Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2003., 14:18   #241
Quote:
Podignut cu im proroka* izmedju njihove brace, kao shto si ti*. Stavit cu svoje rijeci u njegova* usta da im kaze sve shto mu zapovjedim.
A ne bude li tko poslushao mojih rijeci shto ih prorok bude govorio u moje ime, taj ce odgovarati preda mnom.>>
Kako si ti bas dosao na to, da se ovdje radi o Muhamedu. Pored tolikih silnih proroka SZ ti ovdje impliciras ovu izjavu Muhamedu. Zasto? Sa kakvim dokazima ti mislis da je on to?

P.S.
Na drugim topicu sam citala kako su se Kain i Abel po islamu posvadjali radi zene (a ne radi zrtve prikazane Bogu). Svashta! Nesto slicno kao sto je Noa izgubio svoga sina u potopu, po Kuranu, sto nije istina (vidi Knjiga postanka i 2. Petrova poslanica)
Jeli se u islamu sve vrti oko zena, curica?
4 zene imati, ropkinje uz to moci seksati, curice seksati, 70 djevica u dzenetu itd., zene udarati ako ne slusaju, zene prljave kada menstruiraju, zensko jajasce zaobisli pri zacecu, braca Kain i Abel0 se svadjali i jedan drugog ubijo radi zene i uvijek vam ili zene zamecu kavgu ili vas cekaju kao "hurije" netaknute u dzenetu, ili se nudi dushica curice za velikog (pedofila) "proroka" kao najmilija zena, iako se sve moraju naime tretirati ravnopravno.
Jesu li za vas zene subjekt ili objekt? I sto ste im ucinili toliko nepravde u svakom pogledu, ponizili ih kao seksualnu masu (70 djevica u dzennetu) radi muske strasti?
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 20:56   #242
Re: S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Quote:
El-Kalem kaže:
Da pod izrazom <<knez>> Isus, mir neka je na njega, nije mislio na sotonu, kako dragi Danaya rece, potvrdjuje i sam poslanik Isus, mir neka je na njega:

<<pravednost - shto odlazim k Ocu i vishe me ne vidite; a osuda - shto je knez ovoga svijeta osudjen.>> (Evandjelje, 16:10 - 16:11)

usporedimo njegov izraz:


<<Necu vishe s vama mnogo govoriti jer dolazi knez svijeta.>> (Evandjelje po Ivanu, 14:30)

Dakako, on, Isus, mir neka je na njega, je bio knez, pa je pred uzdignuce najavio drugog kneza koji ce govoriti po Duhu Svetom, tj. po onome shto mu Bog (Allah, Elohim, Jahve) dostavi. A knez svijeta nije protiv drugog kneza svijeta. Oni dolaze sa Rijecju Bozijom.

lijep pozdrav
Zaboravio si: Ivan 12:31 31"Sada je sud ovomu svijetu,
sada će knez ovoga svijeta biti izbačen.
Iz svih stihova očito je da je knez ovog svijeta Sotona i to nemoj brkati s Knez mironosni iz Izaia 9:5 koji je Isus.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 20:53   #243
Knez svijeta i jest bio Muhamed. Njegovo kraljevstvo je bilo od ovoga svijeta. Ta pljackao je i ubijao da bi stekao sto vece kraljevstvo u svijetu, a ne na nebesima o kojem je Isus propovijedao.

A dobro je to i Mort objasnio, iako nas Adura nije mogao skontat kad sam mu napisala kako stoji odmah iza te recenice kada Isus rece: "protiv mene on ne moze nista".

Dakle, jos jednom Mortov dodatak:

Zaboravio si: Ivan 12:31 31"Sada je sud ovomu svijetu,
sada će knez ovoga svijeta biti izbačen.

Iz svih stihova očito je da je knez ovog svijeta Sotona i to nemoj brkati s Knez mironosni iz Izaia 9:5 koji je Isus.


Valjalo bi procitati, sto ce El-Kalem na ovo odgovoriti i kako ce obraniti svoga "kneza svijeta?
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 10:07   #244
kom1 pise:

Quote:
Judaizam i Islam su cisto mono0teisticke religije.
Ovdje se varas dragi kom1, jer ti uzimas Kuran kao vjerodostojnu objavu koju je Allah sam priopcio Muhamedu.

