Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2007., 14:18   #61
Quote:
zamiel kaže: Pogledaj post
Pa, zapravo i da, jako sam upoznat s njegovim opusom. Kao i opusom većine novinara dnevnih novinara u RH, nažalost
ajde, ajde, mogao si i s gorim vragovima raditi
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 14:30   #62
Koliko sam čuo, Sotona je zabranio uvoz novinara u pakao, ima svoju verziju Đuretka i to mu je jedino OK. Višak novinara u paklu kad tad bi doveo do afere Grupo, pokretanja 24 sata, nezavisnih web-portala, Styria i WAZ bi podjelili pakao, a na kraju bi mu neki lokalni Milić naplaćivao za objavljivanje pozitivističkih reportaža na javnoj televiziji pakla...
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 14:49   #63
Quote:
zamiel kaže: Pogledaj post
Koliko sam čuo, Sotona je zabranio uvoz novinara u pakao, ima svoju verziju Đuretka i to mu je jedino OK. Višak novinara u paklu kad tad bi doveo do afere Grupo, pokretanja 24 sata, nezavisnih web-portala, Styria i WAZ bi podjelili pakao, a na kraju bi mu neki lokalni Milić naplaćivao za objavljivanje pozitivističkih reportaža na javnoj televiziji pakla...
mislim da vam informacije nisu provjerene & ažurirane, kolega.
sotona ravno iz pakla regrutira ekipu novinara koje raspoređuje na strateškim mjestima koja ste naveli. no to je jedan od viših krugova pakla. zabrinjavajuć je trend da iz devetke dolaze regrutirani marketingaši i prodajaši...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 14:58   #64
Sad opet ogovaramo Jurleku . By the way, ne znam jel se zna, ali Novi list je jedno vrijeme zbilja razmišljao da pokuša dovesti dotičnoga na mjesto direktora. Za ubit se...
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 14:03   #65
jednostavno moram komentirati., novi list je super novina iskljucivo za citatelje iz primorsko-goranske zupanije, svako dogajdanje ili kakav problem lijepo i opširno se opiše, odrastao sam uz novi list i ne bi ga mjenjao ni za jednu drugu novinu,e tkoliko ali sad i mali problem, PRETPLATA hm , pretplata na novi list dolazi svaki dan na kucnu adresu do NAJKASNIJE 8 sati ujutro, da li je je to bas tako???
je !! pretplatnik sam i nikada nisam dobio kasnije od 7 ujutro ali problem je u tome sto novi list ne dobijem u njemu prikladno mjesto(poštanski sandučič, s velikim natpisom Novi List). imam kucu pa tako novine znam dobiti uz zid kuce s vanje strane, nekad ispred vrata, nekad u pasijoj kučici i slično.....o čemu se radi? radi se o tome da zaposelnici ili dostavljaci koji raznose novine nikad ali ama baš nikad novine ne stavljaju tamo di i treba (postanski sandučič )

7 mjeseci sam pretplatnik i muku mučim s dostavom novina , nikad ne znam kamo je ta meni novina dostavljena, mozda ispred vrata mozda iza zida u vrtu sve ovisi kako dostavljac "ŠIBNE iz auta pa gdje padnu,padnu, iako sam dobio njihov besplatni sandučič očito nista ne koristi.

moram dodati ,,obavezno 3-4 puta na mjesec ne dobijem novine pa ni na zidu, ni u vrtu jer ocito neko ukrade ,ops ...ma ne ukrade niko novine nego ih jednostavno najde da podu i zadrzi za sebe. a da se novine nalaze u postanskom sanducicu , do toga ne bi doslo.


bezlazleni slučaj, ali platim pretplatu uredno, a novine dobijem NEUREDNO , i jos k tome moram ih traziti okolo kuce ....a par puta sam imao slucaj da od susjede pas cita novine (gricka i igra se s njima)u svojoj kucici.

i eto tako je to , potrosim 30 kuna telefona na zalbe da nisam dobio ili da su nestale novine + 3-4 komada novina mjesecno nikad ne dobijem .

pa evo racunice.

