Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2007., 00:35   #41
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Mene puno više smeta što je crkva neobjektivna i okrenuta k desnici.
Meni se baš nekako čini da je desnica okrenuta Crkvi, a ne obrnuto. A Crkva je tamo gdje bi i trebala biti i gdje je već stoljećima.
Lena Leh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 01:45   #42
Spomenimo da i Butorac (začudo!) očito ima dobre dobre odnose sa Crkvom.
...koliko je poznato njegov Adamić izdaje više-manje sva crkvena izdanja u Rijeci...
i dakle, tko je s kim? protiv koga? teško je znati

interesi, interesi.
Shirley N. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:34   #43
Quote:
Shirley N. kaže: Pogledaj post
Spomenimo da i Butorac (začudo!) očito ima dobre dobre odnose sa Crkvom.
...koliko je poznato njegov Adamić izdaje više-manje sva crkvena izdanja u Rijeci...
i dakle, tko je s kim? protiv koga? teško je znati

interesi, interesi.
Izdavačka kuća Adamić nije Butorčeva. Osnivač i stopostotni vlasnik Izdavačke kuće Adamić d.o.o. je Novi list d.d.. Riječ je, dakle, o vlasništvu Novog lista, kojega je Butorac - do prelaska na mjesto direktora dnevne tiskovine Novi list - bio na čelu.
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:45   #44
Quote:
*leona* kaže: Pogledaj post
Izdavačka kuća Adamić nije Butorčeva. Osnivač i stopostotni vlasnik Izdavačke kuće Adamić d.o.o. je Novi list d.d.. Riječ je o izdavačkoj kući Novog lista, koje je Butorac - do prelaska na mjesto direktora dnevne tiskovine Novi list - bio na čelu. .
Ali jasno je, sve se okreće u jednom te istom interesnom krugu ljudi.
Shirley N. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:09   #45
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Pa normalno da je bliži ljevici. Novi List je lokalna tiskovina, a ovdje su ljudi većinom skloniji ljevici.
Istina,bliži je lijevici,pa šta? Ako si desničar,imaš riječko izdanje desničarskog Večernjeg lista i kaj još hoćeš? Da NL bude uređivan kao arena ili večernjak,da se broje krvna zrnca,dolasci na misu i slične domoljubne metode s kraja zadnjeg stoljeća?! Malo morgen,propao bi jer bi izgubio tržište.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 11:49   #46
Ha, Ježić ako kupi novinu misli maknuti taj regionalni štih, ili da to nazovemo pravim imenom, provincijalizam. To bi moglo biti krajnje zanimljivo, na ovom forumu već godinama tupim kako u RH ima mjesta za jedan ozbiljan politički nacionalni dnevnik.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 16:16   #47
Quote:
Lena77 kaže: Pogledaj post
Meni se baš nekako čini da je desnica okrenuta Crkvi, a ne obrnuto. A Crkva je tamo gdje bi i trebala biti i gdje je već stoljećima.
Desnica je okrenuta masturbaciji sve mi se čini. Barem u nas Hrvata...

A za Crkvu me ne poteži za jezik. Takvo leglo zlotvora, pedofila, dvoličnih licemjera i lopova nisam nikada vidio udružene u istu organizaciju. Mafia bi imala što naučiti od njih. I prije nego li me netko krene napadati, odgojen sam kao rimokatolik, vjeronauk od trećeg osnovne(još za juge), kršten, pričešćen, krizman...i, da, vjerujem u Boga. Ali Crkvu, kao ono što doista jest, zločinačka organizacija, organski ne podnosim.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 18:03   #48
Quote:
zamiel kaže: Pogledaj post
Ha, Ježić ako kupi novinu misli maknuti taj regionalni štih, ili da to nazovemo pravim imenom, provincijalizam. To bi moglo biti krajnje zanimljivo, na ovom forumu već godinama tupim kako u RH ima mjesta za jedan ozbiljan politički nacionalni dnevnik.
da, ima čak za dva - jutarnji i večernji
giovanni_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 18:47   #49
imam pretplatu na novi vec par godina. dobar je, al to je vise navika.
__________________
Old enough to know better, young enough to do it anyway.
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:20   #50
Quote:
giovanni_a kaže: Pogledaj post
da, ima čak za dva - jutarnji i večernji
Rekao je ozbiljni. Jutarnji i Večernji IMO nisu ozbiljni politički dnevnici nego žuta štampa samo za nijansu iznad 24h.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 12:54   #51
Bez obzira radi li se o N.L. ili o nekoj drugoj dnevnoj tiskovini, kad je riječ o uređivačkoj politici, primjećuje se neprofesionalizam, svaka čast pojedinim novinarima i kolumnistima (čitaj T.Tomičić) koji piče po svom i uspiju izraziti svoj stav bez cenzure i autocenzure. Svaka je dnevna novina u nas orijentirana ili u desno ili u lijevo ili je sklona senzacionalizmu. Objektivnost i novinarski kodeks su stvar prošlosti.
N.L. čitam iz navike i po difoltu, i u ovo predizborno vrijeme preočito je i već odviše smiješno koliko se preferira određena stranka. A koliko je N.L. utjecajan na čitatelje, vidjet će se poslije izbora.
Bebika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 13:02   #52
jedino što valja u NL je Aldo Paquola,sve ostalo je podređeno penzionerskoj,mediokritetskoj publici.

