Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2016., 16:09   #101
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Meni je sve jasno. Ti slobodno i dalje dopuštaj da ti semantika komplicira život i uvjerenja.
Meni niš' nije jasno, a semantika je samo komadić kolača.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 16:14   #102
Šta ti nije jasno? Da su muškarci i žene samo dva roda iste životinje i prema tome imamo ili bi trebali imati ista prava? Bolje da pitam: kako ti to nije jasno?
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 16:26   #103
Quote:
Ay, Carmela kaže: Pogledaj post
Šta ti nije jasno? Da su muškarci i žene samo dva roda iste životinje i prema tome imamo ili bi trebali imati ista prava? Bolje da pitam: kako ti to nije jasno?
Pa ja mislim da nismo dva roda. Rod je usko vezan za određene, prirođene, zadatke. Radije bih odabrao svoje. Ljudsko biće (dva spola) ulaze u rod životinja, radije.

Nije mi jasno kako, budući biološki različiti, možemo imati jednaka prava.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 16:28   #104
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post

Nije mi jasno kako, budući biološki različiti, možemo imati jednaka prava.
Moguće da imaš ograničen kapacitet shvaćanja.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 16:29   #105
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Moguće da imaš ograničen kapacitet shvaćanja.
A što da ti kažem na to? Moguće, naravno. Kritičan sam i prema tome.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 16:46   #106
Dobro, dva spola. Koja bi ti točno prava rezervirao za koji spol?
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 16:52   #107
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Moguće da imaš ograničen kapacitet shvaćanja.
Ja bih pravo da dojim dijete na javnom mjestu.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.10.2016., 17:39   #108
Nismo se shvatile. Pričam o granici na kojoj prestaje ravnopravnost, a počinje nejednakost. Pretpostavljam da je granica mnogima tamo gdje počinju nazivati feminističke aktivistice ekstremnima.

Meni se recimo niti ne da početi čitati članak u kojem me čeka analiza šovinizma Lego kockica, doživim to kao pretjerivanje. Možda to tako ne bi trebalo jer nekoć je pretjerivanje bilo i ono šta su danas osnovna prava. A možda je ipak pretjerivanje i bunilo na razini teorija zavjere.
S obzirom da sigurno i u Legićima muškarci voze svemirski brod, a žene rade u cvjećarni vjerojatno ne postoji feministička reakcija za bezveze. A opet ne mogu ozbiljno vidjeti prijetnju u Legićima, a opet zašto ta žena k vragu ne vozi svemirski brod... I vrlo često dođem do toga da je to zato što smo u prosjeku različiti i svijet je tako posložen - dakle nejednakost, a ne neravnopravnost u nekom trenutku - povlačenje granice. Uz to vjerujem da neprosječnima nisu zatovrena niti jedna vrata i eto mira. I čemu ikakav aktivizam. Onda čujem neku ženu koja kaže da je ženska pa joj hihi ne ide matematika i nekog muškarca koji nikad ne kuha... I tako se te suprotne misli pretaču jedna u drugu :yinyang:.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 17:48   #109
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Nismo se shvatile. Pričam o granici na kojoj prestaje ravnopravnost, a počinje nejednakost. Pretpostavljam da je granica mnogima tamo gdje počinju nazivati feminističke aktivistice ekstremnima.

Meni se recimo niti ne da početi čitati članak u kojem me čeka analiza šovinizma Lego kockica, doživim to kao pretjerivanje. Možda to tako ne bi trebalo jer nekoć je pretjerivanje bilo i ono šta su danas osnovna prava. A možda je ipak pretjerivanje i bunilo na razini teorija zavjere.
S obzirom da sigurno i u Legićima muškarci voze svemirski brod, a žene rade u cvjećarni vjerojatno ne postoji feministička reakcija za bezveze. A opet ne mogu ozbiljno vidjeti prijetnju u Legićima, a opet zašto ta žena k vragu ne vozi svemirski brod... I vrlo često dođem do toga da je to zato što smo u prosjeku različiti i svijet je tako posložen - dakle nejednakost, a ne neravnopravnost. Uz to vjerujem da neprosječnima nisu zatovrena niti jedna vrata i eto mira. I čemu ikakav aktivizam. Onda čujem neku ženu koja kaže da je ženska pa joj hihi ne ide matematika i nekog muškarca koji nikad ne kuha... I tako se te suprotne misli pretaču jedna u drugu :yinyang:.
Tako je. Muškarac i žena su komplementarni. Mogu skoro sve jednako raditi ali su u nekim stvarima bolje žene a u drugim muškarci i to nema veze sa odgojem već sa desetcima tisuća godina prirodne selekcije. Moje cure su u stanju ne samo razlikovati bezbroj nijansi iste boje već im i znati imena dok je meni to sve isto. S druge strane, izgube se u trafici a ja nađem put i na Kamešnici. Glupavo je silovati prirodu i u ime ravnopravnosti tražiti da se netko bavi onim što mu ne ide.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 18:16   #110
Neke stvari ipak imaju veze isključivo s odgojem. O tome se i radi.