A po suri 9:30 Allah jasno govori kako Zidovi vjeruju u Allahova sina Uzreja (Esru) i dodaje "ubio ih Allah". Po Kuranu dakle i Zidovi i Krscani vjeruju u Boga i Sinove Boga = po dva Boga.


9.30. A govore jevreji: “Uzejr je sin Allahov”; i govore kršćani: “Mesih je sin Allahov.” To je govor njihov - usta njihovih, oponašaju govor onih koji nisu vjerovali ranije. Ubio ih Allah! Kuda se odvraćaju!

Izvor iz Kurana o ovoj navedenoj suri:

http://www.quranm.hypermart.net/s9.htm


Dakle, po islamu, judaizam nije monoteisticka religija.

I kad bi jos procitao Suru ispred, tj. 9.29 na gore navedenoj spojnici, onda odmah i znas sto trebas kao pokorni musliman uciniti sa takvima (Zidovima i Krscanima).
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 18:59   #245
Who is the Morning Star?

In Isaiah 14:12 the NIV calls Satan the Morning Star, then turn to Revelation 22:16 you find that the Morning Star is Jesus in the same Bible!
The answer is not apparent in the (NIV) New International Version of the Bible, we must go to the original Hebrew text to find the answer:

The original Hebrew in Isaiah says, "O shining star, son of the morning, how you have fallen from the heavens." Whereas Jesus is the "Bright Morning Star" in Revelation. The confusion comes from the way they translated the Hebrew in the NIV. I have found time and time again that the New King James Version translates much more accurately than the NIV.

Isaiah 14 (NIV)
12 How you have fallen from heaven,
O morning star, son of the dawn!
You have been cast down to the earth,
you who once laid low the nations!

Isaiah 14 (NKJV)
The Fall of Lucifer
12 "How you are fallen from heaven,
O Lucifer,[1] son of the morning!
How you are cut down to the ground,
You who weakened the nations!

14:12 Literally Day Star
While Satan may have been the Day Star he was the son of the morning. While Jesus is the Morning Star. Jesus and Satan (God and Satan) are not equals and never were. God is the creator while Satan (Lucifer) was created by God, the created cannot be equal to the creator.

Once again we find the Bible does not contradict itself.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 18:08   #246
Sura/ajet 5:20 govori o prorocima (vjerovjesnicima) i kraljevima zidovskim PRIJE Mojsije.


5. 20. I kad reče Musa narodu svom: “O narode moj! Sjetite se blagodati Allahove prema vama, kad je postavio između vas vjerovjesnike i učinio vas kraljevima i dao vam šta nije dato nikom od svjetova.


E bash bi me zanimalo, koji su to kraljevi bili u zidovskom narodu prije Mojsije. Naime, Saul je tek bio oko 400 godina kasnije. A mozda Kalem ili Adura mogu navesti one prije Muse (Mojsije). A moze i Shady ili Spanac, nije bitno tko, samo molim potkrijepljeno dokazima

Zadnje uređivanje novamama : 23.01.2004. at 18:42.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 19:41   #247
bismillah

Quote:
novamama kaže:
url]
Dakle, po islamu, judaizam nije monoteisticka religija.

zdravcek

Kako nam ti kao vrsni komentator Kur'ana dodje na takav zakljucak? De nam reci pliz. Zar ja primjera radi mogu reci za Rambi da nije monoteistkinja? Znaj da mi nije namjera sad s tobom voditi raspravu, javljam se samo iz jednog razloga. A to je da se - kao musliman - ogradim od toga shto si izkazala.

papa
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 20:09   #248
Quote:

Dakle, po islamu, judaizam nije monoteisticka religija.
------

Kako nam ti kao vrsni komentator Kur'ana dodje na takav zakljucak? De nam reci pliz.
Nesto mi Shady cesto zbori ovdje na forumu o tome da Krscani nisu monoteisti jer vjeruju u tri Boga; Oca i Sina i Duha Svetoga. A i mnogi drugi muslimani su tog misljenja na ovom forumu.
Ako Zidovi kako Allah sam kaze u Kuranu vjeruju u Sina Allaha Uzreja (Esru), onda oni vjeruju u DVA Boga.

Vidi jos jednom sto Allah rece:

9.30. A govore jevreji: “Uzejr je sin Allahov”; i govore kršćani: “Mesih je sin Allahov.” To je govor njihov - usta njihovih, oponašaju govor onih koji nisu vjerovali ranije. Ubio ih Allah! Kuda se odvraćaju!