30 dana puta 7 kn = 210 kuna stoji u ducanu

pretplata iznosi 189,00 kuna super, 21 kunu jeftinije...

u pretplati od 30 dana moram oduzeti 3 novine koje nikad ne dobijem

3 puta 7kn = 21 kunu
30 kuna telefona na reklamacije , di su mi zavrsile novine.
= = jednako 51 kunu jos moram nadodati na pretplatu od 189 = 240 kuna me izajde pretplata novina za jedan mjesec SUPERRRRRR,a u trgovini 30 puta 7kn jednako 210..

sve sam vam rekao ukoliko imate svoju kucu, imat cete isti problem..

a izgovori kad se pozalite da novine niste dobili ili opet nisu u sanducicu nego u vrtu, ili u pasjoj kucici SU:

1.joooj ,pa znate vi da niste jedini pretplatnik, ne bi stigli sve podjeliti da svakome bacamo u sandučić.


2. joooj, gospodine pa tamo je pas, ja se inace bojim pasa pa zato ja bacim samo novine preko ograde..

3. da , oprostite mozda zabuna ili nesto slicno sad cu ga ja odmah poslati dostavljaca da vam donese.

4. ajmeeee, zar je moguce da opet niste dobili oprostite mene je sram vec me zovete svaki dan sad cu ja dostavljaca staviti na red.


5. joooj, gospodine ja sam njemu rekla da stavlja u sanducic ali ne znam zasto ne slusaju, joooj stvarno mi je krivo evo sad opet cu ih nazvati dostavljaca i reci da ih ubaci u sanducic jer , da ,hm znam kako je da rekli ste mi vec da imate problema da ih netko jednostavno uzme s poda jer novine nisu na svom mjestu da da i ja bi uzela jer zna se di stoje novine bla,bla bla fino me ODJEBE...uvijek isto
ivanzlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 09:04   #66
Quote:
ivanzlo kaže: Pogledaj post
jednostavno moram komentirati., novi list je super novina iskljucivo za citatelje iz primorsko-goranske zupanije, svako dogajdanje ili kakav problem lijepo i opširno se opiše,...
Novi list zaista jesu najbolje dnevne novine trenutno u Hrvatskoj. Zapravo je to i jedina tiskovina koju bih ja uopce mogao trenutno nazvati "dnevne novine". Sve ostale tzv "dnevne novine" su zapravo "isporucitelji glupih citatelja sponzorima i politicarima".

Nazalost nas koji nismo iz spomenute zupanije, takvih novina nema nigdje drugdje.

Ne znam zasto se nitko nije dosjetio raditi takve novine i za podrucje Zagreba (Novi list za zagrebackim prilogom to nije). Mislim da bi se jako dobro prodavalo.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 09:11   #67
Novi List je jedina lokalna novina koju ljudi kupuju i u Zagrebu i u Osijeku i u Splitu, kada požele pročitati nešto što ne sliči na 24 sata (a svi ostali dnevnici sve više sliče na 24 sata). Ne zanimaju me baš sve teme, nemam ništa s Rijekom, ali ga također ponekad kupim.
zoe z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:05   #68
Kad bi Novi lista batr ulozio malo novca u stvarnu zagrebacku redakciju, pa malo pojacao lokalni dio, a (za zagrebacko izdanje) izbacio Rijeku, Primorje i Karlovac...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 12:32   #69
Gugi, Novi list u Zagrebu ima oko 40 ljudi, tako da je to gotovo prava redakcija. I otkako je Đikić gl. urednik na prvih 10-tak stranica su nacionalne teme. Tako da baš i nemaš neki izgovor za nekupovinu :P
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 09:34   #70
Quote:
zamiel kaže: Pogledaj post
Gugi, Novi list u Zagrebu ima oko 40 ljudi, tako da je to gotovo prava redakcija. I otkako je Ðikiæ gl. urednik na prvih 10-tak stranica su nacionalne teme. Tako da baš i nemaš neki izgovor za nekupovinu :P
Koliko vidim, u zagrebackom izdanju je nekoliko primorsko-goranskih lokalnih tema, te jedna karlovacka. Na to dolazi par zagrebackih stranica.

