Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2015., 09:56   #1061
Drage mamite. Trudna sam neki 8 tjedana, vec smo bili na ultrazvuku, zuto tijelo je radilo normalno, bebica ok, srce se culo. Medjutim zadnja dva dana imam smedji iscjedak . Iscjedak je oskudan, vecinom ostane samo na toaelet papiru. Jutros ga uopce nema. Moram priznati da sam se ovih dana bas dosta naradila i nisam se nikako cuvala. Jucer sam zvala svoju ginekologicu odmah,ali oni rade tek od utorka. Dali da idem hitno u bolnicu ili da ipak cekam utorak? Znam da mi ne mozete odgovoriti sto raditi,ali voljela bih kod svoje doktorice vise nego u bolnicu jer imam fobiju od nje ....A nebih htjela cekanjem da naskodim bebi i sl.
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 12:09   #1062
Ja bih na tvome mjestu već davno bila u bolnici.
Vjerojatno će ti dati progesteron i reći da se prvom prilikom javiš svojoj ginekologinji.
Ako ne misliš ići u bolnicu, maksimalno miruj, ali pod to mislim totalno mirovanje.
Wc i odmah u ležeći položaj.
Nadam se da će sve završiti dobro.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 16:13   #1063
Ja sam negdje sa 10 tjedana našla dosta smeđeg iscjetka. Oprostite na slikovitom opisu, ali bila ga je sve skupa jedna čajna žličica i bio je gust. To je bilo u 10 navečer i to u subotu. Nisam uopće bila u mjestu svog prebivališta, niti sa mužom niti u mogućnosti ići na hitnu ili sl.. A i ne vjerujem da bih uopće išla jer nisam imala nikakvih bolova ni svježe krvi. Ujutro je na ulošku bilo jako malo i kasnije se nikad više nije pojavilo. Ginekologicu sam zvala u ponedjeljak i rekla mi je da se ne moram brinuti radi toga. Trudnoća je bila školska i sve je proteklo da bolje od može.
Ja bih ti isto savjetovala da miruješ, al nemoj previše ni brinuti. Ako se to nastavilo ili se ponovo pojavi definitivno idi na hitnu. Sigurno je sigurno.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 17:57   #1064
Otisla sam odmah sutra na hitnu. Doktorica me je pregledala na ultrazvuk i rekla da je sve ok. Ako se iscjedak ponovo pojavi da se javim,a do tada da je sve ok. Nisu mi dali nista da pijem..Od tada nisam imala nikakav iscjedak,a pokusat cu da mirujem malo vise...
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 14:33   #1065
Cure, trebam savjet, trudna sam 10+4 i imam jednu urednu i jednu anembrionalnu trudnoću koja je ustanovljena na pregledu u 9tj., dakle blizanačka trudnoća od kojih se jedan plod nije razvio.
U 8 tj. završila sam na hitnoj zbog jako obilnog krvarenja i od tad sam na terapiji Duphastonima, ali i dalje, svaki dan imam smeđi iscjedak odnosno krvarenje.
Preporučeno mi je mirovanje da ne dođe do pobačaja zdravog ploda, ali mene to krvarenje, neizvjesnost, bolovi, probadanja skroz opterećuju i nikako da počnem uživati u ovom svom stanju pa me zanima dali je netko imao takva iskustva i kakav je bio ishod
Lona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 19:23   #1066
Quote:
Lona kaže: Pogledaj post
Cure, trebam savjet, trudna sam 10+4 i imam jednu urednu i jednu anembrionalnu trudnoću koja je ustanovljena na pregledu u 9tj., dakle blizanačka trudnoća od kojih se jedan plod nije razvio.
U 8 tj. završila sam na hitnoj zbog jako obilnog krvarenja i od tad sam na terapiji Duphastonima, ali i dalje, svaki dan imam smeđi iscjedak odnosno krvarenje.
Preporučeno mi je mirovanje da ne dođe do pobačaja zdravog ploda, ali mene to krvarenje, neizvjesnost, bolovi, probadanja skroz opterećuju i nikako da počnem uživati u ovom svom stanju pa me zanima dali je netko imao takva iskustva i kakav je bio ishod
Ja cu ti reci moju situaciju....
U ovoj trudnoci sam krvarila par dana, ali smedje. Rekli su mi sa smedje nije opasno nego da je svjeza krv los znak. Tako se ja nisam puno prepala, fala Bogu bio je samo hematom koji je polako izlazio. Sad sam 32.tj.
U prosloj trudnoci nisam krvarila, redovan pregled i srce vise nije kucalo. Cekala sam 8 dana kiretazu i nit u jednom trenutku nisam krvarila, tako da ne mora nuzno znacit...
Kako se opustit? Nikako...ja nikako...kad ti se desi sto se nama desilo, tesko se opustit. Mogu ti samo reci da ce biti lakse kad osjetis bebu. Do tad zivce na lastik i vjeruj doktoru...
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 14:08   #1067
Quote:
Lona kaže: Pogledaj post
Cure, trebam savjet, trudna sam 10+4 i imam jednu urednu i jednu anembrionalnu trudnoću koja je ustanovljena na pregledu u 9tj., dakle blizanačka trudnoća od kojih se jedan plod nije razvio.
U 8 tj. završila sam na hitnoj zbog jako obilnog krvarenja i od tad sam na terapiji Duphastonima, ali i dalje, svaki dan imam smeđi iscjedak odnosno krvarenje.
Preporučeno mi je mirovanje da ne dođe do pobačaja zdravog ploda, ali mene to krvarenje, neizvjesnost, bolovi, probadanja skroz opterećuju i nikako da počnem uživati u ovom svom stanju pa me zanima dali je netko imao takva iskustva i kakav je bio ishod
samo strogo miruj i pij duphastone i trebalo bi biti sve u redu. ali STROGO mirovanje, dakle krevet, dizanje za WC i natrag krevet. znam da je teško, ali samo polako, vjeruj, miruj i bit će sve ok.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 21:58   #1068
Evo i mene... u 8.tjednu trudnoće, krvaraim već drugi dan