Quote:
A to je da se - kao musliman - ogradim od toga shto si izkazala.
Za mene su Zidovi monoteisti, dok Kuran tvrdi drugacije kako vidis.

Ostavljam tebi na odluku oces li se kao musliman odreci gore navedenog ajeta koji vama muslimanima laze, da Zidovi vjeruju u Esru (Uzreja) kao Sina Allaha.






novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 21:23   #249
Quote:
5. 20. I kad reče Musa narodu svom: “O narode moj! Sjetite se blagodati Allahove prema vama, kad je postavio između vas vjerovjesnike i učinio vas kraljevima i dao vam šta nije dato nikom od svjetova.
(da opet ponavljam....)

Anbija(vjerovjesnik) nije isto sto i Rasul(Boziji Poslanik).

Rasul je automatski Anbija, ali Anbija ne mora biti Rasul.

Npr. Isus je Rasul(jer je prenosio direktnu Boziju Rijec-Objavu) ,odnosno i anbija(vjerovjesnik), ali Ivan krstitelj je samo Anbija.

Mojsije je takodje Rasul(odnosno samim tim i anbija), kao sto je to i Muhammed.

(ovo sam vec objasnjavao).

Znaci u ajetu se spominju anbije(vjerovjesnici) , a ono 'kraljevi' znaci da je Allah uzigao Izraelski narod nad drugim narodima(ali i stavio ih na veliko iskusenje, jer 'kome se mnogo da od njega se mnogo i trazi').
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 21:38   #250
Dragi Adura,

evo svratila sam i na islambosnu /Kuran i tamo je isti ajet malo drugaciji. Pogledaj dole. Jedan (Mlivo) prica o kraljevima a islambosna o "mnogim vladarima". Ocigledno je da se radi o vladarima zidovskog naroda, a ne opcenito o zidovskom narodu kao kraljevskom.


(sa islambosna/Kuran)
5.20. A kada Musa reče narodu svome: "O narode moj, sjetite se Allahove blagodati prema vama kada je neke od vas vjerovjesnicima učinio, a mnoge vladarima, i dao vam ono što nijednom narodu nije dao;


Mozes li mi navesti imenima (kako si i Isusa i Ivana Krstitelja navodio u vezi vjerovjesnika) dakle te neke vjerovjesnike koje Kuran spominje, a i mnoge vladare prije Muse (Mojsije) koje takodjer spominje?? Hvala unaprijed!
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 22:21   #251
bismillah

Quote:
novamama kaže:
Nesto mi Shady cesto zbori ovdje na forumu o tome da Krscani nisu monoteisti jer vjeruju u TRI BOGA; Oca i Sina i Duha Svetoga.

Pa ako neki krshcanin ili zidov na osnovu svoje individue kaze da vjeruje u DVA ili TRI bozanstva - a bozanstvo je rijec koja ujedno oznacava i Stvoritelja jer ako obozavamo Boga koji nije Stvoritelj onda vjerujemo u lazno bozanstvo - zar je takav krshcanin odnosno jevrej i dalje monoteista? Eto odgovori mi?


Quote:
novamama kaže:
Vidi jos jednom sto Allah rece:
Hvala, zaista da mi nebi tebe do sad to nebi vidio.



Quote:
novamama kaže:
Ostavljam tebi na odluku oces li se kao musliman odreci gore navedenog ajeta
Ne znam kako da ti se zahvalim, draga (mama)* prosvjetlila si me.


__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 22:31   #252
Quote:
Ne znam kako da ti se zahvalim, draga (mama)* prosvjetlila si me.
Nema na cemu, sad znas da tri monoteisticke religije zapravo (po Kuranu) vjeruju ovako;


Allah = jedan Bog

Jahve + njegov Sin Esra (Uzrej), po sura 9.30 = dva Boga

Jahve + Isus + Duh Sveti = (po Shadiju i ostalim muslimanima) tri Boga.