Po meni, trebalo bi izbaciti te primorsko-goransko-karlovacke, a zagrebacke bar poduplati. Tako bi dobili stvarno zagrebacko izdanje, izdanje za Zagrepcane, a ne za Rijecane koji su trenutno u Zagrebu.

Pretpostavljam da 40 ljudi u redakciji to moze izvesti. Jedva cekam.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 17:04   #71
Novi list na rubu propasti

Tjednik Novosti, broj545. petak 28. svibanj

AUTOR: Igor Lasić

Riječki dnevnik "Novi list" prošlog je ljeta isplatio preko 17 milijuna kuna Diokiju, petrokemijskoj industriji, na ime kredita kojim će taj medij potpomoći funkcioniranje potonje adrese, uza sedam posto kamate. Rok za vraćanje duga bio je 31. listopad, ali Nadzorni odbor "Novog lista" produžio ga je do 31. prosinca. Kad je došla Stara godina, međutim, isto je tijelo dodalo još tri mjeseca na rok dužniku. Sljedeće, već treće prolongiranje, ipak je bilo duplo praktičnije,jer je 31.ožujka odlučeno da Dioki ne mora vratiti novac sve do potkraj godine, dakle, ovaj put srokomod šest mjeseci. Da stvar bude malo jasnija,moramo odmah napomenuti kako je Dioki 80-postotni vlasnik "Novog lista", a iza svega toga blaga božjeg, kao i još ponečega, stoji jedan ugledni privatni poduzetnik, riječki tajkun Robert Ježić.

U tom smislu nam je Robert Ježić ovim povodom ljubazno odgovorio, za razliku od prošle zgode u ožujku, kad su "Novosti" pisale o tome kako je na intervenciju prije godinu dana oprostio Diokiju dug prema Zagrebačkom holdingu u iznosu od 21 milijun kuna. Većinski vlasnik Dioki Grupe sad je s naše strane priupitan zbog čega Dioki već nekoliko puta prolongira rok za vraćanje višemilijunskog duga "Novomlistu" i dokad je teoretski moguće takvo postupanje. Odgovorio nam je sljedeće: "Novi list d.d. je član Dioki Grupe.Poslovni odnosi svih članica Dioki Grupe koordiniraju se na razini Grupe, sukladno utvrđenoj poslovnoj politici i regulirani su i pozitivnim zakonskim propisima RH, koje Dioki u cijelosti poštuje i primjenjuje."

Kontaktirali smo i , direktoricu "Novog lista" Natašu Mijčiku,koja nam nije odgovorila na pitanje o kojem je točno iznosu kredita riječ....

Novi list" u novije vrijeme – neslužbeno smo, no pouzdano informirani – nakon temeljitog isisavanja njegove višegodišnje ušteđevine, proklizava u minus po svom tekućem računu što znači da se i sam prisiljen kreditirati, ali po najgorim uvjetima?

Sve možete pročitati na:

http://www.snv.hr/pdf/545.pdf
gigoSX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 09:07   #72
Quote:
gigoSX kaže: Pogledaj post
Tjednik Novosti, broj545. petak 28. svibanj

AUTOR: Igor Lasić

Riječki dnevnik "Novi list" prošlog je ljeta isplatio preko 17 milijuna kuna Diokiju, petrokemijskoj industriji, na ime kredita kojim će taj medij potpomoći funkcioniranje potonje adrese, uza sedam posto kamate. Rok za vraćanje duga bio je 31. listopad, ali Nadzorni odbor "Novog lista" produžio ga je do 31. prosinca. Kad je došla Stara godina, međutim, isto je tijelo dodalo još tri mjeseca na rok dužniku. Sljedeće, već treće prolongiranje, ipak je bilo duplo praktičnije,jer je 31.ožujka odlučeno da Dioki ne mora vratiti novac sve do potkraj godine, dakle, ovaj put srokomod šest mjeseci. Da stvar bude malo jasnija,moramo odmah napomenuti kako je Dioki 80-postotni vlasnik "Novog lista", a iza svega toga blaga božjeg, kao i još ponečega, stoji jedan ugledni privatni poduzetnik, riječki tajkun Robert Ježić.

