem, bijesom, očajem, pogrešnim stavovima o životu, pogrešnim mjerilima sreće.
Tu je još rasprava o materijalnim, fizičkim zakonima, o čemu ne bih sada.

Treba voditi ne samo tjelesnu već i duhovnu pa i emocionalnu higijenu. etc.etc.
Sad bi o tome mogli satima pisati ali pojnt je takav.
Bolestan duh ćesto ima za posljedicu bolesno tijelo.
djeca rođena s down sindromom imaju bolesni duh i bolesno tijelo zato što ... ?
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 11:49   #135
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
djeca rođena s down sindromom imaju bolesni duh i bolesno tijelo zato što ... ?
Meni djeca sa downovim sindromom nisu bolesna.
Djeca kao i svaka druga... sa manje ili više oznaka drugačijeg od prosjeka.
No nisu bolesna.
Pustimo to. Nije to tema.

Eto pitanja : Što je gore ?
Čovjek tjelesno ili duhovno bolestan ?
Čovjek bez uda ili čovjek gramziv i egoističan.. biti bez prsta ili bez suosjećajnosti za druge, bez dobrote.
Imati grbu ili imati gadan karakter pun potisnute ljutnje.
Biti površan, plitak, umišljen, ohol ili biti gluh ?
Što je ružnoća ?
Preporučujem film :


https://youtu.be/NMLZnY2nLcw


Ne moći vidjeti ili živjeti u kavezu straha, ljutnje i ogorčenosti ?
Ne moći hodati ili ne moći voljeti iskreno ?
Što je siromaštvo ?
Nedostatak novaca ili nedostatak iskrene ljubavi i dobrote ?
Nedostatak lijepe odjeće i stvari ili nedostatak radosti i skromnosti ?

Biti razrok ili biti ohol i sebičan ?
Što je bolest ?

Nije bolest sve što boli.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 13:02   #136
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Meni djeca sa downovim sindromom nisu bolesna.
Djeca kao i svaka druga... sa manje ili više oznaka drugačijeg od prosjeka.
No nisu bolesna.
Pustimo to. Nije to tema.

Eto pitanja : Što je gore ?
Biti razrok ili biti ohol i sebičan ?
Nema veze što nije tema jer dobra je usporedba onima koji se pitaju zašto Bog ne učini da nekom izraste noga il ruka il... moždana stanica u (ne)defektu?

Downov sindrom je specifično nešto pri čemu se ljudi zapitaju 'dal je bolje imati idealno tijelo a bez unutarnjeg senzibiliteta' ili 'bolje je imati tijelo s greškom ali senzibilitet iznad svega'? Jer, oni sa spomenutim sindromom u stanju su voljeti na način da ostatak svijeta zastane u nedoumici. Te neobičnosti nama drugima govore podosta tog.

I, zašto bi ih Bog izliječio preko molitve?
I, koga da ustvari izlječi... dal one s downovim sindromom ili one ohole i sebične? Jer ovim drugima kao ne treba izlječenje?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 15:52   #137
Mmmhda, kao što ni djeca rođena bez nogu nisu bolesna, samo malo drukčija.

