Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2016., 00:02   #281
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Osnova komunizma je ukidanje eksploatacije čovjeka po čovjeku, a prošireno ukidanje eksploatacije muškarca po ženi. Čak se mislilo ukinit brak, al to se valjda i njima učinilo preekstremnim.
kako napisah, dio je komunističke ideologije
no nije jedini razlog
kad jednom neko uzme pušku u ruke, sjedne za stroj, ili za tvorničku traku, dobije plaću i shvati da može, teško da će se vratiti na staru ,sluga sam pokoran poziciju

u hrvatskoj je feminizam danas potreban i te kako
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 00:04   #282
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Osnova komunizma je ukidanje eksploatacije čovjeka po čovjeku, a prošireno ukidanje eksploatacije muškarca po ženi. Čak se mislilo ukinit brak, al to se valjda i njima učinilo preekstremnim.
Nije to osnova komunizma. To je posljedica.

Što se tiče braka, postoji jedna, meni lijepa finta. Nakon što su dvoje ljudi pristali postati vlasništvo jedno drugome, mogu se sami sebi vratiti tek tako da se međusobno konzumiraju. Ti mene posjeduješ: da dođem do sebe moram preko tebe. Ajme, ljubavi.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 00:08   #283
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
možda sam u krivu, no teško da će zdrav muškarac raditi za 3500 kn , na ugovor, bez plaćenih prekovremenih, s jednim slobodnim danom , za koji ne zna kada će ga imati
govorim o poslovima koje rade žene, mahom četrdeset plus, u uvijetima koje ih odvedu u poluinvalidno stanje
poslove koji su ispod njihovog obrazovanja, no ako su imale posao, a ne karijeru, dakle nisu priznate stručnjakinje u svom području, a eto firma im propala, poslje četrdesete su stare
neke čak pitaju kako su se uopće usudile doći na razgovor
Modesti (fora nick) u bitnom se slažem s tobom.

Eto, možda sam i sam u krivu što mislim da će itekako muškarac, ukoliko je prinuđen, pristati na to. Kakogod, mislim da kompariranje prava nije uputno. Taman i da se to sredi, time se malo svrab svakoga od nas smiri, ali dublji problem ostane.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 00:24   #284
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Ajoj, počele su se gluposti pisat. Nisu se žene izborile u ratu ni za što, dobile su pravo glasa jer su žene dobile pravo glasa u SSSRu, a Jugoslavija je bila mali SSSR. Što se tiče abortusa, tu su stvari malo drugačije. Lenjin je legalizirao abortus. Abortus je potom doživio grozomorne razmjere, toliko grozne da se grozni Staljin zgrozio i za spas naroda zabranio abortus.

"Jednaka plaća, za jednaki posao" joj mene joj...

Žene dobiju čak i više u usporedbi s muškarcem s istim stupnjem obrazovanja, istim godinama iskustva, istim brojem radnih sati. Paygap, my ass.
Kako to dobiju vise?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 00:27   #285
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Modesti (fora nick) u bitnom se slažem s tobom.

Eto, možda sam i sam u krivu što mislim da će itekako muškarac, ukoliko je prinuđen, pristati na to. Kakogod, mislim da kompariranje prava nije uputno. Taman i da se to sredi, time se malo svrab svakoga od nas smiri, ali dublji problem ostane.
ma ne mislim da je muškarcima sve rozo, dapače

no kako je tema feminizam, i potrebnost istog, osvrćem se na žene koje gledam oko sebe i mišljenja sam da nam je feminizam potrebniji nego pred dvadeset godina
ne muf ni ante baković, to su krajevi istog šćapa, već pusti me da živim kako hoću
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 01:08   #286
Quote:
nadzakbaba kaže: Pogledaj post
...
Ženi me. Sad, odma, duboko. <3
__________________
The one who said "Time cures everything" must have had Alzheimer's.
AngerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 01:16   #287
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
možda sam u krivu, no teško da će zdrav muškarac raditi za 3500 kn , na ugovor, bez plaćenih prekovremenih, s jednim slobodnim danom , za koji ne zna kada će ga imati
Hoće. I gore od toga. Još će i nositi glavu u torbi uz sve to.