za potpuni užitak nije dovoljno gledati i čitati,potrebno je i dodirivati.

Zadnje uređivanje La Havre : 21.11.2007. at 13:48.
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 13:21   #53
Quote:
Bebika kaže: Pogledaj post
Bez obzira radi li se o N.L. ili o nekoj drugoj dnevnoj tiskovini, kad je riječ o uređivačkoj politici, primjećuje se neprofesionalizam, svaka čast pojedinim novinarima i kolumnistima (čitaj T.Tomičić) koji piče po svom i uspiju izraziti svoj stav bez cenzure i autocenzure.
Hm, Tihana Tomičić piči po svom bez cenzure... Trebala bi pitati neke ljude iz NL-a što zbilja misle o tome.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 11:57   #54
Prava novina, jedino malo provincijlne naravi. Nikad nisu napravili dovoljan iskorak da postanu novina za cijelu RH. Prevelik dio novine se troši na nevažne teme (prelokalne). Meni to čini problem pomalo, jer kraj njih moram kupovati još najmanje jednu novinu da se informiram.

Po meni ističem slijedeće novinare:
- Roberta Franka (po meni najbolji novinar istraživač u RH)
- Tihanu Tomičić
- Branko Mijić , ali crni Branko, gdje si ti zabrazdio sa podrškom SDPu... ipak malo previše za uvodničara
- Damir Cupać (po pogledima na život, isti Ris... da nisu jedna te ista osoba?), ali je u tom idealiziranju ultraljevičarskih pogleda na život i socijalnih jednakosti i prava simpatičan
- Dražen Herljević je više manje OK
- Nikola Petković
- Slobodan Šnajder

Sve u svemu, mislim da se tamo treba pospremiti i pomesti velikom metlom. Previše je prašine pometeno pod tepih...
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 12:50   #55
početkom 90-tih su sudjelovali u pogromu riječkih Srba,jer je to tada bilo in,odnosno nosilo je PROFIT.
onda su sredinom 90-ih bili veliki antituđmanovci i slobodari-jer je to bilo in,nosilo je PROFIT
sada se estradiziraju,jer je to in i nosi PROFIT.

znači uvijek s trendom uvijek prema općoj klimi.
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 12:34   #56
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Po meni ističem slijedeće novinare:
- Roberta Franka (po meni najbolji novinar istraživač u RH)
.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 13:54   #57
Što fali Robertu Franku?

baš on mi se čini sasvim ok.
Shirley N. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 14:06   #58
Novinarski gledajući, fali mu povremeno faktografska točnost. Što ipak nije nebitno, u neku ruku, ne?
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 20:36   #59
Quote:
zamiel kaže: Pogledaj post
Baš si se lijepo izrazio. Potpuno si me razuvjerio.


Pretpostavljam da si jako dobro upoznat sa čovjekovim opusom.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 14:05   #60
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Baš si se lijepo izrazio. Potpuno si me razuvjerio.


Pretpostavljam da si jako dobro upoznat sa čovjekovim opusom.
Pa, zapravo i da, jako sam upoznat s njegovim opusom. Kao i opusom većine novinara dnevnih novinara u RH, nažalost
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.