Prošli tjedan mi krenuo spotting, otišla sam na prvi pregled. Sve je bilo školski, gestacijska, žumančana, već smo vidjeli i srce i bebu. Doktor kaže sitni hematomi, dobila utriće.
Za 6 dana opet krv. Na uzv beba super narasla, gestacijska baš i nije i premalena je. Dr ne vidi razlog krvarenja, dobila sam još i duphiće uz utriće, i strogo mirovanje.
Drugi dan krenula baš krv, a ne više sa sluzi. Kako sam bila kod svoje soc.gin radi otvaranja bolovanja, dodatno me pogledala. Beba i dalje tu, srce kucalo, gestacijska iste veličine... kaže da vidi hematom kako se formira negdje iznad ušća maternice.

Došla doma, krenuli grčevi kao da dolazi menga. Legla sam i nisam se 3 sata micala. Kad sam se digla, iscurio ugrušak krvi. Preko noći skoro ništa, i ujutro i prijepodne čisto.
Popodne mi opet lagano grč i probadanje u jajniku. U dva navrata mi ispali ugrušci krvi, uz jedan i nešto tkiva (drugačije boje i konzistencije od ugrušaka). Koliko vidim, nije bila beba, sad bi se to skužilo...
I dalje sad krvarim lagano crveno, ali od tad me ništa ne boli, ne probada i ne grči.

U bolnicu se nisam javljala, dr kaže da to ide ako nastavim jako krvariti i ako budu bolovi. Ne znam više, svaku večer se pripremam na najgore, i onda sve prestane. Ovo iščekivanje je užas.

Ne znam koliko krvarenja beba može podnijeti. I zašto mi se dva dana za redom u skoro isto vrijeme pojave grčevi i izljevi... i što zapravo krvari kad se jučer nije vidjelo dobro
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 17:26   #1069
odi na hitnu...ja sam za svako i najmanje krvarenje išla u prvoj trudnoći i ti si mirnija kad čuješ da e sve ok s bebom...a ovako se samo živciraš...i doslovno lezi i samo ustani na wc!! Ništa nemoj raditi...lijevi bok i javi šta kažu dr ako ćeš ići
__________________
buhtlica
buhtla_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 18:02   #1070
Danas je bolje, nije bilo izljeva i standard lagana krv. Ležim, dignem se na wc i pojesti. Teško mi uz malca od 2 godine, on bi da idem svukud s njime i plače što moram ležati Srećom živimo s mojima, pa imam ogromnu pomoć

A na uzv sam bila u pon i ut, ne bih baš sad htjela svaki dan
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 20:41   #1071
Snow Fairy kakvo je stanje? Ja sam na najmanji znak krvarenja otisla odmah u bolnicu. Normalno su me primili, nisu me ni pitali zasto nisam isla svom ginekologu. Mislim da je bolje da odes i provjere sto se događa. A jos jedan ultrazvuk nece skodit.
221133 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 21:46   #1072
Ja bih definitivno isla na uzv kad je svjeza krv u pitanju...
Cisto da se sprijeci opasnost ako je moguce, vecom dozom utrica il nesto...
Ako je sve ok, nece uzv stetit
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 22:23   #1073
Bila sam na uzv u utorak kad je isto bila svježa krv. Srce je kuckalo, a od terapije sam ionako na 3x2 utrića i 3x1 duphaston