Ako netko još nije pogodio - pričam o zaštitarima. Evo, prvo zanimanje koje mi je palo na pamet di rade pretežno muškarci a di su loši uvjeti kao gore opisani.

Plus, net je pun oglasa za loše plaćene oglase, uvijek nove ljude traže trgovački centri, call centri i sl.

Kao što svira Prljavo kazalište, sve je lako kad si mlad, krvi suze mogu teći, barem imaš taj luksuz da možeš promijeniti posao kad si mlađi. Baš mi se i ne čini da su muškarci u nešto boljoj poziciji po pitanju posla kad dođu u neke godine.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 08:32   #288
kad već spominješ zaštitare,poznajem ženu koja je zaštitarka

radi noćne i dužna je svakih 45 min, obići svih pet zgrada koje čuva, a ne nosi pištolj
zaštitari koji nose pištolj imaju za 1000 kn veću plaću
što je i dalje , slažem se, crkavica

pitala sam ju zar nije opasnije to što ona radi, nenaoružana u gluho doba noći obilazi objekte i zar joj ne bi bilo bolje da radi ,recimo u banci
kaže da će za mjesto gdje se nosi naoružanje, uvijek uzeti muškarca ako ga imaju

zanimljivo je i da su im kresali plaće od kada su ih preuzeli šveđani
kako samohrana majka dvoje djece, sa zaštitarskom plaćom preživljava ( bivši ne plaća alimentaciju , jer nije zaposlen , a to što iznajmljuje cijelo ljeto apartmane turistima, a zimu studošima i ima para nije bitno, jer apartmani su mu na mater, a ne na njega) , to samo ona zna
državi se obvidno živo jebe
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 13:22   #289
U mojoj firmi(zaštitarskoj) je ženska odbila promaknuće u voditelja(mislim) iako joj je ponuđeno(svojim sposobnostima i zalaganjem, da te ne zbuni nastavak posta, dakle legalno). S druge strane, mene kao muškog se ne može ispoštovati da me se postavi makar na lokaciju da živim gdje radim(a žene se vozi i na veću udaljenost, službenim autom). Ja de facto dobijem plaću koja odgovara legalno plaćenim putnim troškovima(180kn dnevno je zapravo 2kn/km za ono koliko koristim privatni auto). I što imamo na kraju mjeseca? Žena radi za 3000kn veću plaću, jer ona ekšli naplati rad, a ne prijevoz. Ja volontiram


Što se tiče oružja, selekcija je nepotizam, a ne mizoginija. Misliš da ne bi imala šanse biti na boljoj poziciji da se spanđa sa šefom? I ne smatram to više neprimjerenim od drukanja ili lokanja s nadređenim.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 15:08   #290
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
U mojoj firmi(zaštitarskoj) je ženska odbila promaknuće u voditelja(mislim) iako joj je ponuđeno(svojim sposobnostima i zalaganjem, da te ne zbuni nastavak posta, dakle legalno). S druge strane, mene kao muškog se ne može ispoštovati da me se postavi makar na lokaciju da živim gdje radim(a žene se vozi i na veću udaljenost, službenim autom). Ja de facto dobijem plaću koja odgovara legalno plaćenim putnim troškovima(180kn dnevno je zapravo 2kn/km za ono koliko koristim privatni auto). I što imamo na kraju mjeseca? Žena radi za 3000kn veću plaću, jer ona ekšli naplati rad, a ne prijevoz. Ja volontiram


Što se tiče oružja, selekcija je nepotizam, a ne mizoginija. Misliš da ne bi imala šanse biti na boljoj poziciji da se spanđa sa šefom? I ne smatram to više neprimjerenim od drukanja ili lokanja s nadređenim.
Imaš li ti neki dugoročan plan tj. viziju zbog koje ti se isplati raditi posao na kojem cijelu plaću potrošiš za prijevoz na taj isti posao?
A gdje je još hrana na poslu, troškovi održavanja auta kojim toliko prevališ i najbitnije-vrijeme koje uludo trošiš. Ili ja ne vidim širu sliku, moguće.