A ja vjerujem u trojedinog Boga, koji je iz ljubavi prema covjeku postao covjekom (poslao svoga SIna) koji je za nas umro i uskrsnuo, donjeo nam Radosnu Vijest, i koji nas vodi Duhom Svetim. A sva tri su postojali od pocetka i postojat ce do kraja. Ili ti mislis Kaleme, da ce na Sudnji Dan Isus ponovo samo tako "oziviti"? Naime, i vi ga ocekivate zivog na ovom svijetu. Sto to ne obavi Muhamed, iako je umro kao i Isus kako velis?

A rambi sigurno ne vjeruje da je Esra Bozji sin. To samo vjeruju oni, koji Kuran uzimaju zdravo za gotovo.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 22:42   #253
Quote:
novamama kaže:
Dragi Adura,

evo svratila sam i na islambosnu /Kuran i tamo je isti ajet malo drugaciji. Pogledaj dole. Jedan (Mlivo) prica o kraljevima a islambosna o "mnogim vladarima". Ocigledno je da se radi o vladarima zidovskog naroda, a ne opcenito o zidovskom narodu kao kraljevskom.


(sa islambosna/Kuran)
5.20. A kada Musa reče narodu svome: "O narode moj, sjetite se Allahove blagodati prema vama kada je neke od vas vjerovjesnicima učinio, a mnoge vladarima, i dao vam ono što nijednom narodu nije dao;


Mozes li mi navesti imenima (kako si i Isusa i Ivana Krstitelja navodio u vezi vjerovjesnika) dakle te neke vjerovjesnike koje Kuran spominje, a i mnoge vladare prije Muse (Mojsije) koje takodjer spominje?? Hvala unaprijed!
Jusuf s.a.v.s.(Josip) je bio sin Jakuba s.a.v.s.(jakob) i unuk Ishaka s.a.v.s. Prema Bibliji (i Kur'anu) Jakub s.a.v.s. je imao dvanaest sinova od cetiri zene.Jusuf s.a.v.s. i njegov mladji brat-> Benjamin su braca od iste majke(zene Jakuba) ,a ostalih deset su sinovi od drugih Jakubovih zena.
Jakub je bio situiran u Hebronu (Palestina).


Jusuf s.a.v.s. je po Biblijskim komentatorima rodjen oko 1906 p.n.e., a prica u Bibliji (i u Kur'anu) vezana za njega se desila oko 1890 p.n.e.Jusuf je po tim navodima imao oko 17 godina kada je sanjao vizionarski san .Prema jevrejskim komentarima(Talmud) ovo se desilo blizu Dothana(Doshan) u sjevernom dijelu Scechema(gdje je Isak imao dio zemlje) .Karavan koji je odveo Jusufa s.a.v.s. je dolazio iz Gileada(istocni Jordan), i isao je prema Egiptu.(put je i dan danas znan-> to je onaj u istocnom dijelu Jordana, blizu obale sela Aliabusa).

U to vrijeme u Egiptu je vladala petnaesta dinastija, a historijski ovi vladari nazivaju 'Hikosima'(vladarima).Oni su bili arapskog korijena (rasa koja je migrirala iz Palestine prema Egiptu oko 2000 godine p.n.e.).Arapski historicari i kometatori Kur'ana su ih imenovali sa "Amalicani;Umalique" i ovaj naziv je podrzan istrazivanjima egiptologa.
U Egiptu , oni su se smatrali 'autsajder' vladarima (zbog toga sto su u sustini bili osvajaci) i zbog unutrasnjih nemira oni nisu imali mogucnost do kraja uspostaviti svoju kraljevinu.Iz ovog razloga je Jusuf s.a.v.s. dobio od njih priliku da kontrolise vlast(kao njihov namjesnik).Ovakvu poziciju Jusufa Izraelcani su gledali kao blagonaklonjenost.Uzimajuci u obzir da su se prema Izraelcanima lose odnosili u drugom(neprijateljskom) dijelu Egipta , ova privilegija je otvorila mogucnost doseljavanja izraelcana na ovo podrucje->sto je znacilo i jace sirenje njihovog uticaja na taj region.Razlog?Pa Izraelcani i arapi su u sustini istog (semitskog) korijena, odnosno u kontekstu ove price izraelcani su dobili bolje privilegije(ne samo dolaskom Jusufa ,kao namjesnika, na vlast u tom podrucju) jer su bili slicne rase kao i 'strani vladari'(outsajderi-Amalicani)
Ovaj narod je vladao Egiptom sve do kraja 15 stoljeca p.n.e., i u tom periodu prakticno skoro sva moc tog podrucja je vremenom pripala Izraelcanima.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 22:49   #254
I u kontekstu price josh da dodam.