U tom smislu nam je Robert Ježić ovim povodom ljubazno odgovorio, za razliku od prošle zgode u ožujku, kad su "Novosti" pisale o tome kako je na intervenciju prije godinu dana oprostio Diokiju dug prema Zagrebačkom holdingu u iznosu od 21 milijun kuna. Većinski vlasnik Dioki Grupe sad je s naše strane priupitan zbog čega Dioki već nekoliko puta prolongira rok za vraćanje višemilijunskog duga "Novomlistu" i dokad je teoretski moguće takvo postupanje. Odgovorio nam je sljedeće: "Novi list d.d. je član Dioki Grupe.Poslovni odnosi svih članica Dioki Grupe koordiniraju se na razini Grupe, sukladno utvrđenoj poslovnoj politici i regulirani su i pozitivnim zakonskim propisima RH, koje Dioki u cijelosti poštuje i primjenjuje."

Kontaktirali smo i , direktoricu "Novog lista" Natašu Mijčiku,koja nam nije odgovorila na pitanje o kojem je točno iznosu kredita riječ....

Novi list" u novije vrijeme – neslužbeno smo, no pouzdano informirani – nakon temeljitog isisavanja njegove višegodišnje ušteđevine, proklizava u minus po svom tekućem računu što znači da se i sam prisiljen kreditirati, ali po najgorim uvjetima?

Sve možete pročitati na:

http://www.snv.hr/pdf/545.pdf
Ja predlazem da Novi list prestane forsirati rijecke teme u politickom i servisnom dijelu lista, te da pokusa zaraditi prodajom (po cijeloj Hrvatskoj). Potencijala ima.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:19   #73
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ja predlazem da Novi list prestane forsirati rijecke teme u politickom i servisnom dijelu lista, te da pokusa zaraditi prodajom (po cijeloj Hrvatskoj). Potencijala ima.
Slažem se.Subotnje izdanje sa dodatnim prilozima vjerovatno je dobar model uspješnosti.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:48   #74
Ja predlažem da najprije šutnu direktoricu, onda možda krenu na bolje.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 22:15   #75
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ja predlazem da Novi list prestane forsirati rijecke teme u politickom i servisnom dijelu lista, te da pokusa zaraditi prodajom (po cijeloj Hrvatskoj). Potencijala ima.
Odličan ti je prijedlog. Znaš, još jedne dnevne novine baš su ono što Hrvatskoj nedostaje.

Jutarnji, Večernji, Glas Slavonije, Novi list, Zadarski list... Jel sam šta zaboravio?

I onda je tvoj dobronamjerni prijedlog da se malo pojača Zagreb u Novom listu. Dobra ideja, hvale vrijedna...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 22:53   #76
O Budo, samo da Novi list ne propadne. To je stvarno onda dno dna ovog drustva.

Radim u jednoj firmi gdje imam sve novine na jednom mjesu, i Novom listu se tesko tko moze pribliziti po kvaliteti pisanja, tema, manjku reklama.
I ne slazem se da je rijecka regija uteg. Od masu stranica 5 - 8 stranica o regiji nije jako puno. A rijecka okolica za 200.000+ stanivnika sigurno nije malo trziste.