Razumijem volontiranje kada je u smislu stjecanja iskustva, znanja, poznanstava, nečeg što će ti pomoći da ono što kraće traje i da predstavlja samo stepenicu za dalje. Ima li tog faktora u zaštitarskoj firmi?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 15:13   #291
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Od ekstremnog feminizma susrela sam se recimo s idejom da je penetrativni seks, bilo kakav i bilo koji, silovanje. Mnijem da nisam ekstremna, ali sam feministica. Jebeš ekstremne, brijem da njih nitko ne doživljava ozbiljno osim ženomrzaca koji traže izliku da mrze žene; mislim da je veći problem intersekcionalnost i to što kod nas nije još zaživio feminizam treće generacije, niti će još dugo.
U čemu je problem s intersekcionalnošću?

Što se treće generacije tiče, daleko joj lepa kuća. Da moram brojati mikroagresije, samoubila bih se.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 17:24   #292
ova tema je dokaz da se svijet priblizava kolapsu i da ce jedino Isus moci pomoci zenama da se ostvare


http://www.vecernji.hr/hrvatska/sanj...-danas-1129308
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 18:10   #293
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
ova tema je dokaz da se svijet priblizava kolapsu i da ce jedino Isus moci pomoci zenama da se ostvare
Tako je! Samo vjera spašava. Sve nas "bolesne od života".

"Rekla je i dodala da ona susosjeća (suosjeća?) s njima ali da ne može reći da je pobačaj u redu te da postoje druge opcije za one žene koje se nađu u takvoj situaciji, poput otvaranja skloništa..."

Jer skloništa će ih zaštiti od života s neželjenim djetetom, s djetetom koje će ubrzo umrijeti zbog prirođene mane, il već doći na svijet mrtvorođeno, etc. Da bar postoje skloništa koja te torpediraju u drugu dimenziju. Jedan od onih paralelnih svjetova gdje osobe poput gospođe Orešković ne postoje. Skloništa koja će te posve zaštiti od ovakvih bisera i suživota s njima. Ja bih se prvi prijavio.
__________________
The one who said "Time cures everything" must have had Alzheimer's.
AngerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 02:29   #294
Jedan je ekstremni feminist dospio do vijesti nedavno.

"Rutgers Professor Taken to NYC Hospital for Psychiatric Evaluation After Tweets Threatening to Kill White People: NYPD"



http://www.nbcnewyork.com/news/local...401510195.html
"“Rutgers police told them I’m a threat based on political statements I’ve made on campus and on Twitter,” Allred tweeted after the cops arrived at his home. “And this is for exercising my … First Amendment rights.”

“I’m being labeled a threat and put in a psych hospital. Trump’s crackdown on free speech has absolutely begun,” he added.
Allred posted a slew of anti-Trump tweets since President-elect Donald Trump’s victory last week, including tweets showing a flag-burning and commenting about gun control.
But it was a tweet and comments made in class about killing white people that prompted campus police to contact the NYPD to conduct a “wellness check,” the New York Daily News reported.
Allred tweeted, “will the 2nd amendment be as cool when i buy a gun and start shooting at random white people or no…?” He later revised the tweet.
"


Tip je samoprozvani feminist queer. Profesor (!). Drži na studiju predmet "Politicizing Beyonce". (Valjda ima i neke polaznike)
Drobi o ubijanju bijelaca na apsolutno neprihvatljiv način te je uspio završiti na policiji.
I, na kraju se poziva na slobodu govora i za nešto pokušava okriviti Trumpa.


Takve pojave su jedna od onih koje su i dovele Trumpa na vlast, inače. Sve te "vi, bijelci, ste smeće" vrste verbalne agresije.


Druga, srodna tome, bi bili ovakvi ljudi, većinom glumci i slični -

"After suggesting that a civil war would be the only way to prevent Trump from assuming the highest office in the land, Shannon asserts that if you feel okay about supporting his presidency, it’s probably time for you to just die already. “There’s a lot of old people who need to realize they’ve had a nice life, and it’s time for them to move on,” Shannon said. “Because they’re the ones who go out and vote for these assholes. If you look at the young people, between 18 and 25, if it was up to them, Hillary would have been president. No offense to the seniors out there. My mom’s a senior citizen. But if you’re voting for Trump, it’s time for the urn.” And if your parents voted for Trump? “Fuck ’em. You’re an orphan now. Don’t go home. Don’t go home for Thanksgiving or Christmas. Don’t talk to them at all. Silence speaks volumes.” "
https://sports.yahoo.com/news/michae...c_news_article

Bez obzira kakva artikulacija odgovora pojedincima pada na pamet kad ovo pročitaju (a nesumnjivo dobrom dijelu Trumpovih pristaša ne pada baš naročita), svakome je intuitivno jasno da tu nešto jako nije u redu.