Jebao vas ja, 99% djece s downom ima mentalnu retardaciju, prosječni IQ im je 50 (što je manje čak i od prosječnog Hrvata), imaju znatno povećan rizik od čitavog niza izbiljnih tjelesnih mana poput zatajenja srca, leukemije, defromacija zglobova... Prestanite romantizirati stvari, radi se o ozbiljnom mentalnom i tjelesnom hendikepu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 16:03   #138
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
U cemu je fora kod toga padanja? Prije sam mislio da je to kao neki egzorcizam, ali ocito nije.
Koja je svrha tog padanja? Sto se time postize?
Ozbiljno pitam...
Dakle padanje u duhu je dodir Duha Svetoga,svi koji su pali u duhu imaju istu predodžbu pri objašnjavanju istog,mir,ljubav,svjesnost svoje malenkosti.
Svi su u sljedećim danima osjetili poboljšanje u životu,da li kroz ozdravljenje,duševno ili tjelesno,strpljenje u određenim situacijama je bilo ogromno kao i ljubav prema bližnjima, a i daljnjima.Također svi potvrđuju ovo,u trenutku pada svi osjete neopisivu sreću, a osjećaj u tebi je kao da te vatra prožima kroz tijelo ali bez ikakvog prisustva boli,kroz takvo stanje ne poželiš se nikad više vratiti nazad u svoje tijelo ali opet svi se vrate,ustanu i nastave dalje.Dakle kažu ,svjestan si svega što se događa oko tebe,čuješ sve,ali te ta sila Duha Svetoga drži u takvom miru da tijelo jednostavno ne želi ustati sve dok sam Duh Sveti ne obavi ono što je istom potrebno,dali je to utjeha,umanjenje boli,ljubav prema drugom... zavisi što Duh Sveti smatra što je čovjeku potrebno u tom trenutku života.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 16:25   #139
Padanje u duhu ne znam, razna su tumacenja od odobravanja do ne. Ovaj prijatelj osim sto je rekao da je bila posebna atmosfera nije ga bas dojmila ta euforija, a pri padu malo odmorio nikakav poseban osjecaj , kao ni poslije
Jednostavno lijepo iskustvo i to je to. Euforija, ljubav, puno srce to se moze dozivjeti na bilo kojim skupovima bilo vjerskim ili ne.Stvar posebne energije, ozracja
Po meni je bit taj osjecaj prenijeti u svakodnevnicu koja je ovakva ili onakva
A jedino sto znam da ne znam sto se desava ali podrzavam sve sto covjeku bar na kratko vrati unutarnji mir.

Zadnje uređivanje vannia : 10.05.2015. at 16:38.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 16:25   #140
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Mmmhda, kao što ni djeca rođena bez nogu nisu bolesna, samo malo drukčija.

Jebao vas ja, 99% djece s downom ima mentalnu retardaciju, prosječni IQ im je 50 (što je manje čak i od prosječnog Hrvata), imaju znatno povećan rizik od čitavog niza izbiljnih tjelesnih mana poput zatajenja srca, leukemije, defromacija zglobova... Prestanite romantizirati stvari, radi se o ozbiljnom mentalnom i tjelesnom hendikepu.
Nije lako ateistu objasniti narav ozdravljenja u kršćanstvu.

Da bi se to razumjelo, prije toga se mora znati nešto o Božjem utjelovljenju (malo je samo načelno to znati, al' dobro).

Bog (govorim o katoličkoj vjeri) spašava čovjeka kroz ljudsku narav i po ljudskoj naravi. Utjelovio se osobno (Isus Krist), učinio veliko spasenjsko djelo (od utjelovljenja do uskrsnuća i uzašašća), te obećao svakom onom tko vjeruje u Nj, spasenje.

Dakle, nije s neba mahao čarobnim štapićem i bio "Copperfield",nego je ušao u ljudsku narav i u fizički svijet.
Čovjeka uzdiže u tom redu stvari.

Netko se rodi kao Down, zašto je došlo do trisomije na 21. kromosomu ne znaju ni liječnici, ali činjenica jest da mu genetski materijal daju otac i majka.
U onom "zadanom" mogu se događati čuda, ali to čudo je reparacija postojećeg, usavršavanje i preobrazba, a ne negacija ljudskog postojanja na dan način koji su svojom slobodnom voljom sjedinjenja posredovali otac i majka.

No, ni tu ne treba staviti točku na i.

Čudo i milost Božja su nepredvidivi. Ne možemo ih "iskamčiti ili nužno zaslužiti" ili mu pak, poznavati mehanizam.
Zato je svaki zaokruženi koncept Božjih ozdravljenja, promašaj.

Mi na istoku (npr.dr. Sang Lee) imamo mišljenja i o reparaciji i samih gena i utjecaju na genetska gibanja koja su "zadana", duhovnom snagom...Ali to je druga tema.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.