Poslije toga se desio veliki nacionalni pokret, koji je nautralizovao moc Bakus dinastije.Oko 250 000 Amalekicana su protjerani iz zemlje.U to vrijeme Kopti su dosli na vlast i unistili su svaki kontakt sa amalekicanima.- i krenuli su u proganjanje Izraelcana , zbog toga sto su isti bili u uskoj vezi sa Amalekicanima.

Nakon ovoga dolazi Mojsije, i ostatak se zna...nadam se
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 22:50   #255
Post

Quote:
novamama kaže:
Nema na cemu, sad znas da tri monoteisticke religije zapravo (po Kuranu) vjeruju ovako;

Zna se to i bez Kur'ana. Kad prije zaboravi onaj topic <<Jeli Isus BOG>?>> Monoteista nije onaj ko Isusa, mir neka je s njim, izjednacava sa bozanstvom koje ima svojstvo Stvoritelja. Pa ti sada vidi na cemu si. A ja nisam sudac nego samo obican covjek musliman (samovoljni podredjivac Bozjoj volji) i ne znam shta je u tvom srcu.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 10:40   #256
Adura, nisi mi konkretno imenovao sve vjerovjesnike + kraljeve/vladare izraelskog naroda koje im je Bog poslao.

Egipatski, arapski i koptski vladari me ne zanimaju. Samo oni MOJSIJEVOG naroda, tj. ZIDOVSKOG. Hvala!
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 10:44   #257
Quote:
Nema na cemu, sad znas da tri monoteisticke religije zapravo (po Kuranu) vjeruju ovako;
--------------------------------------------------------------------------------

Adura:
Zna se to i bez Kur'ana.
Naravno, ali SA Kuranom to ispada skroz drugacije, tj. ispada laz. Sura 9.30 koja zvuci:
Zidovi vjeruju u Allahova Sina Esru (Uzreja)
Dakle dva Boga.

Jer su po islamu i Bog Otac, Sin i Duh Sveti tri sasvim razlicita Boga.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 15:28   #258
Bismillah

Na kojem si to ti sveucilistu naucila da po Kur'anu to ispada na taj nacin kako si protumacila? Nije mi jasno zashto jednu te istu stvar ponavljash po stotinu puta kada si vec jednom na to dobila odgovor. To ti hocesh da muslimanima prisvojish odnosno naturish svoje razumjevanje?
I nisam ja Adura. De molim te malo pazljivije citaj postove vidish kako nam dokazujesh da se ne obaziresh na ono shto biva receno.

Mir & blagoslov Bozji.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 09:14   #259
Quote:
Na kojem si to ti sveucilistu naucila da po Kur'anu to ispada na taj nacin kako si protumacila?
Ne treba ti nikakvo sveuciliste da uocis kako vas je Allah zeznuo u vezi Jevreja koji naime vjeruju u Uzejra kao Allahova Sina.
Ili ti mozda ne znas citati!! Ili Kuran mozda nije diktirao Allah?
Odakle onda ovakva gravidna greska!

9.30. A govore jevreji: “Uzejr je sin Allahov”; i govore kršćani: “Mesih je sin Allahov.” To je govor njihov - usta njihovih, oponašaju govor onih koji nisu vjerovali ranije. Ubio ih Allah! Kuda se odvraćaju!
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 09:37   #260
hocu odgovor na ovo:
svi me bojkotiraju...

32-4...Allah je Taj koji je stvorio nebesa i Zemlju i ono što je između njih u šest dana, zatim se postavio na Arš. Nemate vi mimo Njega nikakva zaštitnika, niti posrednika. Pa zar se nećete poučiti?


pa poslije ima ovo:

21-30. Zar oni koji ne vjeruju ne vide da su nebesa i Zemlja bili zatvorena (cjelina), pa smo ih rastrgali. A od vode smo načinili svaku živu stvar. Pa zar neće vjerovati?
21-31. I načinili smo na Zemlji stabilne planine, da se s njima ne potresa, i načinili na njoj široke puteve, da bi se oni uputili.



pa ko je sad to radio?
alah ili ovi sto se hvale?


ja nemam pojma koliko covijek mora biti pametan,da bi sve ovo razumio.
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.