Treća stvar koja je bila problematična je ovo -
Stunned By Trump, The New York Times Finds Time For Some Soul-Searching
https://www.yahoo.com/news/stunned-t...205904328.html
"....It was a shock on arriving at the New York Times in 2004, as the paper’s movie editor, to realize that its editorial dynamic was essentially the reverse. By and large, talented reporters scrambled to match stories with what internally was often called “the narrative.” We were occasionally asked to map a narrative for our various beats a year in advance, square the plan with editors, then generate stories that fit the pre-designated line."

Tj., problematična je iskrivljena slika koja se daje (davala) u medijima, i izraženo izvrnut čitav njihov način djelovanja. Making the news umjesto reporting the news.
Kad prosječni čitatelji ovo (ovakvo priznanje) vide i prokomentiraju "Yeah, no shit, we kinda realized that already", tj. kad to nikoga ne iznenađuje, onda je jasno da se već počeo dešavati jak kontraefekt.
Ne bi se baš smjelo dešavati da conspiracy theory loonies s raznih youtube kanala počnu pogađati ili budu u pravu.


Malo sam otišao u širinu, ali jedno se nadovezalo na drugo i jedno me podsjetilo na drugo.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 13:01   #295
Jedino gore od ekstremnih feministkinja na ovom planetu su ekstremni feministi
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 13:59   #296
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Bez obzira kakva artikulacija odgovora pojedincima pada na pamet kad ovo pročitaju (a nesumnjivo dobrom dijelu Trumpovih pristaša ne pada baš naročita), svakome je intuitivno jasno da tu nešto jako nije u redu.
Jako nije u redu da se ekstremističkom ideologijom zadojeni idioti koji gase slobodu govora na svakom koraku danas u Americi nazivaju "liberalima".

Quote:
Tj., problematična je iskrivljena slika koja se daje (davala) u medijima, i izraženo izvrnut čitav njihov način djelovanja. Making the news umjesto reporting the news.
Kad prosječni čitatelji ovo (ovakvo priznanje) vide i prokomentiraju "Yeah, no shit, we kinda realized that already", tj. kad to nikoga ne iznenađuje, onda je jasno da se već počeo dešavati jak kontraefekt.
Ne bi se baš smjelo dešavati da conspiracy theory loonies s raznih youtube kanala počnu pogađati ili budu u pravu.
Nije novo da mediji djeluju propagandistički. Mijenjaju se samo metode (npr., ono što je izgledalo uvjerljivo 1950-ih, danas izgleda smiješno).
Nova je možda situacija u kojoj 90% medija prozirno druka za jednog kandidata, a piše gluposti o drugome i pritom jako precjenjuje svoj utjecaj ne shvaćajući da je internet promijenio pravila igre.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 14:05   #297
Make liberalism great again!
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 14:06   #298
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Jedino gore od ekstremnih feministkinja na ovom planetu su ekstremni feministi
A jedino gore od ekstremnih feminista su europski ljudi koji se bave americkim izborima

Dosadni ste
Hu d fak kers.
Go Bernie Sanders!!!!


Barem bu s Rusijom omekanili odnosi

Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Make liberalism great again!


Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Jako nije u redu da se ekstremističkom ideologijom zadojeni idioti koji gase slobodu govora na svakom koraku danas u Americi nazivaju "liberalima".
Nije, da. Normalan liberal s takvima ne zeli imati nikakve veze i osjeca susramlje
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 15:55   #299
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A jedino gore od ekstremnih feminista su europski ljudi koji se bave americkim izborima

Dosadni ste
Hu d fak kers.
Da, reci to onima u Latviji.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 17:29   #300
Ma to obicno budu psihologinje ili ove neke mračnjače, sotonjarke,metalke i sdp glasačice i tako, žene jednostavno sve više žele biti muškarci. Oholost sve više uzima maha. Al spas je što kultura vremena ne može toliko utjecati na karakter pa ne vidimo svuda okolo bijesne aždaje sa transparentima koje žele biti komandosi.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.