Sada se krvarenje smanjuje, sve je više samo pomiješano sa sluzi. Ispitivala sam svoju gin kada da se javim u bolnicu (kada sam već mislila da sam na rubu pobačaja), i za sad ne paničarim.
Da li na hitnu ginekologiju u bolnici mogu čak i usred dana, kad moj gin radi?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 22:27   #1074
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Bila sam na uzv u utorak kad je isto bila svježa krv. Srce je kuckalo, a od terapije sam ionako na 3x2 utrića i 3x1 duphaston

Sada se krvarenje smanjuje, sve je više samo pomiješano sa sluzi. Ispitivala sam svoju gin kada da se javim u bolnicu (kada sam već mislila da sam na rubu pobačaja), i za sad ne paničarim.
Da li na hitnu ginekologiju u bolnici mogu čak i usred dana, kad moj gin radi?
Naravno!!! Uvijek...
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 15:27   #1075
Treba otici na hitnu. Uvijek. Ja npr.nisam otisla, meni se vukao iscjedak svih boja, od svijetlo roze do smeđe boje 4 dana, dva puta sam se telefonski javila svom ginekologu- koji je rekao samo nastavite s terapijom Duphastone 3x1 i mirujte. U slucaju pogorsanja, javite se. I sad mene najvise zivcira i ljuti sto nama laicima ostavljaju na procjenu. Meni takva mala kolicina(ostaje malo na wc papiru) nije bila za hitnu. A nije se dobro zavrsilo��
Dakle, mene da se pita isla bi u bolnicu na pregled. Zbog svoje savjesti i mira. Jer znam da psihicki ubija bilo kakav iscjedak/krvarenje!
__________________
ostaje mi to što se volimo...
Bellona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 20:35   #1076
Na kraju sam dobro procijenila, onaj dan su grčevi i ugrušci značili da je to kraj, imala sam pobačaj. , Danas sam bila na uzv i više ništa nije bilo u maternici

Al tu svejedno nije bilo pomoći, bila sam na mirovanju i max progesteronu. Već smo znali da gestacijska nije dovoljno velika za bebu i to je bio prvi alarm

Više sreće idući puta...


Inače sam prva dva puta išla kod dr čim sam vidjela mrvicu krvarenja. Sad mi je bila dvojba jer sam već bila na maksimalnoj terapiji i mirovanju i dva dana za redom na uzv, tu više nisu imali što napraviti. Ovako sam barem izbjegla kiretažu (nadam se) jer je sve samo izašlo, i sad još imam ergometrin za piti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 21:15   #1077
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Al tu svejedno nije bilo pomoći, bila sam na mirovanju i max progesteronu. Već smo znali da gestacijska nije dovoljno velika za bebu i to je bio prvi alarm

Više sreće idući puta..

Inače sam prva dva puta išla kod dr čim sam vidjela mrvicu krvarenja. Sad mi je bila dvojba jer sam već bila na maksimalnoj terapiji i mirovanju i dva dana za redom na uzv, tu više nisu imali što napraviti.
da, nažalost nema tu baš pomoći u tako ranoj trudnoći ako je priroda "odlučila" da plod neće preživjeti.
ne pomažu odlasci na ultrazvuk a tablete koje eventualno mogu pomoći si ionako već dobila.

zvučiš kao hrabra cura/žena, bit će bolje sljedeći put.

sretno i želim ti brzi oporavak!
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 21:33   #1078
snow, ža' mi je, nisam ni znala da si trudna, a već čitam da je, na žalost, gotovo.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 22:16   #1079
Meni je najteže to što nam je ovo bilo čudo, s našim dijagnozama neplodnosti i prijašnjim postupcima. Ne znam da li nam se takvo čudo može ponoviti i to me rastužuje

Ali opet si mislim, bolje sad nego kasnije. I bolje da je otišlo ako je stvarno nešto bilo jako krivo, kako to biologija zna odrediti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 00:35   #1080
Snow Fairy, bas kao i tebe i mene rastuzuje bas to cudo. Imam endometriozu, nizak AMH i u 11 mj sam bila na ispitivanju prohodnosti jajovoda. Oba su bila neprohodna. I ostanem trudna, u soku od srece. I onda missed u 9 tt.
Isto se tjesim da nesto nije bilo u redu i da je eto, tako valjda moralo biti.
__________________
ostaje mi to što se volimo...
Bellona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.