Zašto ne odgajati djecu da svi znaju osnove svega pa nek se dalje razvijaju po svojim afinitetima.

I ja se skroz dobro snalazim po Kamešnici pa i šire. Nitko me nije učio, naučila sam sama jer me zanima. Jednako dobro se snalazim i po gradovima. Zar je to ekstremni feminizam?

Ne postoji tipično žensko ni tipično muško, pa tako ni takve osobine. Svako je skup svojih osobina koje su tipične samo za tu osobu i nikog više. Tipično za ženu je da ima maternicu (iako ni to ne uvijek), ne manikirane nokte i kreštav glas.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 18:20   #111
Quote:
Ay, Carmela kaže: Pogledaj post
Dobro, dva spola. Koja bi ti točno prava rezervirao za koji spol?
Nije pitanje 'koja bih ja prava rezervirao'. Nije stvar proizvoljnosti.

Ukoliko se može pronaći barem jedna situacija koja ukazuje na to da ljudska prava nisu, ipak, jednaka za sve ljude (dakle, spolove, u ovome slučaju) znači da to i nisu. Muškarac, niti u idejnom smislu, ne može imati 'pravo na pobačaj'.

Šire gledano, ljudi prema sposobnostima, isto tako ne mogu pridržavati sva ljudska prava u istome smislu. Primjera je milijun.

Stvar je komplicirana. Linija kao da moli da se podvuče, ali niti jedan čovjek nema autoritet da to i učini.

Uputno je stvar dotjerati do apsurda, ako imaš iskustva u formalnoj logici onda znaš zašto i kako se to radi.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 18:29   #112
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Nije pitanje 'koja bih ja prava rezervirao'. Nije stvar proizvoljnosti.

Ukoliko se može pronaći barem jedna situacija koja ukazuje na to da ljudska prava nisu, ipak, jednaka za sve ljude (dakle, spolove, u ovome slučaju) znači da to i nisu. Muškarac, niti u idejnom smislu, ne može imati 'pravo na pobačaj'.

Šire gledano, ljudi prema sposobnostima, isto tako ne mogu pridržavati sva ljudska prava u istome smislu. Primjera je milijun.

Stvar je komplicirana. Linija kao da moli da se podvuče, ali niti jedan čovjek nema autoritet da to i učini.

Uputno je stvar dotjerati do apsurda, ako imaš iskustva u formalnoj logici onda znaš zašto i kako se to radi.
Slažem se.
Ta linija je po meni ta granica o kojoj ja pričam.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 18:32   #113
Ne. Govorimo o ljudskim pravima, ne o ideji o kojoj možemo dokono filozofirati a da se zapravo nikog ne tiče.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 18:36   #114
Ti koja očito nisi shvatila o čemu neki drugi govore pričaj o čemu hoćeš. U isto vrijeme ja ću raditi isto.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 18:41   #115
Postoji istraživanje, ne znam koliko ću ga dobro reprezentirati, uglavnom u nekom kibucu djecu su odgajali tako da nisu razgraničavali muške i ženske uloge nego su ih poticali da rade sve. Pa tako su primjerice djevojke poticali da se bave matematikom, fizikom ili nešto u čemu su muškarci tipično bolji. Međutim, u odrasloj dobi su žene opet izabrale "tipično ženska zanimanja" npr. odgojitelj a muškarci su predominantno bili bolji u prirodnim znanostima.

Dakle, čovjek nije tabula rasa i biologija je kurva.

S druge strane, u vrtiću su već klinci od tri godine znali koja su zanimanja svojstvena za cure a koja za dečke, a to je pak stvar, ako i odgoja i plasiranja takve slike u okruženju.