Ljudima se jednostavno ne da citati. Vide onaj Pogled subotom pa padnu u sok, pretpostavljam. Zasto bi citali kako je "Sanarer peder" kao isto to samo u 50 rijeci mogu procitati na netu. Novi list ponekad samo da kriticki osvrt ili objasni neke uzroke. Ljude to ne zanima. Sama informacija je bitna.
Jebiga... šteta...
Boltorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 09:08   #77
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Odličan ti je prijedlog. Znaš, još jedne dnevne novine baš su ono što Hrvatskoj nedostaje.

Jutarnji, Večernji, Glas Slavonije, Novi list, Zadarski list... Jel sam šta zaboravio?

I onda je tvoj dobronamjerni prijedlog da se malo pojača Zagreb u Novom listu. Dobra ideja, hvale vrijedna...
Ako je ovo post prozet humorom (ironijom), zelio bih te obavijestiti da Hrvatskoj nedostaju PRAVE (KVALITETNE) dnevne novine.

A ti i dalje citaj Jutarnji.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 09:45   #78
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ja predlazem da Novi list prestane forsirati rijecke teme u politickom i servisnom dijelu lista, te da pokusa zaraditi prodajom (po cijeloj Hrvatskoj). Potencijala ima.
Da bi to uspio, morao bi imati dopisništva, što je užasno skupo i na postojeći broj zaposlenih koji se ne smije dirati do 2011. golem uteg. Osim toga, Novi list puca na veliku i bogatu regiju, a ostatak države je bonus.

+ niti jedan dnevni list na svijetu ne živi od prodaje.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 10:35   #79
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Da bi to uspio, morao bi imati dopisništva, što je užasno skupo i na postojeći broj zaposlenih koji se ne smije dirati do 2011. golem uteg. Osim toga, Novi list puca na veliku i bogatu regiju, a ostatak države je bonus.

+ niti jedan dnevni list na svijetu ne živi od prodaje.
Vece trziste, veci interes, vece oglasavanje.

Sto se tice dopisnistava, vec ste mi objasnili da je ono zagrebacko ogromno 8a to je cetvrtina potencijalnih citatelja).
No moj nagklasak nije na pokrivanju svih mogucih lokalnih tema (svih lokaliteta u hrvatskoj). Naglasak je na onom prvom, opcepolitickom dijelu lista. Iz njega bi se rijecke teme trebale preseliti na rijecke stranice (u rijecko izdanje), a u njega useliti iskljucivo opcehrvatske teme.

Krizevacki ili imotski citatelj/oglasivac nece imati interes za novine koje u opcepolitickom djelu novina (dakle, ne onom lokalnom, ne u rijeckom) daje udarne clanke o sukobu pedijatara u rijeckoj bolnici ili biografiji potencijalnog kupca rijeckog brodiogradilista, ako istovremeno u tom opcem djelu ne daje i vijesti o sukobu pedijatara osjecke bolnice i biografiji kupca splitskog brodigradilista.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 18:26   #80
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Vece trziste, veci interes, vece oglasavanje.

Sto se tice dopisnistava, vec ste mi objasnili da je ono zagrebacko ogromno 8a to je cetvrtina potencijalnih citatelja).
No moj nagklasak nije na pokrivanju svih mogucih lokalnih tema (svih lokaliteta u hrvatskoj). Naglasak je na onom prvom, opcepolitickom dijelu lista. Iz njega bi se rijecke teme trebale preseliti na rijecke stranice (u rijecko izdanje), a u njega useliti iskljucivo opcehrvatske teme.

Krizevacki ili imotski citatelj/oglasivac nece imati interes za novine koje u opcepolitickom djelu novina (dakle, ne onom lokalnom, ne u rijeckom) daje udarne clanke o sukobu pedijatara u rijeckoj bolnici ili biografiji potencijalnog kupca rijeckog brodiogradilista, ako istovremeno u tom opcem djelu ne daje i vijesti o sukobu pedijatara osjecke bolnice i biografiji kupca splitskog brodigradilista.

Ja mislim da je bolje imati 4 regionalna Nova lista s ograničenom distribucijom u ostatku države, nego 5 dnevnih listova opće upotrebe. Zašto Zagreb nema Novi list?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.