Također biološki, navodno žene imaju više neuro nešto poveznica preko corpus callosuma koji spaja dvije polovice mozga i zato su verbalno "nadarenije" a muškarci su iz nekog sličnog razloga bolji u prostorno-vizualnom
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 18:43   #116
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Ta linija je po meni ta granica o kojoj ja pričam.
Teško odrediva linija. Zato mislim da treba biti skromniji prilikom nekih stavova jer se vrlo lako odlazi u autoritativno, proizvoljno, uobrazljivo i nepravedno djelovanje. Sklizak je to teren.

Quote:
Ay, Carmela kaže: Pogledaj post
Ne. Govorimo o ljudskim pravima, ne o ideji o kojoj možemo dokono filozofirati a da se zapravo nikog ne tiče.
A možeš ti reći 'ne' i ponoviti ga koliko god hoćeš puta. Ti možeš suditi nešto 'dokonim' i 'ne-dokonim', ali stvari idu po nekakvom planu i programu.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 18:43   #117
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Ti koja očito nisi shvatila o čemu neki drugi govore pričaj o čemu hoćeš. U isto vrijeme ja ću raditi isto.
I to je tvoje pravo. Ajde objasni mi gdje povlačiš liniju kad je pravo izražavanja u pitanju?
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 18:50   #118
Godinama sam se pjenila na to da postoje žene koje se odbijaju nazvati feministicama. Danas sam jedna od tih žena. Mislim, u međuvremenu sam počela čitati tekstove žena kojima je feministica titula. Pardon, feministkinja, one ne vole da ih se zove feministica. I općenito se bave takvim stvarima. Košuljama s golim ženama, rodnim, sve rodno, rodno moraš spomenuti bar deset puta u tekstu, to je opće mjesto već, to rodno jel.
Lajkala sam Muf kad je počeo s radom. A onda sam ga s vremenom odlajkala jer to više nisam mogla čitati na dnevnoj razini. Presudio je članak o sirotim malim džihadisticama pardon ženama džihadista koje je Zapad uništio pa su zato takve.
Jedna propala netalentirana pjesnikinja i par ženskih bez talenta za pisanje koje nastoje zvučati akademski.
Srela sam se i na fejsu s nekim kokoškama koje su mi objašnjavale da je bijeli muškarac Neprijatelj i da trebamo osvijestiti svoju društvenu moć i govorile o manjinama tako da je mene bilo sram jer ako ih se tako brani, nema većeg patroniziranja i poniženja.
Dakako, one za ovo mišljenje misle da je neupućeno, glupo i vjerojatno šovinistički. I da nam treba feminizam sve dok zadnja djevojčica ne bude voljela rodno neutralne igračke.
I zbog takvih idemo u krasan kurac.

Radikalnim feministicama prošlog stoljeća hvala i naklon do poda, ma kakve im metode bile. One su izborile PRAVA. A što će ove izboriti svojim izvoljevanjem, tek slijedi vidjeti.

Eh da, teško je zaboraviti i "feministički" tekst dotične autorice teksta "Što žele feministikinje" kad je jednu pjesnikinju napadala da je kurvetina koja je nagradu dobila preko kreveta i podupirala to dokazima da je dotična bila cijelo vrijeme u društvu jednog starijeg čiče iz žirija. Jebiga, ljudi iz nedostatka talenta čine razne stvari... bio jedan takav slučaj slikara... Ne znam kako ta nagrađena piše, ali to mi je bilo mučno čitati.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:07   #119
Quote:
Ay, Carmela kaže: Pogledaj post
I to je tvoje pravo. Ajde objasni mi gdje povlačiš liniju kad je pravo izražavanja u pitanju?
Nisam sigurna šta me pitaš.
Inače nisam sigurna da mene treba pitati za linije s obzirom da sam na temi otvorila pitanje svog problema s povlačenjem jedne linije.

Slažem se s Mirandolom, no na osobnoj razini će svi svejedno postavljati te linije pa onda iz potrebe za normom, traži se pozicija na kojoj su se linije većinski grupirale.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:08   #120
što zajebavaš Mirandola, ti je malo dosadno? kakvo pravo muškarca na pobačaj i sl. gluparije. pa valjda se misli na temeljna ljudska prava i slobode.


ja sam o feminizmu prvi put počela razmišljati kad sam se ulogirala na forum hr i vidjela koliko zadrtih seljačina, ne mislim na tebe mirandola, tu svakodnevno slijeće. takve muškarce nisam do sada nikada upoznala jer živim u potpuno drugačijem okruženju.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.